Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2013.10.16. 07:11:12
Ma reggeli statisztika:

Ma, 06:50 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 06:53 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 06:54 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 06:56 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 06:58 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 07:01 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 07:02 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütés

3 adag maxep-ből ment le a mai 65 csata, így a 131 csatából van 10 trófeám. Összesen 3000 ép hiányzik a blökikről az 53k-ból a mai csaták után. (Én is meghagynám a másodlaggosokat, mivel le lehet felejteni, az acsarkodást viszont tényleg ki kellene kötni.)
Dátum: 2013.10.15. 20:20:01
Hat +- 9 szintes környezetben (eddig látok) 1 azaz 1 ember van aki el tud verni. Nemtom mi az erős karakter, vagy a gennyesre tápolás szerinted, de vagy az egyik, vagy a másik nem jött össze a mondandódban...
Dátum: 2013.10.15. 19:38:14
Valamit valamiért gondolom. A képlet fix, ez az ára a "hendikepelt" ellenfeleknek...
Dátum: 2013.10.15. 19:31:47
10 csata elment a levesbe, mert nem számolta a kritikusokat ugye, majd 51 event csata alatt:

Ma, 10:51 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 18:46 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 18:53 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 19:18 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 19:21 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 19:23 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled

Mindezt 4 adagnyi maxep-ből, 15PP-n, térképelemzés szaki nélkül, természetesen 100%-os nyerési aránnyal.

Ami nem tetszik:
-A küldi kész popup azonnal átvág az átvétel oldalra, és ott nem tudom megnézni a csata végét.
-2 trofeát kaptam 61 csatából, mi a fenének kell tovább borzolni RND-vel az emberek amúgy is cafatokban lévő idegeit, miért nem lehet "mikulás" elven sorba, fixen adni a cuccokat?
Dátum: 2013.10.15. 10:49:16
Már számolj a krit ütéseket
Dátum: 2013.10.11. 19:23:49
Látom megvolt az ürügy végre, ami az érlelődő gondolathoz megadta az uccsó cseppet.
Dátum: 2013.10.10. 21:18:44
A kapott event csata LÉ képletében benne van az tuti. Azaz ha 1 csp-ért 4X annyi TP és LÉ-t kap, akkor egy event portyáért is ha jól emlékszem...
Dátum: 2013.10.10. 20:14:44
V5-ön a portyáért járó lé is meg van szorozva az inspirációs aránnyal...
Dátum: 2013.10.10. 20:13:41
Nem értem a problémád. Mivel nem az összes PP-det éri meg elkölteni az eventben, így sokkal kisebb "kényszer" van a teljes költésre. Valamint mivel korlátlan csata tolható le egyhuzamban, így 5+5 perces ciklusban le tudsz tolni 2 eventes kritikus küldit reggel és este is, azaz napi 20 perc alatt le tudsz zúzni 6 portya küldit ami 50-60 PP közt van. Így is úgy is be kell lépned reggel és este a csomag miatt...
Dátum: 2013.10.10. 19:40:45
A játék alapvetően az erőforrások "optimális" elhasználásáról szól.
Azon nem érdemes vitatkozni, hogy kinek mi az optimum, mivel több játékstílusra van lehetőség, de alapvetően mind arról szól, hogy PP/CSP/TKP felhasználásával minél jobban tudd támogatni a karaktered fejlődését.

A küldetések LE-ben adnak ezen erőforrások költésére extra jutalmat, azaz alapvetően akkor tudsz sikeres lenni a karaktereddel, ha azonos PP/CSP/TKP elköltése mellett minél több küldetést tudsz megcsinálni. Innen egyenesen következik, hogy amennyiben az event során sokkal több PP kell egy küldetés teljesítéséhez, mint "sima" portyák során, úgy nem érdemes ott ellőni.

Itt a logikai bukfenc ott jön, hogy kevesebb elköltött PP kevesebb megszerzett EP-t jelent. Azaz kevesebb vadászatot fognak elnyomni EP-ért a delikvensek, amennyiben alapvetően a vadászat nem része a taktikájuknak viszont lelkesen eventeznének, mert itt összességében sokkal jobb LÉ/TP arányt lehet kihozni a vadászatból, mint "alap" játékban. Kevesebb vadászat az kevesebb TP-t jelent, azaz kevesebb új tárgy megvételt így kevesebb őskő költést. Van még egy komoly tétel ahol a kevesebb vadászat kevesebb őskő költést jelent, ez pedig az állat felszerelések. Amennyiben maximalizálni szeretnéd a megaesszenciáid számát adott szinten belül, akkor minden állatot érdemes beidomítani, majd 2+2 őskőért kinyírni, miközben természetesen "kitermeled" a 12 szintlépős küldi extra LÉ bónuszát is a sajt mellé...

Azaz összességében a letiltott kábítós küldi semmi másra nem jó, csak arra, hogy aki tolná az eventet mint süket a csengőt, az most kénytelen optimális váltó küldetés hiánya miatt normál portyában is tolni a csatákat, így kevesebb őskövet költ az event alatt. Itt elakadtam a levezetésben, mert nem tudom ez Miklósnak hol jó innentől
Dátum: 2013.10.10. 17:47:02
Mivel nincs váltó küldetés (kábítás küldi) így a PP-k "értelmes" elköltése lehetetlen az eventben szerintem. Legalább is napi 8-10 nem portyás váltó küldetés elképzelhetetlennek tűnik számomra.
Azaz marad következő ciklus:
-Kritikus eventben (8-10 PP)
-Kábítás eventen kívül (7-8 PP) - valamint nem lehetek 30pp-n az eventen kívüli csaták miatt
-7 térkapus tárgy/12 szintlépés/20-as sajt/esetlegesen 15 kaland

Feltételezve a napi 31 pp-t (nincs kedvem utánaszámolni), ami a tartalékokkal mondjuk felmegy napi 50-re olyan 3 ciklus jön ki naponta. Azaz eventben maximum napi 30 PP-t lehet érdemben elkölteni, ha valaki nem akarja megtömni magát átlagon felül TP-vel és a 210 környéki összesített le/tp-t tartani akarja. (Bár így kábítósozva lehet még ennél is jobb lesz...)

Ezzel szemben ha lenne Kábítás és lehetne a limit miatt 30 pp-re váltani, akkor kb 2X annyi vadászatot kellene elnyomni EP-ért. Tudnám Miért baj az, hogy költeni szeretnénk az újabb ősköves felszerelésekért
Dátum: 2013.10.07. 07:02:33
Talán azért, mert múlt hét kedden vagy hogy kezdték el lekódolni az eventet, és még nincs kész?
Dátum: 2013.10.06. 22:45:18
Nem fog működni a kábítás
Semmilyen "vadász" szezon nem lesz. Terv szerint 14-én "gondolom" 10 órakor elindul az event, és onnantól gyűlik az EP vadászatra. (Éljen a vadászzsákmány...)
Dátum: 2013.10.04. 15:54:14
Idézet: Fsanyi82 - 2013.10.04. 13:47:49
Tehát akkor kritvari és krit ütés az teljesíthető az event alatt , a kábítás a Xenóbol kiindulva nem.
Viszont itt csp-ből nem támadunk , így a xenos 50 csp-s küldi sem lesz ,
a vadászós küldik 100-200 vadászattal teljesíthetőek , így mondjuk nekem ez is kiesik . Legalábbis nem minden nap tudom belőni a két krites küldi közé.Ha meg egyik nap vadászok sokat , akkor időm nem lesz csatázni ,úgy, hogy a küldik is menjenek (Bár a krit varis küldi is csak max kényszerből menne) Ha viszont minden nap nem tolom bele azt a 40-50 pp-t akkor felhalmozódik és bünti mellett tudom elhasználni.


Én vagyok UFO, hogy szerintem a krit varis küldetés 12-15 csatás teljesítményével nem éri meg?

Jelenleg úgy fog kinézni az eventezés, hogy 1 krit ütés küldi eventben 2 küldi eventen kívül. A 2 másik küldi lehet a 12 szintlépés/kiképzés; 7 csecsebecse; 20-as sajt; 15 kaland (itt az ep miatt nem "veszteség" a 15. kaland levadászása). Hirtelen okafogyottá válik az 50pp-s "korlátozás", mivel napi 10-20 pp-nél többet nem lehet "optimálisan" elhasználni event csatákban.

A xenóknál ott volt a váltó küldetés, ide is jól jönne egy "Nyerj 8-10 alkalommal horda háborús csatát." váltó küldetés, hogy megérje az event...
Dátum: 2013.10.04. 13:54:24
Ez baromság.

Van egy lé és TP érték amit kapsz egy vadászatért normál világon. V5-ön mind a 2 számot ugyan azzal a szorzóval szorozza fel, azaz a hányadosuk konstans marad.
A sajtolás ugyan így megkapj a szorzóját, azaz abban se ér hátrány.

3 dolog van amiben veszteség ér:
-Vadászós küldetések teljesíthetősége
-Elfogott állatok száma miatt a szerzett esszenciák mennyisége fajlagosan kevesebb adott TP mennyiségen belül
-Talált kalandok mennyisége adott vadászat alatt (Bár mintha a találási alap esélyen is rajta lenne az inspirációs szorzó...)
Dátum: 2013.10.04. 13:47:30
De ez most nem egy xenó királynő, amin nevetséges lenne, ha sikerül a kábítás, hanem egy sima portya ellenfél. Teljesen logikátlan, hogy nem megy a kábítás
Dátum: 2013.10.03. 13:47:46
/Apró közbevetés: A tulfejlesztés olcsósítókat nem lehetne az ajándékrelikekhez pakolni? Mindjárt rövidebb lenne felszerelésoldal.../


Tölts le az omnit, az becsukja...
Dátum: 2013.10.03. 08:12:36
Nekem detektor nélkül szerencsekerékből/befizetésekből:
88 db ősdrágakő

Képtelenség annyit "hasznosan" vadászni, hogy elfogyjon...
Dátum: 2013.10.01. 12:11:42
Akkor fogok röhögni, ha itt tépjük a szánkat Miklós meg szépen rövidre zárja a kérdést, és csak 15PP beállításnál jelenik meg majd a támadás gomb, és mindenkivel megegyező szintű ellenfél jön majd
Dátum: 2013.10.01. 12:07:46
Ha mégis marad az, hogy 2 illetve 3 pp lesz egy csata, 51 illetve 76 csata után, akkor járjon dupla illetve tripla LE, TP, és extra jutalom ezekért a portyákért. Így a toplista első helyet nehezebb elérni, de nem vész kárba az erőforrás, és a pp italok annyit érnek, amennyit fizettek a játékosok érte, nem pedig a felét, harmadát.


Érvelés/javaslat tetszik, bár a kábítás és kritikus miatt sajnos így is "elvész" erőforrás...