Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2013.04.13. 10:01:30
Idézet: Craslorg - 2013.04.13. 09:47:53
10 térkép összegyűjtése nem egy nehéz feladat


2 azaz 2 db bírt eddig esni, pedig nem nevezném magam inaktívnak...
Dátum: 2013.04.12. 19:29:36
Oroszon napi ajánlat:
1 katalizátor esszencia 10 őskőért
Dátum: 2013.04.10. 21:46:16
Orosz szerveren nincs szinkronban a napi ankcio sorrend a magyarral.
2x volt kisebb terkapu stimu és ma karacsonyi suti van.
Dátum: 2013.04.10. 21:09:35
Koc, mivel minden befizetésért dől be a a kő, így képtelenség elég Óriási lényt generálni hozzá.
Dátum: 2013.04.10. 20:33:27
Értem, csak a javaslat másik fele ellen lobbizol:

vagy kisebb szörnyekre is bekattan.


Ebben teljesen egyet értek, ez totálisan nem lenne jó. Akkor már inkább az, hogy 200 felett x2-es hatás 2 kőért. Ha esetleg ezek után is sok lenne akkor idővel 300 felett x3-as 3 kőért. (Bár ebben az esetben már élnék a gyanúval, hogy csak "hobbi" vadász karakterről van szó, és nem ők a "támogatandó" célszemélyek.)
Dátum: 2013.04.10. 20:29:35
Idézet: Ariel - 2013.04.10. 19:12:46
A többi felhalmozódott erőforrásra tett javaslatod jónak tűnik (talán a bajnoki italt kivéve), csak pont azt nem tisztáztad, hogy mire is fogunk 40-50 relikviakupont ebben az évben elkölteni


Egy pálca az 1+2+3+4+5 kupon, azaz 15. Hogy a fenébe jött ki neked az, hogy 40-50 kuponnal lemaxoltál mindent???
Dátum: 2013.04.10. 20:26:38
Ősdrágakövet elvileg portyázás során szerzhetsz nem? Azaz ha sok van belőle, akkor te sokat portyázol, szerintem jól ösztönöz vadászatra ha az óriási lényt 3x-ozza a dupla kő költés 100db felett...
Dátum: 2013.04.10. 00:08:53
Legalább kiírná, hogy mennyi van, ha megveszem...
Dátum: 2013.04.09. 00:58:25
3 hűségszilánk 3 őskőért?

Egy 0 nem maradt le?
Dátum: 2013.04.06. 19:44:44
Bejöttek az új fejlesztések:
- végzet temploma: havonta 3-4 dekrétum és/vagy ősköves feladatok, mondjuk 80-100 őskő, de ennél több is lehet
- szerencsekerék: 60 őskő, amíg nem pottyan a néhány értelmes tárgy, de van, aki utána is, hogy minden táp meg lehessen.
- feladatok: akár max-1 dekrétum, de mondjuk ez legyen szintenként 10 őskő, ami nem a topon havi 20-40 őskő.
- napi ajánlat: eddig 3 nap alatt akár 65 őskő, mi lesz 1 hónapban? Mondjuk az értelmesebb tárgyakra költve havi 100-150 őskő minimum

A Bolygó ura eventet nem sorolnám ide, mert azt akár kavics nélkül is meg lehet csinálni, csak top 15 miatt érdekes az őskő.

Alsó hangon havi +250-400 őskő.


-VT-ben a direkt ősköves tételek tényleg növelték a költségeket (kb 20-40 őskő reálsi is), ezt Miklós is belátta, így "engedett" a 2 ősköves állat felszerelésekkel a költségeken.
-Szerencsekerék sajnos egy undorító RND fejlesztés, de mint te is írtad a top kivételével inkább opcionális egy idő után.
-Feladatok lé/tp értéke még mindig tragikus. Alapból egy olyan fejlesztés, amire nem kell költeni így.
-Napi ajánlatban jelenleg csak a kupon az izgalmas, és honnan tudjuk, hogy esetlegesen nem "szivatja"-e Miklósékat a saját RND-jük, és az első 3-4 nap nem a top cuccokat dobálja be?
-A BU event megcsinálható szerinted őskő nélkül, azaz "termeli" az őskövet? Én meg úgy látom annyi vadászatot kér, hogy a top kivételével csak a VF-eseknek éri meg megcsinálni...

De unom, térjünk vissza a napi ajánlatok kérdésre, ha már 20-25 tétel ismert lesz...
Dátum: 2013.04.06. 19:32:46
Te direkt kiforgatod ki a szavaimat, vagy egyszerűen összemosod csak amit olvasol a sok postban?

Egy szóval nem mondtam azt, hogy az én játékstílusom a menő, sőt tudom, hogy mivel nem hajtok rá kényszeredetten minden 1/2% bónuszra, valamint gyúrok a megaesszenciákra is (néha vadászva) ezért vannak sokkal erősebb játékstílusok is.

Te egyszerűen ignorálod azt, hogy amennyiben valaki NEM az élbojban verseng a TP-ért, úgy az idő alapú erőforrások számára nem jelentenek pluszt. Arányosan hány karakter van kb a top50-ben (tételezzük fel hogy az összes kényszertápol) a szerverek létszámához képest? Minden más játékosnak szerintem hót ziher mindegy, hogy egy idő alapon kapható erőforrásból mennyivel rendelkezhet. Csak az számít esetükben, hogy ezt mennyire "hasznosan" tudja érvényesíteni a karakter buildjében. Éppen ezért van az, hogy a "sípolás" mely 1-1 idő alapon kapható erőforrás őskövesítése kapcsán jön csak nagyon kevés ember szájából hangzik jogosnak. (Te pl pont az vagy aki jogosan mondja, hogy x portya ital meg y vadászat ital ne lehessen megvehető őskőért, mert az neked hátrány, ha nem veszed meg.)

Teljesen más aspektusból meg jelenleg is vannak olyan lehetőségek, ahol LÉ-t veszel őskőért. Azokhoz képest a megismert 4 tárgy alapján a napi ajánlat a fasorban sincs, és remélem nem is lesz olyan tétel benne, hogy -20% TP a szintből, +10 süti, +1 lélekkút katalizátor stb...
Amíg jön a csp, pp, gyógyital, sisakszilánk, tkp stb. (idő alapú erőforrások), addig az egész napi akció csak egy "opciós" tétel, amit vagy megveszel vagy nem, ha nem hajtasz az abszolút erőforrás elsőségre a szervereden belül.
Dátum: 2013.04.06. 16:59:44
Szerinted hány olyan játékos van aki "kényszertápol"? Hány olyan játékos van aki kihozza amit csak tud a saját erőforrásaiból (HUF-ra gondolok). Valamint a játékosállomány hány%-a olyan akit arra kell ösztönözni a napi rutinnal/napi akcióval, hogy legalább minden nap 1x benézzen?

Éppen ezért nem értek egyet Kócossal sem. Kijelentette hogy 1k őskő/hó lazán kell egy "kényszertápolós" játékstílushoz. Én úgy gondolom havi 200-250 kő költségig van az a határ, amíg "szívesen" költ az ember, amint a játék költsége e felé ment (kb 2 éve) onnantól a játékosok 98%-a válaszút elé került, és nem "jutott" kényelmesen őskő mindenre mai csak bent van a játékban.

A játék legeleje óta bentvan a LÉ hufért konverter amit lélekkút kisütésnek hívnak. Azóta csak nő azon elemek száma, melyekbe beleölheted a pénzed.
Dátum: 2013.04.06. 09:43:08
A karakter buildet nem veszed meg pénzért. Azt neked kell kisakkoznod, hogy mit is akarsz a karaktereddel kezdeni.

A plázás hasonlatod amúgy ideális. Bemegyek a plázába ahol kínálnak rengeteg dolgot vételre, mivel nem vagyok "kényszervásárló", így csak azt veszem meg ami nekem kell, és ár/érték arányban szükségem is van rá. Ugyan ez a szitu a napi akcióval is! Amennyiben nem vagy "kényszertápoló", úgy lazán "leszarhatod" azon tételeket, melyek csak idő alapon generálódó erőforrásokat adnak.

Az általad említett feladatok, sőt az eventek zöme is olyan, melyeket lazán lehet ignorálni, mivel ez egy PvP játék. Csak az számít, hogy a karaktered a környezetében tud-e érvényesülni, ha te tamagocsizni/legózni/sim cityzni szeretnél, és minden aspektusát használni ajátéknak, akkor el kell hogy szomorítsalak, a VU nem ezt támogatja. (Kivétel az élmezőnyt...) A VU kőkeményen optimalizálásra és szisztematikus tervezésre sarkal. Ennek egyik eleme az is, hogy sokkal több ősköves "javat" kínál, mint amit érdemes egy sikeres játékélményhez megvenni! Tipikus példa erre a szerencsekerék, mely havi 60 őskőért iszonyat mennyiségben dobál olyan erőforrásokat, melyek idő alapúak. Amint megvan a kellő mennyiségű ultraimplant, valamint megvan/nem érdekel a tudás könyv, onnanatól max a templom miatt érdemes kerekezni. de az általad emlegetett állat felszerelések is pont ebbe a kategóriába esnek, minél jobbat veszel belőlük, annál gyorsabban kell cserélned a blokiket, annál több gradut esznek, miközben az élmezőnyt kivéve nem rohansz sehova tudtommal...
Dátum: 2013.04.06. 08:34:38
Ez eddig is így volt... Ültél a seggeden vetted a 20k-s befizetésekből a sütiket+kisütötted havonta a kutat.
Most a relikviakuponnal semmi nem változott, ez legalább RND mentes, nem úgy mint a térkép event. Ugyan úgy 6 havonta szerezhetsz belőle egy arany reliket ami 6 kupon (300 őskő ezek szerint), csak míg a térkép event undorítóan RND, addig ez szisztematikusan 2100 huf fél év alatt...
Én fordítva fogom fel, a templom nyereményét "pénzesítette" Miklós, azaz ha megcsinálok egy templomot, az 50 őskövet jelent nekem
Dátum: 2013.04.05. 16:46:50
Egy V1-es karakternek meg kéne néznie egyáltalán neki mit ajánl fel a legördülő menüből a progi, akkor talán érteni fogjuk, mert a hivatalos kommunikáció megint nincs összhangban a betett programrész leírásával
Dátum: 2013.04.05. 16:33:36
V3-ra csak V5-ről lehet menni nem? Ki az a barom aki egy VF-es világra átmegy NONVF-es környezetből?

Ez a fejlesztés sok port kavart, de a gyakorlatban V2-->V1 átvándorláson kívül más nem nagyon prognosztizálható...

Karakter áthelyezése másik világra

Karakter áthelyezése
(Erre a gombra kattintva feljön egy oldal, ahol áthelyezheted a karakteredet egy korábban indult, régebbi világra.)
Dátum: 2013.04.05. 16:29:30
16 dukát akart lenni, csak elpötyögtem...

De a 10 templomszilánkhoz képest a templomi pálca sokkal durvább cucc. Tudunk 4 tételről eddig, amiből 2 "igen ajánlott" kategória. Amennyiben mind a 31 előkerül, akkor lehet pálcát törni leghamarabb a fejlesztés felett.
Akinek van pénze az előnybe kerül problémakört nem értem. Eddig is ez volt, ha nem fizettél be minden befizetési akción 20k huffot, akkor erőforrás hátrányba kerültél azzal szemben aki befizetett. Viszont egy évben 5x van befizetési akció, annyi őskövet képtelenség elkölteni.
Ez a játék keményen az erőforrásaid optimalizálására tanít, ebbe bele tartozik a Huf is, el lehet dönteni meddig ér a takaró, meddig érdemes egy tételt ár/érték arányban megvenni. Én is szeretnék mindent megvenni, de csak azon erőforrásokat fogom megvenni, melyek nem idő alapúak, mivel nem vagyok az élbojban. Ha valaki optimalizálja a játékát, akkor azon költségelemek, melyek idő alapján generálódó erőforrásokat adnak lazán ki tudja iktatni. (pl.: szerencsekerék, BU event, minden ősköves tárgy megvásárlása, ősköves italok stb...) Érdekes módon én ezt nem élem meg úgy, hogy a lehetőségeim be lennének szűkítve, mert "csak" 5k hufokat fizetek be akciónként, hanem ezt tudtam kihozni az elérhető erőforrásaimból.
Dátum: 2013.04.05. 10:48:02
Majd akkor kezdjünk el sípolni, ha előkerül egy olyan tétel, melyet megvenni kötelező! Amíg csak lélekkufár kaliberű "megvehető" tételek jönnek, addig igen is pozitív a fejlesztés... A jelenlegi 2 tétel beszerezhető őskő nélkül is a játékban, nincs vész szerintem.
Dátum: 2013.04.05. 10:44:37
Mondjuk van egy 31 tételes lista, amiből választhat a program.
Egy hónapon belül ugyan az a tétel még egyszer nem lehet. (Rnd kizárva havi átlagban, de mégis össze vissza a tárgyak sorrendje!)
Mind a 31 tételt csak 31 napos hónapokon választhatja. (Lesz elem ami nem minden hónapban lesz, mivel van 30 és 29/28 napos hónap is!)
Lehet benne tétel ami egyszer őskövesen és egyszer kiégett őskövesen is benne van pl. (Mégis van ismétlődés a tárgy szempontjából, de mégse azonos a 2 tétel...)

Ha így gondolkozol, akkor a 3 egymásnak ellent mondónak tűnő mondat hirtelen értelmet nyerhet akár...
Dátum: 2013.04.05. 10:37:27
A BU event 2 "nyereménye" is értéktelenné válna abban a pillanatban, ha ennél olcsóbb lenne. Ilyen ár/érték arány mellett csak az fogja megvenni akinek "nem számít" az őskő, de a relik jellegéből adódóan nem kerül hátrányba, aki nem veszi meg.
A 10 templomszilánk = 26 dukát (V5-ön igen is jelentős tétel!) vagy 1 blöki szint. Ha lehetne venni 10 kőért +1 állat szintet korlátlanul, akkor bezzeg nem lenne "drága" hirtelen... Ez is egy mindenki által beszerezhető tétel, mivel a VT keretein belül "ingyen" megszerezhető.