Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2011.03.05. 11:10:51
Szerintem meg egyiknek sincs amint AF képességet kifejlesztett amit ez zavar...
De miért baj az hogy van taktikázási lehetőség???

Tiha, nem szeretnék belemenni megint az EF vs VF vitába, minden topik erről szól már. Dönthetsz, melyik utat választod, ha meg szeretnéd ha eldöntenék helyetted akkor gyere a PvP szerverre EH-zni!
Dátum: 2011.03.05. 10:49:53
Prisma, szerintem 50-es EH az +50% Lé lenne Miklós értelmezésében. Erre írtam:

Idézet: Birka - 2011.03.04. 18:01:52
A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Alapvetően igazságtalan, mivel bizonyos AF képességeket a VF-esek NEM fejleszthetnek ki! Így az EH-sok dupla bónuszt kapnak az event során a VF-esek meg kevesebb LÉ-t kapnak alapból az AF képességek hiánya miatt, azaz bruttó lémennyiségben hátrányban vannak!

Javaslom, hogy portya során EH ALAP képlet alapján adjon LÉ-t az event, az EH-soknak meg adjon pluszban annyit mintha azt a csatát simán lenyomták volna EH-val!
Azaz:

VF/NEM EH-s karakterek LÉ kapása:
szakért * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz

EH-s karakterek LÉ kapása:
(szakért (max 56!) * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz)+(szakért * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz * AF képesség bónuszok)


Azzal meg nem értek egyet, hogy az EH-s szív... Láthatatlanul levadássza magát (minimalizálva a TP tömést) event pontért, majd fix LÉ/TP-vel jelentősen több LÉ-t termel mint a nem EH-s. Azaz azonos idő alatt bruttóban jelentősen több a bevétele! Ha azzal akarsz kalapozni, hogy az EH-s nem vadászik, akkor ez alapvetően nem érvelés, mert ott tartasz mint a PÓK karakterek esetében. Pár kivételre nem lehet eventet írni...
Dátum: 2011.03.05. 10:44:58
Birka, amúgy együtt írjátok az eventet Miklóssal hogy ennyire meggyőző válaszokat adsz? Én azért itt-ott ráncoltam a szemöldököm, pár helyen Miklós válasza megnyugtatna.


Az mért vaj, ha határozott az ember?
Fogtam a paraszt logikát, és megpróbáltam értelmezni amit Miklós írt...
Dátum: 2011.03.05. 09:12:49
Prisma, én van hogy egy óra alatt lenyomok 40-50 csatát, és nem vagyok hajlandó gyógyitalt használni hónapok óta... Ha lesz elég célpont, akkor egy nap alatt lazán meglehet a 400 csata is, ez a sebzéskompenzációtól független!

A durvább karakterek egyszerűen többet regennek óránként a magas egészségük miatt, mint amit sebződnek az óránkénti "kényelmes" 5-6 csata alatt...

A támadók gyógyulása azt támogatja, hogy a nem kocka, közepesen erős/gyenge karakterek is "kényelmesen" tudnak majd próbálkozni az event alatt! Az erős karakterek meg így is úgy is kifutnak pp-ből (Lesz egy réteg akiknek pár gyógyitalt spórol majd, ezt nem vitatom!)

Viszont adtál egy frankó ötletet
Dátum: 2011.03.05. 09:07:38
Cofee, Az AF képességnél többet a maxos agyar! Az se uccsó szempont, hogy AF csak 60. szinttől van maxos agyar lehetne 5. szinttől (kérdés megcsinálható e a 400 csata). Jelenleg agyara SENKINEK nem lehet játékon belüli beszerzésből, csak Behó találkozós nyereményként, amit már a mostani találkozón is sürgősen elfelejtettek az első kiosztott széria tanulsága alapján!
Dátum: 2011.03.05. 08:52:03
Prisma, a támadás %-od csökken, nem tudsz korlátlan csatát elnyomni!
Valamint a sebgyógy a vesztett ép alapján gyógyít, durvább karaktereknek teljesen mindegy a sebgyógy hatás, mivel nem fognak érdemben sebződni farmolás közben... A támadó is gyógyul pont hogy azt támogatja, hogy magasabb szintű karakterek is tudjanak érdemben eventezni, valamint azonos/erősebb karaktereket is lehessen ütlegelni...
Dátum: 2011.03.05. 08:39:47
A random besorolás jó 5let, kivédi a bandázás lehetőségét.


Bandázás = célponthiány! A Klónod is abba a kufárba csatlakozik, ahol te vagy! HA te váltasz, akkor a klónod is!

A 28 nap viszont fontos a napi 15 PP miatt. 28*15=420, 21*15 csak 315.


Event alatt fix a LÉ/TP, azaz nyugodtan válthatsz 30 pp-re, valamint valóságformázást is lehet fejleszteni!

Jutalomnak nem lehetne betenni a rablásos EH növelős cuccokat is?


AF képességek / V5 óta az egyik legerősebb tárgy a játékban a rablás agyar! Nem viccből maradt ki a listából/barmilyen eventen elérhető tárgyak közűl!

Mi lenne, ha elfelejtenénk az Eseménypont gyűjtögetést és a Xenohóz hasonlóan CS-ből és PP-ből is lehetne csinálni ezt a speciális portyát? Az gyakorlatilag mindenkinek jó, nem?

A POK-ok kedvéért lehet kapni eseménypontot térkapuzásért? 21 nap alatt az 126 eseménypont.


Nincs olyan a játék fejlesztése szempontjából, hogy PÓK / építész / mágus / stb... Mind üzletpolitikai, mind játékvezetési okból érthető, hogy csak csp-re ad eventpontot, és erről nem fogjuk tudni ledumálni Miklóst Mondjuk senki nem fog belehalni némi vadászatba!

Normál KH lesz az event alatt, vagy csak eventklónozott KH lesz?


Természetesen ez "új" KH, melynek annyi tagja van ahányan neveztek az eseményre!

Mi az event vége kritérium? Fixen 3 hét adott nap délelőtt 10:00?


Pontosan, vagy 3 vagy 4 hét, még nem dőlt el a kezdő post alapján.

Ahhoz, hogy kapjak jutalmat csapatgyőzelem -100 fölött kell lennem. Ahhoz, hogy a legjobb jutalmat kapjam kell 400 győzelem. Tehát aki győzelemre hajt az legalább 400-at csatázik. Mondjuk 100 játékos ellen és 300 KH ellen. 10 játékosnál már ez 1000 csata. Akkor nekem több, mint 900 csata kell, hogy jutalmat kapjak? Vagy rosszul értem és ha győz a csapatom, akkor 400 helyett elég a 300 győzelem az arany fokozathoz? Nekem ez a második azt mutatja, hogy a jutalmazás támogatja a potyautasokat.


Mint Ariellel kibogoztuk: 400 nyertes csata kell (Remélem általad indított!) más kufárok ellen, ezt csökkentheti a kufárod helyezése. Tök mindegy, hogy ez most KH-s vagy játékos! Ahhoz, hogy a nyertes csapatban légy, lehetőleg minél több NEM KH-s csatát kell nyomni, hogy nőjön a saját kufárod nyerési esélye.

A LE és TP nem világos. Az EH-nak jobb lesz a LE/tp aránya?


Minden csata FIX LE-t ad, az EH-soknak többet, DE a kapott TP minden esetben a kapott lé valamekkora konstanssal leosztott értéke. Azaz az EH-s lé/tp értéke azonos, de a bruttó LÉ bevétele több az event során!

Ha a célpontjaim is ugyanoda neveznek, mint én, akkor a klónjaik is. Két dolgot tehetek. Átállok másik csapatba és vágom őket, mint a répát, meg ők is engem (one man army). Vagy megvárom amíg más valaki lép át.


Ha kufárt váltasz, akkor a klónod is vált veled együtt!

Ha jól értem kufárfüggetlen a jutalomválasztás, tehát tök mindegy ki győz, mindenki esélyes a fejlődés arany övére.


A kufárod csak azt dönti el, hogy mennyi győzelem kell a kincshez, azaz tényleg független! A relikviák azonosak a térkép eventtel, a későbbi sírások elkerülése érdekében én betenném, hogy ha valakinek van "jobb/azonos" relikviája valamelyik szériából, akkor egyszerűen ki se választhatja a listából!

Annak az embernek aki átlép másik csapatba mi lesz a csapat számára elért játékos elleni győzelemszámával? Marad, átviszi, törlődik?


Miért maradna meg? Ha a saját "statom" törlődik, akkor a kufáromba tett pontjaim is nullázódnak értelem szerűen. Ráadásul ez egy bazi jó taktikázási lehetőség is!

Tehát eventes támadás miatt nem lehet LE-t veszíteni. És mi van akkor, ha valaki preventoripikuszt vagy mit visel és győz mikor megtámadják? Vagy eventes csata bukás mindenkinek 0 LE, 0 tp ettől függetlenül?


Alapból nincs lé/tp az eventben, csak ha nyersz akkor bekattan egy EH hatás. Azaz csak a TE általad indított csatákban van LÉ nyereség. És csak a kapott Lé után van leosztott fix arányú TP kapás!

Mennyi lesz az eventes fix LE/tp arány?


Kérdés jó, mindenképpen olyannak kell lennie, hogy az EH-soknak is megérje. Minimum 120-ra tippelek (Vf maximuma/Eh közel maximuma), de ha Miklós ösztönözni akarja az eventet akár 130 is elképzelhető...

Eventes csatánál fog működni a szkarabeusz?


Remélem nem, mivel alapból minden csata 0 LÉ/0 TP-s, azaz kárt nem lehet okozni, ha nyersz akkor van egy EH-s LÉ effekt leosztott TP-vel...

Ha eventes csatában megtámadom a szövetségi társamat és naponta kinyírom az összes állatát merő versenyszellemből, majd kidobnak a szövetségből nem megfelelő viselkedésem miatt, akkor utána ingyen vissza lehet majd menni az event után?


Mirefel? Te döntheted el, hogy "elárulod" e a bajtársaidat, erről nem a rendszer tehet... (Én alapból csak a 100% fertősöknek engedném a saját szövi ütését...)

Lehet majd hadat üzenni a másik lélekkufár szövetségnek a háború szabályai szerint némi plusz szövetségi bevételért?


Az Event KH is egy szövi, csak rengeteg taggal. Logikailag lehetne a dolog, de a háborús állást csak a "klasszikus" portya növeli, azaz ha indíthatsz is háborút, annak fix döntetlen a vége...

Ha katakombába megyek a klónom is elvonul katakombába?
Ha láthatatlan leszek a klónom is láthatatlanná válik?


A klónod csak a kufár választásnál követ le téged...

Milyen gyakran klónozódnak újra a KH párok az event ideje alatt?


Ez egy brutális kérdés 99%-nak tartom, hogy egyszer lesz egy klónozás és vége a dalnak. (Saját klónodat úgy se támadhatod...)

Indíthatok normál portyát, ha beneveztem az eseményre? Ki ellen? (Mondjuk mert nincs eseménypontom.)


Azt írta Miklós, hogy a sima portya lehetőség megmarad az event ideje alatt "klasszikus" portya ablakon keresztül...

Meg lehet majd támadni a kufárok vezetőjét (vagy a klónját), mint a Xeno anyakirálynőt?


Ötlet aranyos, de az egy másik event

Lehet majd kihívást csinálni az event alatt?


Miért ne lehetne a klasszikus portya balak megmarad alternatív lehetőségként... (Az event KH természetesen csak event portya balakból lesz látható!)

Az eventklón KH-k fognak VP-t égetni? 5. szinten is?


A KH képessége a vp égetés, és a 15% alá beütés, szerintem ezért a KH kódját nem fogják módosítani. Az izgalmasabb viszont, hogy a KH támad-e, és ha igen 15% alá beüthet-e, valamint a kufárok eredményébe beszámolódik-e a KH által indított csaták eredménye? (Remélem az összes kérdésre nem a válasz...)

Mindenki mindig 100%-os lesz, mint a rendes háború alatt is?


Mivel Eh-val kapod a LÉ-t teljesen mindegy hány %-on lesz az ellen! A 3 óránkénti 5 csata lesz az üthetési korlát! A blökik fejlődése szempontjából természetesen nem mindegy. Gyanítom ez is egy nagy háborúnak számít, és a blöki fejlődést automatikusan maximumon számolj a majd a progi, de a kérdés jogos!

LE szívás büntetés ugyanúgy lesz az eventklón KH-ra, mint a jelenlegi KH-ra?


Eventklón KH CSAK Event portya ablakból elérhető, ahol nincs lé a csatában, csak Eh jellegű hatás a csata végén. Ergó lélekszívás sincs...

Ha van 200 csatám és hirtelen minden célpontom belép a mostani csoportomba és esélyem nincs az event végéig elérni a 400 csatát még akkor sem, ha átlépek másik csapatba, akkor a nyílvános káromkodáson kívül lesz más kompenzációs lehetőségem?


A te taktika döntésed, hogy mikor hova ugrálsz, és hogy okoskodsz az erőforrás tartalékaiddal, mivel akár az utorsó órában is lehet kufárt váltani.

Ha láthatatlanul vadászok azért mennyi eseménypont jár?


1 vadászat 1 event pont. Ennek semmi köze a láthatatlansághoz!

A sebkötözési szabályok maradnak? Pld. ha túl alacsony szintű a fegyverem, akkor nem működik.


Különben mi értelme a relikviának?

Az egyéni győzelmi toplistáról is törlődik az eddig elért eredmény csapatváltás után?


Nullázódnak a statjaid, mintha akkor neveztél volna be, azaz IGEN!

Lehet majd látni ki melyik csoporthoz tartozik?


Gondolom kiírja majd a karakterlapján, mint a "jelenleg láthatatlan" "vedelem itala hatása alatt áll"
Dátum: 2011.03.04. 19:11:44
Ki mondta? Konkrétan Pók karival tolom 3 szerverből 2 szerveren és a v3-as karim is inkább a lé/tpt tartja szem előtt...
Dátum: 2011.03.04. 18:56:04
Ariel, van a 4 szerveren 10 játékos talán, aki a szinthuzár taktikájával kinyírta a saját játékélményét, legalább annyira kivételek ezek a játékosok, mint a vadászatért rinyáló PÓK karakterek, ne baszk már el az eventet egy elhanyagolható létszámú kissebség miatt szerintem Nem beszélve róla, hogy 2+2 célponttal is képtelenség a 400 csata, rajtatok 1-2 tucat klón segítene, nem +2 klón...
Dátum: 2011.03.04. 18:53:17
A PÓK karakterek a játék kivételei, nehogy már a kivételekre programozzon egy általános fejlesztést Miklós!

Ha vadászol, akkor tudsz eventezni, ha Bszol vadászni, akkor nem akarsz eventezni, ennyi... El lehet dönteni, hogy a halál unalmas pókoskodás a lényeg, vagy játszol végre, és részt veszel az eventen
Dátum: 2011.03.04. 18:32:00
?

MINDEN portya alapja, hogy max annyi lét szerezhetsz amennyi nálad van! Ez az EH-ra is vonatkozik!

Továbbá akik beneveznek, azok sima portya ablakon keresztül is üthetők, csak abban az esetben "klasszikus" portya eredmény van. Azaz aki benevez és bízik a sok sok összerabolt FIX lében, az igen komoly sallert kaphat egy nem benevezett "havertól", ha az szemfüles
Dátum: 2011.03.04. 18:30:11
Ariel,

21 napos az event max 28. 400/28 az 14 Azaz Napi 14X kell ütnöd az egyetlen egy KH--s klónodat az eventben 28 napon át hogy legyen 400 nyereményed? Te úgy érzed azért van bent a KH, hogy ne legyél kirekesztve ebből az eventből?
Dátum: 2011.03.04. 18:12:14
Ariel, ebben az esetben mi értelme van a kufároknak??? Mindenki benyomul 1 kufárhoz amikor már látszik melyik banda nyer, felszedi a 400 győzelmét a KH-n, és vigyorgunk a mindenki nyer taktikának?
Dátum: 2011.03.04. 18:10:44
győzelmet elérték JÁTÉKOSOK ellen


Én egyértelműnek vettem, hogy csak az indított portya esetén van LÉ és event csataszám esemény, ha téged támadnak és nyersz, akkor nem történik semmi...
Dátum: 2011.03.04. 18:08:32
Ilyenkor a kontinuumszűkítés 35 percre csökkentheti a portya idejét, vagy sem?


Háborúban az ütési idő 1 óra, ez MINDEN esetben felülbírálja az egyéb hatásokat!

Ha a LE/Tp arány állandó lesz, akkor mi fogja arra késztetni az embert, hogy ne a leggyengébb ellenfeleket üsse?


Az EH-nál már alapból a -2/-3 szintes ütéstáv van preferálva, Az event hatására FIX LÉ/TP-vel üthetsz, azaz legmagasabb szintűt érdemes ütni, akit csak elérsz, és fixen el tudod verni hogy maxold a LÉ bevételed! Azaz végre egy event ami támogatja masszívan a felfelé ütést!!!

A gyenge/erős karaktert meg hogy szeretnéd eldönteni? Mihez képest gyenge vagy mihez képest erős? (Pl. te lúdfing gyenge vagy a 2 év múlva arra a szintre lépő VF-es karakterekhez képest, akkor téged most védeni kell? )
Dátum: 2011.03.04. 18:01:52
Épp ez benne a egyik taktikai elem!
NEM az a cél, hogy mindenki bedobja magát az egyik kufárhoz, és örömködjünk az össznépi győzelemnek!
Ha mindenki egy csapatban van, akkor nincs célpont, és nem lehet összeszedni a 400 csatát, ez kőkeményen taktika lesz, hogy ki az aki bevállalja a +100 csatát, és eldobja a 3% kufár bónuszát azért, hogy legyen elég célpontja.

A KH nem számít bele a győzelmek számába ugye! Azaz a sima KH és e közt csak annyi lesz a különbség, hogy itt fix LÉ/TP-vel tudsz KH-zni. Igazándiból nem is tudom mire jó a KH, valamint hogy azok az egyenek akik egyszerűen nem tudnak játékost ütni, hogy a francba szedik össze a 400 győzelmet.

(3% kedvezmény a lélekkufárnál). Ugyanez a medál jár annak a 10 karakternek, aki a 10 legtöbb győzelmet eléri, annak a 10 karakternek, aki az esemény alatt a legtöbb gyógyitalt megissza.

Ide kell egy kitétel, hogy a játékos szintjének megfelelő, vagy annál nagyobb gyógyitalt!

és támadhatsz bárkit, aki nem a te csapatodban van. Ha egy horda- vagy akár szövetségi társad a másik oldalhoz tartozik, akár őt is!

Saját horda még oké, de szúrjam hátba a saját szövitársam??? A teljes fertősöknél még csak-csak meg lehet ideologizálni, de "sima" játékosoknál nehogy már! Javaslom hogy saját hordát lehessen, de saját szövitársat csak 100% fertővel lehessen ütni!!!

A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Alapvetően igazságtalan, mivel bizonyos AF képességeket a VF-esek NEM fejleszthetnek ki! Így az EH-sok dupla bónuszt kapnak az event során a VF-esek meg kevesebb LÉ-t kapnak alapból az AF képességek hiánya miatt, azaz bruttó lémennyiségben hátrányban vannak!

Javaslom, hogy portya során EH ALAP képlet alapján adjon LÉ-t az event, az EH-soknak meg adjon pluszban annyit mintha azt a csatát simán lenyomták volna EH-val!
Azaz:

VF/NEM EH-s karakterek LÉ kapása:
szakért * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz

EH-s karakterek LÉ kapása:
(szakért (max 56!) * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz)+(szakért * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz * AF képesség bónuszok)
Dátum: 2011.02.25. 07:24:24
V2-ön hogy állnak a Xenók?
Dátum: 2011.02.24. 10:24:47
Jön a köv event, de amíg a Xenó le nem zárul, addig minek beszélni róla? (Tényleg V2 hogy áll?)
Közben folyamatosak az icipici fejlesztések, melyeket vagy észreveszel, vagy nem. (Új tárgyak, pici megjelenítési változások, tonna bugfix stb...)

És arra is tekintettel kell lenni, hogy Miklós jelenleg az MM beindításával foglalatoskodik (Őszintén szólva nem irigylem a szituért!), TF-et kódol, HKK-t tesztel, Beholdert igazgat és elvileg családapa is. (Bár fogalmam nincs mikor jut arra is ideje...)

A játék jelenleg 140. szintig gond nélkül le van kódolva, nyugodtan tolhatod, folyamatosak az eventek, hogy a napi rutint megszakítsák, ennél sokkal többet nem várhatsz a középmezőnyben szerintem egy játéktól...
Dátum: 2011.02.24. 08:45:58
Nincs 1 hónapja, hogy megjöttek a Xenó-k, nem vagy egy picit telhetetlen?
Dátum: 2011.02.23. 18:08:52
Black az lenne a korrekt ha csak azok kapnának akiknek mar volt prém befizetése amúgy...