Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2009.11.11. 10:14:48
Szerintem ebben nem egészen van igazad. Azok, akik később érik el az azono sszintet, sokkal több csp-t költhetnek el mire odaérnek, mert nem szinguznak, sőt inkább vf-eznek. Valszeg az egész szint "átlaga" jelentősen magasabb lesz, mire a "tömeg" odaér...
Dátum: 2009.11.10. 16:09:59
Hölgyeim és uraim!

Miklós szerint a rendszer most jó, de természetesen nyitott annak meghalgatásában, hogy szerintünk miért mégse

Kérés a következő:
Konkért eseteket kell sorolni arra, amikor úgy érezzük, hogy messze logikátlan a kapott küszöb.
Világ száma, karakter száma, kapott küszöb, kaland száma, esetleg a környezet kémlelése?
Csak konkrét, visszanyomozható adatokkal érvelhetünk, selytések, elmélkedések, hallomások autó ignore-on vannak

Nem hőzöngeni, nem morogni, hanem a konkrét adatokat bemásolni, és ha sokan jelezzük, hogy mi miért nem jó szerintünk, akkro esetleg a visszanyomozható (teljes tesztkörnyezetet leíró) konkrét példák meggyőzhetik Miklóst, hogy az élmezőnyök is tudjanak kalandozni...
Csak hogy ne fuss fölösleges köröket, és Miklósnak se kelljen 100x leírnia a véleményét:

[2009.11.09.] Miklós:
ha a topon ülsz, egyedül a szinteden, az számos előnnyel jár, miért adjak további előnyöket? ha saját magadhoz viszonyitom a próbákat akkor ott vagyunk ahol a part szakad, a próbák kihivás jellege elvész, egy konstans kristálypont költsége lesz mindennek, ez értelmetlen. igy legalább lehet taktikázni.
Igazán jól esik, amikor megkapom, hogy kicsi az IQ-ja a karakternek...

65. szinten, szerver elsőként alap IQ-ban:
IQ: 246 (+75)

Kiemelném a lényeget még egyszer, a 3 top varázsló ül most 65. szinten, NEM szinguztunk jelentősen (küldikhez minimális ideig), a "normál" játékosokhoz képest jelentős portya egyenleggel rendelkezünk, így az átlagunk 321 310 309 (313). most hogy 3-an vagyunk a szinten. Amíg 2-en voltak 65. szinten, jött ez a próba:

355. szintű IQ próba: IQ: 319 + 2 = KUDARC...

Ha feltételezem, hogy maxot dob a gép, akkor is 21-et dobott szint/3-as rnd-ből, azaz a számított küszöb MINIMUM 334 ami laza 21-el van a top3 mage valós átlaga felett ezen a szinten!

A 60x-es iq próbák 71. szint V1-ről vannak, mi megoldjuk, hogy 3-an legyünk a szinten, és ők? (Megint olyan dologért kardoskodom, ami nem nekem lenne alapvetően fontos )
Dátum: 2009.11.10. 08:31:27
R.I.P. Ronon

Zsolesz, teljesen ertheto...
Dátum: 2009.11.09. 21:06:47
Stat 21:00-ás:

Top 40 tulösszeg lista tagjaiból:

Maxok:
Erő: 210
Támadás: 240
Védekezés: 226
Egészség: 150
IQ: 246
Mágia: 160
Taumaturgia: 211
Szerencse: 164

Átlagok:
Erő: 139
Támadás: 177
Védekezés: 179
Egészség: 108
IQ: 210
Mágia: 107
Taumaturgia: 171
Szerencse: 136

Minimumok:
Erő: 95
Támadás: 92
Védekezés: 131
Egészség: 89
IQ: 160
Mágia: 53
Taumaturgia: 130
Szerencse: 107
Dátum: 2009.11.09. 20:48:07
Mivaaaan?
Dátum: 2009.11.09. 20:42:41
Jól látom, hogy Ronon törölt a 7. helyről tullista alapján?
Dátum: 2009.11.09. 14:47:15
Hirtelen kéznél csak pénteki adat van, este csinálok újjat, ha hagy az asszonyka
Dátum: 2009.11.09. 14:40:00
De követem.
Csak le se, ha beírom, akkor minek?
Dátum: 2009.11.09. 12:22:22
A bemész a legutóbbi kaland menüpontba látod azt a kalandot, amiből "kiugrottál"
Természetesen levettem a szint*2+5-öt is...
Ariel, mindjárt letakarítom wikiről, és mársi nem lesz ezzel probléma
Idézet: Mormord - 2009.11.07. 14:10:17
Ez azt jelentené, hogy egy ember, pont ugyanannyit épít manából, mint tíz ugyanolyan, de ha az egyikük elfelejti, akkor már rosszabbul járnak. Ha felvesznek egy tagot, akinek még nincs manakonstrukciója, vagy alacsonyabb szintű, akkor még rosszabbul.


Ugyan ez van léből építésnél is. Ha felveszel egy kis szintű tagot, az kevesebb léből garázdálkodik, azaz kevesebbet építhet. És ha még kisebb szintűt veszel fel, akinek még építése sincs?
Az alap szemléletedben a hiba szerintem ott van, hogy a manakonsit nem egy bónusznak veszed, hanem egy fix alap építésnek, és a léből építés szerinted a bónusz

Idézet: Kocos - 2009.11.08. 01:22:13
Birka másik felvetését ellenzem. A jatékban az optimális az, ha nagy létszámú szövetségbe tömörül az ember. Ha a kevesebb tagú szövik kapnak is valamilyen kedvezményt az építésre, az nem lehet arányos a taglétszámmal, mert egyrészt irreális ereményt hoz, hogy a szövetség manakonstrukcciós kapacitása független a taglétszámtól, másrészt kiskapuk-exploitok garmadáját nyitná meg.


Kérlek sorold fel az exploitokat, kíváncsi vagyok hogy tudsz ezzel visszaélni... (Kidugás-visszalépés kemény -szerencsékkel van jutalmazva mostmár...)
Jelenleg az optimális a maxos létszámú, lehetőleg igen magas szintátlagú szöviben lenni! A magas szintű karaktzerek tübb maximális vp-t kapnak annak képletéből (Manakonsi egyik alapvető hibája, hogy ezzel a szintfüggő értékkel nem korrigál…), valamint sokkal több mágiát tudnak magukra aggatni tárgyakból. Nem elhanyagolható az sem, hogy sokkal több lét tudnak mágia fejlesztésre szánni! A kis szövetségek „kedvezménye” a manakonsi lett volna, de jelenleg kifordult a dolog, és a manakonsi az alap építés, míg a léből építés a kényszer rossz a szerencse miatt!
Ariel, azért nem mondanám, hogy a szerencséről ennyire ködösek lennének az információink...

Vadászat:
A szerencse növeli a prefix átlagot. Ez a siker növelő effekt limitálva van valahol szint*2+5 környékén. Hiába van 4x akkora szerencséd minta szinted, nem lesz jobb a prefix átlagod!

Harc (mind közel, mind varázs):
Van minimális találati/védekezési esély, ez 20%! Ha valakinek 20-as iq-ja van az 20%-ban eltalálja a 99999-es iq-t, és a 99999-es iq is 20%-ban „sül be” a 20-as iq-n! (Azonos szerencse esetén!)
Azt a minimum esélyt a karakterek szerencse különbsége módosítja +-10%-al. Így 10-30% ra módosítható. Elejtett információ morzsák alapján 4-5 szerencse különbség számít 1%-ot!

Persze eleinte én se mertem elhinni, hogy a szerencse ennyire drasztikusan befolyásolja a harcot, és hogy az RND-nek ekkora szerepet adott Miklós ebben a játékban.

Teszt szinten kedves játékostársam ki is próbálta ennek működését:

Erő: 20
Támadás: 20 (-6)
Védekezés: 20 (+41)
Egészség: 20 (+9)
IQ: 20 (+23)
Mágia: 78 (+37)
Taumaturgia: 213 (+20)
Szerencse: 173

Mindez 47. szinten! Igen jelentős állat aprítást tud véghezvinni IQ függetlenül RND-ből… (El bírom képzelni milyen demoralizáló, amikor a 250-es iq-ba beszalad blökinként 300-500 sebzés egy szaros 20-as iq-tól!)

Sajnos ez visszafelé is működik, amikor 330-es IQ-val kenődök egy 230-as iq-n a csaták 30%-ban, mert neki magas a szerencéje.
Az hagyján, ma léptem fel 65-re harmadiknak:

355. szintű IQ próba: IQ: 319 + 2 = KUDARC...

Mivel szint/3 az rnd, így egyértelműen látszik, hogy MINIMUM 333 a számolt küszöb (eddig csak 2-en voltak a szinten, azaz nem átlagolt).

Jelenleg a szint (És a szerver toppok is!) iq-jai:
Web: 243 (+59)
Dorka: 240 (+69)
Én: 246 (+75)

Azaz ha legközelebb átlagol a script a top3 Iq-ra átlagol a szerveren, és a minimum 333-as számított küszöbből csinál 310-es átlagot...

Paul, sajnos vedd meg a 800 csp-s maxot, tárazz be 10 küldit, várd meg amíg fellép még 1 ember a szintedre, majd 24 órával ezután próbálj meg 1 küldit. Ha a közben lescennelt szintátlagnál nem kapsz ezen a kalandon átlag+rnd(szint/3)-al nagyobb küszöböt, akkor told le a 10 küldit, és mehet a vadászat...

Még mielőtt valaki beszólna, minimális mennyiségű szingulárisom volt a küldikhez, azóta se Vf se szingu, elvileg első napon indult vagyok "reálisan" fejlesztett létermeléssel, +4 misi lédiffel! 10 szinttel lejjebb röhögve menne a küldizés pötyi költés nélkül (a 3 új szaki term ugyan úgy szivatna a képletes átlaga miatt), most meg egy kaland elvist 30-120 pontot...
Én óriási baklövésnek érzem, hogy lesznek épületek, melyek csak léből építhetőek.

Ahhoz mit szólsz, hogy a jövőbeni épületeknél a manakonstruált értéket osztod a taglétszámmal?
Frankón 56-os manakonsival épít valaki, de mivel 35-ös szöviben van így az ápítése osztódik 35-el, a 10 fős szöviben meg csak 10-el....
Dátum: 2009.11.06. 15:51:01
Szoakasos szitu van, körbeverés, és a nevető 3. viszi a kupát

GRAT természetesen, ekkora makfaktorhoz szerencse kell
Dátum: 2009.11.06. 11:19:35
Morti tudnád mi listát lehetne írni azokról a dolgokról, amikkel piszkálom őket folyton...

Pl.:
Kalandban mostmár azt írja ki, hogy nincs kellő szintű gyógyitalod (vagy valami hasonló)
Nirdatar gyémántgyűrű: Bármilyen fókuszkristály belehelyezhető
Sikeresen elmagyaráztam, hogy +3 szaki egy maxal rendelkező szakinál olyan, mintha nem is adna semmit a tárgy (a fertőzés +5-ös ugye) stb...

És le a kalappal Miklós előtt, mint egy márványszobor Olyan szinten pattognak le a vélemények az ő masszív elképzeléséről, csuklóból tud mondnai ellenérvet stb... (És természetesen nagyritkán meg lehet győzni arról is, hogy user friendly is lehet 1-1 dolog )
Dátum: 2009.11.06. 11:09:08
Endyr, néha úgy érzem nekünk semmi nem elég.
Most kaptuk meg a kalandokat, mint nem kis fejlesztés, erre jöhetne a köv.

Ne értsd félre, nem neked szól alapvetően. Pl én sokkal jobban verem a vasat...
Egy várható fejlesztések topic frissítéssel kellene kezdeni