Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

A JV döntése megkérdőjelezhetetlen!

Valszeg rossz volt a mintavételezés, vagy túl nagy hatással voltam a megkérdezettek véleményére?
A jövő eldönti a relikek a valóságban mekkora "felhasználással" bírnak majd

Köszi a gyors reakciót!
Elég egyszerű szerintem mit kéne adni a 100-as ferőnek.

Egy relikvia, ami a kaland küszöböket a maximalizált szakiknál lejjebb tolja 5-el, ezzel megvehetnék azt az előnyt, amit a sterilek automatikusan élveznek a kalandok során! (Csak ők ugye +5-ig növelhetik, miközben a maxxal számol küszöbre a szaki...)
Nézegettem a mostani 5-öst, és beszélgettünk róla skypeon is a sracokkal:
-Tudatpajzs: Jó cucc, de mért fizessen valaki azért erőforrást, mert valami a játék alapelveivel ellentétben mutatja azt hogy vadászik?
-Bestiák könyve: Konkrétan használhatatlan, duplázza az időfüggést, mostmár 15 percenként kelél klikkelni (Miért nem lehetett azt csinálni, hogy ezentúl dupla vagy tripla idejű idomítást és gyógyítást indít az illető, ha megveszi, miert a szakikat degradálta a relikvia, és mért nem az időfüggést csökkenti?)
-Barátság karkötő: Vicces cucc, bár még nem jöttünk rá mire. Egy poénért meg a 20 őskő rengeteg...
-Feketepiaci tagság: korrekt cuccos, de egyszerűbb 1 szintet meglépni, semmint kiadni ezért 14k gyémántot. Addigra mire ez érdekes lenne már úgy is széthúzódott annyira a mezőny, hogy 5 napot ki lehet várni, és az ingyen van. (Ha mondjuk mellékhatásként ezentúl az eladott LGY-s tárgyak LGY költségének x%-át visszaadná, mint anevéből tippelni lehetett, de így...)
-Alkalmazkodás tekercse: Messzemenően a legértelmesebb relikvia, de mire ezt megveheted már 3 "besárgult" szakid van! Azaz ami létfontosságú azt úgy is megnövelted már, és a 25k-s LGY mennyisége felér egy 35 milliós LEDTV árával

Sajnos azt hoztuk le végeredményként, hogy a jelenlévő tagok egydöntetü véleménye alapján maximum a tudatpajzsot veszi meg valaki

Így viszont az 5 relikvia fölöslegesen kidobott fórum, és programozási kapacitás volt, csak elvette az időt más értelmes dolgok elől
Dátum: 2009.12.11. 00:26:52
Ja még valami, nem kell hozzá egy Nasdif, hogy 70. szint környékén bekapj egy 4k sebzést!

Szaros 250-300 közti taumaturgiákkal rohangálunk v3-on:

1. Sy Web 4283
2. Dorina Snowflake 4158
3. Wart 3968

Tudom, hogy ez a kisebb káoszsújtás nagy szórású maximuma miatt van, de ha lejebb nézed, a tauk még kisebbek, és eltörléssel a rekordok:

5. XARDAS THE MAGIER 2857
6. NoVan 2808
7. Althar 64 2687
8. Valdimir 2685
9. Sátánfajzat 2655
10. Blade 2642
11. Wood 2600

Saját tapasztalatom, hogy szaros thrax halálcsapással 1600-1900 közt sebeztem (ellenfél elnyelésétől függöt...) 190-es alap tauval.

Ekkor körönként a kritikussal duplázott blökisebzéssel se kaptam be 600 felett soha!

Most egy átlagos harc így indul nálunk varázsló ellen (Ugye "kicsi" a vari alap sebzése a rengeteg extra hatás miatt!):
Sy Web int, mire egy dimenziókifordítás sújt le rád. 2379 pontnyit sebzett. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van rád: -19 Támadás, -18 Védekezés, -18 Erő. Az állataid 238 életpontot sebződtek.


Míg egy top harci kör valahogy így (Ha 3x eltalál, már örömünnepet űl ):
McPaul az Árnypengével a felsőtestedet célozza! 379 pontnyit sebzett rajtad. Kritikus sebzés! Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-6 lélekenergia) Végzeted, Tanngniostr, Megkövesedett óriássün és Nekromanta vezér is rádtámadnak. 4 támadással 155 sebzés!


Ne mond nekem, hogy alátámasztva érzed az állításodat, mely szerint esélytelen a varázsló...
Dátum: 2009.12.11. 00:10:50
100%-ban egyet értek.
Varázsló szemszögből teljesen jó az amit leírtál, de te csak a TOP varázslót hasonlítod össze a TOP harcossal.
Ha tetszik, ha nem Galmuszk félbe fog törni közelharcban, és ha tetszik ha nem te is szét fogsz lőni bárkit, ha bejön a spelled rendesen.

Az igen erős csúsztatás, hogy Galmuszk fixen 1500-kat szól harci körönként, megnéztem 4 vele kapcsolatos csatát így hirtelen, összesen 4 találatot vitt be ezek alatt:

Galmuszk egy gyors támadást indít a Gintak pengéjével a lábad felé. 738 életpontot vesztettél. Kritikus sebzés! Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-465 lélekenergia) Az állatod 15 életpontot sebződött. őrjöngő vérfarkas, Kinetikus morf, Dombi óriás és Tomboló óriás is rád vetik magukat. 4 támadással 344 sebzés!


Galmuszk egy gyors támadást indít a megkínzott buzogánnyal a lábad felé. Eltalált, sérültél 453 pontnyit. Kritikus sebzés! Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-45 lélekenergia) Az állatod 9 életpontot sebződött. őrjöngő vérfarkas, Kinetikus morf, Dombi óriás és Tomboló óriás is támadnak. 3 támadással 142 életpontot sebeztek.


Galmuszk egy gyors támadást intéz feléd. 138 életpontot vesztettél. Kritikus sebzés! Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-21 lélekenergia) Az állataid 3 életpontot sebződtek. őrjöngő vérfarkas, Kinetikus morf és Dombi óriás is támadnak. 2 támadással 55 sebzést okoztak.


Galmuszk rád veti magát, a Fényhozóval sebezhető pontot keres. 192 életpontot vesztettél. Kritikus sebzés! Ellenfeled lélekenergiát szív el! (-29 lélekenergia) Az állataid 3 életpontot sebződtek. őrjöngő vérfarkas, Kinetikus morf és Dombi óriás is rád vetik magukat. 3 támadással 116 sebzés!


Ezek után ne mondd nekem azt, hogy akár 5 ilyen találattal is fixen szétszedi az 5k-s vari sebzést, mert a valóság nagyon nem ezt mutatja...

Neked elég 1 blökit fejleszteni, hogy elnyeld a sebzést, neki 4-et, hogy sebezzenek a blökijei. Azaz neked még gyorsabban is nő az a blöki, mint neki a 4!

Nasdif, ha nem fejlesztesz védelmet, és blöki nélkül várod a csapást, akkor ne csodálkozz, hogy szétkapnak! Jelenleg az a baj, hogy a nem totál specializált karakterek körében 98%-osan a varázslat kör dönti el a csata kimenetelét, és ez az ami iszonyat stratégia és játékélmény romboló! (Különösen ha nem vagy smaragd hordás )
Dátum: 2009.12.10. 22:47:09
Let. szerintem egyszerűen elfelejtődött, mint az is, hogy a kritikus duplázta a blökik sebzését. (E már megkapta a bugfixet ugye!)
De mivel eddig minden teszt és elemzés kritikus blökikkel ment, meg kéne vizsgálni ezt az elfelejtődött mágia elnyelést is szerintem...
Dátum: 2009.12.10. 22:42:58
Kiakasztó, azt hittem edig az enyém a top sírós cím, de Rikkel leköröztetek

Csak a kritikus lett leszedve, és az erő bónusz szorzó csökkent valamelyest (igen magas szinten!), ami eddig is a fegyver sebzésétől független rnd szám volt.
Te csak azért érzed drasztikusnak a változást, mert folyamatosan kritikusakat ütöttél kicsi erővel, és így a fegyver alap sebzését duplázta neked a kritikus.

Hogy érthető legyek:
Komoly fegyver átlag sebzés + elhanyagolható erő rnd sebzés, ez kritikusan: 2x komoly fegyver átlag+komolytalan erő rnd.
Ennek 20%-át sebzi a blöki ugye. Kapd le a blökiről a kritikust, és máris megérted miért tűnik drasztikusnak a sebzés visszaesésed!

Sajnos nem elég hogy az IQ 2 in 1 tul, de a taumaturgia nem konstans, hanem egy *2,5%, ezzel szemben a harcos erő bónusza nem szorzó a fegyver alapsebzésére, hanem egy +RND!

Ezért van az, hogy ha egy harcos lecseréli a fegyverét nagyobb alapsebzésűre, nem nő drasztikusan a sebzés, míg ha a varázsló cserél, akkor komoly százasokat ugrál az átlaga! Persze azt is nézni kell, hogy a varázslónak 1 köre van megnyerni a harcot, ahol bármikor beüthet a 20%+-10% esély a sikertelenségre, míg a harcosnak 6 köre van találni, és csökkenteni az rnd adta szivatást
Dátum: 2009.12.10. 22:28:37
De csak azért, mert nem éri meg lecserélni a blökiket. És iszonyatos elnyelést adnak a közelharcra, miközben a varázslat ellen semmit.

Gondolj bele van egy x-es védelme az ellenfelednek, ez levonódik a sebzésedből. Minden blöki 20%-át sebzi a te sebzésednek, azaz ha mind a 4 blöki talál, akkor x*1,8 elnyelés érvényesül minden körben.

Namost, ha van egy 6 körös csata, és te CSAK 4x találsz, akkor mondjuk 1,4 1,8 1,6 1,8 az érvényesülése az ellenfél elnyelésének.

Laza 6,6-os szorzó a jelen példában, ha egy blöki szett ad átlagban "csak" 200 elnyelést, a felszerelés mellé "csak" 70-et, akkor máris 270*6,6 azaz 1782 sebzést felfogtak a közelharcból, míg a varázslat elnyelések kőkemény 300 környéki nagyságrendben mozognak...

Igen is abnormális volt, hogy a kritikus duplázta a sebzést, de az is abnormális, hogy a blökiket nem érdemes lecserélni (Miklós nem akar változtatni ezen!), de az is, hogy CSAK közelharci elnyelést adnak, és azt is 5-8X-osan érvényesítik egy csatában harcossal szemben... Amíg a blökik kevés elnyelést adnak (50-100 közt) addig még csak-csak lehet valamit kezdeni vele, de amint a szintjük és a karakter szintje elkezd felmászni, és ilyen 250-es elnyeléseket ad 1 blöki, meggajdul a rendszer.

Mivel Miklós nem akarja ösztönözni a blökik lecserélését, de a sebzés drasztikusan visszaesett a kritikus ütés javításával, mindenképpen ésszerű lenne, hogy a blökik a varázslat elé is blokkoljanak, ne csak a közelharc elé. laza 4-6x-os (lehet rnd is a mértéke, amit a szerencse befolyásol, mint a találatok és a blokkok számát harci körök tekintetében!) elnyelést adjanak varázslatok ellen mint közelharc ellen pl...

2 legyet ütünk egy csapásra:
-csökken a sebződés, több a portyacélpont
-a harcos kariknak lesz értelme (jelenleg sajnos nincs)

Pont az előbb volt egy érdekes csatám:

Sátánfajzat feléd dob egy eltörlés varázslatot. 1466 pontnyit sebzett.
Futás közben egy kisebb káoszsújtás igéjét mormolod. (-240 VP). Sátánfajzat futás közben kitérni próbál. Csak 441 életpontot vesztett.
.
.
.
A csatában összesen 1116 sebzést okoztál, és 2048 sebzést kaptál.

Ő 1x talált el közelharcban, én 4x ebből 1 ütés kritikus...
Dátum: 2009.12.10. 21:57:18
Let ne szólj semmit, ha én akár egy üres postot beteszek, akkor is jönnek a rajongók, és tolják a magukét

Amúgy egy vf-es optimalizert hallhattunk az idézetben, jóhogy nem ő a célközönség. Neki nem azért van maxon a pp-je, mert nem tudná elkölteni, hanem mert nem optimális, max megtölti a kamrát...

Éppen ezért mondtam, hogy én a vesztest támogatnám ezerrel baráti portyában, de Miklós szerint túl sok benne a visszaélési lehetőség, így várom mi sül ki az egészből.

Szerintem a barátságos portya azoknak van kitalálva, akik úsznak a pp*-ben, mert egyszerűen nem tudják elkölteni hp hiány miatt. Ezért nem tudják fejleszteni a blökijeiket, azaz esik a morál, azaz még inkább homokzsákok...
Dátum: 2009.12.10. 21:08:56
Csak egy véleményt copyznék skyperol


-pár bekezdésig eljutva már látom, hog nagy baromság
-nem, ez nem nekem való
-én harcolok
-rendesen
-nem akarom a fütyimet másokéhoz méregetni
Dátum: 2009.12.10. 19:03:37
Mai relikekkel bővítve...

http://vegzetur.wikidot.com/relikviak

http://vegzetur.wikidot.com/kalandtargy
Megfelelő oldalak updatelve...

http://vegzetur.wikidot.com/relikviak

http://vegzetur.wikidot.com/kalandtargy
Részleges tudatpajzs
http://images.vegzetur.hu/pic/relikviak/l12.jpg
Típus: relikvia
Szint: 40
Ha kémgömbbel vizsgálnak, a tapasztalati pontod nem fog látszani
Ár: 2000 Lélekgyémánt és 5 Őskő

Bestiák könyve
http://images.vegzetur.hu/pic/relikviak/l13.jpg
Típus: relikvia
Szint: 55
Az idomítás és sebgyógyítás ideje felére csökken
Ár: 5000 Lélekgyémánt és 20 Őskő

Barátság karkötő
http://images.vegzetur.hu/pic/relikviak/l14.jpg
Típus: relikvia
Szint: 80
A szövetségedben bárkinek adhatsz segítő kezet, szinttől függetlenül, a segítség harmadannyi idő alatt odaér, és a segítő kéz nem múlik el rólad, ha alacsonyabb szintűt támadsz
Ár: 7000 Lélekgyémánt és 20 Őskő

Feketepiaci tagság
http://images.vegzetur.hu/pic/relikviak/l15.jpg
Típus: relikvia
Szint: 90
Kereskedelmed maximuma mostantól 180
Ár: 14000 Lélekgyémánt és 20 Őskő

Alkalmazkodás tekercse
http://images.vegzetur.hu/pic/relikviak/l16.jpg
Típus: relikvia
Szint: 100
Ha 0-s fertőzésed van, eggyel több szakértelmet növelhetsz meg 5-tel, mint egyébként
Ár: 25000 Lélekgyémánt és 20 Őskő
Dátum: 2009.12.10. 09:19:32
Jól látom, hogy ezek a spellek kaptak csak lélekszívást?

eltörlés 3%
kozmikus vákum 5%
megarobbanás 5%
kozmikus csillagcsapás 10%
Dátum: 2009.12.10. 09:07:15
Az effektív elszívott lé összessége azért csökkent nem?
Az volt a rinya tárgya eddig, hogy a kh folyton le van "szopva", most ez az effekt drasztikusan csökkent szerintem.

Ha %-os lenne, vagy fix, akkor aki rengeteg erőforrást áldozott a lélekszívás növelésére bátran mondhatna hogy pfuj, nerf, és mért csak nekem? Most a KH lett picit erősítve, nem a lélekszívás nerfelve...

Kivi leszek mennyit változik a KH helyzete, ha megkapják a fókuszokat is...
Dátum: 2009.12.10. 07:55:18
Hány csütörtök lesz idén áprilisban?
3
2
4
5

Melyik évben?
2 havonta -1 medál?
A legfelső kategóriából kimarad, vagy abban a kategóriában a második nyer automatikusan...
Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális
A TF-es modell miért nem jó?
Aki nyert egy kategóriában, az legközelebb autómatikusan a következő kategóriában indul?
Dátum: 2009.12.09. 18:50:47
Épp ez a trükk benne, hogy baráti portyánál a vesztes fél is kapjon jutalmat, ne csak nyertes.
Sőt, én többet adnék a vesztesnek, mert "jobb" szakistol lesheti el a trükköt, azaz többet tanul.

Persze így mindenki elindul kenődni, szóval kell bele egy csavar...

Nézzük hogy lehet megoldani, hogy ne csak "hent" legyen:
-Ha a támadó nyer, csak akkor kap jutalmat, ha maximum 2x akkora az sző-je.
-Ha a támadó veszít, akkor egyszerűen nincs jutalom.
-Ha a támadott veszít és a támadó sző-je legalább akkora mint a támadotté, akkor sző aránnyal korrigált jutalmat kap a vesztes is.

A jutalom arányosítása:
-Ha azonos az sző, akkor 100%-os a jutalom
-Ha 2x akkora az sző, akkor 200% a vesztesnek, 0% a nyertesnek
-2x nagyobb sző-k találkozása esetén CSAK morált kapnak a blökik...

Vélemény?