Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Itt inkább azzal van a baj, hogy az állatok adta elnyelés egyszerűen jelentéktelen a varázslatok sebzéséhez képest...
Dátum: 2013.11.27. 16:57:30
Hoppá, beleszámít az event a feladatok vadászós küldetésébe is mostmár!

KÖSZI!
50. szinttől lehet csatlós, azaz ezek a lények nem "vesztik el" a TP-jüket, hanem hasznosítják a szintjeiket amikor átalakulnak csatlósnak...
Kocos, ha ez így van, akkor extrém beszopja az, aki most nem lövi el a kiképzéseit a fejlesztésig, miközben meg kellene tartalékolni is, mivel az első 2 fétis egyike meg templomkristályból lesz elérhető...
Én máshogy értelmezek/gondolkozom:

A csatlós létrehozásakor számít az "evolvált" állat szintje és gondolom az alapszintje is (bosszantó lenne a csonterősítés miatt, ha az nem számítana), mivel ebből számolja a csatlós szintjét. Éppen ezért a kiképzés továbbra is jó lehet csatlós "alap" kialakításakor, bár ha egy 250. szintű blökiből lesz egy 150-es csatlós, akkor erősen meggondolandó, hogy egyáltalán megéri-e. Lehet sokkal gyorsabb egy "új" állatot betolni és fejleszteni ezerrel "kiemelt" csatlósként...

A "eledelek" esetén számít a TP, mivel az alapján kapja meg a csatlós a "bekebelezett" TP-t. Mivel visszamenőleg nem lehet megállapítani, hogy mennyi TP-t "termelt" egy állatban a kiképzés (Ezért volt a nerf ötlet is eredetileg ha jól értettem a magyarázatot.) így nagyon meglepő lenne, ha nem a bevezetéstől számított TP fejlődést logolnák csak az "eledelnél"...
Valami elkerülte a figyelmedet:

Idézet: Miklós - 2013.11.25. 22:41:32
A felzabálás a következőképp fog működni:
A fejlesztés elkészülte után külön számoljuk, hogy egy állat mennyi TP-t kap kiképzés nélkül, és felzabáláskor a csatlós ezt a TP-t kapja meg.


Bár a csatlósnak valót érdemes fejlesztgetni, de ha jól értettem abból is csak 2-őt első körben:

Idézet: Miklós - 2013.11.25. 22:41:32
Várhatóan az első 2 fétist templomkristályok beváltásával, ill. az aktuális esemény jutalmaként lehet kapni.
Idézet: Miklós - 2013.11.26. 08:29:58
Az esszencia és LE ugyanúgy lesz, mintha sajtoltad volna, abba beleszámít a kiképzés.


Idézet: Miklós - 2013.11.27. 14:33:46
A csatlóseledel valószínűleg 2 őskő lesz, de igyekszünk ingyen is bőséggel osztani őket.


Hol a trükk?
Egyelőre még nekem az sem tiszta, hogy a magas alapszint előny vagy hátrány mikor csatlóssá teszel egy állatot, vagy eledelnek használod fel.


Az "eledel" TP értékét csak az fogja befolyásolni, hogy a zabálás lehetőség megszerzésétől (AF képesség kifejlesztése/relikvia megvásárlása/esetleg automata a fejlesztés bevezetésével?) kezdve mennyi TP-t szerzett a blöki gyakorlással/harccal (Ugye a kiképzés nem számít!), így az alapszint biztos hogy csak az "evolváláskor" számíthat esetlegesen.
Aki új szövit húz, az eleve "feláldoz" nem kevés dolgot, az általad most felvázolt szitu csak csepp a tengerben...

Mindenki eldöntheti, hogy elnyelés/ép/találat epikek ellen, vagy némi TÖ. Ha "kényszer" lenne, akkor meg azért menne a morgás, hogy aki kimarad, az lemarad.
Dátum: 2013.11.25. 22:08:44
Kötelezett rá valaki, hogy első nap már ennyit kinyírj?
Dátum: 2013.11.25. 21:55:04
50% felett bármilyen szinttávból támadható egy karakter...
Dátum: 2013.11.25. 20:41:06
Szerintem ne hangoztasd, hogy ennyire rövid az agyad
Dátum: 2013.11.23. 19:45:11
Rosszul emlékszel, minden világon 2 jóker volt, és V5-ön nem volt uccsó tétel:

XXXIX. Beholder találkozó - Végzetúr aukció
Dátum: 2013.11.23. 19:22:47
Abban a tételben csak alternatív szimbi lesz V5-ön. (Már rákérdeztem.)
És inspirátor helyett sose volt semmi a V5-ös aukción...
Azt mondd meg nekem, hogy jön az egész elméletedbe a vadászat. El kell fogni lényeket, majd felhúzni, majd "beolvasztani". Azaz már nem 20. szinten fogod sajtolni esszenciáért, hanem ki tudja hanyadik szinten beolvasztani, ha megéri. Nemhogy növelné a karakter vadász igényét, hanem még csökkenti is, mivel nem 20 szintenként kell új állatot befogni, hanem minimum 50 szintenként. Azzal meg fölösleges érvelned, ha egyáltalán nem vadásztál eddig, mivel az nyíltan nem támogatandó játékstílus Miklós részéről. (Megjegyzem ebben az esetben ez evolúció nem is nagyon érinthet téged, mivel 5 év alatt jó ha 60-70. szintre ha elértél, aki meg "evolvál" elrohan melletted szintben mint állat...)

Amennyiben egy évben 10 blökid lehet és darabja ad +10-et minden tulajdonságodra, úgy a csatlósóok adta + tulajdonság jó ha eléri a tulajdonságod 10%-át, amiért cserébe rengeteget kell tenned (eventezni, lassítani a küldizést az állat helyeken stbstb...). Ha kijön a végső doksi, akkor majd kiszámolhatjuk a dolgot, de a te félelmeidet egyáltalán nem látom beigazoltnak. A Büyük indokok sokkal aggasztóbbak, mely szerint több odafigyelés így több idő és potenciálisan több őskő a mostani játékmenetkez képest, ha evolválni akarod az állataidat...
Idézet: Maci - 2013.11.22. 08:13:50
Nekem eszembe nem jutott másfél havonta csatlóst csinálni a monoton állatszettem darabjaiból. Azért annyira nem unom őket.
Nekem ez nem érv a fejlesztés mellett, hogy megérje lecserélni őket.
Már csak arra gondolok, az rendben hogy nem kellene magas szintre húzni az új állatokat ahhoz, hogy produkáljanak hasonló támadást, mint a mostaniak a játékos ellenfeleimmel szemben (epikust hagyjuk, azokat csak messziről néznék), de hogy nagymértékű elnyelés és életpont csökkenést kéne benyelni, az sajnos borítékolható.


Valamelyik találkozós forumon felmerült, hogy képet szeretne cserélni valaki a "megunt" állatoknál, amikor is Miklós zsebből előrántotta az evolúciót mint jövőbeni fejlesztési irányt. De kb ennyire emlékszem az egészből...

Nem érv, hanem alternatíva. Ha kötelezve lennénk rá, akkor meg azért menne a morgás

Konkrétan 40. lépett szint elég egy frissen befogott blökinek, hogy már 90%-ban eltalálja az "élő" ellenfeleket.

A járvány, valamint az átlagolt elnyelés miatt azért nem egyértelműen "óriási" az elnyelés veszteség sem. Mi ér többet mondjuk 150 elnyelés veszteség amikor harci körönként a sebzés 2k, vagy +20 tulajdonság mindenre (ha jól értelmezem a Miklós hozzászólást), mely ad +20% találatot +20% védelmet, és az erőn keresztül ki tudja már mennyi sebzést? Majd "beárazzuk" a fejlesztést, ha már kiderül a teljes doksi

A drasztikus ÉP visszaesés meg azért gond, mert a vastag bőr használhatatlan képesség még az AF felhúzásával is, ez nem az evolúció alapvető hibája szerintem
Koc, te el bírod képzelni, hogy 10++ állat képével megnő a karakterlap kinézete, amit kb 1 éve csökkentettek le a LAG-ra hivatkozva?
Tudod jól, hogy nincs az az infó, ami bármit érne, amíg be nem kerül a játékba... Nézd meg, hogy minden ötlet, melyet mely fórumot látott mennyire "evolválódik" mire bekerül a játékba. Asszem 3 találkozóval ezelőtt Miklós már előhozakodott az evolúcióval, ahol az állatok egymást falják fel, hogy "megérje" lecserélni a "monoton" állat szetteket. Most terítéken van megint, és őszintén bevallom baromi kíváncsi vagyok, hogy a kezdeti gondolatból milyen megvalósított kivitel születik...

Amúgy a portya listás megoldás lehet csak annyi, hogy a "nyers" TÖ-höz hozzá kellene adni a csatlósok bónuszait.
Dátum: 2013.11.22. 00:31:01
+12% tulbónuszt a 245-ös kincstábláig nem lehet szerezni Epikusból, csak 11%-ot. Ugyan ez a helyzet a 8% szakival, abból is csak 7%-os van 245-ig.
Te tudsz valamit ami nincs kint Wikin???
Miklós írta ezeket az idézeteket:

A csatlós nem foglal helyet, teljesen külön oldalon lesz.


Azaz nem állatok lesznek, hanem mint a sajtolásból visszahívható lények kapnak maguknak egy külön oldalt.

tehát pl. ha van 10 csatlósod, mindegyik ad +15 tulajdonságot mindenre,


Tult adnak, elképzelhetetlen számomra, hogy bármilyen bónusz az alaptult növelné.
A portyalista működését meg csak ismered már ennyi év után

Koc, olvass, utána kérdezz...
Kikerülnek az állatok alól és tulbónuszt adnak. Azaz legjobb esetben is kémleléssel a megnövekedett tárgybónuszból lehet majd esetleg "sejteni" őket. Mondjuk még keményebb lutri lesz innentől kezdve a portyalista, mivel ott csak az alap tulösszeget látjuk....