Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.22. 12:27:39
Te is leírtad "ü"!
... és mi az az "össz.."? talán összesen rövidítve? Főleg, ha a tövidítés miatt van az első pont, utána meg a mondat végi pont. Bár akkor értelmetlen a mondat.



Tudom német billentyűzeten játszol, de akkori nagyon bénán néz ki, hogy ilyen billentyűzetről osztod az igét. Sajnos a magyar helyesíráshoz hozzá tartoznak az összes magyarnyelvben használatos írásjel.
Bár alapból igazad van, mert szörnyű az egész Végzetúr nyelvhelyessége és helyesírása!
(még az enyém is... )
Dátum: 2008.12.22. 12:20:23
Mi a Baal szó jelentése?
Nagy
Szél
Úr
Isten

Két helyes válasz van, ha Baálra godol...
"Baál a nyugati sémi népek isteneinek közkeletű megnevezése, jelentése: úr, uralkodó."
Soka vallásban az isten szó azonos az úr illetve az úr szót istenre is alkalmazzák.
Tehát nem fordítható le, és nincs értelme ilyen kérdésnek. Sok vallásban nem mondható ki Isten neve, tehát ezért minden féle hivatkozásokat keresnek. pl: Úr, Világosság, Vagyok aki vagyok,...
Dátum: 2008.12.22. 12:14:31
Hogy hívják Terri Hatcher színésznőt a Született Feleségek c. sorozatban?
Bree
Lynett
Susan
Edie
Minek kell ezt tudnom, ha nem nézem?
Dátum: 2008.12.22. 12:03:10
Nem - nem.
Ha bármelyik nem sikerült az írásbelin, akkor is az egészet írtad, tehát nem volt önálló vizsga. A teszt sorba bele voltak építve.
Ha egbuktál forgalomból akkor a rutint is kellett újra csinálni. Ha másodszorra a rutinon buktál el, akkor újra az egészet. Tehát csak két vizsga volt, ami tartalmazta az egészet.
Ha önálló vizsgák vannak, akkor, ha megvan a Rutin és elrontod a forgalmit, akkor csak a forgalmit kell ismételned.
Dátum: 2008.12.22. 11:58:20
Idézet: Darkshade - 2008.12.22. 08:14:52
Deréktól felfelé ember, alsó teste ló. Ez a lény a...
inukornis
hidra
hárpia
kentaur

unikornis

Te meg egy nem is tudom, milyen állat!
Az unikornis = egyszarvú még a neve is azt jelenti!
A kentaur félig ember, félig ló alakú lény a görög mitológiában.

A kentaurok ismertek arról, hogy szeretik a bort, és amikor isznak, akkor a nőkre is hamar szemet vetnek. Sok szüzet raboltak el a kentaurok. Dionüszosz kíséretének gyakori tagjaivá váltak. A Pelión hegyen laktak, Thesszáliában. A legenda szerint Ixióntól származnak.

Történt ugyanis, hogy az örökké féltékeny Héra párt keresett magának, hogy megbosszulja Zeusz félrelépéseit. Ixiónt alkalmasnak találta erre a célra, és az ifjú lapita király szerelemre lobbant az istennő iránt. Azonban Zeusz fülébe jutott a találka híre, és egy felhőből megformázta Héra alakját, majd ezt elküldte a légyottra. Ixión pedig nem sokat tétlenkedett, és lefeküdt a felhő-istennővel. Ebből a vad románcból született Kentaur, aki előszeretettel közösült vadlovak kancáival, s így félig ember félig ló alakú teremtmények jöttek a világra, akiket apjuk saját országában telepített le.
Dátum: 2008.12.22. 11:53:31
Idézet: bokorn - 2008.12.22. 11:44:26
meg volt egy ilyenem: hany vizsgat kell tenni a B kategorias jogsihoz
a kerdesfeltevo szerint 3, a valosagban:
rutin, kresz, muszaki, egeszsegugyi, forgalmi, vagyis 5 (ami szerepelt is a lehetosegek kozott!)

Nekem meg csak kettőt:
1, írásbeli, vagy teszt ami állt KRESZ, egészségügy, műszaki (bár ezt a részt nekem nem kellett)
2, vezetés ami egyszerre volt rutin és foralom egymás.
Dátum: 2008.12.22. 11:41:11
Én a Virágot. Igaz, hogy ő lány és nem fiú. A fiamnak meg Barnát.
Dátum: 2008.12.22. 11:29:56
Idézet: Bekas - 2008.12.22. 11:06:42
Melyik kerületben található Újpest?

A IV. kerület maga Újpest, nem kell benne megtalálni. Bennem sem kell magamat megtalálni. Azaz jobb lett volna a kérdés így: "Hanyadik kerület Újpest?"

Tévedés!
Inkább hallgattál volna!
Újpest 1841-től egy önálló település Pesttől északra, pestiek kedvelt kiránduló helye. A XX. század elején történő iparosodásnak köszönhetően 1929-től "megyei város" lett. 1950-ben csatolták Budapesthez, és ekkor a kerületek rendezésével kapta a IV. kerület számát. De ugyanekkor csatolták budapesthez a környék egyéb kisebb településeit is, úgymint: Megyer, Istvántelek, Káposztásmegyer, Székesdűlő, sőt még a Népsziget egy része is.
Tehát a IV. kerület nem csak Újpest, bár a használattban, köztudatban így van.Ez olyan mint a XIV. kerület nem csak Zugló, henem Hermina mező, Örmező, Törökőr, Alsó-Rákos, stb.
Dátum: 2008.12.22. 09:17:55
Ki készített a Quake 4-et?
Valve
Blizzard
ID software
Atari
Valószínű aki a Quake 3-at, De nem is akarom tudni! Ha hozzátartozik a műveltséghez, akkor hülyén akarok meghalni.
Dátum: 2008.12.22. 09:15:39
Melyik állítás nem igaz a Plútó bolygóra?
1930-ban fedezte fel Clyde W. Tombaugh
3 holdja van
metángáz légkörű törpebolygó
átmérője a Holdunkénál nagyobb

Már ezen itt is több vita volt:
Plútót visszaminősítették, és nem bolygó. Tehát két helyes válasz is van.
Dátum: 2008.12.22. 09:11:27
a kérdést nem másoltam ki, valami ilyesmi:
Mi volt III. Károly halálának oka:
--- végelgyengülés
--- merénylet
--- gombamérgezés
akármi

na már most a válasz:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: gombamérgezés
A gombamérgezéses merénylet volt. Nem csak úgy az erdőben szedett magának egy kis galócát és megfőzte magának vacsorára.
Dátum: 2008.12.22. 09:07:18
Melyik fantasy világból NEM készült kártyajáték magyar nyelven?
CODEX
Túlélők Földje
Káosz Világa
M.A.G.U.S.
Az idei karácsonyi vásárra már ki is jött, de ha nem akkor majd húsvétra, ha akkorra sem, akkor jövő karácsonyra.
TÖRÖLNI, bármikor aktualitását vesztheti!
Dátum: 2008.12.22. 09:04:17
Melyik cég gyárt munkagépeken kívül, különleges cipőket is?
CATERPILLAR
JCB
Black & Decker
Bosch
Már elmondtam, hogy a CATERPILLAR nem gyárt cpőket, pólókat, és kabátokat sem, csak a márka nevet adja.
Dátum: 2008.12.21. 16:36:50
Mi a warrior szó jelentése?
katona
fejvadász
harcos
eke
Ez most szótár program, angol szótetsz?
Vagy netán megint a speciális "harckocsi típusokat" kell megtanulnunk?
Kérem törölni az összes harckocsi típusának ismeretét firtató kérdéseket.
Nem hiszem, hogy ilyen szinten az általános műveltség része lenne.
Én is hozzam a szakmámból a szakkifejezéseket, azok jelentését?
Dátum: 2008.12.21. 08:23:11
Idézet: Spityu - 2008.12.21. 08:00:16
Ezt most kaptam..

Milyen relációs jelet kell a 2 és a 3 közé tenni, ahhoz, hogy 2-nél nagyobb, de 3 nál kisebb számot kapjunk?
kettőspont
vessző *
pont
nincs megoldás

Tudtommal ezek a relációs jelek: <, >, =, vagy tévednék?

Javítsátok, vagy töröljétek...

Igazad van, szerintem a "tag" ÍRÁSJEL-re gondolt. És akkor a helyes válaszok: (2,1 2,3 ... 2,9)
Dátum: 2008.12.21. 08:20:41
Idézet: Crazy71 - 2008.12.20. 20:27:25
Az ismert cigaretta, Sopianae miről/kiről kapta a nevét?
fantázia név
Szófiáról
Pécsről
Warkoczy Sophiáról

El sem hiszem, találtam olyan cigarettás kérdést, amit nem érzek törlendőnek.

Hacsak nem azért, mert reklám szaga van!

azért ennyi még belefér

Cirip!
Ez sem fér bele!
Tudod, ehelyett sokkal jobb, hogy Melyik város római kori neve volt Sophiane?
Mert ahogy feltették a kérdést nagyon olyan szaga (büdös füst) van, hogy előbb volt a 'cigi gyár' és csak aztán Pécs.
És a kérdés, ha én Ausztráliából játszom, akkor honnan lenne "ismert cigeretta" számomra?
Jó nem onnan játszom, de lehetek Kanadában, USÁ-ban, Angliában, vagy csak Svájcban.
Dátum: 2008.12.21. 07:56:59
Melyik zöldségnek a levele a petrezselyem?
Fehérrépa
Paradicsom
Tök
Sárgarépa
Nálunk csak egyszerűen "gyökér"
Dátum: 2008.12.21. 07:56:19
Ki vezeti a Juventus házi góllövő listáját (a klub egész történetét figyelembe véve)?
Robert Baggio
Del Piero
Nedved
Trezeguet
Honnan tudjam?
A házi góllövő listát akárki vezetheti? Aki edzésen a legtöbb gólt rúgja.
Vagy aki a hazai mérkőzéseken rugja a legtöbb gólt, az a házi "király"?
Szóval szerintem igencsak lexikális, felesleges és csakis a kérdés feltevőjét érdeklő bunkó kérdés!
A Juventus bezárta kapuit, és már nem lesz több mérkőzése, játékosa. Illetve kiadtákaz utasítást, hogy több gólt senki nem lőhet, mert ez az állapot megváltozik és akkor a 'Végzetúr' kvízkérdéseit át kell írni, mert aktualitását vesztette.
Dátum: 2008.12.21. 01:09:28
Ki dugja a fejét a földbe?
a strucc
a leopárd
Én
a majom
Tévedés!!!
A strucc nem dugja a fejét a homokba!
Dátum: 2008.12.21. 01:06:58
Maximum hány őskövet tudsz rendelni egy emelt díjas sms-sel?
32
30
100
9
Ezt minek?
szerintem amennyi pénzed van, és nem sajnálod rá.
Én a 10 forintot is sajnálnám.