Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.06.30. 15:09:22
V3-as téma:

-A KH napi 50k-t lő, a csata végeztével lehet nyerni akár 100k lét belőlűk, azaz garantált a masszív vesztesség.
-A KH "ne szépítsük" farm, ezért a csata arányuk a béka segge alatt van. Magyarán míg egy "normál" játékos vs játékos csatában jön némi lé, és lélekszívás, addig a KH-ból 500-1200 lé sok-sok TPvel mellé.

Se a Háborúnak, se a Kh-nak nem sok értelme van "a normál világokhoz képest is szarabb a szitu ". Lehetne javasolni, ötletelni, van rá jó 2 hetünk, hogy kitaláljunk valamit.
Akit érdekel a V3-as szitu megoldása, esetleg van kedve ötletelni, az ne hezitáljon, ossza meg az ötleteit, és kivesézzük, hol van benne a buktató esetlegesen.

Fontos tudni, hogy meredeken nem térhet el a V3-as rendszer a V1 és V2-es teszt világoktól!
Mindenki lehetetlen küldetésnek tartja a rendrakást, de én reménykedem, hátha kiötlünk valamit
Dátum: 2010.06.30. 14:11:12
Az ellenfél blökijeinek a sebzését csak a saját elnyeléseddel tudod befolyásolni áttételesen.
Ha csökkented az ellenfeled "várható" fizikai sebzését, akkor áttételesen csökkented a blökijei sebzését, mert abból számolódik.
Persze ez visszafelé is igaz, ha növelni szeretnéd a blökijeid sebzését, akkor végy fel nagyobb alapsebzésű fegyvert/növeld az erődet
Dátum: 2010.06.29. 14:10:48
Kell hozzá egy legalább 1-es kivégzés szakértelem...
Dátum: 2010.06.29. 12:30:22
http://vegzetur.wikidot.com/elnyeles

Ha fellepsz 75-re, akkor a képletben lévő 0,5+0,25*szint/15-as szorzó a te esetedben 1,5-ről felmegy 1,75-re azaz 16,66%-al nő meg a blökid elnyelése, ha konkrét adat érdekel (A 25% 45. szintre lépve igaz konkrétan, csak lusta szoktam lenni magyarázni, a megdöbbentő lényeg az, hogy a karaktered szintje drasztikusan ugrasztja a blöki adta elnyelést, ezen már leakadnak az emberek általában. Ha a kategória határ p a közelében van a kariszint/15 egész részének, akkor nagyon nem mindegy hol indulsz!)

A te esetedben a 231-es elnyelés felkúszik 270-re, ha fellépsz 75-re, de 90. szinten már 308 lenne, majd 105. szinten 346 stbstbstb... (Feltételezve, hogy a blökin nem elnyeléses tárgy van, és nem lép szintet közben, de a tendenciát asszem szemléltettem )
Dátum: 2010.06.29. 11:51:45
Lan, ugyan annál a karinál van ez a 2 blöki? (Csak mert ha nem, akkor minden 15-el osztható KARAKTER szint ad +25% elnyelést...)
Dátum: 2010.06.19. 19:16:58
Bocsi, megnyomtam az entert idő előtt, de most már asszem teljes a cucc, valaki emlékszik még valami érdemire a kérdésben?

Legközelebb aki betankolt alkoholból, jó lenne ha nem jönne be inkább, engem kifejezetten zavart, hogy ennyi kultúra nem szorult valakibe. Arról nem tehet ilyen állapotban, hogy többszöri kérésre se tudta tartani a száját, hogy 3 montat körbeírás után se hangzott el a kérdés, hogy nem volt kontrol, hogy... De ha be se jött volna, akkor ez elő se fordult volna ugye!
Dátum: 2010.06.19. 18:49:41
Azoknak, akik nem voltak "élő" fórumon, és akik esetleg túl "illumináltak" voltak, hogy érdemi böfögésen kívül hozzászólhattak volna, íme egy kis összefoglaló:

-Alkimista labor programozódik (Reálisan júli 5 után várhatjuk...)
-Karakter névváltoztatás is folyamatban (Talán jövőhéten bent lesz!)
-Térkapuban esetleg jöhetnének "neves" ellenfelek is, és ezekben lennének a 65. szint feletti fókuszok! (Miklós pedzegetett esetleges sisak slottot is, de Baraty nagyon ráncolta a homlokát ) Személy szerint én nagyon tóba dobott kavicsnak éreztem az egész ötletet...
-KH háborúk akkor is le lesznek vizsgálva, amikor elbújnak, és ha megvan a kellő csataarány, akkor idő függetlenül lezárul a háború.
-Szövi épületek hivatalosan is elvetve, mert a kényelmi pack, és az új épületek lefedik azok eredeti célját
-Szövi háborúkról ment a karate, érdemileg a következő született:
*A helyzet paradoxon (legerősebb fal és legerősebb golyó találkozása elv...), a jelen rendszerben nem igazán lát megoldást Miklós
*Esetleg lehessen több nyereményért "vállalkozni" cserébe hendikepet kap a "farm" (ala Kócos)
*Ne a lélekkúttól függjön és ne Lé nyeremény legyen a jutalom, hanem mondjuk valami jelző (asszem Let.)
*Ha már valami jelzőt kapnak a szövik, csak abból lehessen húzni valami épületet ami ad valami tápot (a nélkül nem jön meg a harci kedv a háborúkhoz!) Term ne LÉ-t adjon ez az épület, hanem valami egyebet. (ala Miklós)
*Lehet beküldeni levélben kidolgozott koncepciókat a háborúk probléma megoldására, és az érdemlegeseket esetleg egy szavazás körében a nagyközönség elé ereszti Miklós szavazásra.
-TF-es Valgyímír dijjas megoldás elv megoldható, hogy legyen havi kiértékelés plecsnikért. De dolgozzam ki a doksit... (Valszeg nyitok neki egy új topikot, ha kidolgoztam az elvet!)
-Miklós megerősítette, hogy ha kifut a kincstábla az entitások alól, akkor addig nincs új entitás, amíg valamelyik szövi nem halad túl a jelenlegi epikkincsek szintjén (Azt, hogy hol tart most a legnagyobb kincstábla megírja Arielnek mailban, majd kérjük közhírré tétetni!)
-Felmerült az aukciós influáció! (Már V3-on is 1650 dukáttal volt ember a találkozón pl...):
*Esetleg 8 tárgy is pöröghetne, de a szerver életkorától függően, lásd v5 pl... (Miklós ötlet)
*Kevesebb programozás, ha az idő csökken 5-ről kevesebb napra (Fogalmam nincs ki javasolta, de tetszett Miklósnak)
*Ötletesnek tartotta Miklós, hoyg nagyobb gyógyitalokat termelő "iszákok" is bekerülhetnének.
*A kis tárgyak eredetileg többet tartalmaztak volna, de ez van, valszeg nem lesz több tétel.
*Utólag tárgyat NEM fog erősíteni Miklós!!!
-Fórumban bugos volt az uccsó hozzászólás rész (ezért lett kikötve), majd ha Baraty ráér lesz benne előrelépés
-Elhangzott, hoyg a játék leírások néhol nem up to date-ek, és nem modnanak el igazán semmit a kezdőknek a további játékról. Miklós erre kontrázott, hoyg a kezdőknek ne legyen túl bonyi a game, ezért ilyen egyszerű a kezdet, és akinek nem tetszik valamelyik leírás, infó, az jelezze írásban, és javítják, ha igaza van!
-A mik legyenek a jövőbeni fejlesztések szavazó modulba többször belekezdett Baraty, de mindig jön valami ami letolja az asztalról
-Terkép eventnek most lett vége, 6 hónaponta lesz ciklus, és legközelebb az EH jutalom felül lesz bírálva!
-Miklós vette, hogy valamilyen event kéne, kíváncsian várjuk a köv térkép eventig mit kapunk. (Baraty jelezte, hogy rengeteget tanultak az előző eventekből, hogy mit NE csináljanak úgy ahogy volt )
-Kvíziolimpia új motorja kész, mely Flash alapú, és kijelölhető szöveges. Baratynak jelenleg fel kéne töltenie teszt gépre, szóval folyamatban a dolog...

-Köv. bajnokira talán bekerül a megosztható csaták megoldása, de Baraty szabadságon lesz egy hetet addig, szóval valszeg csúszik megint.
Dátum: 2010.06.18. 12:26:18
Benéztem
Dátum: 2010.06.18. 10:58:58
Kócos, légy realista, lesz olyan alap eszencia amit elhasznál majd valaki, ha ezzel veszélyezteti az esetleges ultraeszencia megszerezhetőségét?

Vagy majd jön a sírás, hogy kéne az alkimista üst, melyben 2 valamilyen eszenciát bekonvertál egy másikra, vagy 4 különbözőt egy hiányzóra term. csoporton belül...

Éppen ezért lehet ne sima eszencia 1-2-3-4-5 is akár a neve, és gyűjtögetős eventnek is hívhatnánk Emlékszel mi volt TF-en a faji páncélok kapcsán? Ez pont ugyan az pepitában, csak nem zarknod páncélnak hívják, hanem ultraeszenciának Sajnos prognosztizálható ugyan az a sírási tendencia, és játékvetői engedékenység is. (Meg Behó licitre x különböző eszencia, meg x katalizátor eszencia meg...)
Dátum: 2010.06.18. 09:59:43
Tiha,

1; Egy olyan mikró környezetben, ahol nem igazán van ellenfél, bárki megteheti, hogy épít mint a güzü (Én is betoltam egy laza 9 millás építést amint megjöttek az új épületek.)

2; Ahogy a szinthuszárság a játék eleme, úgy a VF is... Ne légy már irigy a másik oldalra, hogy olcsóbb a játék, elmehet nyaralni, van PvP célpontja és tudja másra is költeni a léjjét, semmint csak építkezzen. te cserében manakonstruálsz, abszolút léelőnyt termelsz, sokszorozod a lédet a KH-n stb...

3; Köszi, de had döntsék már el az emberek mit csináljanak

ÉS NE legyen elérhető első szintről, már így is iszonyat komplikált a játék egy mostani kezdőnek (ha van még ilyen). Igen is legyen magasabb szinten elérhető a cucc, csak ne adjon exponenciális előnyt némi manakonstrukcióért
Dátum: 2010.06.18. 09:48:11
Az esszencia mindenkeppen tap lesz, a kerdes az, hogy ezt kozvetlen LE termeles formajaban vagy valamilyen kozvetettebb modon tegye meg. A gradulatum a nem szavazatodtol meg ugyanugy megmarad, es ugyanugy kotelezo lesz.


Kócos, amennyiben sérthetetlenséget ad a köv epikus csatában, köv x tékapuban növeli a térkapus kincsek esését, köv x vadászatban növeli a kalandok előfordulását stbstbstb..., úgy igen is ad tápot, de nem Nyers tápot, ami azonnal érezteti hatását.
Aki nem akar dukátozni, leszarja az lgy-t, mert úszik benne, amugy se epikusozik, mert olyan a szövetségi helyzet stb, annak nem lesz kötelező gradozni!
Én már azt is sokallom, hogy napi 10-15 őskövet esznek az ismételhető küldetések, ne fejeljük már meg ezt a költséggel olyan épülettel, mely tovább zabálja az őkövet...

Egy 60-80-as szintu karakterekbol allo 20 tagu szovinek 1 honap alatt rohogve lekuzdheto akadaly.


Persze, 4 misis kúttal is megvan 3 hónap alatt, ha senki semmit nem épít Sőt, egyedül 34236524 nap alatt is megvan Picit gondolkodj már reálisabban! A szövik létszáma csökken, a szinthuszárság nem egy kedvenc "életforma". Az, hogy az AL ilyen építési kapacitással rendelkezik, igen dícséretes, de nagymértékben benne van az elkefélt manakonstrukciós alapképlet. Előbb-utóbb Miklósnak úgy is lépni kell majd ez ügyben 150. szinten 400-as mágiával laza 1 misiket fog tolni a SEMMIBŐl egy karakter, erre nem lehet játékot tervezni... (De ez egy másik topik!)

aki tobbet tud/akar epiteni elonybe kerul kozvetlenul LE formajaban.


Ez teljesen igaz, de nem elég ennyi építésből származó nyers LÉ előny, ami most is benne van a rendszerben?
Dátum: 2010.06.18. 09:02:05
Hogy én miért a NEM-re szavaztam?

-gradulátummal drasztikusna növelhettő ez az esély, messze nem +10% mint prémium tagságnál, azaz aki nem akar lemaradni, annak nő a játék költsége!
-ha a kombinált eszenciák, esetleges ultratápok közé bekerül akár egy is, akkor az csak 1-2 szövinek lesz elérhetőek hosszú távon
-szerencsefaktoros, hogy kinek mennyi lébonusz eszencia esik
Dátum: 2010.06.17. 16:32:43
Fölös szájtépés, inkább töröltem...
Dátum: 2010.06.16. 12:06:48
30-31-et beírtam a kennelbe, és a térkapuba, nagymesteri lapját létrehoztam, lehet szerkeszteni
Dátum: 2010.06.16. 11:53:30
A licitből még hátravan: 189:59:04


Jól tippeltük be a működést
Dátum: 2010.06.16. 08:33:48
Szerintem több A4-es lap van már teleírva "apróságokkal", melyek lekódolása nem lehet valami iszonyat meló, csak mindig van valami ami "felülírja" a prioritását. Pl az epikus toplista nullázás is ilyen laikus szemmel. (Ha a megütés pillanatában maxon van az epik, akkor a csata végi sebzés statisztikába illesztése előtt nullázódjon a megfelelő adatbázis oszlop.)
Dátum: 2010.06.16. 08:05:36
Endyr, az ergonómia pack természetesen ott van a szeren. Most a blöki oldalt iszonyat átlátni pl. (Nem haragudnék meg, ha valaki js-t írna rá...)
Dátum: 2010.06.15. 22:46:17
Asszem mával bekerült a "választási" pack uccsó eleme is találkozó előtt, így van 3 napunk elmélkedni róla, miről is kéne beszélgetni szombaton késő délután

Megnézve a "Várható fejlesztések 2" topikot, (igencsak elavult a kezdő posttal), akkor a megosztható csatákkal vége a várható fejlesztéseknek.

Én a napi játékom alapján mit hiányolok, szerintem mi lehet az ami hiányzik rövidebb távon?

-háború rendszer helyrepofozása (Ez egy nagyobb hangvétel, de nagyon régi lemez!)

-rövidtávú célok (pl havi plecsnik listák alapján, mint ahogy én is vezetem pl a v3 statot! Vlagyi arany/ezüst/bronz medálja, és Vlagyi táblázat a statisztikába, kinek mennyi pontnyi medálja van, mint az olimpiai érem táblázat...)

-Újabban téma a játék fix költsége a "versenyszférában". Aki akar dukát aukciozni, nem akar lemaradni létermeléseben (7 cspnyi lét ad egy ismételhető kb!) az kénytelen pörgetni a blökiket és a +TP-s tárgyakat komoly őskő költségen megvenni. Ez jelenleg 8-12 őskő NAPONTA. Erre a gradulátum adni fog még egy pofont! Utólag visszavenni ismételhetőből a dukátot, csökkenteni az ismételhető küldik lényereményét, kivenni a 20-as sajtot vagy 10 szintlépést NEM korrekt! A Beholdert is meg tudom érteni, hogy már 2 lépcsőben csökkentette az állat felszerelések költségét...

-A játék lényege PvP lenne, de a VF/szingu teljesen szétnyomta adott szintkörnyezeten belül az erőviszonyokat! Ezen utólag módosítani NEM lehet! Viszont így a megszokás (értelmetlen bajnoki, hónapok óta azonos nevek a portyalistában azonos PvP eredményekkel, bebetonozódott környezet stb.) szedi az áldozatait, és sokan törölnek/abbahagyják "csőjátékra"hivatkozva. Én PvE elemekkel adnék újabb harci kihívást a népnek, de akkor már egy otthoni RPG-vel is lehetne játszani single módban .( Ez se az első lejátszása a lemeznek

-Végül kedvencem: EVENT!!! Szerintem nem szégyen copyzni mmorpgkből akár. Nem kell színes szagos, de ha a napi rutint felválthatná! (Bassza meg lassan megint csordulok, fuckin kvíz (A kulcsok irdatlan jók lennének, de csak 8 medál felett működnek jelen fomrában, azaz aki megveszi sajtát magát szopatja ), unalmas vadászat stbstbstb...)

Ötletek, vélemények, infók???
Dátum: 2010.06.15. 18:16:04
Ez igaz, amennyiben 50-es a kincseskamra.

Azaz holnap 20+170 órának kéne lennie, de majd referálok
Dátum: 2010.06.15. 17:28:07
Azaz holnap, amikor ezt leverjük, jön a maratoni várakozás, mert 16-os csak a kincses... Nem egészen így gondoltam eredetileg, de a végeredmény ugyan az