Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2009.10.09. 09:39:45
Freez, az alapötlet az, hogy Választani lehessen, hogy a szövi halad tovább, vagy visszatapsol egy már leölt epiket. Ennek technikai oldala már csak Miklóson múlik! Mi leírhatjuk az aggályainkat, a javaslatainkat, és ő dönt.

Én mit tartanék megfontolandónak?
-A visszatapsolt epik kincsvásárlásánál 10 dukátot is ki kelljen csengetni a kincspont mellé
-Magas karik lefelé ütésénél csökenjen a sebzés, vagy drasztikusan nőjön meg a sebződés.
-A visszatapsolásnál ne fix, hanem egy szóráson belül jöjjön az epik. Mégis csak legyen benne valami meglepi
-Esetlegesen támogatni a "visszatapsolást", ezzel lassítani a rohanást? (mondjuk egy %-os kúttöltéssel?)
-Nem elfelejtendő egy visszalépési lehetőség sem. Pl kihívnak egy kis epikust, és az illető abbahagyja aki tudta volna verni, onnan ott vigyorog az epikus a nagyok meg nem érik el, azaz leverhetetlen
Dátum: 2009.10.08. 18:55:45
Rókakoma, Azzal kezdtem, hogy az időkorlát adott, azaz ha "visszahívsz" egy epiket, akkor csak azt éred el, hogy maga szintű epik helyett alacsony szintűt ütsz. Az epik tárgyak mennyisége talán annyit változik, hogy az alacsonyabb szintű epiket hamarabb leveri a szövi, azaz epikenként pár pici óra a különbség... Term ha eljutottak volna arra a szintre a szövik, hogy korlátozza őket amax epik, lenne miről beszélni, de Miklós akármilyen próbálkozása ellenére folyamatosan ölik jelenleg az epiket. Azaz az AL-nek esnek a 85-ös tárgyak, a kisebb szövik meg esetleg beakadnak, nő az olló stbstbstb...

Az egyik azért lobbizik, hogy minek hívna kisebb epiket vissza, a másik meg azért, hogy minek ölne nagyot, ha "farmolhat". Komolyan sajnálom néha Miklóst, ennyi ellenérv közt megtalálni az arany középutat nem egyszerű.

Ha a MAX epik helyett "visszatapsolható" valamelyik kisebb szintű Epik, akkor midnen ebben a témában indított kérés/kérdés megoldódott. Az időfaktor megmarad, a közepes/kis tagok küldi lehetősége adott, a "bemaxolt" szövik mennyiségileg nem maradnak le, csak minőségileg. Ha van valakinek jobb ötlete hajrá, de én itt kimaxoltam...

Amit szerintem a "visszatapsolható" epikek esetében exploit védelem címen be kéne tenni:
-A nagy karik NE farmolhassák a kicsi epikeket
-visszatapsolt epikekből ne legyen dukát "farm"

A KONKRÉT ötlettel kapcsolatban, vagy jobb ötlettel tud valaki szolgálni, vagy kiírhatok egy szavazást?

Esetleg ötletek a szavazás pontjaira, hogy ne utólag kapjak hideget/meleget, mint az entitás pufferelésnél?
Dátum: 2009.10.08. 10:45:49
Rókakoma, sajnos messze nincs igazad abban, hogy "óriási" kúttal rendelkező szövikbe nem lépnek be kis tagok... És a párhuzamos epikus pont hogy bonyolúlt, újabb lehetőség, újabb pointerek/timerek adatbázis adatok stbstbstb...

Timcsike, ebben teljesen igazad van, de innetől megvan a lehetősége, hogy egy kis szövi epikusozzon "folyamatosan", és előbb utóbb besokal majd a "nagy" nagy szövi is, és akkor majd néznek ki a fejükből, hogy se epik se háború se... Továbbá relatíve kevés programozással megoldható, hogy az inpossible küldetések elérhetőek legyenek a később indult, jelenleg tehetetlen tagoknak. Azaz dönthet a szövi, hogy izzad, küszködik a köv epikussal erős kincsért, vagy lever egy a többség által verhető "közösségi" epiket, ezzel javítva az abból a kincstáblából kiesett kincskészletüket, esetlegesen a kis tagok kedvéért benyomnak a küldizőknek egy extrém pici epiket...
Dátum: 2009.10.08. 10:27:58
Szóval mmo koppintás, de működhet:

Mivel az epikusok „előhívásának” van időlimitje (kincseskamra), így a szövi dönthesse el, hogy milyen „szintkategóriából” szeretne epikust kapni, természetesen max ameddig eljutott a szövi.

Ha a közepes tagok szeretnének epiket gyakni, küldit csinálni, akkor a nekik megfelelő szintkategóriából a szövi kikér egy „kis” epikust, ha a nagyok szeretnének jobbnál jobb treasure-t kapni, akkor a maxost kérik ki.

Technikailag:

Az entitásnál működik a „gombos” módszer, epiknél ez 4 gomb lenne legalább 30 leölt epikus után felépítve az epikus emlékmű3-at:
-Jöhet a következő (pl 61. epik)
-Eddíg kikért epikek alsó harmada (60-as maxnál 1-20. epik közt dob valamit)
-Eddíg kikért epikek középső harmada (60-as maxnál 21-40. epik közt dob valamit)
-Eddíg kikért epikek felső harmada (60-as maxnál 41-60. epik közt dob valamit)
A „visszatapsolt” epikek esetén 10 dukátba kerülne a tárgy a kincseskamrából megvételkor dukát exploit kivédésére!

Kikérni, azaz elindítani az epikezést, ezzel eldönteni annak szintkategóriáját legalább 5 szavazattal rendelkező tagok tudnak, valamint szavazást indítani arról, hogy dobják-e az aktuális epiket...

Valamint kell egy kiegészítő szabály, mely szerint „lefelé” ütve drasztikusan csökkenne a sebzés azaz egy 80-as kari ne verje már be az 52-es szintű epiket „közösségileg” 3 ütésből… Term ezt Miklósra eldönti tesztelés alapján, de jelenleg egy kariszint+20 szintű epikus kb a reális ellenfél szerintem, azaz ha epik szintje kisebb mint a kari szintje, akkor mindenfajta sebzés 5%-ára redukálódna, amit a kari varival/közelharcban/blökivel sebez.
Matematikailag: valós sebzés=sebzés*(1-0,05*(kariszint+20-epik szint); max 1 és minimum 0,05)

Ezzel a szövi élet felpezsdülne, a kicsik is tudnák ülni az epikeket, megcsinálhatóak lennének a küldik, ismételhető lenne egy-egy kedvelt kincstábla (De marad RND!) stbstbstb…
Dátum: 2009.10.08. 10:26:49
Sziasztok,

Elolvastam az egész topicot, és azt kell mondjam tényleg használható ötletet nem találtam, mely valahol valamit nem sért. Vagy az eddigi rendszert teszi nevetségessé, vagy az RPG alapjait csúfolja meg, vagy iszonyatos egyenlőtlenségeket generál.

Csak pár megjegyzés:
-Gyógyítás (iszonyat exploit lehetőség)
-Buffolás (kincspont, időfüggés)
-Átlagolás (kicsik kirugdosása, eddigi előnyök bebetonozása)
-Többszöri leveretés (továbbra is csak a nagyon tudnak részt venni benne…)
-Kicsik sebezzék az epiket (egy lvl2-es harcos mért sebezné a red dragont???)
-Párhuzamos epikek (és utána még egy és még egy, ahogy újabb tagokat vesztek fel?)
-Több cucc egy epikből (mi alapján? Létszám, fogszám stb?)

Rengeteget gondolkoztam a témán, és körbenéztem MMO oldalon, hogy oldották ezt meg, ennek alapján eléggé könnyű megoldás adódik.
A pontozók kedvéért a köv postba külön szedem az ötletet, hogy a kritikát, és az érdemi ötletet külön lehessen értékelni.
Dátum: 2009.10.07. 08:51:51
Én a harmadik entitásnál beintettem a csörgőórának, és buktam vele laza 8 órát Mire az első tárgy előkerül lesz vagy 2 nap hátrányom, ha közben nem lesz valamilyen kiküldetés, netszakadás stb...
Dátum: 2009.10.06. 20:50:08
Kedztem azt hinni, hogy valaki direkt azért fejlesztette ki, hogy a kristály hordás klónja sűrűbben üthessen engem!
Sharpa is leszállhatna rólam mellékesen, bár lehet tetszik neki a fenekem? Vagy csak nem lefizette valaki?
Üt egyáltalán mást is ez a blond? Napi 3-4 ütés ha háború van, ha nincs akkor 2 minimum... Persze Rain blökijei ütnek mint buszkerék, folyamatosan gyógyíthatok miatta
Dátum: 2009.10.06. 20:43:45
amiért szó szerint idézel üzeneteidben a fórumunkról.


Zsolesz, mivel ez az üzi van a birtokomban, amit mellékesen nem az anti citadella egyezmény miatt kaptam, és szerinted szó szerint idéztem így készpénznek vettem, hogy nem skypeon másolta be, hanem a fórumotokba. Lehet merész volt a feltételezés. Hercegnőnek is megírtam, hogy amennyiben ez egy kamu, amivel direkt megvezettek, akkor nyílvánosan kérek tőle bocsánatot. Persze utána még húztam az agyát picit sejtelmes megjegyzésekkel, ha jól emlékszem Term. azt, hogy ki "köpte" be hercegnőt Mohír ügyben, nem fogom elárulni, de gondolom ez érthető. Én haragszom a tiszteletlenségért, amivel kirúgatta a legjobb karakterüket, és puccsot hajtott végre Web ellen, nem is értem most már utólag, hogy keveredett ebbe bele az Illu? Mindegy, innen nem foglalkozom az Illu&Mohír párost belügyeivel, gondolni se mertem volna hogy ennyire paranoidak vagytok, és mimózák
Küldjem el a teljes KoD fórumot valakinek, aki nagyon ráér? (Ez poén volt tele van TOP SECRET infókkal! )
Dátum: 2009.10.06. 20:10:06
Megkérdezném: változott valami azon kívül hogy megy jobban megy a sárdobálás?

Hogyne! A KoD volt oly pofátlan, és indított 2 háborút!
Volt pofánk taktikázni, felajánlani holmi háború mentességet a kapitulációért cserébe ráadásul.
Meg mertünk kérdezni pár szövit, hogy értelmetlen PC használat ellen mi lenne ha közösen lépnénk fel.
Ez mind semmi, illu csapkodás közben nem beleztem ki Dorinát, és ő sem jött felkenődni a kardomra
Szerencsére Hercegnő felnyitotta a szemem, azóta csodálatos farm...

Szóval semmi nem változott, vadászunk, portyázunk, építgetünk., morgunk, szájkaratézunk, öklöt rázunk, de kárt okozni ebben a játékban max pszihésen lehet!
Dátum: 2009.10.06. 20:03:47
Srácok, kinek a klónja *Entropius* ?

Törlés Ma, 10:00 *Entropius*
Törlés Ma, 15:00 *Entropius*

Ki nyomta fel ekkorára a kontinuumszűkítését?
Dátum: 2009.10.06. 19:56:50
Zsolesz igaz, hogy van 1 üzenetem, amiben kiderül Hercegnő árulása Sy Webbel szemben, és mellékesen az anti citadellát kavarja, és állítólag Dzsakar másolta be valahova. (Ezek szerint fórum, és nem skype.) (Eleinte azt hittem Dzsakar találta ki, és direkt jutatta el hozzám, hogy megvezessen... Lehet túl sokat néztem a keresztapát?) Igen, szeretek kavarni, az egész travi erről szólt, ahol lehúztam 3 évet. Meglepődnél, hogy a sok-sok levelezésből, skype beszélgetésből mi információkat lehet összehozni. Bár ötletem nincs VU-n mi olyan információ lehet egy üziben, vagy fórumon, ami drasztikusan befolyásolja a játékmenetet...

Arrogancia? Inkább merő gúny és kabaré. Az ember játsszon, hülyüljön, mérlegeljen, számoljon és legfőképpen szórakozzon.

Törlés? Én zavarom ezek szerint valaki köreit? Mivel? Napi 1-2 ütésnél többet nem engedek el általában (háború kivétel), ezzel se lehet kárt okozni V3-on. Bajnokit a legelején nyertem, még erre se moroghatnak. Lopásom, másodlagosom nincs, nem vadászok a levetkőzött emberekre, akkor? Gondolkodok, beszélgetek, számolok ez a baj? Ti nem használjátok az exel tábláim egyikét, nem jártok Wikire? Most ért le az AION install, lehet azzal kéne több időt foglalkoznom, mert csípem egyesek szemét, hogy időt szánok erre a gaméra...

Kétes erőforrások? Tök véletlen, hogy gyémánt lehetek. Ezt McPaulnak köszönhetem, meg a főnökömnek, aki miatt nem licitálhattam a gyűlölet ellenes tárgyra, így köv héten megvettem a hűség zálogot. A relatíve korán kifejlesztett kreatívot Moderátornak köszönhetem. A rengeteg lét meg a Cruénak, Illunak, Mohírnak. Minenkinek köszönöm, hogy "kétes" forrás

Játék komolysága? Vagy komolyan veszem, vagy váltok és játszok más játékkal. Szeretem a számokat, szeretem tudni mi hogyan, miért működik. Baraty hócipője valszeg tele van már velem. A V3-as lészerzési képletet vagy 6x módosította észrevételeim alapján, hogy úgy működjön, ahogy a szabályokban le van írva. (gyémánt bónusz, kreatív, kritikus ütés, azonos lé túlcsordulás, lélekszívás leosztás stb..) A háborút csak a napokban vagy 3x. (0-ás osztó, maxrablás, háború stat) Az ember úgy gondolná, hogy 2 tesztvilág után nem derülnek ki ilyenek V3-on, de sajnos... Term ha csendben maradsz, azt se tudod hogy valami bugos (mert nem foglalkozol annyira a gaméval), csak morosz azért, hogy valami keveset ad, nem úgy működik, sokat visznek stb... akkor soha nem lesz jobb
Dátum: 2009.10.06. 19:11:10
Innen passzolom...
Dátum: 2009.10.06. 19:08:27
Az ellenségem ellensége a barátom bizonyos esetekben. A citadellával a Cruentus se ért egyet, nem azért, mert kárt okoz (elhanyagolható a hatása), hanem mert értelmetlen az egész.
Nem mellékesen a gaz, zsarnok elleni összefogás összekovácsolja a lelkeket
Gondolom ti is abban ringatjátok magatokat, hogy a KoD milyen szemét cheeter, és én vagyok a bűzlő hal feje stb... Midnen játékban ez van, ha valaki egyszerűen nem tud kezdeni a másikkal semmit, mert az valamiben kiemelkedőbb (több az erőforrása a játékra), akkor jön az összeesküvés elmélet, urbán legenda generálás stb... Ha ebben még társakra is lel, akkor közösen duli-fulizva megvan a közös cél, ami ellen tenni kell. Ez is a közösség alkotás egyik formája, számomra nem a legkedvesebb, de kinek a pap kinek a papné
Dátum: 2009.10.06. 19:02:49
Most milyen szupertitkos infóba tenyereltem bele?
Talán a Gwill-es megjegyzésre gondolsz?

Gwill elköszönt személyes üziben, jelezte hogy péntekig elteszi az állatait, maxos lé, lehet ütni, 2 hete nem fejlődött, sőt csökkent a szaki összege. Ha picit figyel valaki és összerakja az infómorzsákat, akkor ebből felejtős összevadászós törlés lesz.
Dátum: 2009.10.06. 10:59:47
Közben megkaptam Baraty üzenetet, mely szerint a hiba orvosolva, és visszakaptátok a lét.

Reméljük több gigszer nem derül ki a háborúkkal kapcsolatban...
Dátum: 2009.10.06. 10:57:27
Hercegnő, a „legjobb védekezés a támadás”, ezt teljesen jól alkalmazod.

-Egy szóval nem mondtam, hogy Citadellázni tilos! Ez egy lehetőség a programban, mely használata erősen öngól szagú.
-Jelenleg csak a Mohír tud felmutatni felejtős/törléses többmilliós építést, mely a mai napig elsővé teszi a kútméretek alapján. (Bár ahogy hallom Gwill is ezt készíti elő az Illuban…) Ezt is egy lehetőség a játékban, ezt is lehet használni.
-500k építés vendettás meghurcoltatásig majd Miklós „meggyőzésére” abbahagyásig. Megnézném, te hasonló helyzetben hogy döntöttél volna… (De term a 3 karakteres szavazat buherálásodról hallgatsz.)
-A csalózást kérlek töröld, mert a mai napig alaptalan rágalom! Amúgy meg pont te mondtad, hogy zárolva voltál már, pont ezért…
-Egy szóval nem tiltottam meg, hogy harcoljatok. Az ép eszetekre próbáltam hatni, de azt a gőg elhomályosította, így sajnos vérengzéssé fajult a dolog, melyen óriási szerepet vállaltál.
-Dorina nem akarja alád adni a lovat, inkább tönkrevágja a karakter, semmint alapot adjon utólag rágalmaidnak vele kapcsolatban. Ezzel a szerver legjobb karakterét sikerült kinyírnod. Gratulálok, rajtad kívül senki másnak nem sikerült ez a mutatvány eddig, ebben a békés világban.
-Az antirács szervezésedről tőled írt levelem van, az írást nehéz letagadni, ha akarod visszaküldöm neked az írásod… (Nyilvánosan term nem közlöm engedélyed nélkül!)
-Feltettem 2 kérdést, de igazad van, semmi közöm hozzá. Se ahhoz hogy a Mohír mit művel, se az Illu belügyeihez. Az infók jönnek-mennek csak kérdések maradnak, melyekre ne is akarjak választ kapni ezek szerint, mert TOP SECRET besorolásúak…
-Természetesen nem baj, hogy lezártad Az se baj, ha nem kapituláltok, elég volt, hogy segítettél befejezni a háborút a visszaléptetet karakterekkel, és a belső viszállyal. És iiiigen, nekem az lenne a jó ha mindenki akkor kapitulálna, amikor én mondom, de ez egy alkut képez, melyért észérveket írok le, engedményeket teszek stb, és DÖNTHET a másik fél, hogy mit csinál.

Snitt, Köszi, de a szerkezet, és tartalom alapján nem dicséretnek hatott hozzászólásod. És érdekes módon hercegnő se vette annak, hogy megdicsértem. A citadella rács tagjai maguktól, önként csaptak. Eldönthették szabad akaratukból mit tesznek. Az, hogy megtámadtátok őket inkább a ti gyengeségetek. Nem bírtok az egyenrangú ellenféllel, így gyorsan kitöltitek mérgeteket biztos csatákkal, ártatlanokon… (Mekkorát nevetnék, ha ezek után nagy pofáraesve még ki is kapnátok.)

Végül jelezném, hogy a megint bugos háború modul ügyében szóltam, hogy visszakapjatok a 49k lét a kútba, melyet rosszul kezelt le a program. Tudnillik a 735k veszteségetek akárhogy is értelmezem a szabályokat maximum 685.5k lehetett volna…
Dátum: 2009.10.05. 22:13:44
A citadellát senkinek nem éri meg építeni, amíg más értelmes épület van. Ez a játékban egy holtvágány. egy 20-as citadellát egy közepes szintű manakonstrukció semlegesít, cserébe az agresszor lehúzhatja magát a klotyin, mert az elismerése azonnal elpukkan ezen alattomos tett hatására...

A nagy teljesítményt Hercegnő mutatta be amúgy. Ő 3 karival, Georgie 2-vel megoldotta, hogy a mohír alapkövei, legütősebb karakterei házon kívül legyenek. Mit neki 4 misi építés, mit neki alapítás, mit neki beleölt energia? 3x nem sikerült kiszavazni 4. alkalommal kiléptette a karikat, ezzel megvolt a többsége...
Továbbá teljesítménye kibontakozott:
-nem kapituláltak, így drasztikus lesz a veszteségük
-kigolyózta Dorinát, ezzel a legerősebb tag az utcán (alaptalan vádaskodással, csak jól tálalva)
-visszalépteti a karaktereket, ezzel eldönti a háború sorsát.
-birka mód anti rácsot szervez, és napi szinten óriási veszteséget okozz a szavazataival a visszacsatolásos PC veszteséggel

Már csak azt nem értem miért éppen Dorina volt az elsődleges célpontja az összeesküvésnek, miért nem Wonder vagy Web? Ugyan úgy nem bújtak katakombába, és rengeteg csatát buktak...

Vajon az Illu miért nem rúgta ki Raint? Ő is főleg vesztette a csatákat, nem ütött vissza, sőt vele is beszélgettem néha (pl szolisról, első triászról, az akkori illu helyzetről stb...)?

Snitt, azért Mcpaulról, TKuzmáról azt mondani, hogy vakon követnek engem... Kérlek, ha legalább cseppnyi igazad lenne, ez lenne számomra a legnagyobb megtiszteltetés!
Bár Sharpát már tudom irányítani, sót az egész KH úgy táncol, ahogy én fújoma furuját. Baraty nekem kódol, Miklós csak azt fejleszteti ami nekem jó stb ezek után ez lenne a minimum, hogy vakon követ mindenki
Dátum: 2009.10.04. 09:47:19
Akarod mondani siralmas?
Dátum: 2009.10.02. 06:54:48
Tudom, tegnap lemaradt, de éjféli nevezést ki akartam várni

Azaz Szerver "top" tulok az első 40 alapján:

max ( átlag )
Erő: 157 ( 120 )
Támadás: 202 ( 154 )
Védekezés: 200 ( 158 )
Egészség: 125 ( 97 )
IQ: 247 ( 186 )
Mágia: 159 ( 95 )
Taumaturgia: 185 ( 158 )
Szerencse: 147 ( 114 )

Léegyenérték hozzá:
1. Rain 12929408
2. Wart 12012416
3. Dorina Snowflake 11932136
4. Sátánfajzat 10499650
5. Sy Web 10418380
6. Eroot ibn Shienkai 9973717
7. Wonder 9857374
8. Heparni 9470111
9. McPaul 9427525
10. Gwill 9300630
11. Rene 9254639
12. Wood 9054185
13. Vanek úr 8709796
14. Safira 8677916
15. D.E. 8500865
16. Büyük 8093892
17. Vitathatatlan 7993680
18. Crux 7981928
19. XARDAS THE MAGIER 7905463
20. Eskut D. Grán 7871097
Dátum: 2009.10.02. 06:52:22
Hogy ki a mártír, ki a celeb, mér nehéz eldönteni