Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.13. 08:24:05
Idézet: Sigmar - 2008.12.12. 21:40:20
Sziasztok!

Egy kérdésem kiesés szélén áll 2 már kieset ezért ide írom a helyes vélaszt hátha így jóben fogják tudni:
Melyik évebn indult az első, az eredeti Star Trek sorozat?
Helyes álasz 1966
lehet, hogy alacsony szokást adtam, meg. amúgy nagyon speciális kérdés. hát még megoldani el is mondom milyen nehéz csak egyszer fogom elmondani google ott keresőbe beírod : star trek a másoddik a wiki: Star Trek - Wikipédia, a szabad enciklopédia első sorozat a 19 sor egy kicsit le kell húzni.
Hát én csak ilyen nehér feladatot adok a jó népnek. Minden kérdésemet ilyen nehéz megtalálni leellenőrzöm. De hát én nem itt kötözködöm, hogy kicsi nagy betü engem nem érdekell, túl régen nem néztem meg stb. Háll istennek a gép két rossz válasz, ami télleg rosssz volt elvette a értékelés jogát.
Jó játékot!
Ezerszer elmondtuk már, hogy az inteligencia és a műveltségi teszt nem arról szól, hogy a gogliban mit, mennyi idő alatt tudunk megkeresni!
Dátum: 2008.12.13. 08:17:26
Idézet: Sir Ny - 2008.12.13. 08:06:48

Melyik a legnagyobb szervünk?
agy
tüdő
máj
bőr*

má mér a bőr lenne a legnagyobb? a bőrt átszúrom egy gombostűvel, az agyat meg nem => az agy nagyobb mint a bőr. a tüdő meg 4 betűből áll, vagyis nagyobb mint az agy. tehát a tüdő a legnagyobb szervünk.

Két dolog:
1. ha helyesírási hibát s javítasz, főleg, ha ugyan ebben ahizzá szólásodban, akkor légyszi' Te se kövess el, legalább is szándékosan ne.
2. A nagyság az nem vastagság és nem is hossz. A nagyság az a teljes befoglalóméret (téfogat [ccm]), vagy tömeg [g]. Tehát lehet, hogy a Te agyad elég vastag, a bőröd meg vékony, de ha lenyúznánk a bőrödet, látnád, hogy sokkal több/nagyobb mint az agyad.
Ha szójáték lenne, akkor pedig a leghosszabb kérdés lett volna, mert a szavakat nem nagyságra mérjük.
Dátum: 2008.12.13. 08:10:24
Mikor kezdődik az iskola?
augusztus 1
október 23
szeptember 1
szeptember 4
Minden évben máskor!!!
--------------------------
Milyen íjat használtak a honfoglaló magyarok?
Csigás íjat
Visszacsapó íjat
laminált íjat
Hosszú íjat
Az íjak osztályozása során a különböző forrrások szinte mind ugyanabba a hibába esnek, mégpedig hogy keverik az íjak szerkezeti felépítése szerinti csoportosítást a geometriai(alak) szerinti csoportosítással.

Tehát hosszú és laminált íj együtt lehet!
Át kell szerkeszteni a kérdést, mert nem egyértelműek a válaszok!
------------------------
Az alábbi zenekarok közül melyik énekelte: "Te vagy a fény az éjszakában, gyere dolgozz a lámpagyárban!"
Bikini
Deák Bill Blues Band
Omega
P. Mobil
Hát ez azért már egy kicsit sok...
Ki énekelte, hogy "Trik-trik-trikotage..."?
Ki énekelte, hogy "Mind meg kedves Népszabadság..."?
-------------------------
Hogy hívják a halál "kisinasát" Terry Pratchet regényében?
Béla
Thin
Mort
Kaszáska
Honnan tudjam, ha nem olvastam? Vagy ötelező olvasmány általánosban?
-------------------------
Hogy néz ki ez a szám hatványalakban ( 2x2x2x2 ) ?
2 a 4.en
2 a 2.on
4 a 4.en
4 a 2.on
Ez meg micsoda? már mint a válaszok?
Ki engedte át???
--------------------------
Dátum: 2008.12.12. 17:16:53
Talán csak az, hogy nem egy dal, hanem ez a dal.
De nem nálam verte ki a biztosítékot! Én nálam átment volna.
Talán már én elég olyan öreg vagyok, hogy tudjam. Másoknak marad a 'HKK-Drizzt 2943' együttes alakulási éve, meg a daobosának születésnapja...
Dátum: 2008.12.12. 16:52:45
ez zsnorban a harmadik:
Mikor alakult a Blink 182 nevü banda?
1985
1978
1991
1992
Dátum: 2008.12.12. 16:51:51
Én egy nagyon primitiv buta ember vagyok, mert nem tudom:
Mi a vezetékneve a Barátok közt-című sorozat Miklósának?
Kerényi
Herényi
Szabó
Berényi
Nem is nézem, mert nincs is rá időm.
Tőlem bárki lehet.
Dátum: 2008.12.12. 16:50:42
Melyik a világ legnagyobb könyvkiállítása?
a Frankfurti Könyvvásár
a Párizsi Könyvszalon
a Londoni Könyvhét
a Budapesti Könyvfesztivál
Sajnos csak a budapestihez volt szerencsém, tehát nem tudom összehasonlítani.
Azt pedig a neten nem találtam meg, hogy melyik a nagyobb... Talán ha a könyvszakmában (kiadás, szerkesztés, nyomda, stb.) dolgoznék, tudnám.
Dátum: 2008.12.12. 07:45:40
Akkor a reneszánsz olasz képzőművészeket Tini Nindzsa Teknősöknek hívják.
Oké értettem.
Leonardo is? Vagy ő polihisztorként nem kerül ide?
Dátum: 2008.12.12. 06:55:36
és akinek nincs ilyen kristálya?
Aki nincs megfelelő szinten?
Mondjuk a 12 szinten már elfelejtem, hogy mi volt az 1. szinten, csakrémlik valami, hogy talán nekem is volt.
Dátum: 2008.12.12. 06:53:48
Hol található a legendák szerint Noé bárkája?
Kancsendzönga
Ararát
Mont Blanc
Mount Everest
Nem "legendák", hanem a Biblia Mózes 1. könyveserint.
---------------------
Melyik nem Tini Nidzsa teknős?
Donatello
Van Gogh
Michelangelo
Rafaello
Honnan a fenéből tudjam? Csak azt tudom, hogy mindegyik képzőművész volt.
És a keresztnevüket is illik kiírni.
Dátum: 2008.12.11. 21:55:53
De ugye akkor nem mondod, hogy ez általános műveltség?
Mert ha mondjuk az kérdezik; Keresztes lovagok, akkor azért az valahova illeszti az ember.
Vagy máltai lovagrand, akkor szintén, de ez már nagyon spec. főleg, ha még le sem tudja írni, és ezért a gogliban sem a wikiben sem találtam meg....
Dátum: 2008.12.11. 21:50:08
Idézet: Roseprincess - 2008.12.11. 09:49:01
Idézet: Edef - 2008.12.11. 09:42:42
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 20:27:23
Hova van eltemetve Rédelyi Klaudia?
Hova van eltemetve Szihn Ede?
Egy német temetobe.
Egy templomba
Egy Kriptába
Egy budapesti temetobe

elfelejtettem felírni a jó választ, szorri
egyébként csak anyi a gond, temetőbe illetve az, h az első válasz végén pont, többinél meg semmi

És az a kripta hol van? egy templomban, vagy "egy budapesti temetőben".
A templomba csak úgy elásva? A templomba kriptába szoktak.
Ha ez a Klaudia érdekes személy, akkor biztos tudjuk azt is, hogy melyik budapesti temetőbe, vagy már annyira nem is érdekes?
Szóval az egész kérdés egy nagy butaság!
TÖRÖLNI!

Na most melyikre vonatkozik a válasz a két kérdés közül?
Az első kédésben a név sincs helyesen leírva: Rédelyi Klaudia helyesen Rhédey Klaudia
és ha tényleg róla volt szó, akkor még csak véletlenül sem Pesten temették el...
"Utolsó kívánsága szerint koporsóját hazaszállították Erdőszentgyörgyre. Az út közel másfél hónapig tartott. A grófnőt 1841. október 12-én temették el abban a templomban, ahol közel 30 évvel korábban megkeresztelték."

1.Na most akkor ugye nem csoda, hogy nem találtam meg, hogy milyen híresség lehet az a "Rédelyi", ha le sincs írva helyesen, és nem olyan közismert, mint Petőfi, akit, ha Pethöffinek írnak akkor is tudjuk kiről van szó, csak "nevetünk" a helyesíráson.
2.Nem templomba van eltemetve, hanem templomban.
Ha templomban temetnek el valakit, akkor az kriptában van, mert nem hantolnak egyszerűen a templonban.Tehát a kripta is jó válasz, ha csak nem hamvasztották, és akkor urnában helyezték el hamvait.
3.Ezek a határozatlan névelővel ellátott helyek (bár mindegyik végéről hiányzik egy 'n' betű), nagyon zavaróak. Teljesen olyan, mintha a kérdés feltevő sem tudná, csak gondolkodna, dilemái lennének.
Dátum: 2008.12.11. 21:04:57
Mikor halt meg Hindenburg?
1935. oktober 6.
1952. május 24.
1934. augusztus 4.
1942. január 11.
Carl Friedrich Hindenburg (Drezda, 1741. július 13. – Lipcse, 1808. március 17.) német matematikus.
Paul Ludwig Hans Anton von Beneckendorff und von Hindenburg (Posen, 1847. október 2. – Neudeck, 1934. augusztus 2.) német tábornok és nemzeti hős, majd az első világháború után a weimari köztársaság birodalmi elnöke.
Na most döntsük el, hogy kit is akarunk?
-------------------------------
Ki volt solomniai lovag az alábbiak közül?
Sturm
Tasslehoff
Caramon
Tanis
Nem tudom, ha meg köveztek akkor sem...
Nem is hallottam Solomniáról.
Dátum: 2008.12.11. 09:42:42
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.10. 20:27:23
Hova van eltemetve Rédelyi Klaudia?
Hova van eltemetve Szihn Ede?
Egy német temetobe.
Egy templomba
Egy Kriptába
Egy budapesti temetobe

elfelejtettem felírni a jó választ, szorri
egyébként csak anyi a gond, temetőbe illetve az, h az első válasz végén pont, többinél meg semmi

És az a kripta hol van? egy templomban, vagy "egy budapesti temetőben".
A templomba csak úgy elásva? A templomba kriptába szoktak.
Ha ez a Klaudia érdekes személy, akkor biztos tudjuk azt is, hogy melyik budapesti temetőbe, vagy már annyira nem is érdekes?
Szóval az egész kérdés egy nagy butaság!
TÖRÖLNI!
Dátum: 2008.12.11. 09:10:58
Kérem törölni, vagy módosítani az alábbi kérdést:

Idézet: Rammstein - Tegnap, 22:55:29
Ha 3 ősköved, 12 kiégett ősköved van és veszel 9-et mennyi ősköved lesz?
12
21
27
9

Valaki nagyon nem tud számolni. De sejtettem hogy a 21-re gondolt.
Valaki jól számolt, tényleg 21 ősköved lesz a végére

Elmondtam már, és ezek szerint nem értette senki.
Ha van 3 pár jó zoknim (csajoknak harisnya), van 12 lyukas zoknim, és veszek 9 pár új zoknit, akkor lesz összesen 24 pár zoknim! Ebből 12 lyukaz zoknim, amit nem tudok használni.
Ha a boltos azt mondja nekem, hogy ha veszek nála 9 pár zoknit, akkor azért a pénzért nekem megstoppol 9 pár lyukas zoknit, és élek ezzel a lehetőséggel (nem vagyok semmi rossznak ellensége).
Reggel mikor felkelek és kihúzom a fiókomat, akkor 24 pár zokni van benne (ha nincs a szennyesben), amiből 3 lyukas, és 21 pár jó, amit felvehetek a következő randevúra.
Na most a kérdés nem azt kérdezi, hogy hány pár zoknit vehetek fel (mennyi jó ősköved lesz?), hanem azt kérdezi, hogy mennyi zokni van a fiókban ("mennyi ősköved lesz")?
Tehát vagy a kérdést kell pontosítani, hogy "Mennyi jó/használható ősköved lesz?"
Ha nem lesz kijavítva, akkor minden reklamációnak igaza van!
Dátum: 2008.12.11. 08:57:54
Melyik nevet vettük a Túlélők Földjéről?
Borax Király
Zsákós Bilbó
Skandar Graun
Tasslehoff Fúróláb
Honnan tudjam?
Dátum: 2008.12.10. 18:45:13
Idézet: Roseprincess - 2008.12.10. 10:51:38
Idézet: Edef - 2008.12.10. 06:58:30
Idézet: Atreus - 2008.12.09. 22:15:57

Hányas rajtszámmal indult Talmácsi Gábor az idei világbajnokságon?
14
1
28
46

Gábor világ életében ezzel a rajtszámmal fog indulni, úgyhogy ezt a kérdés akár kőbe is lehetne vésni, mivel soha nem fog elévülni..
(a rajtszámok előtt "kettőskereszt" volt a kérdésben, csak úgy nem jelenítette meg a hozzászólásomat)
Ha csak nem foglalt az a rajtszám abban a magasabb osztályban (250 ccm), ahol jövőre indul? És akkor már el is évült a dolog. És mi van ha még egy osztályt ugrik az 500-ba ott ki garantálja, hogy marad?
Vagy a másik, hogy még idén úgy is kiesik ez a kérdés, és akkor tényleg nem elavult, hanem kiesett.


Miből gondolod, hogy Gábor világéletében ezzel a rajtszámmal indulna? Mindig az kapja meg az 1-es rajtszámot aki az előző évi futam győztese volt, ha csak másképp nem szeretné, mint pl. Valentino Rossi aki ragaszkodott a 46-os számhoz. Szóval ha Gábor jövőre is maradt volna a 125 cc-ben mindenbizonnyal át kellett volna adnia a számát az új világbajnoknak.
Hogy a 250 cc-ben mi lesz a rajtszáma nem tudom, de valószínűleg ott is az kapja majd az 1-est aki megnyerte a vb. Gábor miatt nem fogják tőle elvenni... Lehet, hogy itthon, nálunk "nemzeti" hős, de ott kint ugyan olyan motorversenyző, ugyan olyan jogokkal, mint a többi.
Edef: 500cc-s kategóriába meg nem hiszem, hogy valha is fel fog ugrani, mert ott ő lenne az egyetlen versenyző... 500 cc-s kategória nincs a MotoGP-ben, a legnagyobb kategóra a 600 cc. Szóval összesen 3 van: 125cc. 250cc. és 600cc.
Bocs, hogy elírtam az 500ccm! Nem értek hozzá
De visszakérdezek, hogy 2009-ben megkapom ezt a kérdést akkor is az 1-es rajtszámmal megy?
Tehát nem abba kötöttem bele, hogy ki mikor egyes, hanem abba, hogy "idei versenyben"
Dátum: 2008.12.10. 18:24:26
Hogyan iszuk elegánsan a martinit hazánkban?
olajbogyóval
üvegből
cukros szélű pohárba
kisérővel

isszuk,pohárban,kísérővel

És nem a pohárban iszuk, hanem pohárból!
... vagy Te beleülsz a pohárba és úgy iszol?
Dátum: 2008.12.10. 18:15:45
Szerintem az aktualitás vesztést arra értették, hogy megszünhet a klán, és akkor lehet, hogy a legkorábban alapított, de már nem lesz benne az adatbázisban.
Dátum: 2008.12.10. 17:54:57
Mi a címe a Red Hot Chili Peppers nevű együttes utolsó albumának?
Stadium Arcadium
Blood Sugar Sex Magic
Viva La Vida
By The Way
Egyik sem. Bár lehet, hogy ezek újabbak, és ha holnap más?
# 2002 By the Way (WEA)
# 2006 Stadium Arcadium (WEA)
# 2006 Snow I.
# 2006 Snow II.
# 2007 Desecration Smile
# 2007 Desecration Smile
# 2007 Hump De Bump I.
# 2007 Hump De Bump II.