Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.11.10. 07:31:04
Hányadik olimpiai aranyérmét nyerte Kemény Dénes vizilabdaválogatottja
2
1
4
3

Mikor is? Sydneyben? Athénban? vagy Pekingben? mert mindig más a megoldás, bár a 4 sosem jön ki.
Persze ugye csak az én monitoromon (felbontás miatt) nem látszik a pont... ?!?!?
Dátum: 2008.11.09. 19:21:48
Idézet: Hanspeter - 2008.11.09. 19:09:41
Idézet: Rammstein - 2008.11.09. 18:23:31



Milyen színű trikót visel a Tour de France éllovasa?
Pöttyös
Fehér
Rózsaszín
Sárga

Melyik évben?



Tour de France: Nem szoktam minden évben figyelemmel követni, de eddig akárhányszor láttam, a verseny ideje alatt az éllovas (azt nem tudom biztosan, hogy az előző napi győztes, vagy aki összetettben vezet) sárga pólót kap a sajátja fölé. A szín a főszponzor miatt van, és lassan 90 éve változatlan.


De az nem biztos, hogy az éllovas....
Azért, mert előzőnap ő nyerte a futamot, azért épen másnap nem biztos, hogy éllovas!!!
Az éllovas naponta, sőt percről percre változik!
Az az éllovas, aki épen vezeti a mezőnyt.
Ha ezt így lehetne előre tudni, és ráadni a pólót, akkor nem is kellene a verseny.
Dátum: 2008.11.09. 19:17:18
Ja és hejjes irási híba!!!!

Dátumban olyan nincs, hogy "1.-én" ,
hanem vagy "1." ,
vagy "1-én".

Tessék eldönteni!!!!
Dátum: 2008.11.09. 19:14:39
A kérdés:
Mi történt 1707. május 1.-én?

A sárospataki országgyűlés kezdete
Az ónodi országgyűlés kezdete
A szatmári béke
A szécsényi országgyűlés kezdete


Na most, ezek közül egyik sem:

Ónodi országgyűlés: 1707. május 31. – június 22.
"... Maga a fejedelem május 23-án délután vonult be a táborhelyre, s néhány napos várakozás után, május 31-én nyitották meg a gyűlést..."


A szatmári béke 1711. május 1.

Tehát valamit összekevert itt a kérdező de rendesen...
Dátum: 2008.11.09. 08:48:27
Idézet: Dragon HUNter - 2008.11.08. 23:39:14
Idézet: Kiado - 2008.11.08. 23:30:28
Ki nevezte először az Egyesült Államoktól délre fekvő országokra, melyekben a latin nyelvcsalád dominanciája érvényesül Latin-Amerikának?
III. Napóleon
Amerigo Vespucci
Ferdinand Magellan
Kolombusz



Itt most igazából mi a kérdés!?!?


Akkor "lefordítom":
Ki nevezte először Latin-Amerikát Latin-Amerikának?

A helyes válasz III.Napóleon ( a válasz megtalálása 10 mp-t vett igénybe....)



A kérdés normális, csak az eredeti kérdésből, a magyar nyelv szabályai szerint, hiányzik egy vessző.
Az alárendelő mondat ugyanis bekerült a mondat közepébe, és akkor az alárandelt mondat elejére és végére is kell vessző.
Dátum: 2008.11.09. 08:38:01
A kérdés ez volt:

Mikor készültek el a XII táblás törvények a Római Birodalomban?
550
450
650
750

Na most minden okés lenne, csak egyik sem igaz, mert i.e. vagy kr.e. magyarul időszámításunk kezdete előtt készültek el.
A magyarnyelvben ilyenkor ki KELL tenni a jelölést a dátum elé. A jelöletlen évszám mindig időszámításunk szerint értendő, tehát egyik válasz sem helyes!!!
... bár nekem sikerült italálnom mit akart a kérdező...
Dátum: 2008.11.07. 15:56:39
Kérdés volt:
Hogyan nevezzük azt a síkidomot, melynek két egyás melletti olda hosszúsága megegyezik.
Természetesen a deltiod, de a válaszok között szerepel a négyzet is, ami egy speciális deltiod, tehát az is helyes válasz lenne.
És most visszakapom az elnem vesztett pontomat???
Mert ha azt választom, biztos kinyom, pedig...
Ezenkívül még egy hibás kérdést találtam, de nem tudtam, hol lehet reklamálni...