Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2010.10.20. 08:33:06
Ez egy "utólag nem lenne ildomos módosítani" bug, melyet Baraty le is javított egyszer , Miklós meg visszarakatta...
A sima sajtolás valamiért olyan lé-t ad a blökiért, mintha be lenne már idomítva...
Dátum: 2010.10.19. 19:35:04
50-es vf ennél jobban nem tudok várni
Dátum: 2010.10.19. 18:44:09
Dozer, varlak szeretettel 3-4 szinttel magam fele, és remélem kopogtatsz majd nálam is...
Dátum: 2010.10.19. 15:05:43
Hn törölt? Na meddig bírja?
Dátum: 2010.10.19. 10:45:09
Javítottam...
Dátum: 2010.10.18. 07:23:44
Aurri, javaslom elolvasni a javaslat új LGY-s tárgyakra topikot, valamint a Landragor topikot, micsoda bőgés volt azért, hogy LGY-re lehet majd váltani az italokat, akinek fölös, mondván úsznak az LGY-ben az emberek, és hú de nem kell már... (Megjegyzem a VF egyik legnagyobb előnye az LGY özön, és a szingu legnagyobb hátránya az LGY hiány fajlasgosan a szinthez képest....)
Dátum: 2010.10.18. 07:21:06
Otoaak, egyáltalán nincsenek kizárva a nem prémesek! A prémesek időtényezője csökkent le azzal hogy graduzhatnak. Valamint a játékost a prémesek tartják el, szóval a nem prémesek úszhatnak az árral, max akkor reklamálhatnak, ha sehogy se pótolhatnak egy hatást... (Nem beszélve róla, hogy a VU az egyik legolcsóbb játék a piacon...)

Azon szövetségek, akik nem rendelkeznek kellő építési kapacitással inkább ki vannak zárva! Hány olyan szövetséget tudsz, akik 10-15 taggal 1-2 éven belül 50-es alkimista laborral rendelkeznek majd?

A katakizátor esszencia igénye 6x-os más esszenciákhoz képest. Befolyásolni az eső esszenciák típusát csak graduátummal lehet. Magyarán aki nem akart katalizátor "hátrányba" kerülni, az kénytelen volt minden graduátumot speciális esszenciára kiváltani, ezen segített a relikvia. Most bárhova szórhatod a graduátumokat, azaz drasztikusan növelte az egyéb eszenciák esését is áttételesen!

A relikvia ára? Endyr a legnagyobb szószólója az "Úszunk az LGY-ben" mozgalomnak, valahol ott lehet reklamálni... Nem csoda, hogy egy extra, őskövet is spóroló tárgyat borsos áron tesz be Miklós, ha azt hajtogatjuk neki, hogy sok az LGY!

Felmerült, hogy kötelező gyűjtögetni, így a "kisebb" esszenciák használata vétek. Mit szólnátok hozzá, ha kiderülne, hogy van x ultratáp, és se több, se kevesebb? (Vagy van x fajta, és minden találkozón kerül be +1...)
Dátum: 2010.10.17. 23:11:25
Mennyi a sok?

meggyőzőkészség 130+2

Nekem még így is kell baszakodni a morállal
Dátum: 2010.10.16. 08:34:09
http://jeriko.hu/vu/quizlister.php
http://vk001.be/
Dátum: 2010.10.15. 18:22:13
Idézet: Miklós - 2010.10.15. 18:05:41
A listára felkerült még egy AF képesség, amely a mágikus regeneráció maximumát növeli, szintenként 1-gyel, maximum 10-ig.


A szakértelmet 12 óránként egyszer lehet használni, azonban minden 6. szakértelem szint fél órával csökkenti ezt az újrahasználati időt.

70+10+5 lesz az "elmeleti" maximum. 84-nel van 6-al osztható egész, így 14*1/2 azaz 7 órával lesz kevesebb a 12 óra. Magyarán 5 óránként lehet majd mágikus regenni. "Fehér" ember is tud majd napi 3-at renenni, KÖSZÖNJÜK!
Dátum: 2010.10.15. 10:14:56
Cras, jól érzem, hogy te MNYP-vel kereskedsz a való életben?
Dátum: 2010.10.14. 12:23:52
909 drakónból: 56 db térkifordító ital
Dátum: 2010.10.14. 11:22:11
Ezt jeleztem én is:

jöttem ki az eventből


Viszont bruttó LÉ-ben mindenki jól járt szerintem
Az egy másik téma, hogy az IQ támadó/védekező/állatvédő szerepe miatt jobb ha arra pakolod a lét, és nem szétöntöd a tulok közt egyenletesen, de ezért nem az event a hibás, hanem az IQ játékrendszeren belüli elkalibrálása...
Dátum: 2010.10.14. 11:16:16
A plusz statok mennyisége szart se mutat, amíg vissza nem számolod nyers lére!
Ha én kapok egy 2500-as tulösszegre mindenhol +20-at, te meg 1000-re +40-et, akkor hiába kaptál 2x annyit, tuti én kaptam többet!
Dátum: 2010.10.14. 11:06:26
Endyr és Ninja, Az event úgy indúlt el, hogy tudtad mit kapsz a végén. Abban nem voltunk biztosak, hogy ennek mértéke bruttó lében megtérül-e a Zarknodos event fényében. Viszont Miklós elég hamar biztosította a bandát, hogy minimum nulsza adósra lesz kalibrálva a dolog.

Innen a TE döntésed volt, hogy részt veszel-e egyenletes tul elosztásért az eventen, vagy sem! Egyáltalán nem érzem jogosnak az érveléseteket ennek fényében.

Az event Pozitív Lé mérlegű vitathatatlanul, adott nem kevés reliket/dukátot is, mi kéne még, hogy ne morogjatok?
Dátum: 2010.10.14. 10:51:23
27. szintről indúlva 31. szintre lépve 180 drakónt őltem.

Eredmény:
20 + 39 = 59 ==> 42251
20 + 39 = 59 ==> 42251
82 + 39 = 121 ==> 279215
20 + 39 = 59 ==> 42251
20 + 38 = 58 ==> 39967
65 + 38 = 103 ==> 186001
20 + 38 = 58 ==> 39967
73 + 5 = 78 ==> 45590

Átlagosan 1490-el töltöttem, azaz 268200 LÉ volt a bemenetel.
7%-os elfogással 25 lényt fogtam volna el, melyek kb 3500-as átlaggal sajtolódnak mostanában: 87500 lé.
Aktuális vadász átlagom 740 jelenleg ==> 335*740=247900
Összesen a befektetési oldal: ~603600 LÉ

Azaz 671903 lét kaptam a betolt 360 csp-ért a 603600-al szemben, valamint az 5 szerencse is 45590-et ér.
Magyarán a haszon ~113893 LÉ + a drakónokból kapott lé + fejlődés + a relikviák + a dukátok + a gyógyitalok + 5% fertő csökkentés.

Öszességében kis szinten igencsak pozitívan jöttem ki az eventből!

mod: Azt már nem is számoltam, hogy a specializáció váltás ilyen rövid időn belül (30 nap) megtörtént minden tulra, ami nem kevés őskő lett volna...
Dátum: 2010.10.13. 20:07:54
Az EH nem a VF alternatívája akar lenni, hanem egy másik lehetséges fejlődési út.
Éppen nem egyeznie kell a VF-el, hanem hasonlóan erősnek kéne lennie... Az EH jelenleg ott van elbaszarintva, hogy amikor gyengének tűnt, akkor Miklós levette róla a portya% módosítókat, azóta a küldizést legjobban támogató, farmot ösztönző szakértelemé lépett elő...

Mivel még ennek ellenére se alternatíva, így kap még egy kis erősítést AF pontokból, ha nézed a híreket. Az EHnak is vannak hátulütői, és jellegükben hasonlóak a VF-hez, ha optimálisan ki akarod használni az EH-t...
Dátum: 2010.10.13. 18:28:31
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/10/12/harom_gyerek_kozel_szazezer_forint/

Nyugtaadás elmulasztása vagy be nem jelentett alkalmazott foglalkoztatása esetén a cég, vállalkozó alkalmazottjának büntethetőségét eltörlik.


Gratulálok a "vörös" múltra visszatekintő SPICLI törvényhez...
Dátum: 2010.10.13. 18:13:56
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/10/12/harom_gyerek_kozel_szazezer_forint/

Bőkezű családi kedvezmény

A kabinet eltökélt szándéka, hogy a 16 százalékos egykulcsos szja-ra való áttéréssel (a félszuperbruttó alapot jövőre megtartva, 2013-ra két lépésben teljesen kivezetve) egyszerre nagyvonalú családi kedvezményt léptet életbe. Két ponton újítják meg a mai szabályokat: egyrészt az adókedvezményből adóalap-kedvezmény lesz, másrészt már az első gyerektől élni lehet a könnyítéssel.

Most az egy- és kétgyerekesekre nincs pozitív diszkrimináció az adórendszerben, egy fillér családi adókedvezményt sem kapnak. Jövőre viszont gyerekenként havi tízezer forinttal lesz csökkenthető az szja. Ezt úgy érik el, hogy havi 62500 forintban állapítják meg a gyerekenkénti adóalap-kedvezményt, vagyis havonta és gyerekenként ennyit le lehet vonni a jövedelemből, és csak az így csökkentett összeg után kell leróni a 16 százalékos szja-t. (A 62500 forintra jutó adó a 16 százalékos kulcs mellett 10000 forint lenne, végül is ezt az öszeget hagyja ott az állam a családoknál.)

Még bőkezűbb lesz az új rendszer a legalább három gyereket nevelők esetében. Most egy háromgyerekes szülő havonta gyerekenként 4000 forinttal, azaz összesen 12000 forinttal csökkentheti a befizetendő adóját. Jövőre ugyanez a szülő ennek sokszorosával, havi 99000 forinttal mérsékelheti az szja-t. A szabály itt is az adóalap-kedvezményen alapul: a minimum háromgyerekes szülő gyerekenként és havonta 206250 forintnyi adóalap-kedvezményt érvényesíthet, vagyis az adóját havonta és gyerekenként ezen összeg 16 százalékával, 33000 forinttal mérsékelheti.

Előfordulhat, hogy sok szülő nem tudná maximálisan kihasználni a családi kedvezményt, hiszen nem keres annyit, aminek annyi lenne az adója, mint a családi kedvezménnyel megtakarítható összeg. A kedvezményt ugyanis egészében havi bruttó 487 ezer forintot elérő fizetésből lehet csak maradéktalanul igénybe venni. Ebben segít valamennyit a kormány javaslata, a családi kedvezményt a házastársak, egy háztartásban élő élettársak közül bárki igénybe veheti, a kedvezmény megosztható. Az azonban a lapunk által megismert tervekből nem derül ki világosan, hogy a megoszthatóság azt is jelenti-e, hogy a kedvezményt tetszőleges arányban igénybe veheti-e az anya és az apa, mondjuk előbbi a kedvezmény egynegyedét, utóbbi háromnegyedét érvényesíti az adó kiszámításánál, vagy csak arra lesz lehetőség, hogy a többet kereső, ezért magasabb adókötelezettséggel rendelkező szülő használja ki a könnyítést.


Kő kövön nem marad a béren kívüli juttatásoknál

Új időszámítás kezdődik a béren kívüli juttatásoknál is, az amúgy széles körből néhány teljesen eltűnhet. A béren kívüli juttatások egy részénél ma kevesebb adót kell fizetni, mint a bérjövedelem után. Ez a kedvezmény elvész az utazási bérlet, az iskolakezdési támogatás és a képzési költség esetében is - ezen tételek után a bérekkel egyező adóterhet kell majd fizetni.

Az adórendszer átalakításával párhuzamosan megmarad ugyanakkor a kedvezményes adóteher a meleg étkezési jegyeken (havonta 18000 forintig), az üdülési csekken (a minimálbér összegéig), az önkéntes nyugdíjpénztárba illetve az egészségpénztárba a munkáltató által fizetett összegen (havonta a minimálbér erejéig illetve annak 30 százalékáig). Ezen tételekre csak a munkáltató fizet 16 százalékos szja-t, de úgy, hogy előbb felszorozza az értéküket 1,19-cel, és erre a növelt alapra számolja ki és fizeti be a 16 százalékos adót. Vagyis a mai 25 százalékkal szemben 19,04 százalékos szja-t kell utánuk fizetni, azaz ezek adóterhe kedvezőbb lesz, és továbbra sem kell járulékot sem fizetni utánuk. Ebbe a kedvezményes körbe fogják átsorolni a most teljesen adómentes internetelőfizetés díját, de úgy, hogy abból csak havi 5000 forint tartozik majd a kedvezményes körbe.


-Azért egy "normális" helyen dolgozó 2 gyerekes családban kvázi semmi nem változik, sőt ahol 1 cafeteria van, már minuszban jöhetnek ki a megvont tételek miatt...
-A 3 gyerekes kedvezmény brutálnak tűnik, de 2 sori munkás hol keres 500k bruttót? És nem irigylem azokért a költségekért őket, amit a 3 gyerek felnevelése takar magában!

Scorpion666: Megélhetési szülések helyzete ezektől a módosításoktól semmit nem változik, a csp értékét nem módosították a fürtökben potyogtatott ork pudrék után ugyan úgy felrántják majd a többszázk nettókat segélyben, mert egyedül nevelő, magzataikat elverő, hátrányos, állandó gyógyszeres kezelés alatt álló (Egy allergia már elég...), emelt csp-t kapnak...
Dátum: 2010.10.12. 18:09:05
Ezek szerint mar le van programozva a nagymesteri 3, csak még meg se jelent, mivel nagymesteri 2 sincs felépítve senkinél