Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.01.08. 21:23:54
Több kört futottunk már a kérdésben. Ha csata arány van, akkor az erős kari még jobban erősödik, mert ő le bírja vernia jó csata arányúakat, a gyenge továbbra is csak a szar csata arányt tudja leverni.
Nem beszélve arról, hogy az emberek portyalista alapján támadnak, azaz a kockák akik eddig is figyeltek még nagyobb előnybe kerülnek, vagy a normál játékosnak megnő a portya célpont keresési ideje azaz a játék idő függése

A lefelé ütést nem lehet igazándiból bántani, mert vannak szintek, ahol egyszerűen nincs játékos, és a gyengébb karakterek csak alacsonyabb szinteken találhatnak maguknak célpontot.
A felfelé ütést se lehet igazándiból támogatni, mert a Pókok és a masszív VF-eseket támogatnád meg vele.

A tö szö stb összegek mind megbuktak, mert az arányuk nem hoz igazándiból jelentős szorzót, olyan mintha bent se lenne.

Ha van bármi olyan ötleted ami még nem hangzott el, és segít, szívesen várom én is, mert szerintem szinte mindent körbejártunk már
Dátum: 2010.01.08. 21:17:26
Felhívom a figyelmet, hogy a szakértelem leprogramozásra került, a mai napon megcsináltuk a tesztelést, hétfőn reggel felpatcheljük.


Előre is köszi!
Azt is, hogy a multkori tapasztalatokra hallgatva nem ma raktátok fel, így az esetleges problémák nem keseríthetik meg a hétvégét.
Dátum: 2010.01.08. 21:11:04
Nem is értem a problémát...
A kh-ban a tetején midníg van lé állítjátok, de lejeb nincs, szegény lentiek de szívnak miatta. Most lenne egy szaki, amivel akt letol függetlenül lehetne AZONOS feltételekkel az első hullám bármilyen lélekszívása ellenére szerezni lét a kh-ból, erre ez se jó?
De jövök a kedvenc v1-es szöveggel
Ha a KH ellen nem működik a szaki, akkor az AL nem vesz észre belőle semmit, de ha működik, akkor azonos esélyekkel tud lét szerezni belőle a 20-35. kh-st ütő régió is.

A KH tápos szövegre csak annyit kéne betenni, mint V3-on van. Egy kh-sból szívott/portya alatt szerzett lé szorzódik a kh-s csata arányával...
Dátum: 2010.01.08. 11:01:10
Miklós mennyire inkorrekten ignorálja a középmezőny véleményét, és mennyire csak a top véleménye számít, sőt, mennyire csak a top érdeke számít


Ha ez így lenne, akkor nem lennének szavazások, nem úgy kerülnének be dolgok, hogy a top homlokegyenest mást akart.
Rengeteg dolog van ami nem a topnak van kitalálva, mégis bekerül, sőt a top nem igazán kap fejlesztést, csak tárgyakat, a középmezőny kapja a nyakába a fejlesztések nagyját.

Kezd el végignézni az utóbbi idő fejlesztéseit, mik azok, ami egyáltalán pozitívan érintette a topot!
Csak pár példát kiemelnék:
-Prémes ép/vp regen (kit érdekel a topban, ők már megtanultak 15% alatt vadászni, a kh meg úgy is üt 15% alatt is...)
-Kaland küszöbszámítás (erre rá lehet fogni, bár alacsonyabb szinteken is kialakulnak lyukak különösen v1-en!)
-Újabb legendák (6 vagy 7 szintes elmaradás volt már...)
-5 új relikvia (ebből kapott mindenki.)
-varázslatok lélekszívása (Magas szinten nagyobb a lélekszívás védelem, mint ami a varikban van lélekszívás 2x-ese, középszinten ér valamit ez a módosítás.)
-felszerelés bérlet (midnenkit érint szerintem)
-harag ital (pont a topban nem használható, sőt meg se vehető)
-lgy blöki felszerelések erősítése (továbbra is ultra szarok, topot csak a +tp-s érdekli a morál miatt, mivelé ők nem tudják portyával tartani a morált célpont hiányában...)
-kvízmedál (midnenkit érint)
-új lgy pajzsok és páncélok (sose lesz rá lgy a topban..)
-blökireform/erőszorzó. (Ponthogy csak a topban csökkent az erő szorzó azaz ők kapták a nerf ezen részét, blökireform mindenkit)
stb.

A kh csuka, kh felszerelés fókuszok, top számára megcsinálhatatlan kaland próbák stbstbstb...

Hirtelen nem is tudok a KH bevezetése óta mondani olyan változást, mely kifejezetten a topnak készült, és pozitívan érinti a topot (a KH is erősen vitatható, bár a lédif szerint az ügyes játékosok ebből is hasznot tudtak húzni...)
Dátum: 2010.01.08. 10:12:27
Prisma, ez a szekér elment...
Miklós leírta kerek perec, hogy csak a VF. Én is keményen lobbiztam a ha már VF akkor a Szingu is elv mellett, de mindenkit lesöpört az asztalról pár egyszerű indokkal:
-alig van ember aki szinguzik, azok magas szintüek, a szaki megtérülési ideje horror náluk.
-a szingusoknak ott a kh amiben mindíg van lé (mondjuk ezzel baromira nem értek egyet...)
-Ha lefelejted a VF-et, akkor a szingu az egyetlen lehetőség arra hogy beérd a topot (az egy dolog hogy senki nem akarja beérni CSAK TP-ben LÉ néklül a toppot...)
-kiszámolta, a szaki így jó, innen nincs az az érv amivel meg tudod győzni, csak kőkemény matematikai képletek exel táblák, és kimutatható MATEMATIKAI adatok. Az igazságos, lenne, talán, érzem stb egy átlag progmatosnak is falra hányt borsó, nemhogy 18 éve tömeges síráson edződött Miklósnak
-Mint írta a szaki le van adva így jártunk!

Legkeményebb a témában az, hogy itt van a szaki Miklós szerint tömés elleni védelemre, így már azért se lobbizhatsz... Tömnek, akkor fejleszd a szakit, ha nem fejleszted, akkor mért sírsz a tömésért?

Prisma, én én eddig azt hittem sírásban McPaul (zarknod) és Rick (kristálygömb) behozhatatlan, de kezdem belátni, hogy hozzád képest laza kezdők, te profi mód implementáltad az ellenvélemény ignorálást, dogmatikus ismétlés, félremagyarázás, mások szavainak kifordítása, mindenre reagállás szakértelmeket is a síroskurva szakértelem mellé
Különbség talán annyi a javukra, hogy ők eredményesek voltak, te meg nem?
Dátum: 2010.01.08. 10:00:30
Csak egy kósza ötlet volt, az AL lobbi majd eldönti mi legyen

Komolyra fordítva a szót: Újabb csp, újabb időfüggés, újabb kockulás

Ha már felzárkózás időfüggés nélkűl, akkor az inspiráció szaki +%-ot adjon az elhasznált csp-re -re mind TP, mind LÉ ügyén...
Dátum: 2010.01.08. 09:36:57
Awenhai, ez csak V1-re igaz, v2-on sincs akkora szakadék, és V3-on is csak azért alakult ki bizonyos szakadék, mert sokan betoltak a VF-et az élmezőnyből, így a normál sebesség hirtelen iszonyat gyorssá vált, hol van még a szingu?

Eliteninja, V3-on benne van a csata arány a léképletben, így önszabályozó a kh... Ha farm a kh-s akit ütök akkor se portya lé, se lélekszívott lé nem jön belőle érdemben...

A legerősebb KH-sok csatája így néz ki:

Törlés Ma, 09:15 Wart *Killmaxor* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1094 lélekenergia és 23 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 09:14 Wart *Entropius* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1553 lélekenergia és 23 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 09:14 Wart *Sharpaslayer* Te nyerted a csatát.
A jutalmad 1621 lélekenergia és 41 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 08:00 *Behemot* Wart Te nyerted a csatát.
A jutalmad 592 lélekenergia és 20 TP. Csata leírása

Ezzel szemben sima portya, ha van lé az embereknél:

Törlés Ma, 08:42 Wart Dzskar El Khebir A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 568 lélekenergiát. Csata leírása (Van nálam 270k lé, az 568 a fizikai maximuma amit veszthetek támadásban...)
Törlés Ma, 08:42 Wart McPaul Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3781 lélekenergia és 43 TP. Csata leírása
Törlés Ma, 07:25 Wart Wood Te nyerted a csatát.
A jutalmad 3115 lélekenergia és 39 TP. Csata leírása

Lehet szidni a V3 harcrendszerét, de sokkal korrektebb a valóságban, mint az első 2 világé...
Dátum: 2010.01.08. 07:57:44
Teljsen tisztába vagyok vele.

Minek zárkózzon fel? Betolja agy nélkül a VF-et, a környezete mumusa lesz idővel. A portyák zömét megnyeri, kevesebb őskövet kell költenie (És hiába hagy ki a szintrohanó ember prémes cuccokat, ha 3x annyi őskőbe kerül a szintje miatt, amit ő ritkábban vesz meg!), mert a prémet se kell benyomni, mert minek? Fixen megnyeri a bajnokikat stbstbstb... Mivel se a csp se a pp nem érték, csak a LÉ/TP, így nyugodtan elhúzhat 2-3 hétre pihenni, a relatív erőssége nem romlik katakombában, ki lehet kapcsolni a VU-t!

Ezzel szemben a topban nézheti az üres a portya listát, hogy a KH szivatja amennyiben nincs a "csúcsragadozók" közt a szerveren, hogy néha kifut alóla a game. portya hiányban fölösleges fejleszteni a karakterét stb... (Az elso 160. szint második 150. szint harmadik 125. szinten lesz a toplistán (Ha az addíg párhuzamosan rohanó társak törölnek/masszív katakombába vonulást tolnak!), akkor a KH se segít a portya helyzeten.) Nem beszélve róla, hogy egy jó játékos "tömegben" szinte fixen nyeri a bajnoki, míg széthúzódott élmezőnyben a saját klónjai 80%-ban elverik... Valamint 1-2 hét kihagyással apszolut léhátránya lesz (terkapu, entitás, nem kihasznált portyacélpont stb...), és elveszett az eddigi belefeccolt energia...

Azon kívül, hogy a szint lista első helyezetje valaki, mi értelme van még a topban lenni? Jelenleg az emberek utálnak szintet lépni, a játékban lévő ösztönzés erre siralmasan kevés...
Dátum: 2010.01.08. 07:47:02
Ha elolvasod Miklós véleményét erről, akkor a szingu+új szaki kombóval gondolja a felzárkózási lehetőséget az élhez.
Éppen ezért nem kezeli együtt a két szakértelmet.

Sajnos a fajlagos csp mennyiség nem változik tőle, amit a karakter összesen elkölthetett pályafutása alatt. Ezért ez a szaki erre a célda sajnos sose lesz alkalmas

Jelenleg egyetlen egy tárgy van a játékban, mely esélyt ad a felzárkózásra, ez az inspirátor. Lazán el tudnék képzelni egy szakértelmet inspiráció néven, mely hosszú távon esélyt adna a felzárkózásra hasonló elven mint az inspirator. Mondjuk 100-as szinten fele akkora hatásfoka lenne mint az inspirátornak. NA annak a szakinak mind a VF mind a Szingu kizáró oka kéne legyen...
Dátum: 2010.01.07. 09:36:42
Idézet: Darksol - 2010.01.06. 22:16:53
A következő szint az lesz, amikor felismered, hogy Birkának is igen nagy a befolyása...


Köszi, bár ha így lenne nagyon máshogy működne a rendszer...

Jelen szakinál pl:
-Szeretnék egy szakit ami értelmet ad a portyának, és kitörési pont a vf-es spirálból. (Jelenleg a topot és a kezdő szinteket leszámítva csak ez a játszható módja a játéknak!)
-Szeretném, ha számítana az, hogy erősebb vagy gyengébb karit ütsz meg. (Nekem haláli mindegy, hogy csataarán, tö, léösszeg, vagy farokméret alapján, de nem ösztönözném a 8-10 szintes lefelé ütéseket még tovább...)
-Szeretném, ha annyi lét adna a szinten ami pariban van egy vadászatért kapott lé felével kb. A jelen képlet jó ha 25-30%-ot ad egy 100%-os ellenfélből.
-Szeretném, ha már a Vf akkor a szingu is kizáró ok lenne.

Biztos kevés vagyok az AL lobbi ellen, akik ugyan így elmondták, hogy nem ezt a szakit szeretnék?
Dátum: 2010.01.07. 09:29:12
Bezsebeltél egy 10-est tőlem annak ellenére, hogy a
mint a V3-on virágot szedegető végzeturak.

kijelentéssel nagyon nem értek egyet...

Jópár ellenpéldát tudok mutatni v3-on birka mód virágot lelegelő játékosokról
Különbség csak az, hogy itt nem 1-1 kiemelkedő csatával szedsz meg többszáz csp-nyi lét portyában, hanem folyamatos munkával kell teljesítened, hiába próbál "megtömni" a haverod kező szinten, ha szaros 100 léket tud belédnyomni, később se nő meg drasztikusan ez a szám, mert ha töm, akkor gyengül a kari, azaz mások is farmolják. Ennek következtében esik a csata aránya, és lószart nem tud "tömni" beléd. Egyetlen kivétel a Scarabeusz, de ezt hagyjuk, ahogy te is fogalmaztál legalizált kiskapu, mint vérengzős világokon a kratívos körbeverés...
Dátum: 2010.01.06. 18:41:03
Szerintem meg az Azur légión 3x os hatásfokkal hasson, ha már az impossible wish-nél tartunk
Dátum: 2010.01.06. 18:38:56
Prisma ez mitol VF nerf???
Egy új szaki amit vagy kifejlesztesz vagy nem. Vannak feltételei ez van.
Bármikor lefelejtheted a VF-et, és kifejlesztheted, nem értem mi akadályoz meg benne.
Ugyan úgy aki nem VF-ezik sincs rákényszerítve a kifejlesztésére, és ha utólag rájön, hogy mégse éri meg neki, bátran lefelejtheti a szakit, és vfezhet onnan!
Ha nem akarsz védekezni a tömés ellen, akkor csak nyugodtan VF-ez tovább...
Dátum: 2010.01.06. 17:05:32
Nem bírtam, lefrissítettem az összes listát tárgyakkal kapcsolatban, kivétel az ékszereket.

Ha hibát találtok benne, akkor ide kérem...
Dátum: 2010.01.06. 16:40:41
http://vegzetur.wdfiles.com/local--files/teszt/thxtobiri.xls

Mondjuk az erőnél az ultraspec és a specializáció számítana

Na ezen mit lehetett lepontozni?
Dátum: 2010.01.06. 13:38:44
Ez egy folyamatosan fejlődő játék (az irányban nem egyezik a véleménye sokunknak...). Nem tudsz egy másik olyan webes játékot mondani, melyben nem WIPEolnak néha, és nem veszted ez az addigi összes munkádat amit belefeccoltál, ahol ekkora az user support!
Dícséretes, hogy Miklós megkérdez minket, javasol, fejleszt, próbál tenni a jobbért, és nem fél évente dob be egy patcht ami tejesen felforgatja az addigi rendszer. Folyamatosan apró módosításokat tervez, így sikerül ahogy, szerintem nem vészes!
Dátum: 2010.01.06. 13:28:35
Ne essünk át a ló másik oldalára, természetesen az jót tesz a játéknak, ha egy újabb taktikai elem kerül be. Ha a szaki csak hasonló le/tp arányt hoz is, mint a vf, gond lehet, ugyanis nem számoljátok hozzá, hogy a portyából egyébként is jön le, ezt a szaki tovább emeli. Ha tehát erősebb, mint a vf, akkor annak veszik el az erősítő/felzárkóztató hatása.


Huha van itt minden...

-A Vf vadászatra hat, a szaki portyára. Lehetek VF-es, megerősődhetem, és utána lehetne alternatíva a szaki.
-A szaki csak akkor ad lét, ha nem kapsz annyit mint a szaki képlet adta maximuma
-Az első post egy fejlesztési doksi mint látod, innen lobbizhatsz, de ha nincs baromi nagy támogatottságod, akkor ez a szaki így marad az idő ketyeg, Baraty nem az a lusta fajta szerencsére
-Ennek a szakinak nem kell erősebbnek lennie, de alternatívának kéne lennie a VF-esnek ahhoz hogy lefelejthesse és kikerüljön a vf spirálból. A jelenlegi 35lé/tp nagyon nem az
-Az se lehet cél, hogy boldog boldogtalan vadászat2-őt csinálhasson a portyából, meg kelljen dolgozni a jó arányért még a szakival is. (Én ezért lobbiztam a csataarány beleintegrállásáért!)
Dátum: 2010.01.06. 09:54:32
Igen, nem értem miért csak a Vf kizáró ok, de teljesen mindegy hogy a szingu bekerűl-e.

Jelen képlettel aki kifejleszti a szakértelmet, az csak gyengít a karakterén, így se a szingus se a "normál" játékos nem fogja kifejleszteni, nemhogy a vf-es lefelejteni a VF-et érte.

Én messze nem érzem átlagosnak a portya statisztikámat, vagy tévednék?
Ha nekem 100%-os ellenfeleket feltételezve ~110 nap a megtérülés (Amennyiben egyetlen szakit se fejleszteki ki közben!), akkor egy hobbi portyásnak ez tuti hogy csak lékidobás
Dátum: 2010.01.06. 09:38:05
.
Dátum: 2010.01.06. 09:07:02
Ninja ne vergődj, jelen formájában pont annyi lét ad, hogy csak legyengül aki kifejleszti, mert a megtérülési ideje valahol a rég töröltem a szerverről környékén van.

Vagy kell bele az hogy a további szakik fejlesztési költségét nem piszkálja, vagy meg kell támogatni a nálam erősebb ellenfelek ütését. (Erre ideális a csata arány...) Bár a V1-en számoltak alapján nem elég a 0,2-es minimum, kell egy 5x-ös maximum is!

Amint lesz pici érkezésem, megnézem a tegnapi össz csatáimra vetítve mennyi lét termelt volna a jelenlegi formájában.