Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Nézd, a képlet alapján alapszint/5+lépett szint/2 lesz a csatlós szintje, valamint 4 állatnál osztódik rendesen a fejlődési TP, míg csatlósnál nem.
De majd megnézzük a végén a "valós" képletekkel mi éri meg
Egy biztos, hogy fétis lesz rajta, így annak a tárgyi TP bónusza fog számítani.
Ha nagyon kötekedősek akarunk lenni, akkor az állataidnak ad bónuszt a tapasztalatkő/int kedvenc/stb, és nem a csatlósaidnak
Magyar tanár bácsi... Javítottam természetesen.
Ami eddig leszűrődött, hogy a maximális állathelytől független lesz a csatlósok száma, valamint a mostani állat oldalt se szeretnék tovább bonyolítani, azaz új lapra kerülnek a csatlósok.

1-2. Erre rákérdeztem, semmi köze nem lesz a csatlós TP-nek a harcoló állat(ok) TP(i)hez.
3. Annyi TP-t kap, mint egy egyedül veled harcoló állat, azaz (10TP+felszerelés)/csata.
4. Jó kérdés...
5. Kódolás kérdése, de mivel jövőhétre szeretné Miklós, így ez az ötlet kapásból áldozatul esett a szűkös határidőnek szerintem.
6. Ez meg egy Beholder üzletpolitikai kérdés. Valami bekerül oszt csók.
7. A mágia adta elnyelésnél is megértette Miklós, hogy szintfüggő képletű kell legyen. Bízzunk benne, hogy itt is átmegy, mivel ugyan arról a szituról van szó.
8. Én is fölös programozásnak érzem, hogy meg lehessen nézni a csatlósokat. Bőven elég egy sor a bónuszok közt, hogy "Csatlósok adta tulbónusz: X". Azt viszont alapértelmezett igénynek érzem, hogy a portya listában a csatlós bónusszal növelt tulajdonság összegeket lássuk majd.
Ezzel vitatkoznék.
Első szinten ott vigyorog a teljesíts feladatot küldi, mely nemsokkal szintlépés után, vagy pók bölcsi után (2 szintet kéne lépni, hogy legyenek feladatok) igencsak dekrétum gyanús.
Második szinten a 15 krit vari vagy erősen szubplazmás (Ha nincs, akkor sajnos nem vehető még az event ideje alatt sem a kufárnál), vagy elégséges IQ-t és krit varit feltételez, ami nem mindenkinek adatik meg a környezetéhez képest. Igen dekrétum esélyes ez a küldi is így.

Egy gyűjtögető, számító, BU-ra készülő multifunkcionális karakternek "laza" lehet az első 5-6 szint akár, de egy folyamatosan játszó, eventek közt nem hereveréző karakternek igen is "alapvetőnek" tűnő küldik is kiérdemelnek néhol dekrétumot, mivel nem lehetett időben előre tudni 100%-ban, hogy mik lesznek a küldik.
Hoppá 7 állat amin gradu van küldi a 4. sorban. Módosítom a postot...
Tök igazad van, félreérthető volt a post részemről, javítottam. Az állatoktól függetlenül a csatlósok oldalon lehet kijelölni 1 csatlóst "aktívnak"...
Mihez kell gradu? A fókuszt átírom mindjárt, rég volt...
Eh, tényleg Stünci, és nem Manó

Érkezik az Evolúció, mint új fejlesztés, elhangzott pár új infó morzsa ennek kapcsán:
-A fétisek állat felszerelések lesznek, melyek +TP-t adnak, ezen felül valami mókás képességeket
-A "kijelölt" csatlós ugyan úgy fejlődik a lényeid mellett, mintha csak vele harcolnál a csatában (azaz 1 csatányi állat TP-t teljes egészében megkap pluszban az állataid fejlődése mellett)
-Az evolúció során a csatlós szintje az evolvált állat alapszint/4+lépett szint/2 lesz. (pl.: 100-as alapszintű 200-as lépett szintű állat 125. szintű csatlós lesz.)
-A csatlósok 10 lépett szintenként adnak +1 tulajdonságot mindenre (kivéve szerencse), a "kijelölt" csatlós fétis képességének megfelelő képesség bónuszát is élvezhetjük.
-A tervek alapján várhatóan havonta 1 fétis szerezhető. (Az első 2 BU event nyereményként, valamint 100-200-300 templomkristályért vehető.)
-Javaslatok alapján Miklós elgondolkozik rajta, hogy a NEM event specifikus fétisek helyett "fétiskupon" szerezhető, mely beváltható egy fétisre. (Így megoldható, hogy "döntési" lehetőségünk legyen a listában szereplő fétisek kiválasztásakor, hogy milyen spec képességű fétist szeretnénk...)


Bevallom én azt hittem, hogy a vari elnyelést mindig adja, nem csak akkor, ha ki van jelölve
Így viszont fölösleges programozás kb ez a képessége a fétisnek, egyet kell hogy értsek veletek.
Én eddig 2 dekrétumot használtam el LÉ-ből (1 IQ se jött volna ki a 2 dekrétum árából...), mivel az őskő/lé aránya sokkal rosszabb a dekrétumnak, mint a kút kisütésnek. Azaz jobban megéri az őskövekből a kutat sütögetnem, semmint dekrétumoznom. Ráadásul a LÉ "ingyen" van, míg az őskövet HUF-ért veszem

Lehet ezt bármelyik oldalról nézni, de jelenleg a BU minimalizált ráfordítással, némi felkészüléssel már 100. szint környékétől pluszban hoz ki őskőben, és mellé ad még egy csomó tápot is...
A BU-ban 145 őskő szerezhető.

Amikre kötelezően költened kell kavicsot:
-3 bűvös állateledel (24 kavics)
-Sajtol 7 gradus állatot (14 kavics)
-Memóriaszelence (10? kavics)
-15 kisebb vadászzsákmány (30 kavics)
-Stimulátor (10 kavics)
-5 fókusztkristály (5 kavics)

Ez összesen 93 kavics, azaz aki végigcsinálja őskőre optimalizáltan, az akár 52 őskővel gazdagabb is lehet. Ekkor még nem is vettem számításba azt, hogy esetlegesen léből dekrétumoz bizonyos ősköves küldetéseket...
Ez a fétis ad maximálisan +250 varázslat elnyelést (Még nem tisztázódott, hogy a manó duplázza-e...), valamint gyakorlatilag hót ingyen (amúgy is megcsináltad a BU eventet) +5-25 tulajdonságot fajtánként.
Mondhatjuk, hogy "szart" se ad, de azt ingyen! Innen nézve viszont bármi bónusz, ami "ingyen" van, jó bónusz
Tudnám miért nem lehet kivárni a rinyával, amíg ténylegesen bekerül a fejlesztés, vagy Miklós nem publikál egy teljes leírást róla...

Ami információt eddig el lehetett csepegtni a fétisekről:

-A fétisek "gyakorisága" kb 10 db/év. Azaz a jelenlegi terv szerint 10 különböző fétis lesz szerezhető, amiből egyet a BU event során mint látjuk.
-A fejlesztés indulásáig 2 fétis lesz megszerezhető. Egyik BU eventben, másik templomkristályért beváltható.
-A fétisek megszerezhetősége direkt úgy lesz megcsinálva, hogy aki utólag indul, az is az összest megszerezhesse. (Ebből gondolható, hogy minden BU event adni fog irtóztató fétist, ha még nincs ilyenje a karakternek. Ebből következik az is, hogy egy fajta fétisből csak egy lehet majd a karaktereknél.)
-A már megszerzett fétisek kellenek ahhoz, hogy csatlóst "evolválhass" legyen, ami +5-25 tult ad majd a tulajdonságaidra (Valamint különböző sepciális extra képességeket). Azaz a BU event "járulékos" jutalma, hogy maradandó tulajdonság bónuszt is ad a fétisen keresztűl.
Dátum: 2014.01.14. 15:23:08
Te már végeztél is?
Dátum: 2014.01.14. 10:47:49
Tegnap jeleztem, hogy nem igazán jól működik. Igen, hibás de ha már elindult, akkor visszamenőleg nem módosítanak rajta. Legközelebbi bu eventnél már az első 24 óra után visszaáll 100%-ra a második szint, most meg 1 nap csúszásunk van minden szinten a *-os feladatokkal.
Arról volt szó, hogy minden fétist utólag is meg lehet szerezni (Későbbi BU event, amikor már az egész piramist meg tudod majd oldani...), nem arról, hogy minden fétist kapásból mindenkinek.

De azon se lepődnék meg, ha semmit nem csinálna jelenleg ez a relik, csak "meghitelezné" az evolúcióhoz.

A mésik "kezdő" fétis majd templomristályért lesz vehető, ha jól emlékszem Miklós postjára.
Dátum: 2014.01.13. 11:37:22
Az event első perceiben ezt láttam:

4. szint:
-3* Növeld meg a karakterlapon kattintva a mágia tulajdonságodat 21 ponttal!

7.szint:
-4.5* Használj el 23 sárga esszenciát!

Most már csak *-ok vannak mindenhol.
Dátum: 2014.01.13. 11:23:52
Valszeg nem hiba, hanem valami trükk van benne, mivel a 7. sorban is csökkent a sisakszilánkok mennyisége és nálam 10 vadászattól csak 2-vel csökkent a második sor vadászat igénye.
Dátum: 2014.01.13. 11:08:32
Legutóbbi BU eventen már jelezte Miki, hogy lesz változás, sőt az elvet is pedzegette. Múlt héten konkrétan leírta, hogy szorzás lesz, meg pár küldi cserélődik is...
Dátum: 2014.01.13. 10:43:04
Első 4 sor az 3. naptól "normál" tarifával megy, szerintem ez azért nem komoly érvágás, ha nem a BU címre hajtasz...

A fétis meg hamarosan pótlásra kerül.