Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2014.04.10. 09:50:15
Én csak a "kisebb szintűek" szűrőért vettem meg a VIP-et, és bőven megérte már az árát ahhoz képest amennyi ideget és portya ablak újratöltési időt spórolt...
Dátum: 2014.04.10. 09:46:32
Más megközelítésben is lehet ezt nézni

Tengek-lengek egy "régi" világon, majd rezignáltan az esélytelenek nyugalmával törlök és elfejeltem a játékot. (Új karaktert indítani nincs motiváció a kisszintű pókok miatt, közepesből menekülne, nagyra meg esélye nincs.) Amennyiben lenne egy új szerver, úgy játszana, de így... A játékos állomány csökkenés egy ilyen idős játéknál természetes folyamat (Lásd Everquest, SC, Lineage2, Wow stb...), melyet elkerülni nem igazán lehet.

V6-ról már volt szó, akkor az volt a feltétele, hogy a V1 és V2-öt össze kellene vonni, hogy legyen rá szerver kapacitás. A pár hete lezajlott javítgatások után úgy gondolom ez a feltétel már nem szükséges erőforrás oldalon, maximum a jövő témája lehet az átvándorló (megmentett) játékos állomány miatt még üresebbé váló V2 miatt.

A szerverek közti diverzitás programozói oldalon mindig kellemetlen, de a már ismert hibákat mindig lehet "finomítgatni". Amit utólag nem lehet lemódosítani egy szerveren, azt egy új szerveren bizton be lehet vezetni... Gondolok itt a kisebb szövi létszámra, a jól lakotság indikátorra példának.

Ennek kapcsán kérdezném, hogy az azonos email címen később indított karakterek megkapják-e az ahhoz az email címhez a relikviák menüpont alatt már megvett javakat indulásakor?
Rebecca (TOP1 szint):

+150 védekezés (Védőfal)
+150 támadás (Gyakorlótér)
+15 IQ (Nekrofun fókusz)
+35 mágia (Nekrofun fókusz)
Csatlós bónusz: +17
105. szintről 350. szintű enti ellen elég volt az 1100-as IQ összeg...
Ariel, a az épület "ingyen" épül lélekkútból, és úgy adja a maga kis tápját. Persze értem én, hogy a magasabb lélekkút adta előnyt minél jobban szeretnéd "kamatoztatni" a többiekhez képest.
Ha megeszel egy megaesszencia "slottot" kell használni rá, akkor komoly áldozatot kell hoznod, mert addig se megy a valóságformázás, vagy a energiahasznosítás esszenciád...

A sisakok/csizmák hiánya meg a "kifutott" a játék alólad effekt, mely pótlási igényed természetes szerintem.
Offs, jelenleg a templomban az LGY-s vásárlást úgy lehet megoldani csak, hogy eladok egy tudás kulcsot, majd újra megveszem, mivel nincs már semmi a más a lélekkufárnál, amit LGY-ért lehetne venni és nem a 100%-os fertőzéssel kapcsolatos.
Persze fapados megoldásnak jó az is, ha ezentúl a templom elfogadja azt is, ha platinára váltom azt az X LGY-t.

A sisakszilánk nem emlékszem miért volt terítéken anno, ott tényleg megoldotta a platina fejlesztés a többlet elköltésének lehetőségét.
Igen régóta húzódik egy fejlesztés 3-as, melyet össze lehetne vonni:
-Lélekgyémántért vásárolható "elhasználódó" tárgyak
-Sisakszilánkért vásárolható "elhasználódó" tárgyak
-Kis szövik/szövi epikhez képest kis karakterek epikusozásának segítése ("Epikus gránátvető")

Mostanában terítéken van a régen beígért apróságok kódolgatása, mely ezen témákat is érintheti, így ötletelgetés/piaci igény "benyújtása" szinten érdekelne, hogy ki mit látna szívesen a progiban LGY-ért és Sisakszilánkért. (Azt természetesen figyelembe kell venni, hogy biztosan nem fog betenni semmi olyasmit betenni Miklós, ami más tárgy hatását értelmetlenné teszi, vagy újabb mechanizmus/relikvia lekódolását igényli. Azaz újabb kristály italok/gyógyitalok pl szóba se jöhetnek...) Valamint a tárgyak "táposságának" megítélése kapcsán figyelembe kell venni, hogy kihíváson keresztül az LGY TP függetlenül szerezhető, valamint a sisakszilánk is csak aktivitás függő, de erőforrásba nem kerül!

Én ilyeneket gondoltam elsőre:
-Góliát itala: Felhörpintése után a következő Epikus elleni csatában annyi IQ-t és Támadást ad, amennyivel kisebb a karakter szintje, mint az epikus szintje.
-Csatlós bronz(lvl60)/ezüst(lvl90)/arany(lvl120)/platinta(lvl150)/mithril(180) esszencia: Hatásmechanizmusuk megegyezik bármelyik esszenciával (helyileg is az alkimista laborban találhatóak) és +2/+4/+6/+8/+10 TP-t adnak a csatlós fejlődésére
Dátum: 2014.04.08. 12:58:22
Idézet: Miklós - 2014.03.14. 16:40:21
Rendben, én is úgy gondolom, hogy a selectoros sokkal rugalmasabb, mintha a gép döntené el helyetted, meddig megy a gyógyítás. Akkor ezt a verziót adom le a Baratynak programozásra.


Jelenleg az valósult meg, hogy a selector maximuma a szakértelem/50-es érték és semmi köze hozzá, hogy az állatok mennyire sérültek. Azaz, ha valakinek 27800 ÉP-t kellene gyógyítania az állatain, de a szakértelme maximum 11 alkalmat engedélyez, akkor hiába gyógyulnának fel 30 perc alatt a blökik lazán el tudom küldeni 3,5 órára őket... Azaz aki kézzel (scripttel) klikkel 3x az máris felgyógyította a blökiket, aki meg VIP-el és nem számolgat/jegyzetel hogy mikor mennyit gyógyít (felszerelések/turbó/állat speckók stb.) az rengeteg időt veszíthet, ami lehet nem gond, csak nekem meglepő
Dátum: 2014.04.08. 11:03:41
Mini EH.:

Ha nincs se EH-d, se VF-ed és TP-t a csatáért, akkor amennyiben a szerzett LE nem éri el a TP*15*kreafbónusz értéket, úgy kiegészíti erre az értékre a program a portya végi LE bevételed.
Dátum: 2014.04.08. 09:34:31
Ez mekkora!

3 óra alatt te lehetsz a VU legmagasabb szintű játékosa, letesztelheted meddig vannak lekódolva a tárgyak, sőt ha ügyes vagy gyorsan bevásárolsz olyan dolgokat amikkel nem bukhatsz le (pl gyógyitalok) és visszaállítás után lazaság lesz
Dátum: 2014.04.07. 15:17:39
Ma valami extrém szr induláson vagyunk túl...:
2014.04.07. A kínzókamrából 552 LE áramlott beléd. (megszokott: 50-75k)
Kaptatok 25 energiatéglát. Ma, 00:00 (megszokott 2-3k)
Dátum: 2014.04.04. 10:17:08
Te nem abbahagytad???
Dátum: 2014.04.04. 07:26:58
Te hogy tudtal kikapni egy klón ellen?
Dátum: 2014.04.03. 14:06:46
Nem érted...

Ha a csata mind a 2 fele kufár eventes, akkor van csak kufár csata.
Amennyiben bármelyik fél NEM nevezett, úgy sima csata van, amit a háború is beszámol.
Mind a kufár portya, mind a sima portya ablak ugyna azt a csata modult hívja meg, csak a szűrési feltétel más. Azaz "sima" portya ablakban ha simán szűrve előjön valaki, azzal tudsz háborús pontokat szerezni, de ha beírod anevét, és úgy támadod, akkor lehet olyat támadsz aki nevezett mint te is, és akkor kufár csata lesz belőle, így nem tudsz háborús pontokat szerezni....

Fogd meg az ellen szövi listát, és minden tagot támadj meg akit támadhatnál (ha nem más szubplazmával!), és nézd meg kik azok, akik ellen NEM kufáros csata fut le. Ha van ilyen, úgy megnyerhető a háború, ha nincs, akkor sajnos ennyi volt...
Dátum: 2014.04.03. 13:19:20
Nem szép illyet ajánlani, de az Imacros FF addon pl az ilyen "értelmetlen" feladatokra van kitalálva. Beállítod a kristály ital linkjét (elé illik betenni egy 5-10 mp-s dellay-t, hogy ne terheld a szervert), valamint hogy hányszor fusson le és otthagyod a gépet, míg bicajozol pl. mire visszaérsz a 174 italt szépen "megissza" a karakter, és nem kapsz agygörcsöt tőle...
Ugyan ez dukát teki/lgy csomag stb-re igen hasznos tud lenni!
Dátum: 2014.04.03. 13:08:04
Teljesen jól emlékszel, csak az aranyat lehet feltolni platinára maxos jutalommal, a mithrilt nem lehet ezzel az eventtel elérni. (Valamikor frissítem majd a wiki oldalát is ennek az eventnek, csak most nem érek ennyire rá...)
Dátum: 2014.04.03. 12:44:26
Amennyiben nem kufár csata, hanem sima portya menüben találod meg az ellenfeledet, akkor elvileg sima portya fut le.
Azzal mennie kéne a háborúnak.
Mondjuk ehhez az is kell, hogy az ellenfélnél legyen olyan játékos, aki nem nevezett be az eventbe....
Dátum: 2014.04.03. 10:17:30
Hozzáadtam még ezt a 2 sort a wikis leíráshoz (Valamint aktualizáltam a 2 eventtel!), így remélem elkerüljük ezen visszatérő kérdést a jövőben

A fétisek szintje csak az evolúció során elérhető szint maximumát befolyásolja!


A csatlósok evólúciójuk után fétis szintjüktől függetlenül fejlődhetnek, de maximum 250. szintig növekednek az általuk nyújtott bónuszok!
Dátum: 2014.04.03. 10:08:12
Ezért kérdeztem, hogy a Wiki miért nem egyértelmű a 2 kiemelés alapján

Le van írva, hogy az induló szintet hogy számolják, és hogy az induló szint max a fétis szintje lehet.
Valamint le van írva, hogy minden csatlós szint/10 tulbónuszt ad, de maximum 25-öt.
Dátum: 2014.04.03. 09:52:42
Az Állatok evolúciója Wiki oldalon megpróbáltam egyértelműen megfogalmazni mit kell tudni erről a fejlesztésről. Pleez jelezd, ha ezek után se egyértelmű és azt is hogy mit mire fogalmazzunk át!

Az "evolválódott" csatlósod induló szintje: eredeti állat szintje/2 + eredeti állat alapszintje/5 (Maximum az általa viselt fétis szintje!)


Csatlósaid direktben erősítenek a harcban, az összes csatlósod hozzáad lépett szintje/10 bónuszt minden tulajdonságodra direktben (lefelé kerekítve, a szerencsét kivéve, csatlósonként maximum +25), de nem harcolnak az oldaladon, így direkt sebzést nem okoznak és nem sebződnek, valamint moráljuk sincs.