Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.06.09. 10:39:02
Jerikó, Már most tucatszám vannak olyan karakterek, akik havi 1x lépnek be, kimásznak katakombából, neveznek, vissza katakomba...
Nekik pl tökéletes a csp/pp költséges móka, belépnek x naponta, és elnyomnak 5 eszencia lehetőséget

(Én pl betenném, hogy egy szintem max szint/x alkalommal lehet csp/pp-ből próbálkozni! )

És sajnos egyet kell értenem azokkal, akik túl bonyinak érzik!

Nem beszélve róla, hogy V3-at nézve az az épület építési költsége miatt a "közembernek" elérhetetlen lesz az épület a köv 3 évben

Iszonyat mennyiségű programozás egy olyan fejlesztésért, ami nagyon kevés embert érint, és irdatlan bonyolult?

Szerintem úgy ahogy van droppoljuk az alkimista labort, és helyette legyen egy tök event (L2 funok lehet röhögni!)

Minden pp vagy csp elhasználásakor eshet egy spóra, 5 spóráért vehető kis tökmag, 50 spóráért lehet venni egy extra tökmagot. Ha "elülteted", akkor x lé árán kinő, és feltörve a tököt nemi táp eshet belőle... A nagy tök "szívósabb", de arányaiban több táp esik belőle, viszont venni kell egy speciális tökverőt hozzá stbstbstb...

Ha már gyüjtögetős feeling:
Minden pp/csp esetén eshet betü, ha megvan gey bizonyos felirat a betükböl, akkor beválthatod a megfelelő időleges tápra. Pl:
Beholder - +10% lé vadászatból (HT-val nem adódik össze)
Miklós - Öskő befizetésre 5% kedvezmény
Baraty - +2 bugfix a héten

De említhetem a manor systemet is, Ha egy portyára rászánok egy "magvat" akkor az elszívott lélekenergia egy részéért leht lélekrészleteket találni, ezt egy lélekárus beválthatja bizonyos arányban egyéb dolgokra... (Ha sok a beváltás, akkor romlik az árfolyam autómatikusan!)

De szerintem kismillió gyorsan, egyszerűbben leprogramozható, MINDENKIT érintő eventet lehetne betenni egy halál bonyi alkimista labor helyett!!! (Nem szép koppintani más mmo-kból, de hasznos )
Dátum: 2010.06.08. 15:25:21
A palota további szintjei növelik a vezetőkészséget
Dátum: 2010.06.08. 15:18:02
Nem egészen

Ha nem idomítod be, hanem autó sajtolod, akkor 10% esélyed van esszenciára.
Ha beidomítod és adsz neki gradut akkor 100%
Ha beidomítod, és szinteket is lép sajt előtt, akkor graduval a kinyerhető esszencia mennyisége is nő!

Ultraesszencek természetesen maradandóak, amíg a hatást élvező dolgok megvannak Pl nem sajtolod le a blökit

Mondjuk 50-es labor... Szerintem 1 év múlva térjünk rá vissza, addigra az AL leteszteli nekünk
Dátum: 2010.06.08. 15:06:52
Panna a csp/pp a pókoknak van betéve akik NEM vadásznak, azaz nem tudnak sajtolni, szerintem korrekt megoldás...

Aki vadászik, az úgy is sajtol...
Dátum: 2010.06.08. 14:50:02
Mivel blöki felszerelés, így egyértelműen ŐSKŐ, esetleg még valami...

Eszenciák hatnak bajnokin? (pl +1 ahrci kör)

Ultra/transz/spm-et ellenzem, így sajnos brutálisan nő az időfüggés

Az ultra esszenciák khmm hogy is mondjam, "kalap szarok"?

Mire 50-es lesz az épület lehet ötletelni! Addig kiderül mennyi esszencia van az embereknél, és mennyire gyakori az ultraesszencia, azaz mennyire "durva" tápot kéne adniuk!

Öttlelt jó, megvalósítás pici simítást igényel
Dátum: 2010.06.08. 08:10:41
Melyik fegyvert nem használhatták a II.Világháborúban?
M1 Thompson
PPSH-41
MP-40
*AK-47

És ez átment NEM speciális kérdésként?
Dátum: 2010.06.06. 21:43:08
Majdnem, szedd magad eper+befőzés
Dátum: 2010.06.06. 20:56:44
Sorry srácok!

Yassal beszéltem, bocsánatot kértem. A PC az az intézmény, amit meg lehet szavazni és "nélkül" is
Sajnos nem lehet mindenki felnőve a feladathoz, és a nagy hang elég volt egy értelmetlen lépéshez nálunk is...

Még egyszer bocsi, de én se lehetek nonstop online!
Dátum: 2010.06.04. 20:41:24
Péntek van, ide kezdjük el összeszedni, hogy miről akarunk tárgyalni találkozón, vagy külön topikot nyissak neki?
Dátum: 2010.06.03. 09:13:34
Ha már kvízbesorolás:

Egy tipikus példa ma reggelről:

Miben utazhatunk kajütben utazva?

távközlés/közlekedés?
technikai eszköz?
nyelvtan/idegen szavak?


És a kedvencem a híres emberek...
Híres emberek a gyökérben
matematika/híres emberek
film/színészek
irodalom/írók
stb...

Vagy az írók és színészek stb nem híres emberek?
Dátum: 2010.06.02. 10:39:05
Minden hónap elsején elmentem 16:00 után a top100 táblát. Merem állítani, hogy biztos így van
Dátum: 2010.06.02. 10:34:26
Gondolom nem Dozer néven nyomulsz V3-on

66. Leonard 60 Rubin Vihar Lovagok 1521 1302 1276815

Lédif emelkedés:
51. Leonard 202,5

Tulemelkedés:
30. Leonard 112

Szakiemelkedés:
24. Leonard 101

És 2 szintet léptél
Dátum: 2010.06.02. 10:23:52
Manuális Excel táblás "kézi" statisztikát csinálok.

Bocsi, de véges az erre fordítandó erőforrás keretem így meghúztam egy határt, hogy kik legyenek benne. Top100 lédiff az úgy gondoltam játszik a játékkal, tevékenykedik, számít és nem csak "építészkedik". 1 Misi lé környékén van a bekerülési "határ" ezt nevetve lehet teljesíteni szerintem, ha aktívan portyázol! Havi szinten 90 ember stabilan benne van, azaz a top 90 lédiffre nézem a listát.

Én úgy gondolom a Beholder feladta lenne, hogy minden bajnoki futtatásakor futtasson egy sql scriptet, mely kidobja ugyan ezeket a számokat teljes adatbázisra.
Anno TF-en volt AK toplista, mely ezen az elven működött, elképzelni nem tudom mért nincs VU-n ilyen, ahol ráadásul teljesen autómatizált lehetne...
Lehetne osztogatni plecsniket az elsőknek, dicsőségtáblán "éremgyüjteményt" szervezni stbstbstb...

Egy szűrő script, egy új adattábla, a statisztikákba egy új lap, és mindenki happy lenne! Kb 1 éve rágom a megfelelő emberek fülét vele, mindig vannak fontosabb prioritások! Én már egy megoszthatóvá tehető csatalinknek is nagyon tudnék örülni, de ezek mind mind csak optikai tunningok, szerintem is sokkal fontosabb a Sémöt gyűrűje, és az új épületek.

Akinek nem tetszik a statisztikám, az ne nézze

A topik eredetileg a V3-as "igen speciális" szabályok kiismerése érdekében indult. A V3-as társadalomnak! Ha elolvasod, volt itt már minden, és a hozzászólók V3-as emberek, azaz tudják miről papolunk... A statisztika csak kis addon, hogy havi 1x frissüljön a topik
Dátum: 2010.06.02. 09:41:13
Wuhi, ez mekkora!

Annó imádtam a járvány nevezetű lapot HKK-ban Persze én ebből is mást hoznék ki
A járvány az állataimra hatna. Ha csatázok valakivel, akkor "terjedhet", és ekkor a blökim aki harcol velem kaphat egy járvány jelzőt a másik blökijéről, mely "puhítja" a bőrét, és csökken az elnyelése a jelzők mennyiségével.
Egy blökit maximum annyira fertőzhet meg a járvány, amennyivel túllépte az alapszintjét. (Természetes ellenállása van a blökiknek.)

Átokpiramis növelhetné a jelzőket harci kontaktus nélkül.
Ispotály építve a kenneleztetés leszedne jelzőket.
Lehetne venni LGY-ért "fertőtlenítőszert".
Blökiknek adható felszerelések, melyek csökkentik a járvány hatását? (pl óránként leszed 1 jelzőt?)
stbstbstb...
Dátum: 2010.06.02. 09:29:34
Csupán egy dukátért naponta (melyen még osztozni is kell) szerintem nem építenek ennyit a szövetségek.


Vannak körbeépítése, otthagyott szövik, egyéni epik farm szövik. Semmibe nem kerül egy ilyet "szerezni", és ha a megfelelő "célpontokat" ütöd, akkor a Kócos által kiszámolt napi 3 dukáttal lehet haladni átlagban...

A visszahívós rendszer egyrészt lassítja abszolút értelemben az epikus ölést, másrészt a kisebb szintű tagoknak is lehetőséget ad epikus ölésre és/vagy kincsszerzésre


Naaaa! A világ nem ennyire rózsaszín! Mi a töknek verje a kis epikust küszködve a kis tagom, ha nekem 3 ütésből "lefarmolható", ép veszteség nélkül leesik kvázi? (Nem pici exploit szag is van benne amúgy...) Apszolut értelemben NEM lassítja! Nincs kötelezve rá semelyik szövi, hogy "visszahívjon" epikusokat, azaz aki napi 1-el öli a "nagyokat", annak semmit nem lassít a új rendszer!

(ahogy Birka rámutatott ezzel valóban kicsivel megnő az alacsonyabb szintű epikus tárgyak száma). Én nem látom, hogy ez miért ne lenne jó, de kíváncsi vagyok, hogy vannak-e még érvek.


Ne szépítsd! Ha korlátlan (se időben, se szintben, se mennyiségben!!!) a visszahívható epikek mennyisége, akkor nem "picit" nő meg az epikus cuccok mennyisége! A nem tudjuk leverni az uccsó epikünkethez képest a a napi 1-et farmolunk kis szintről az végtelenszer több epik kincset jelent!

Abban a hiszemben meg ne ringasd magad, hogy a kis szintű epik cuccok higulása nem tétel!
Mondok pár példát:
45-ös pack körbeépítő szöviknek/ kis tagoknak (23-as tagnak odaadva, korlátlan lehetőséget ad!) :
Rubin triász (ugye nem kell ecsetelnem a -10% tulfejlesztést úgy, hogy még azt se tudod mi az az entitás...)
A harcosok gyűrűje (-30% fertőzés, véges, de jelentős léelőny...)
A misszionárius lánca (20%, igaz nem 25%, de majdnem max! És ekkor még rengeteg küldi van előtte!)
A megnyugvás lánca (+8% lélekszívás 23. szinten? )

Ott van a 60-as "pack" utána:
Gyógyító gyűrű (iszonyat harci statokkal..)
Krausos nyaklánc (ugye nem kell bemutatnom a játék legerősebb küldetés tárgyát!)
Abszolút elnyelő (biztos van még olyan a szöviben akinek nincs 5% szakifejlesztése, ha nem más 30. szinttől viselhető...)
Elimináló gyűrű (entitás ellen frankó, ha még nincs valamelyik tagnak bónuszt adó ékszere epikek ellen)
Vámpírfókusz (Talán a legdurvább nyakánc! Erős dilemma, hogy van-e erősebb harcos nyaklánc...)
Alkusz (10%-nál nem tudok hirtelen jobb kufár bónuszt...)
Földanya szimbóluma (büntető, egyesek szeretik...)
Kritikus gyűrű (30. szinten felvehető -10% tulos cucc, nem nevezném szarnak.)

2 azaz 2 tárgy van a 60-as szinten, ami nem igazán hasznos, ha ezt a "packot" naponta farmolhatjuk, szerinted nem értéktelenednek el az epik ékszerek?

Persze játékos szemmel HÚ DE JÓ, de próbáljunk egy picit a "jövő" kapcsán gondolkozni!

Ezért írtam, hogy baromi jó ötlet a korlátlan visszahívható epik, tényleg értelmet ad a kis szöviknek, a "beakadt" szöviknek stb, de valami ésszerű korlát/lassítás mindenképpen kellene bele!
Dátum: 2010.06.02. 07:23:40
Jeriko, azért a "tuti" tól messze van a dolog. 20-ról 50-re felépítve -30% elnyelést adna. Mondjuk van 300-as elnyelése a blökinek, akkor is csak -90-et oszt ki ami egy 6 találatos, 4 blökis kivitelnél is maximálisan ~800-900 sebzést befolyásol egy csatában. (És a valóságban sose lesz ennyi találat+minden blöki talál eset!) Azon a szinten átlagos 4-7k sebzés/csatához viszonyítva nem érzem olyan veszedelmesnek a dolgot ~250 misi építésért!

Term. bele lehet tenni, hogy az átok "kipakolása" piramis a megszokott költségen felül piramisszint a négyzeten manával több legyen 30. szint felett. Azaz 40. szinten egy 100-as karira 2600 mana kipakolni, ezt nem fogod csatánként pakolgatni már te sem

De az elnyelés csak egy ötlet volt, tőlem adhat bármilyen más harci tápot is...
Dátum: 2010.06.01. 23:44:02
A mai "frissítés" egész épületes!

KÖSZI Miklós, hogy meghallgattad a nép "hangját"!

Ami még mindig nem az igazi:

Kincseskamra esetén 2 dolgot látnék szívesen:

-Marad a mostani elképzelés, de ha valaki "visszahív" egy epikust az várjon x órát. Ahányadik "visszahívott" epikus ez egymás után, annyiszor x órát kelljen várni a megjelenéséig... És 30. szint felett adja az entitásra a +1 db-okat.
/Hátránya, hogy kis szövik meggebednek mire 30-as kincsesük lesz. Valamint 30 felé szinte senki nem fogja építeni!/

-Megvariálnám, azaz 16-ös kincsestől van "visszahívási" lehetőség, ekkor várni kell rá x órát, ezt a további kincseskamra szintek csökkentik, de az egymás után visszahívott epikusok növelik. Ezzel egyetemben az epikus emlékműnek további szinteket, melyek adják az entitásra a +1 eket, valamint ide tenném be a +1 támadás a blökiknek epikus ellen, és nem dupla kombót csinálnék a szakértelemből.

Átokpiramisnál:
Egyszerűen nem értem hogy jött egy eddig portyát piszkáló épülethez a HT Nagyon dícséretes, hogy a használhatatlan piramis kapjon szinteket, de ez legyen portyával kapcsolatos dolog. Mivel mostanában elcsépelt téma az elszaladt blöki elnyelések, így mi lenne, ha az átok annyi %-al csökkentené az átkozottak blökijeinek elnyelését, amennyi "új" szint van a piramison?
Természetesen az esszencia amit találni lehet sajt közben leoldaná az átkot, és x időre átkozhatatlanná tenné a célpontot. FONTOS az átok Bajnokin NEM működne!

A regenerációról szépen elterelődőtt a szó jelen formájában 1 azaz 1 gyógyításnyit gyógyít naponta, amit 15 percenként lehet nyomogatni! Mért nem lehet lemódosítani, hogy a szaki minden szintje 0,5 sebgyógyitásnyi hp-t gyógyít a blökin? Azaz egy 40-es szakinál 20-as sebgyógyításnyit/óra. /Miközben a scriptek sebgyógy*2-vell gyógyítanak 15 percenként.../ Bár szerintem még így se lesz olyan aki kifejlessze E szaki helyett alapból egy 0,5%/szint másodlagos varázslat elnyelés kéne!
Dátum: 2010.06.01. 23:16:59
V3-on negatívba 95k lét szedni

Elmondható, hogy 7+2 karakter van a top100 rablóban, akik kvázi/ténylegesen abbahagyták
Dátum: 2010.06.01. 23:15:40
Ismét elseje van, nézzük a statisztikákat:

93 versenyző mutatott stabil teljesítményt, azaz volt folyamatosan a top100 rabló listán adott időszakban

Topista első 20, Lé dif emelkedés alapján (Ezer lé):
1. Sy Web 1395,5
2. Rene 1223,5
3. Hercegnő 996,2
4. Pumur2 896,1
5. Billy Pilgrim 873,8
6. Wart 823,3
7. Shutruk Nahhunte 813,8
8. Dorina Snowflake 763,1
9. McPaul 714,6
10. Hammerfall 712,7
11. Dzskar El Khebir 668,1
12. BUKÓ 610,3
13. Vanek úr 604,0
14. Crux 577,3
15. IV_Ulrich 528,1
16. Guzzista 520,9
17. TIREX 516,8
18. Eroot ibn Shienkai 499,5
19. HerOoO 498,1
20. Reenah 478,5

Topista első 20, tulajdonság összeg emelkedés alapján (db):
1. Heparni 287
2. Koarc 205
3. Naix 196
4. Cinke1977 191
5. Dorina Snowflake 190
6. Aprod 185
7. Kistoth 170
8. Guzzista 169
9. Büyük 169
10. Tozso 164
11. Laz070 149
12. Elen 147
13. Merlina 143
14. Trisha 140
15. IV_Ulrich 137
16. Prince 136
17. Reenah 131
18. Stewestrong 126
19. Lauranna 125
20. Drowsy Druid Abasc 125

Topista első 20, szakértelem összeg emelkedés alapján (db):
1. Sátánfajzat 255
2. Sy Web 233
3. Wart 221
4. Hercegnő 210
5. Rene 209
6. Drowsy Druid Abasc 179
7. TIREX 142
8. Mormocka 132
9. McPaul 132
10. Czakk 127
11. IV_Ulrich 125
12. Althar 125
13. Lycosa 122
14. Dzskar El Khebir 122
15. Safira 121
16. Thalia 118
17. Mardel 115
18. Helldog 112
19. Wonder 111
20. Blade 111

Topista első 12, lépett szintek alapján alapján (db):
1. Sy Web 6
2. Mardel 5
3. Kistoth 5
4. Heparni 5
5. Czakk 5
6. Wood 4
7. Vanek úr 4
8. Tess Gordon 4
9. Reenah 4
10. McPaul 4
11. Dorina Snowflake 4
12. Bjonas 4
Köv 20 ember 3 szintes...

RIP (Emlékük örökké...):
Deaxus 14. helyről
Georgee 24. helyről

Negatív rekord, Lé dif emelkedés alapján (Ezer lé)
87. Christina -0,6
88. Enkala -6,3
89. Tkuzma -10,5
90. Jevgenyij -13,1
91. Ronon -39,6
92. D.E. -53,6
93. Sátánfajzat -95,5

Negatív rekord, szekértelem emelkedés alapján (db)
93. Jevgenyij -23
Dátum: 2010.05.31. 12:39:41
Le kéne javítanom a wikit, mert szint-9 a valóság...