Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2012.11.07. 19:58:33
Idézet: Craslorg - 2012.11.07. 19:07:57
Azt azért megjegyezném, hogy a prémium tagság adja a legkevesebb előnyt, gyak nem is nagyon ad, csak több CSP-t max. Szinte minden más ősköves cucc sokkal több előnyt ad.


Még jó, hogy ott van a a végén.
+10% AFP, autó sajt, Hreflex, kút kisütés, nagyobb csp és pp pufferek stb.
Lehet, hogy a prém önmagában nem ad kellő tápot, de annyi dolog előfeltétele, hogy összességében igen is gázos, ha leesik rólad.
Dátum: 2012.11.07. 19:54:58
Idézet: Ariel - 2012.11.07. 16:31:45
Az épületek funkcionalitására már hoztatok egy jó szabályt, az építési limitet. Ezt ugyan úgy be lehet vezetni az epikus tárgyakra is. Ha X-ik szintű epikus tárgyat akarsz használni, ahhoz Y mennyiségű LE-t el kell érjen az eddigi építésed.


Van átlag építés V5-ön, és a manakons miatt, utólag bevezetni a "béta" világokra ezt képtelenség... De ez már egy lerágott csont!
Dátum: 2012.11.07. 19:52:23
Igazad van, nálunk 10kp kell, az 1kp-s licit csak a "biztonsági" licit
Dátum: 2012.11.06. 20:46:59
És beleért a kezed a bilibe, amikor felébredtél...

Fear nekem miért lenne is jó ez a módosítás, ha ott állok a küszöbén annak, hogy rám is hat???

Ennek ellenére én úgy gondolom még elmélkedni szabad róla, hogy mi a motorja, mik a hatásai, kikre hat stb.
Dátum: 2012.11.06. 20:31:29
Neme az átlag növekedését tudod lassítani "árnyék" tagokkal.

Valahogy úgy működik, hogy van egy átlag számláló, és ha valaki épít, akkor azt a számlálót az aktuális létszámmal osztva tölti. Azaz a "báb" karakterek csak az átlag növekedésének ütemét tudják csökkenteni, az addig kialakult átlagra semmilyen hatással nincsenek.
Dátum: 2012.11.06. 19:31:43
84. szinten:
Eddig 72 entitást győztél le, az utoljára kihívott 211. szintű volt.

Nem mondanám, hogy engem nem érint a közeljövőben az új korlát, lassan 3 hónapja csak akkor ölök entit, ha templom kéri, mert mindig másra kell az erőforrás, de ugyan ott tartanék mint te kb...
Dátum: 2012.11.06. 19:29:20
Cras én csak végigszámoltam a módosítás okozta variát, és azt látom belőle, hogy csak extrém esetekben tesz be azoknak, akik 1-2 magas szintű karakter verte epik cuccban úszkál.

Rendszer szinten gondolom 2 lehetősség jött szembe:
-205++ szintű tárgyak egyszerűen nem adhatnak szintjükhöz mérten kellő "tápot", mert már 100. szinten lehet bennük rohangálni hála az AL eszeveszett epik rohanásának és a már bocsánat a szintkorlát "balfasz" múltkori korrekciónak. (Tuti azt is valami hasonló pók rinya övezte...)
-A szintkorlát kap egy új korrekciót

Az első esetben az AL rohanása miatt mindenki beszopná a jövőben a második esetben meg rinya van. Ebből nem lehet win-win szitut kihozni sajnos.

Engem is korlátoz a közeljövőben a képlet, mert extrém megnyomtam az entik ölését, de nem szeretném a reménybeli új, jelenleg leprogramozandó epik cuccok erősségét bukni, mivel mire nekem olyanok lesznek egy AL kaliberű szövi nélkül...
Dátum: 2012.11.06. 18:50:45
Köv entitsoddal lépsz át a 120-as tárgyak körébe, melyeket 83. szinttől viselhetszt. Köv ugrások 88-nál és 92. szintnél, ami a 125 es a 130-as tárgyakat jelentik.
Dátum: 2012.11.06. 18:01:36
Azt csak meg tudod mondani, hogy hanyadik szintű vagy, és mekkora entit versz éppen
Ehhez nem kell érteni hozzá, csak ctrl-c és ctrl-v betükombókat használni.
Dátum: 2012.11.06. 17:56:24
Nézzük csak, 11%-os leghamarabb 95. szinten van amit 63. szinttől viselhetsz.
Ha "csak" trükkös "pottyant" a szövitől, akkor az 110. szintű amit 75. szinten viselhetsz.

Ha önerőből entiből vagy szöviből aktív/érdemi részeseként az epik verésnek ezeket hamarabb meg tudod szerezni, akkor le a kalappal előtted.

De nézzük konkrétan azon "mérföldköveket", melyek viselése drasztikus a karakter élettörténete során és honnan viselhetőek a képlet szerint:

13. szint Zafír Csillag (35)
21. szint Rubin triász (45)
25. szint Lélekorzó (50)
33. szint Krausos nyaklánca/Vámpírfókusz (60)
46. szint Questor (75)
50. szint Szürke Lélekrabló (80)
54. szint Géniusz lánca (85)
63. szint Zafír Triász (95)
67. szint Ősi Képzőgyűrű (100)
75. szint Trükkös gyűrű (110)

Személy szerint egyáltalán nem érzem extrémnek a határokat. Vér VF-esek erős portya karakter se képes 60. szint előtt szürkét ütni magának, és 50. szintű karakterek szövi szinten se tudnak leverni egy megfelelő epiket. Azaz csak "hátszelen" utazva , majd tartva a markukat juthatnak hozzá viselési határ alatt ezen ékszerhez.
Ami határon libeg az a 75. szinttől viselhető trükkös gyűrű esetlegesen, mivel azt 70. szintű csapat le tudja verni, de egyén szinten valami extrém erőforrás ráfordítással lehet csak entiből kiszedni 75. szintre.

Egyetlen egy esetet tudok, amikor "jogos" problémát okozhat az új szabályozás. Ha valaki kapott egy extrém erős ékszert a szövitől szintjéhez képest, e miatt eladta a régi tápjait, és most beesik abba a helyzetbe, hogy se régi ékszer, se új ékszer. EBBEN az esetben egyéni elbírálás alapján engedélyezni kellene, hogy 10 dukátért visszakapja az eladott fuxot az illető, így senkit nem érne "jogtalanul" ez a módosítás.
Dátum: 2012.11.06. 17:31:27
Mesélj kérlek, mekkora entit versz hanyadik szinten.

Valamint a tárgyakat nem veszted el, esetleg később veheted fel őket...
Dátum: 2012.11.06. 17:24:54
Az természetes, hogy nem szavazható meg, ami nem opció...
Nem értem miért probléma, hogy kaland szakikat húzol.
Ha nem tetszik, akkor ne növeld
Dátum: 2012.10.20. 09:23:11
Amikor valakit elvisznek aznap először kinzóba, akkor indul ne a számlálója. Ha ezek után bárki elviszi még, az a számlálónak megfelelő értékű lét kap érte.

Azaz ha te hajnali 2-kor töltöd meg a kinzód, mert akkor értél rá, akkor az áldozataid után annyit kapsz amit az áldozatok első kamrázása alapján számol. (Ha senki nem volt bekamrázva egész nap, akkor beszívtad, mert 2 és 1/2 3 közt nem sokan termelnek lét...)
Dátum: 2012.10.19. 22:18:59
Hogy mennyit számít event alatt egy 53+53-as SPM 20 csatás packokat nézve:

SPM turbó nélkül 3x20 csata:
Össz: 35109 LE és 1960 TP; Eredmény: 17.9 LE/TP
Össz: 35695 LE és 1960 TP; Eredmény: 18.2 LE/TP
Össz: 38261 LE és 1960 TP; Eredmény: 19.5 LE/TP

Szintlépés után 3x20 csata, de már nem elfelejtve a turbót:
Össz: 48528 LE és 2000 TP; Eredmény: 24.3 LE/TP
Össz: 48866 LE és 2000 TP; Eredmény: 24.4 LE/TP
Össz: 48763 LE és 2000 TP; Eredmény: 24.4 LE/TP

Még mielőtt valaki megkérdezné, mindezt NEM VF-es karakterrel.
Dátum: 2012.10.09. 12:26:02
-Volt-e 1 portyám (sisakszilánk) - OK
-Volt-e 1 kalandom (sisakszilánk) - OK
-Volt-e 1 kihívásom (sisakszilánk) - OK
-Volt-e 1 vadászatom (sisakszilánk) - OK
-Volt-e 1 elfogásom (sisakszilánk) - OK

-Forgathatok-e még szerencsekereken - OK

-Manakonsolhatok-e (templom miatt is!) - OK
-Jártam-e Lady Alvariel oldalon (templom...)
-Néztem-e épület statisztikát (templom...)
-Megnéztem-e a saját helyezésem a toplistán (templom...)
-Van-e "üthető" epik (templom...)

Ezen felül utálom nézni:
-Mennyi kisebb térkapus fókuszom eshet még
-Mikor jár le a specializáció ciklusa - OK
-Süthetem-e már a kutat - OK
-Event alatt, hogy aznap töltöttem-e már 1x a pilont

Ha nincs script feltelepítve, akkor:
-Vásároltam-e már aznap őskőért italokat - OK
-Mosogattam-e már az aukciós házban - OK

"Szinte" tökéletes, a templomot sajnálom, de így is KÖSZI!

Egy kis ikon még kellene a tárgylista ládikája mellé a napi rutinok oldalra...
Dátum: 2012.10.04. 18:36:54
Míg az alap tuloknál a %-os bónusz csökkenti a köv szinthez szükséges lé mennyiségét, addig a szerencse bónusznál az elhasznált lé mennyiségre adja a bónuszt.

Ennek egyik erdeménye az, hogy minél több % bónuszod van tulra, annál többet számít egy újabb +1%. (Pl 92-ről ha lecsökken 91%-ra a szükséges lé, akkor az a valahonnan szerzett 1% már effektíve 1,098%-ot jelent)
Viszont ha van már 50% szerencse bónuszod, akkor egy újabb 1% már effektíve csak 0,666% bónuszt ad.
Dátum: 2012.10.02. 07:18:43
Oroszon lement
Dátum: 2012.09.22. 13:13:16
Aurri, küldök gyógyszert Egyetértettél velem, ez orvosolandó!

Az az egy biztos, hogy csak abban ez esetben biznisz a portya VF-esnek, ha nem rosszabb a belőle szerezhető LÉ/TP arány, mint vadászatból. Hogy ez most a portya+küldi össz. lébevétele, vagy egyéb boostok összességéből jön az már mindegy.
De hogy a mérleg nyelve ne sérüljön az EH-s ehhez képest kell hogy megkapja a sima EH-s csata szerinti bónuszát. Azaz ha a szubplazma ad x-et a VF-esnek akkor az EH-snak X+Y-t kell adnia. És itt X-nek összességében közelítenie kell 140 LE/TP-hez, Y-nak is, mivel annyi az alap EH-sként ellőtt PP.
Ha ez megvalósul, csak akkor beszélhetünk arról, hogy igazságos a szubplazma adta hatás, és mindenki lelkesen használná.

Virágnyelven: Mi a szarnak lőjek el egy szubplazmát, ha -3 szintre támadva extrém felszerelés nélkül is megvan a 140-es lé/tp Eh-sként?

Vadászat:
Sose felejtsd el, hogy ez egy "nobrain" tevékenység, melyet bármely átlag "kenyérzabáló" meg tud tenni! Valamint az se igaz hogy a VF nem segít a vadászó karaktereknek! Itt azzal van a baj, hogy a térkapuban is működik, minek hatására extrém elszáll a trékapu LÉ/TP-je, valamint a kalandok adta TP "büntetés" is feleződik, minek hatására a VF fényévekkel jobb egy HC playernek amennyiben nem az élmezőnyben van, semmint az EH. Ez az a hatás ami miatt a VF saját maga is a vadászat ellen dolgozik!
Másik nézőpont az, hogy az EH-s addig nem fog vadászni "jóízűen", amíg el nem éri a vadászat LÉ/TP-je az EH-ét. Erre jó megoldás az AF szaki, ahol az EH adta AFP előnyt kell arra befogatni, hogy behozd a vadászat hátrányod. Azt nem várhatjuk el, hogy Miklós kapásból rávágja a 120-as maximumot a hasznos vadászatra (ez 600 AFP!!!) amikor is beérné a sima vadászat a VF-es vadászatot, valamint az EH-s portyát. Ez egy reális távlati cél lehet csak, hogy minden fél évben kapjon a szaki 10-20 max növelést, hogy látszódjon a hatása szép lassan és idővel "beérje" magát...
Dátum: 2012.09.22. 08:12:10
Se az EH se a VF külön nem kap semmit szerintem most.

Az EH-snak vadásznia kell ahhoz, hogy kapjon Portya bónuszos cuccot, és vadásznia kell ahoz is, hogy használhassa a portya során szerzett vadászat bónuszos cuccát. Lássuk be egyik se nyert, mivel egy EH-snak baromira nem éri meg vadászni. (Amennyiben bírja idegekkel, hogy egyáltalán nem vadászik még elfogáshoz sem...)

A VF-es kap egy stuffot, amihez portyáznia kellene, de egy masszív VF-es kihívásozik, hogy ne rontsa portyával a LÉ/TP arányát, és a blökijei fejlődjenek mint atom. (Amennyiben bírja idegekkel, hogy egyáltalán nem portyázik még küldikhez sem 20-40%-os ellenfeleken sem...)

Ergo kijelenthető, hogy egyik "spec" taktika se ebből a fejlesztésből lesz még erősebb.

4 találkozóval ezelőtt le lett fektetve a cél, hogy azok akik "normálisan" játszanak, azaz elköltik a CSP ÉS PP erőforrásukat is, azok kapnak szép lassan boostot annak érdekében, hogy érdemi alternatívát képviseljen a "vegyes" játékos taktika a 2 spec mellett. A most beharangozott cuccok pont ezt hivatottak szolgálni lehetőleg úgy, hogy egyik "szingli" mód se kapjon extra bónuszt a másikhoz képest, azaz azonos TP mellett azonos LÉ-t adjnak. Ez az ősplazmánál vagy minél "nagy közelítéssel" első lépésben megvalósult azzal, hogy fele annyi bónuszt ad a VF-esnek. A szubplazmánál ez akkor valósul meg, ha a VF-es és az EH-s is kap X lét a normál portya bevétele mellé azonos TP szint mellett. (Mivel az EH-snak mindig 100% a TP portyában!)

A LÉ/TP-ről:

Maxos vadászat (12 kvízmedál, HT, 13% relik+megából, 5 dics. medál, 56-ös VF stb...): 166,44; Bubival: 210,2; Ekkor az EH-s 10-es Af szakival tud: 80,56 valamint bubival: 101,74-et.

Átlagos vadász (8 kvíz medál, nincs HT, 4% relik+mega, 0 dics medál, 55-ös VF stb...): 142,06; Bubival: 183,95; Ekkor az EH-s 10-es AF szakival tud: 70,32 valamint bubival: 91,05-öt. (A beígért 30-as AF szakival tud majd 83,1-et és bubival 107,61-et)

A jelenleg számomra elérhető maxos EH (+135% portya lé tárgyakból és 71-es EH) 81. szinten rengeteg célponttal, azaz megtehetem, hogy csak lefelé támadok de szinte sosincs lé az embereknél, azaz alap EH vegyesen (-1 -7 szint közt átlagos elosztással) támadva lefelé: 160,3
Kiszámoltam, ha még 2 szint rablás agyart szerzek azaz 75-os EH-val (feltételezve, hogy 3. 4. ultraimplant nem esik): 169,33

De ez önmagában nem mutat semmit ugye, mivel térkapuzik mindenki...
121% lészívással 186.3 LE/TP-t hoz a térkapu EH-sként 81. szinten.
Mindez 114% lélekszívással 55-ös VF-esként 406-os LE/TP volt 114. szinten!

Ha mellé bevesszük azt is, hogy EH-sként küldizve (Azaz annyit vadászva, hogy mindig pótold a sajtolt lényeket) térkapuzva extrém ráöltözve erre a taktikára ki tudtam hozni 237.83 LÉ/TP-t ezen a szinten (80%-on állok). Előző szintet (Volt 1-2 csinos portya fogás a kufár eventből adódóan) 256-os LÉ/TP-t tudtam összakaparni.

Csak portyás EH-t egyszerűen nem bírja a gyomrom (extra fogás/veszteség nélkül 180-as LÉ/TP hozható vele), annyira belassul vele a szintlépés, viszont ha már térkapuzol is a portya mellé EH-sként, akkor kb 1 szint/hónapnál lassabban nem lehet haladni.
Tájul jelzem, hogy a VF-es térkapu+kihívás+TP mentes küldik megközelítőleg 450-es kombinált LÉ/TP-jével 3-4 hónap volt egy szint...
Arra sajnos már nem emlékszem pontosan, hogy a VF+Térkapu+küldizés lefelé 20-40%-os célpontokon mennyit hozott de abból is 230-260 közti érték rémlik.

Végeredmény a tapasztalataim alapján?
Ha extrém ráöltözöl EH-ra, és hobbi vadászként fejlődsz, folyamatosan portyázol, küldizel stb, akkor tudod azt hozni nagyjából mint egy "nobrain" VF-es küldizgetve (Ésszel csak annyi portya küldit csinálva, hogy legyen elég váltó a térkapus/vadász küldi közé!).