Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2013.10.23. 19:21:51
Direkt van így.
Dátum: 2013.10.23. 10:53:52
Menjünk sorba

Büyük, a célpont hiány messze nem csak a toppot érinti. Sőt ott legalább KH van, aki nem rinyál, ha megütöd... Miklóst győzködöm egy ideje már, hogy kellene egy PvE elem, ami PP-ből teljesíthető. Hepy+Dorka esete tökéletesen mutatja azt, hogy célpont hiány miatt keményen fizető játékosok mennek el szó nélkül a játékból. (Értve itt azt, hogy nem jönnek rinyálni fórumra, hanem szépen abbahagyják, mondván 1-2 éve nem tudják elkölteni a PP-jüket.)

Maci, te valami irdatlan extrém környezetben vagy jelenleg. 22k-s lé/tp mellett a legjobb VF-es 150-160 lé/tp-s vadászat vagy 150-180-as "standard" EH teljesítés is eltörpül... Totális pók beállítotságú helyzetből természetes, hogy nem éri meg az event, mivel nem is oda van betéve. Nem békés szervereken ha heti 1-2x nem EH-t hozol / lélekszívsz valakitől portyában, az már ünnepnap... Tedd e tény mellé azt hozzá, hogy Eh mellett a vadászat 56-60, V5-ön 96-os LÉ/TP-t generál. Összességében azonnal megkapod, hogy az event 1csp(ep)+1pp-s 120 LÉ/TP-s (V5-ön 136) "vadászata" mennyire jövedelmező azoknak akik vadásznak ÉS portyáznak is. Természetesen a számokhoz az is hozzá tartozik, hogy korlátlan MAXOS életpontról induló ellenfel áll terítéken mindenkinek, annak is aki amúgy nem igazán tud mit kezdeni a karakterével, mert harmat gyenge. 15PP-n bárki ellőheti most veszteség nélkül az összes PP-jét, míg 30 PP-s beállításnál kb 5% vesztett csata aránnyal. Azt megjegyezném, hogy az általad említett sebződést én valahogy nem tapasztalom, mivel 30PP-s beállítás mellett 5 maxép mennyiségről letudom a napi 65+3 csatámat. Napi 10-12 küldetést pörgethető a 65PP mellé amivel az eventen 190-230 LÉ/TP közt teljesít valahol a karakterem ami természetesen erősen szakértelem/felszerelés/megaesszencia függő érték.

Azaz kiknek jó az event?
-Akik vadásznak ÉS portyáznak normál játékmenetben
-Akik kőkemény célpont hiányban szenvednek (karakter erősség/toplista pozícióból adódóan)

Kiknek szar az event?
-Akik megszokták, hogy pókoskodnak és extrém LÉ/TP-hez vannak szokva
-Akiknek nem veszi be a gyomra, hogy 30PP-n lehet csatát veszteni

Az event ilyen szempontból csillagos 5-ös.

Ami árnyékként vetül rá:
-Ha megszakadsz se tudsz mit kezdeni egy kis létszámú igen aktív hordával
-A relikviákat meg lehet venni őskőért, és ehhez nem kell egyáltalán eventezni
-A jutalmak csata "célszáma" még 30pp-n se teljesíthető épeszű keretek közt, nem beszélve róla, ha 15-öt kamrázni is szeretnél
-Térkép eventen szart se kellett csinálni, és hozzád vágtak 6 relikviakupon értékű cuccot, itt ugyanazon teljesítménnyel jó ha 2 relikviakupont szerezhetsz meg
Dátum: 2013.10.22. 23:55:23
Nálunk még 5% volt vasárnap...
Dátum: 2013.10.22. 20:52:18
Létrehoztam a Hordák Harca oldalt, lehet szerkesztgetni, ha valamit kihagytam volna

Külön felhívnám rá TimárZsolt Wikis kolléga figyelmét, aki türelmetlenkedett mint láttam...
Dátum: 2013.10.22. 07:48:55
A Vitalizátor rendesen megadta a +10% maxép-t.(Természetesen aktuálisat nem kaptam mellé.)
Sima gyógyitalok hatásfokához nem piszkált és az őskövest duplázta. (AF képességem nincs, így nem tudtam tesztelni hogy azt szorozza vagy csak +100%-ad rá.)
Dátum: 2013.10.22. 06:59:23
Adblock plusz-nak hívják azt a böngésző kiegészítőt (Keress rá guglin...), melyet feltelepítve jobb gombbal blokkolhatsz képi elemeket. Extra tápja, hogy ezentúl le se tölti a szerverről őket, azaz gyorsít mind a megjelenítésen, mind csökkenti a szerver terhelést.
Dátum: 2013.10.22. 00:08:55
Megtelt a kalandlistád! Szeretnél a Kalandok oldalra lépni?


Köszi ezt is a csataszám kiírás mellé!
Dátum: 2013.10.21. 18:02:35
Az event kiírta neked felugró ablakban, hogy a maximális számú kalandod van? Vagy nem eventtel szerezted meg a 15-et?
Dátum: 2013.10.20. 09:12:09
Az EH akkor tud kegyetlen erős lenni, ha V5-ön játszol (mivel nincs VF), vagy AF képességekkel és +LÉ-s ékszerekkel/állat felszerelésekkel meg tudod támogatni. (Nekem 110-210 közt rémlik a normál portyás teljesítése a támadott szinttáv fügvényében, de most event van, így nem tudok pontos számokat mondani.)
Dátum: 2013.10.20. 08:57:20
Már megvolt a 80 trófeád?
Dátum: 2013.10.17. 22:01:10
A sima ősköves italok az ép-m 10%-át gyógyítják vissza alapból, miközben 1 óra alatt maxba regenem magam napi 7X.
Ezt lehet turbózni AF képességgel +100%-ra és a Vitalizátor elvileg ad erre X2-őt a leírása alapján (Kérdés hogy van lekódolva, de félek ez is csak +100% lesz.). Amennyiben ez mind megvan akkor gyógyító pálcával 3 őskőért 70% ÉP-t tudnék gyógyítani...

Jön a kérdés, hogy ha már gyógyital, akkor miért ne Isteni italt igyak 2 őskőből, amikor nagyon rászorulok mert türelmetlen vagyok? (kvázi 40 perc pihenést spórolok vele 2 őskőért.)

De egyáltalán ki az aki gyógyitalt iszik ekkora gyógyító potenciálok mellé??? (Talán a krónikus epik mániások...)
Dátum: 2013.10.17. 19:00:03
Nézd az event azoknak van kitalálva, akik vadásznak is, nem csak portyáznak. Így semelyik "egyoldalas" taktikával nem vethető össze, csak a "normál" játékmenettel, aminél messze jobban teljesít...
Dátum: 2013.10.17. 18:34:03
Ma, 12:42 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 12:46 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 17:12 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 17:15 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 17:18 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled
Ma, 17:21 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Okozz kritikus ütést
Ma, 17:23 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Kábítsd el ellenfeled

Győzelmeid száma: 199 (érdekes, hogy 1x tudok róla csak, hogy a 2pp-s gombra klikkeltem volna.)

Azt kell mondjam nincs semmi baj az eventtel ennek alapján 15pp-n, mivel jelenleg kb 197 LE/TP az összesített statisztikája ilyen tempójú küldizéssel/eventezéssel a karakternek...
"A jutalmad 7056 lélekenergia és 31 TP.", ezt lehet megpróbálom felspékelni még esszenciával, bár a vadászat miatt ez nem sokat fog tolni a LE/TP-n már.
Dátum: 2013.10.17. 18:10:25
Nézd van aki VT-ben kikapj a láthatatlanságos küldit, lehet miattuk van bent...
Esetleg meg kellene nézni, hogy nem 1/2-es jutalom jár-e érte.
Dátum: 2013.10.17. 00:53:08
Támadás
2 PP-ért és
1 eseménypontért

Valszeg ma nem eventezem
Dátum: 2013.10.16. 15:35:17
Idézet: Aurri - 2013.10.16. 15:20:23
Hiszen egy topjátékos nem szeretné megengedni egy csomag kimaradását sem. A napi ~500 ft + egy ilyen szintű játékélményért (nem rossz, de lássuk be kanyarban sincs a játék egy komoly mondjuk Blizzard-szintű produkciótól) legalábbis erősen el van rugaszkodva a valóság talajáról.


Nézz már körbe! Uperses játékok, Esport, LoL stb... De egy sima Travian, vagy mmorpg is hol tart költségekben. Ha akarsz játékon belül venni "extrákat", akkor azok költsége erősen euro-s fizetésekhez vannak kalibrálva! Ha már ezzel pedálozol, akkor azt ekll mondjam a Vu költsége nevetséges egy "nyugati" játékhoz képest, ha ott is "kényszertápolsz".
Dátum: 2013.10.16. 15:31:54
Idézet: Kocos - 2013.10.16. 14:46:38
Akkor te egyetertesz a napi korlattal, a vilagok osszevonasaval, azzal, hogy gyarilag nincs tamogatas az egyuttmukodesre, viszont van hatraltatas? Orulsz, hogy a jutalom 70%-a oskobol megveheto, es 30%-a portyabol megszerezheto? Megfelelonek talalod a HCS arat?

Vagy csak azt vizsgaltad, hogy tap/nem tap?
Tenyleg amikor leirod, hogy valami nem erint, akkor ezt ugy kell erteni, hogy az esemeny ertekelesenel csak a rad gyakorolt hatasa szamit?


Nem értek egyet a napi korláttal, de elfogadtam, hogy ez van, sőt respektálom, hogy az eredeti 30-as korlátot egy körrel 50-re, majd 65-re emelte Miklós. Kifejezetten célja volt, hogy naponta kelljen foglalkozni a kiemelt eseménnyel, és hogy ne egy napon legyen szarráterhelve a szerver.

Az, hogy össze vannak vonva a világok? Ki a szart érdekel? A mai vérpistike korszakban úgy is lesznek "spionok", úgy is betesznek a taktikázásnak, hogy ez most szerver szintű varia, vagy világ szintű az csak részlet kérdés. Ez a "taktikázás" legalább akkora maszlag az eventeken belül, mint a "szerepjáték" a VU berkein belül...

Az ősköves cuccok kapcsán örülök neki, hogy nem egy csak x őskőért megvehető relikvia került be, hanem egy event és eventek közt szerezhető erőforással csökkenthető értékű ősköves relik. Kvázi aki eventezik, annak kevesebb őskő a relik, sőt több event alatt ingyen is megszerezhető az ami amúgy őskőves relikvia kategória lenne csak.

Amikor azt mondom, hogy engem nem érint, az azt jelenti, hogy egy "common" 15pp-s beállításon játszó játékos LAZÁN tud eventezni, aki meg nem képes felfogni, hogy ez az event DIREKT 15 PP-re van belőve és a 30 pp-s beállítással "küzdeni" kell, az megpróbálhatja a játékos a saját játékstílusához igazíttatni Miklóssal. Ennek se vagyok ellene, elég erős a karakterem ahhoz, hogy bármikor átváltsak én is 30pp-re, addíg is igazodom a játék környezethez, és nem a játékot akarom megreformálni...

A HCS ára nem érdekes. Idő alapú erőforrást tartalmaz, valamint az eventek során megszerezhető dolgokat, így egyáltalán nem kötelező megvenni, csak ha "kényszertápolsz". Valamint ha valaki ténylegesen befizeti mindíg a maximális összeget a játék fentartásáért az had költhesse el végre valahol az ősköveit. Hogy az egyik Skypeos kollégát idézzem - Van 6500 őskövem amit amúgy se tudnék ennél jobb ütemben fogyasztani, végre van helye. -
Dátum: 2013.10.16. 14:05:27
Bevallom az egyik szavazat én voltam.
Nekem nincs KH-m, célpont hiányom van 15PP-n és nincs VF-em.
Így:
Az eventben korlátlan portya célpontom van.
Nem szopatásra van felépítve a karakterem, így az állataim se sebződnek.
Az ellenfeleim nem hallnak ki 2-3 kör alatt, így végre végig üthetem a szívóság öv bónusz körét is. (Nincs kh, így az ellenfelek nem unlimited ÉP-sek normál portyában.)
Drasztikusan jobban vadászom+PP-zem el a kombinált erőforrást, mintha "normál" üzemmődban tenném ezt.
Mivel nem KH az ellenfelem, így a normál játékban sincs lélekszívás ergó ilyen téren nem ér hátrány...
Mivel 15PP-n vagyok, így a 65-ös korlát se érint érdemben.
Mivel a relik "ára" nem 1 event alatt kell hogy összejöjjön, így azért se esek hasra, ha csak a második event alatt szedem ki a kívánt reliket esetlegesen.

Egyszerűen kurva kényelmes, hoyg a CSP-m jobb hatásfokkal váltódik be mintha eventen kívül vadásznék, és hogy napi 20-30 percből lemegy 10-12 küldi meg 65 ppcélpont keresgetés/idő kivárás nélkül.

Ez az Event egy SUPER cucc szerintem, ha valaki nem 30pp-n van, vagy nem szopatásra építette fel a karakterét, valamint költött az egészségére is.
Dátum: 2013.10.16. 13:50:15
Idézet: Offsboy - 2013.10.16. 13:01:48
a kábítós küldi nem él rajtuk,


Ez nem igaz. A kábítós küldi él és virul rajuk, így se lehet teljesíteni a kellő csataszámot, de ha még ez se menne, akkor végképp lehetetlen lenne a mutatvány. Bár a küszöbszámokat lazán lehetne felezni is...
Dátum: 2013.10.16. 13:47:04
Örüljenek, hogy csak ennyi a büntijük. Drasztikus bünti járna egy exploit kihasználásért kevésbé user barát játékokban!