Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Egy csata 1/2 vadaszat maxos spm-el pontosan...

"free csata." lehet neki örülni, fejlődik a blöki, és még 1/2 csp-t is nyersz egy csatával Hogy ez esetlegesen mennyibe került, az nem érdekes, lehetnek 0 lés portyáid is...
Dátum: 2009.11.01. 17:45:08
Ismét elseje van, nézzük a statisztikákat

92 versenyző mutatott stabil teljesítményt, azaz volt folyamatosan a top100 rabló listán adott időszakban

Topista első 20, Lé dif emelkedés alapján (Ezer lé):
1. Wart 1192,0
2. Büyük 819,4
3. Dorina Snowflake 671,5
4. Heparni 511,6
5. McPaul 509,6
6. Hercegnő 497,1
7. Ronon 481,8
8. Yasmina 478,7
9. Eskut D. Grán 403,0
10. Rene 388,5
11. Dzskar El Khebir 315,7
12. Vanek úr 309,4
13. Sy Web 305,4
14. Revan 288,8
15. Billy Pilgrim 284,3
16. Eroot ibn Shienkai 261,5
17. Deaxus 255,4
18. XARDAS THE MAGIER 243,0
19. Mort 236,7
20. Georgee 227,0

0-ás szériák:
90. MaciWorks 0,0
91. Jayyz 0,0
92. Fulgur 0,0

Topista első 20, tulajdonság összeg emelkedés alapján (db):
1. Lycosa 235
2. McPaul 221
3. Vitathatatlan 199
4. Heparni 195
5. Eskut D. Grán 189
6. Wood 186
7. Bükkönyvári Izidor 179
8. Enkala 177
9. Guzzista 175
10. Pumur2 175
11. Naix 173
12. Wart 161
13. Prince 161
14. Safira 155
15. Lucif_R 154
16. Impopo 149
17. Kistoth 146
18. Althar 144
19. Koarc 144
20. Gorahud 140

Topista első 20, szakértelem összeg emelkedés alapján (db):
1. Lilly 236
2. TIREX 232
3. Büyük 227
4. Jevgenyij 224
5. Hercegnő 221
6. Eroot ibn Shienkai 216
7. Mort 213
8. Laz070 209
9. IV_Ulrich 203
10. Leonard 193
11. Thalia 192
12. D.E. 183
13. Bükkönyvári Izidor 180
14. Hollofivér 178
15. Rene 177
16. Dorina Snowflake 176
17. Hopeless 176
18. XARDAS THE MAGIER 175
19. Yasmina 173
20. Lajderk 170

Topista első 3, lépett szintek alapján alapján (db):
1. Laz070 6
2. Thalia 6
3. McPaul 6
Köv 14 ember 5 szintes...

RIP (Emlékük örökké...):
Rain 7. helyről
Gwill 48. helyről
Dátum: 2009.11.01. 17:03:49
Nem hittem volna, hogy valaha ilyen előfordul, de Paul mellé kell állnom egy kérdésben

Nem érdekel az ígéret része a dolognak, nem érdekel, hogy ki mit számol bele a vesztességbe, csak a nyers tények:

Lezajlott v3-on Zarknod ébresztése, és csak lestünk a "megoldáson" ahogy kompenzált Miklós. le a kalappal eszembe se jutott, hogy ennyire semleges megoldást tud majd kitalálni rá! 129 leölt manóval (Folyamatosan öltem, amíg ki nem esett az adott fázis relikviája...) nagyjából reálisnak tartottam a nyereményt. Biztos voltam benne, hogy Paul valamit elszámol, így erősen szembe hugyoztam a "sírásával". (A mai napig nem tartom teljesen amit ő számolt ki végeredménynek, de ez más kérdés...)
Ekkor Miklós némi nyomás hatására elárulta, hogy mi a képlet. (Ígéretével, és a szavazással ellentétben hamarabb semmint a v1 és v2 befejezte volna!)

Na itt aztán csak ültem, és sasoltam én is... A szerencse (ajándék), a többi szaki van csak léből visszafejtve. Újabb morgolódások, V1 és V2 top manóölői is beszálltak a kérdésbe! (Gondolom előre látták hogy gáz van...) És Miklós belátta végre, hogy valami kimaradt a képletből. Némi programozás, és a korrigált képlet megszületett, V1 és V2 mér ezzel lett kiértékelve!

Na itt pukkant el mindenki agya V3-on, hogy miért van V3 hátrányosan megkülönböztetve? Némi győzködés után Miklós beígérte, hogy az elmentett adatok a kapott lé és az újraszámolt lé különbözetét V3 is megkapja.

Több mint laza 1 hónap után meg is történt a korrekció, melyet főleg Paul "sírásának" köszönhet V3. A Jogos elbírálást harcolta ki V3-nak a tesztvilágoknak megfelelően! Inkább köszönöm jár neki érte, semmint mocskolódás és sárdobálás!

Paul KÖSZI!

ui.: Remélem uccsó eset volt, hogy neked lett igazad egy vitánk végén
Dátum: 2009.11.01. 11:33:52
Nirdatar gyémántgyűrű
Nirdatar gyémántgyűrű

Szint: 50
Erő: +2
Támadás: +2
Védekezés: +2
Egészség: +2
IQ: +2
Mágia: +2
Taumaturgia: +2
Kritikus varázslat sebzés: +7%
Fókuszkristály helyezhető bele

Most akkor ebbe a tárgyba 2 fókusz helyezhető?
Vagy egy később jövő fejlesztés a "határeset" tárgyból 10 dukátot csinált?
Dátum: 2009.11.01. 11:22:40
Gondolom amint "sínen" lesz a kaland modul, előkerűlnek a régi fejlesztési dolgok, amiket már elbírált Miklós.

Gyorsítás őskőért, szavazás apróbb módosításokért stb...


Mondtam már neked, hogy én elvagyok, bevárok 2-3 embert a kalandokkal, ha nem más. Az extrém próbák csak akkor jönnek elő, ha mesterséges átlagot vesztek valami alapján.
Namost ha van mesterséges szerzett lé is, akkor viszont az elesettek megsegítése VF kompenzáció lett egy kalap kaki. Valami tuti el van mászva, amikor szerver top tullal 1,5x akkora próbát kap valaki

A VF kompenzációt teszt szinten négyzetesre, vagy köbösre beállítva meg kéne nézni, hogy mit csinál a próbaküszöb Barriqe, Ariel, Wood esetében... (Ennek csak akkor van értelme, ha van magas szintre belőtt "mesterséges" átlag össz szerzett lé is, ami alapján kompenzálna a VF-el szemben az átlag alattiaknak a progi!)
Dátum: 2009.11.01. 09:54:07
A manós, trékapus ismételhető exploit megvolt Mcpaulnak Zarknod elején, ne legyen hiányérzeted
Ballance meg nem volt, ez egy fun event volt, melyről kiderült, hogy max 3 relikvia megszerzéséig volt értelme csinálni.

Így megfelel?
Dátum: 2009.11.01. 09:42:00
A topic nyitó postban is benne van, de akkor ismét:

http://vegzetur.wikidot.com/vilag3

A lehetőségekhez mérten midnen információt amit csak lehet fel szoktam tenni wikire, ezek nem lehetetlen, elérhetetlen információk, max a wiki szerkezetben másnak esetleg nehezebben megtalálhatóak, mert az én logikám alapján lehet eljutni hozzá

Ha én támadok prémesként most olyan 450 lé környékén vesztek, a top rablásom olyan 5-6k közt van mióta Rain törölt
Birka javaslatai arról, hogy a kalandok még könnyebbek legyenek, minimális kristálypontból, 100% biztonsággal megoldhatók legyenek, a próba mindig a karakter tulajdonságának feleljen meg: nem támogatom. Több tesztkarival próbálgatjuk most is aktívan, semmi gond nincs a kalandok nehézségével.


-A karakter függő próbákról meg lettem győzve, hogy nem teljesen jogos az, hogy a titanit ajtót berúgja egy gizda csóka, meg egy izomagy is...
-Nem általánosan kellene könnyíteni a kalandokat, hanem azokon a szinteken, ahol "mesterséges" a küszöb megállapítása kellene valami realitás bele! Tömeg szinteken igen is reális és tökös a próbák szintje (kb 10 ember++ szinteken)
-Az ital csak egy ötlet volt. Kalandonként 6-7k lé igen is komoly lékivonás lenne a játékból, cserébe az élmezőny is tudna játszani, most meg kvázi ki van rekesztve a kalandokból

Tovább haladva:
-Amennyiben a szint alsó és felső 10%-át (ennél több pók/rabszolga nincs egy szinten általában) nem veszitek bele az átlagba, és az így képzett átlagot felviszitek egy grafikonba, akkor egyenletes függvény kép esetén reális limiteket lehetne behúzni magas szintre is. Megcsinálnám én is, de adatbázis nélkül maximum iszonyat mennyiségű scenneléssel lehet a tulokkal játszadozni.
-A VF már most is keményen bekavar, a jövőben hogy fogod tudni majd beállítani a dolgokat, ha nem az egyénhez méred, hanem az átlaghoz a dolgokat? Vagy kötelező vf-et fejleszteni, mint spm-et?
Dátum: 2009.10.31. 21:54:45
Az uccsó meggyőzés körben szint/3 lett a vége, és nekem nem dobott még a felé...

Ariel, Miklós azt mondta, hogy akinek az átlag alatt van a léje az könnyítést kap. Nem azt, hogy a VF-esek szinten belüli iszonyatos előnye hátrányt kap!

Aki VF-ezik, az toronymagasan az átlag felett van, azaz drasztikusan könnyebek a próbái! (Hacsak nem egyedül van a szintjén, vagy csak VF-esek vannak a szinten.)
Dátum: 2009.10.31. 21:40:07
Ezt kb a vf megjelenésekkor mondtuk fórumon...
És a kalandok fejlesztés jelenleg a VF-eseknek szóló fejlesztésnek tűnik Meg a krónikásoknak
Dátum: 2009.10.31. 21:38:18
Szint/3 a valós érték
De nem maradandó, a szaki fejlesztés maradandó, hosszú távon megéri, ez meg lékidobás, de lehet áldozni rá...
Skypeon egyeztettünk páran, lenne egy egyszerűen leprogramozható, a jelen rendszert nem piszkáló javaslat:

Egy új ital, mely ára megegyezik a mostanival (szinfüggő lé ugye):

Égi manna (vagy isteni szerencse?)
Amennyiben van nálad ilyen ital, és egy próbánál a beállítottnál több kristálypontot kellene felhasználnod, úgy megiszod, és onnantól kezdve ABBAN a kalandban MINDEN kockadobásos próbád automatikusan sikeres lesz.

Azaz 1 50 pontos ital áráért minden tul és szaki próbát meg lehetne vásárolni nem kevés lé költségért...

Nem kevés léért megoldódna az extrém küszöbök problémája.

Vélemény?
Dátum: 2009.10.31. 18:30:16
Igény volt arra, hogy a legtetszetősebb, emlékezetes, példa értékű kalandoknak legyen egy topicja...
Határozottan NEM, világonként számol, ez biztos...
Mintha valaki írta volna már, hogy ő volt az elkövető
Egyedül vagy a szinten, innen automatikusan szívóágon vagy, este fellépek valszeg hozzád, javul majd a helyzet (mondjuk iq-ban pont nem...)
Dátum: 2009.10.31. 17:56:56
Már fentvan

Szerintem az igazán tetszetős kalandoknak nyitunk itt egy topicot, és aki akar "novellákat" olvasgatni, az itt olvasgathatja majd amit betesztek. (5,85-el nem tudok nyitni, de megoldjuk )
Dátum: 2009.10.31. 16:47:58
Köszi az adatokat, felkeltem délutáni szundiból, és felvéstem ami még nem volt fent

KÖSZÖNÖM mindenkinek, hogy ily mértékben dolgozunk a kalandok összegyűjtésén!

3 megjegyzésem lenne:
-Ha kiírja a wiki, hogy másvalaki szerkeszti, akkor a force remowe-ot minek klikkeli le valaki? (Aki dolgozott, az sajnos nem tudja innen elmenteni amit betenne )
-Lehet regisztrálni Wikire is! Onnan látszódna ki mennyi energiát ölt a dologba. (Edit gomb mellett van egy history gomb is
-Igény merült fel rá, hogy a kalandnak a full szövegét le lehessen menteni. Iszonyatosan növelné a wiki adatmennyiségét, és nem hiszem hogy sokan elolvasnánk, ha úgy is megkaptuk a kalandot, de nyitott vagyok a kérdésben. Szerintetek kell ilyen? Vagy csak azoknál, amit mindenképpen szeretnénk megosztani a többiekkel? (Új lapot nyitni csak wiki adminok tudnak ugye...)