Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Khuin

Melyik két mennyiség NEM egyenlő egymással?
1 °C; 274,15 K
1 dm³; 1000 cm³
1 fényperc; 60 fénymásodperc
1 µm; 10 Å


Nem túl speciális?
Dátum: 2012.10.25. 16:05:34
Nem emlékszem pontosan a kérdésre, de kaptam egy „Melyik XY, illetve melyik nem?” típusú kérdést. Most akkor igen vagy nem?
Dátum: 2012.10.25. 16:03:28
Ráadásul Bubo bubo helyesen, a nevezéktan szerint.
Dátum: 2012.10.25. 15:56:01
Fut a lelkem
Dátum: 2012.10.25. 15:52:39
Igen ritkán, de magyarul is hívják bűzös szkunknak.
Dehogy kell sok idő, ha folyamatosan vadászik, és van 23 vadászzsákmánya, akkor úgy elméletileg kijön, csak azt figyelembe kell venni, hogy ha prémiuma és gyorsítása is van, és nap elején 800 CSP-vel indult, akkor a maradék 1751 CSP-t össze kell szednie valahol, mondjuk 350 vadászat italával és egy hűségbónuszként kapott cselekvésponttal. Jó sokat kell gyűjtögetni, de azért meg lehet csinálni.
4-es szintű Akadémia a szövetségedben és 38-as tanulási szint után megkapod a hordázás szakértelmet (http://vegzetur.wikidot.com/skill38), ahol a 10. szinten már vihetsz is még egy állatot a harcba.
Egy példa: rengeteg Harry Potter című filmhez (ez vonatkozik az összes filmes kérdésre) kapcsolódó kérdés van ez is spec., mert csak az tudhatja a választ aki megnézte a filmet.


Igen más a Harry Potter-filmekre kérdezni, mint más, kevésbé ismert filmekre. Nyilván a „ki hal meg másodszor az X. Y. sorozat második évadjának 17. részében” típusú kérdéseket nem fogadják el, de az olyan „alap filmek”, mint a Harry Potterek, a Gyűrűk Ura, a Mátrix, vagy a Csillagok háborúja, más kategóriába kerülnek. Nem lehet olyan kérdést feltenni, amire mindenki tudja a választ, de nem tartozik a „mennyi egy meg egy” kérdések közé. Természetesen aki még nem járta ki az általános iskola minden osztályát, nem tudhatja a választ minden kérdésre, és olyan is előfordulhat, akit nem érdekelnek a politikai események. Végső soron ezért, vagy ezért is van a Végzetúr kvíz – hogy tanuljunk belőle.
Repedezett, sziklakemény bőrű végzetúr lépdel a fák között, rajta a Gyémánt horda jele. Kopott mithril láncinget visel, övében szinaptikus korbács függ. Tüskés hárítópajzsa a földön. Hirtelen hatalmas patadobogásra lesz figyelmes, és a fák közül egy csapat mérges nyukmár bukkan elő. Villanás, majd az egyik azonnal a földre borul, míg a többi tovaszáguld. Ekkor a magas fűből fiatal sárkánykígyó bukkan elő, elégedetten szemlélve zsákmányát. A végzetúr megfeszül, hiszen eléggé veszélyes lényről van szó, ám ekkor megpillant a nyakán valamit. Egy nyakörv az, tiszta elefántcsontból, benne apró smaragd. Tehát egy idomított állat! Régen vágyott már egy ilyenre, de nem tudta még soha elfogni; a lélekkufár pedig száz őskövet kér érte, ami megfizethetetlen ár.
Ekkor egy újabb lény bukkan fel. A végzetúr még nem találkozott vadon ilyennel, de leginkább az egyik idősebb társánál látott vérfarkas nagyúrra emlékeztetett. Ekkor megszólalt, mély hangon: „Fafnir, hozzám! Úgy látom, vendégünk van!” Megpördül, a kezében tartott kardot egyenesen a másik nyakának szegezve. Láncinget viselt, és Deflektort, egy igen erős pajzsot. Ekkor vette csak észre, hogy szintén végzetúrral van dolga, mégpedig a Smaragd hordából. A fegyverei azonban nem voltak túl erősek, ő már rég eladta az efféle tárgyait.
„Khuin vagyok. – szólalt meg a smaragd végzetúr. – De te mit keresel itt, gyémánt társ?” Khuinnak csöppet sem tetszett ez. A másik láthatóan tapasztaltabb volt, és erősebb is. De ezt akkor sem fogja annyiban hagyni. „Az én nevem Piteking. – válaszolt. – És ez a Gyémánt horda területe, úgyhogy inkább én kérdezlek téged.” „Nos rendben. Fafnir, mit szólnál egy csatához, Fafnir? – ekkor ismét Pitekinghez fordult. – Bemutatom az Enyészmestert. – szólt, felemelve kardját. – Hatásos kis fegyver, mi. Na, de elég a szóból!”
A következő szavai már érthetetlen igéket mormoltak, mire fagyos szél csapott végig a tájon, a másik páncélján pedig jégvirágok képződtek. Erre a másik szavai nyomán fuvallat keletkezik, aminek nyomán felperzselődik a fű. A smaragd harcos meg se rezzen. Elkezdenek futni egymás felé. Khuin az Enyészmesterrel hatalmas csapást mér Pitekingre, majd int. A sárkánykígyó odakap, de csak a kemény páncélra harapott. Egy újabb intésre Piteking érzi, hogy ellenfel elszívott tőle egy kis lélekenergiát. Ekkor Piteking két egymásutáni támadást is indít. Khuin az egyiket kivédi, a másik elől pedig egyszerűen félrehajol. Khuin Piteking lábára támad, de az kivédte. Majd egy szökkenéssel hatalmas csapást mér a vállára. A sebből lélekenergia szivárog a másik harcosba. Fafnir, a sárkánykígyó a fejével kemény ütést mér a végzetúr hasára, amitől a páncél behorpad.
Piteking megtántorodik ugyan, de a korbáccsal előreszökkenve támad. Keményen megcsípte a másik arcát, ráadásul a sárkánykígyónak is jutott belőle bőven. Khuin előreszegezett karddal rohan, de a mithril láncingen megcsúszik a fegyver. Piteking Fafnir támadása elől félreugrik, és ismét támad, de a fáradtságtól mellétüt. Érzi, hogy már nem nagyon bír támadni, ezért inkább csak védekezik. Khuin csapása elől is csak úgy sikerül megmenekülni, hogy a földre gurul, ahol a sárkánykígyó egy utolsót harap belé. Khuin ekkor 113 lélekenergiát elrabolt tőle.
Milyen értékelést kapna a következő kvízkérdés: Mennyi hat négyzetének az egyharmada?

Jó kérdés
Rossz kérdés
Azonnal törölni
Nem lehet feltenni a benne szereplő szavak miatt


Ezzel mi a baj? Kérdést bárki feltehet első szinttől, az is világosan le van írva, hogy számtanfeladat-kérdést feltenni nem lehet, és minden szót beírhattam.
Dátum: 2012.10.12. 12:23:10
Mi az a HP?
A csatát Khuin szemszögéből látod

Khuin (Smaragd horda) vs Gyenon (Zafír horda)

Khuin
11. szintű végzetúr

Harcoló lény

Blöki
(3. szintű morfinder)
Az állat aktuális tárgya: acélkarmok

villámcsapás

Enyészmester
+igazi jáde

Deflektor
+izzó opál

elf láncing
+szent elnyelő

Ellenfeled:

Gyenon
14. szintű végzetúr

vérforralás

ősi rúnakorbács

tüskés hárítópajzs

nerub védőcsuha

Idomított állatod, Blöki, egy 3. szintű morfinder is részt vesz a csatában. Rohanni kezdtek egymás felé.
Ajkad hangtalanul mozog, egy villámcsapás igéjét mondja.
(-40 VP). Gyenon gurul egyet, hogy elkerülje. Csak 34 életpontot vesztett.
Mielőtt összecsapnátok, Gyenon feléd hajít egy vérforralás varázslatot. Gurulsz egyet, hogy a varázslat ne találjon el. Csak 27 pontnyit sérültél.

Lesújtasz az Enyészmesterrel. 38 pontnyit sebeztél.
Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia)
Blöki az oldaladon harcol. 4 életpontot sebzett.
Egy gyors csel után Gyenon a hasadat támadja. Ütése célt téveszt!
Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, az Enyészmesterrel gyorsan alulról támadsz. Talált, 49 sebzést okoztál. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia)
Blöki is ellenfeledre veti magát. 5 életpontot sebzett.
Gyenon lesújt rád az ősi rúnakorbáccsal. Elegánsan elhajolsz az ütés elől.
Lesújtasz ellenfeledre. 44 pontnyit sebeztél.
Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+1 lélekenergia)
Blöki is ellenfeledre veti magát. 5 sebzést okozott.
Gyenon egy gyors támadást indít az ősi rúnakorbáccsal a lábad felé. Könnyedén félrehajolsz.
A csatában összesen 179 sebzést okoztál, és 27 sebzést kaptál.

Te nyerted a csatát, jutalmad 43 (+3) lélekenergia és 10 TP!

http://vilag3.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=khuin_vegzetur_online_jatek_115204149_csataja
Tegnap, 12:11 Szasza21 megátkozott a Gyémánt szív szövetség nevében!
Tegnap, 12:11 Visszavonták az átkot, amelyet a Gyémánt szív szövetség rakott rád!


Az értelem netovábbja.
Dátum: 2012.10.05. 16:42:39
Lehetne olyan szakértelem, ami megmutatja, hogy a legközelebbi tanulás szakértelem mit fog adni.
A másik ötlet, hogy lehetne egy másik játékost tanítani, tehát, ha alacsonyabb szintű, és szövetségtársad, a tanuláson kívül a szakértelmeit fejleszteni az ő szakértelemfejlesztésnek 1,3-szorosáért.
Dátum: 2012.10.02. 20:09:58
Ha őskövet rendelek banki átutalással, megkapom, amint megérkezik, vagy várnom kell éjfélig?
Dátum: 2012.10.02. 20:08:06
Nyolc. Most vagyok annyi, és nevezhettem.
Dátum: 2012.09.30. 18:29:17
Mi a kristálypont?
Dátum: 2012.09.23. 11:15:31
Vettem egy méregfelhő varázslatot, ami −3 erő az ellenfélnek, ma pedig kétszer is −4 volt a hatása. Mitől lehet ez? Tudom tovább is növelni?
Dátum: 2012.09.23. 10:55:49
Ha egy állatot pihenni küldök, csökken a morálja?
Dátum: 2012.09.23. 10:52:19
Valószínűleg más lehet a hiba, mert én is feltettem egy kérdést, ami már létezett, de utána tehettem föl újabbat.