Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.11.18. 15:11:08
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.18. 11:40:43
Idézet: Canababy - 2008.11.18. 10:52:50
Sziasztok!
Az imént kaptam egy olyan kérdést, ami elméletileg jó lenne, DE mivel én ilyen szőrszálhasogató emberke vagyok, és ennél sokkal jobb kérdéseket elvetettetek már előhozakodom vele.Íme:

Melyik megye fekszik a Dunától BALRA?
Vas megye (ez volt a "helyes" válasz)
Csongrád megye
Heves megye
Nógrád megye

A problémám a következő: alapműveltség azt tudni, hogy a térképen bár szemből nézve valóban helyes a Vas megye, de a folyóknál ugyebár nem mindig az a folyásirány, ahogyan a térképen "lefelé" haladunk...Ebből következően a válaszok közül bármelyik jó lehetett volna, kivéve a Vas megyét!!!Kérlek Benneteket vagy javítsátok a kérdést, vagy töröljétek, vagy bármi, amit jónak láttok, de legalább nézzetek utána!!!Köszönöm! Canababy


Helyes az észrevétel, csak az érvelésed pont az ellenkezője a helyesnek. Odáig oké, hogy a folyásirány nem mindig hozzávetőlegesen Észak-Déli, ahogy a térképen haladunk fentről lefelé. De a Duna speciel pont "lefelé" folyik, és ebből következik, hogy Vas megye az egyetlen, ami NEM a Duna bal oldalán fekszik.


Ugyan arról beszéltek!
A Duna bal partján fekszi az Alföld, és jobb partján a Dunántúl. Tehát a Csongrád, Heves, Nógrád megye a Duna baloldalán és Vas megye a jobboldalán.
A kérdés még egyszer:
Melyik megye fekszik a Dunától BALRA?
Itt nincs definiálva, hogy ő mit tekint oldalnak a térképet, vagy a Duna folyási irányát, amit használnak a világon mindenhol.
Ha azt mondaná szegény szerencsétlen hogy mi van Pakstól balra, akkor biztos mindenki úgy gondolná, ahogy ő megadta a válasz.pedig mondhatnám, hogy Budapest van Pakstól balra.
Ne nevess!
Állj meg Pakson, fordulj a Duna felé, és nézd meg, hogy mere van Budapest.
Dátum: 2008.11.18. 14:57:53
Tényleg maradjanak azok a kérdések, hogy:
Egy tucat kopasz kupac meg egy tucat kopasz kukac hány tucat kopasz kukac?
1
2
3
4
Dátum: 2008.11.18. 14:52:39
Azért ez nem speciális!!!

Az alábbiak közül ki szerezte a legtöbb szimfóniát?

Ludvig van Beethowen
Joseph Haydn
Gustav Mahler
Johannes Brahms

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Emberek!!! Ezek után nem tudom, milyen reakciókat fogtok kapni a HKK, RPS, focistás és az összes egyéb "örök érvényű" kérdéseitekre!
Azért ez nem speciális!!!

Az alábbiak közül ki szerezte a legtöbb szimfóniát?

Ludvig van Beethowen
Joseph Haydn
Gustav Mahler
Johannes Brahms

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ne mondjátok, hogy speciális!
Ha az első osztályú olasz labdarugócsapatokat elvárjátok, vagy hogy melyik szerepjáték kártya milyen máiának milyen hatására mi a fenét csinál...

Ez inkább egyetemes műveltség, és nem szakbarbárság.

Haydn kétszer többet írt, mint a másik három együtt véve, nem kis differencia van köztük!
Dátum: 2008.11.18. 10:07:00
Melyik cég gyárt munkagépeken kívül, különleges cipőket is?
Black & Decker
CATERPILLAR
Bosch
JCB

A szakmában vagyok!

CATERPILLAR nem gyárt cipőket, hanem egy cipőgyárt használja a CATERPILLAR nevet. Természetesen a CATERPILLAR szerződése szerint.
Dátum: 2008.11.18. 09:26:03
Eddig tettem, de ma reggel azt hittem, nem lesz sok, és mégis....
Dátum: 2008.11.18. 09:09:46
Idézet: Kisfazek - 2008.11.18. 08:35:40
Hi!

ezzel a kérdéssel mi a baj???????????

Melyik a 18as tanulással szerezhető szakértelem?

spektrális manipuláció x
transzcendális projekció
lopás
kivégzés


Csak az, hogy honnan a jó fenéből tudjam, ha én még csk 2 szintű vagyok. Bár szerintem ha 17 szintű lennék (csak álmodozom) akkor sem tudnám.
Dátum: 2008.11.18. 07:07:40
Mit jelent szerepjátékos berkekben a "tápos" szó?
Csak minél erősebb karakterre törekszik, nem a játékra
Akit elküldenek kajáért játék előtt
Aki sokat eszik játék közben
Mndenevő szörnyet jelent


TÚL speciális!!!
Dátum: 2008.11.18. 07:05:29
Maximum hány állatod harcolhat egyszerre?
3
4
1
2

NAAAAAAA NEEEEEE,
két kérdéssel ezelőtt volt!!!!!!!
Dátum: 2008.11.18. 07:03:17
A bronzagyarak nevű tárgynak mi a típusa?
varázslat
pajzs
fegyver
felszerelés állatoknak

Nem tudom, már megéltem szinte 50 évet, és még nem találkoztam vele.
Valami amerikai autómárkát hívnak így?
Dátum: 2008.11.18. 07:01:55
Hány állattal lehet maximum harcba menni?
1
2
4
3

Honnan a bánatból tudjam? (első szintűjátékos vagyok)
Olyannal aki feltette ezt a kérdést?
Mondjuk egy lóval, és kutyával.
...

A negyedik verzió nem jut eszembe.
Dátum: 2008.11.18. 06:50:06
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.17. 22:54:40
Pedig ez aztán tényleg egyszerűen kilogikázható.

Nem is 1+1 nehézségű feladvány,de nem is kell hozzá négyjegyű függvénytábla!

a+3b=c és 2c+a=d tehát 2(a+3b)+a=3a+6b=d
A kérdés ugyebár d-2b=3a+6b-2b=3a+4b

Pedig nekem is este van.


Túl speciális.
Ha a magyarázatokban nem akartok képleteket akkor miért lehet a kérdésekben?
TÖRÖLNI! de azonnal...
... az összes szátan példával együtt.
Dátum: 2008.11.18. 06:47:08
Idézet: Annee - 2008.11.18. 05:28:18
Hol játszik Gare Zoli?

Fulham
Ferencváros
Inter
Debrecen

alighanem Gera akart lenni...

És mikor? Ma, holnap, tegnap? Mert szerintem mamég sehol, mert alszik.
Mert lehet, hogy az "inter"-ben, már mint az interneten.
Dátum: 2008.11.17. 22:00:43
Rákerestem.

Arthur vette ki a sziklából. Halálos megsebesülése után, halála előtt Bedivere lovaggal visszaküldi az Excaliburt a Tó asszonyának.

De mivel legenda, több változata is lehet.
Lehet, hogy a "tag" egy holywoodi filmből vett valamit, aztán kever itt mindent össze...
Dátum: 2008.11.17. 21:42:53
Jó neked, mert én még azt sem tudtam.
Dátum: 2008.11.17. 19:48:46
Mire megírtam a hozzászólásomat elment a regisztrációm.

Brrr....
Dátum: 2008.11.17. 19:18:23
Még egy;

Atomkisérlet azután is folytak, de egyiket sem mondják "atombombának".
Dátum: 2008.11.17. 19:16:55
Idézet: Lord Arkon - 2008.11.17. 17:14:34
Idézet: Edef - 2008.11.17. 07:07:22
Hol dobták le az első atombombát a II. világháború során?
Tokió
Taiwan
Nagaszaki
Hirosima

De a kérdés nagyon jó! Maradjon!
Csak stilisztika:
... túl van magyarázva a dolog.
Az első atombombát a második világháború során dobták le, sőt akkor is csak ketőt, és tudomásom szerint azóta többet soha.
Tehát rövidebben: "Hol dobták le a az első atombombát?"


Nem igaz volt egy próbarobbantás valahol Új-Mexikóban. Az volt az első. Élesben bevetett volt az első Hirosimai. Egyébként azóta is voltak atombombarobbantások. Már van az Angoloknak, Franciáknak, meg még nem tudom kinek. Manapság vízalatti robbantással "tesztelik" őket.

Jól beszélsz!
Volt 1947 július 16-án Alamogordoban. Próba robbantás. Azt nem tudom, hogy dobták-e, vagy "távirányítású" volt-e?
A lényegen megint nem változtat.
1, Ha azt nem "bombának" nevezzük akkor megint az én észrevételem szerint lehet/kell feltenni a kérdést, mert az első atombomba (a világon mindenhol így hívják) a hiroshimai.
2, Ha azt is atombombának nevezzük, akkor megint nem helyes a kérdés, mert az a kisérlet is a II. VH. alatt halytották végre, tehát akkor csak a "második bombát" dobták Hiroshimára. Ebben az esetben is felesleges kitenni, hogy a "II. világháború során"
De mondtam, hogy a kérdés jó, csak stílisztika!
Dátum: 2008.11.17. 16:43:41
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.17. 16:32:50
Hát nem is tudom. Azért nem kéne élből kiszórni mindent ami foci. Ez egy elég általános kérdés ahhoz, hogy a többség tudjon rá válaszolni. Végülis Olaszország 3. legismertebb klubjáról van szó.


Csak azért mondjuk, mert arra a kérdésre:
"MILYEN VÁROS CSAPATA AZ INTERNAIZIONALE?"

Természetesen a válasz: olasz. És így kis betűvel!
Más lenne, ha "Melyik város csapata..."
Persze a magyarnyelvben a tulajdon neveken kívül csak a mondat kezdő betűket írjuk naggyal.
Bár itt a neten a csupa nagy betű a kiabálás jele. Gondolom nem kiabáljuk be a kérdéseket.
Visszatérve: Melyik olasz emberke tudná megmondani, hogy melyik város csapata az ETO, vagy az UTE?
Nem akartam a Fradit írni, mert az nincs az első osztályban.
Dátum: 2008.11.17. 14:49:10
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.17. 09:28:19
Hát, bizony már te is túl mentél a bölcsesség határán.

Lehet hogy Newton fogalmazta meg a gravitáció törvényeit, de amiről itt mennek a kiselőadások (szabadesés), azt Galilei már egy kicsit korábban kísérletekkel bizonyította. És neki nem alma esett a fejére. Talán már hallottál a Pisai ferde toronyról, meg a tetejéről egyszerre leejtett, különböző súlyú golyókról.

Bocs, hogy csak most, de most jutottam géphez.

Galilei természetesen foglalkozott a földi mozgásokkal is, de már ő előtte egy bizonyos Benedetti olasz tudos a következő egyszerű "gondolatkisérletet" tette:
"... ha két testet egy súlytalan szerkezettel egymáshoz erősítűnk, az az esési viszonyokon nem változtat. A kétszeres tömeg tehát azonos módon esik, mint az egyszeres..."

Tehát már Galilei előtt is érezték az emberek a dolgot (képletesen a fejükre esett az "alma").
Na már most Galilei még nem tudta megfogalmazni, csak kisérleteket végzeet, hogy számszakilag bizonyítsa ezeke, de Newton kellett, hogy mindezt megfogalmaza, és leírja arányokban (képletekben).


u.i. Az alma fejre esése képletes volt a gondolkodásra. Tudom jól (bár lehet, Te úgy véled, igaz), hogy Newton "bácsinak" (így nevezem a gyermekeimnek) nem esett semmi féle alma a fejére!