Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2011.04.28. 09:47:02
Jelenleg beleszámítanak, és szó nem volt róla, hogy nem fognak beleszámítani...

A bejövő csata ÉP, blöki ÉP veszteségért cserébe kapod a győzelem pontot, és a blöki fejlődést.

Ha jól értem Miklós kérdése az volt, hogy mi legyen, ha NINCS EP-od?

Verzió 1: 0 LÉ / 0 TP, marad a blöki fejlődés és a nyertes csata pont
Verzió 2: 1/3 LÉ / 1/3 TP (Ahhoz képest mintha te támadtál volna!), marad a blöki fejlődés és a nyertes csata pont

Én a verzió1-re vajazok (Bár engem nem érdekelnek a nyert csata pontok...)
Dátum: 2011.04.27. 11:23:27
Nem is értem miért megy jelenleg az event LÉ (és az ebből leosztott TP) képlet EP nélkül

Azaz szerintem teljesen korrekt, hogy:

-Ha van EP, akkor bejövő csatában megnyered a PP-t, és csak akkor von EP-t, ha BIZTOSAN nyersz. (Csökkentett rizikófaktor.)

-Ha nincs EP, akkor nincs le jutalom ami járna érte, azaz 0/0 lé/tp jöjjön bejövő csatában is. Még így is megmarad a győzelem pont, és az állat fejlődés! Mindez PP és EP nélkül, csökkentett ÉP veszteségért cserébe....
Dátum: 2011.04.26. 15:30:53
Olyan drasztikus egyes kufárok előnye, és annyira magas a kristályok ép regenje, hogy 21 nap alatt mindenki egy kufárhoz tendálhat, aki lemarad az kimarad elven
És egyáltalán nem jobb annak aki egy "gyenge" kufárnál van, mivel sokkal többen "próbálkoznak" rajta, ergó jelentősen kevesebb ÉP-je van csatázni?

Kivi vagyok, hogy ez is olyan event lesz-e lefutásban mint a térképkeresős? Első nap eldől, ki a "leader", és onnatol csak jól kell "helyezkedni"...
Dátum: 2011.04.20. 09:54:43
Én nem láttam sehol leírva azt, hogy az event csaták beleszámítanának a háborúkba...
Dátum: 2011.04.20. 07:46:24
1 szavazás lebontani, és utána 5 manakons felhúzni újból kb...
Dátum: 2011.04.15. 10:57:38
Ninja, nagyon "mélyre" ütésnél régen nem a portya lé miatt ütünk, hanem az ismételhető küldetések miatt. Namost ha 0 lét adnna már -9 szintre is a portya, akkor is degeszre tápolnám vele magam a 3-6 tp-k miatt. Bénításban pl 8-9 csata alatt jön érte 32k lé...

Nincs az a vadászat, mely 60-70 tp mellé ad 32k lét. Ha e mellé EH-s vagyok, akkor "extra" bevételként még az EH is termel valamit.

Jelenleg 110. szinttől nemhogy vf, vagy eh, hanem ism küldi kontra 9-10 szintes leütés kombóval kvázi megáll a játék! (Miközben messze a legoptimálisabb lé/tp aránnyal "haladsz")

Ezért volt a TP topik, hátha kitalálunk valamit, de sajnos az is elült
Dátum: 2011.04.15. 06:48:27
A szinttáv adta portaLE% és a TP kapás még nemv volt újraírva, csak a LÉ kapás. Folyamatban van ez is...

A TP-hez amúgy nem hiszem hogy korrekt lenne drasztikusan hozzányúlni 2,5 évvel a játék indulása után.
Ha megnézed a mostani helyzetet (http://vegzetur.wikidot.com/portya) akkor -7 szintig jó a dolog, utána szál el mint a győzelmi zászló, valszeg a játék indulásakor nem volt betervezve eredetileg az EH, amiről ugye szó se volt akkor...
Dátum: 2011.04.11. 12:46:45
Idézet: Crux - 2011.04.10. 20:47:57
A legfurcsább a dologban, hogy a játék elejétől megy a multizás. Miért kellett erre a lépésre 2 évet várni. Egyből határozottan fel kellett volna ez ellen lépni, és akkor nem lett volna ez a probléma. Biztos vagyok benne, hogy a JV (a régi) is pontosan tudta, hogy kik multiznak, de szerintem ez nem jelentett akkora problémát, eltűrte. A mostani JV (D. I.) elég egy érdekes figura. Attól eltekintve, hogy bármikor fordultunk hozzá, soha nem arra válaszolt, amit kérdeztünk, olyan is volt mikor minősíthetetlen módon válaszolt. Most meg figyelmeztetés nélkül zárol karaktereket. Mégegyszer megemlítem, 2 éve megy a multi.


Ezzel azért vitába szállnék:
-Adott egy script ami lefut, és gyomál.
-Nem István tehet róla, hogy az elődje nem tette bele a kivételeket (Akik jelezték előre, hogy egy háztartás, egy ip stb...)
-Amennyiben nem lehet kivételeket beletenni, akkor megint nem István a hibás érte, hoyg a scriptből ez kimaradt
-Arról végkép nem tehet, hogy 2 éve nem volt futtatva ez a script, ő csak 1/2 éve JV! Az elődje munkájáért nehogy már őt hibáztasd (Amennyiben egyáltalán a JV feladata futtani...)!
-Mindenkinek van egy stílusa, és egy support rutinja. Sokkal rosszabb suporttal is találkoztunk már az életben, ne legyünk telhetetlenek! A problémák továbbítva vannak kivizsgálásra, ha technikai jellegűek, kapunk választ záros határidőn belül!
Dátum: 2011.04.11. 08:32:40
Ha megnézted Miklós hozzászólásait, akkor a héten van nevezés kb, és jövőhéten indulás, ha nem lesz csúszás...
Dátum: 2011.04.06. 14:11:18
Idézet: Craslorg - 2011.04.06. 10:40:06
Birkáéból nem derül ki, hogy mennyi kvízmedál van az illetőnél, mennyi dicsőségmedál, HT van-e, kvízválaszok aránya mennyi, stb. Eddig a maxos szakikkal számolt teszteknél a VF-es mindenhol kicsit jobban jött ki, akárhogy néztem, de nem fogok ide 50 soros táblázatokat tenni


Ezek nem is kellenek hozzá. Miklós közölt egy 39,67-es official számot, ezzel számoltam
Csúnya lenne, ha ez a szám tartalmazná a HT-t, a 8 feletti medálokat, a keracsapdát, a dics medált...

Én a saját átlagaimmal összevetettem a 39,67-es számból felszorzott vadászat értékeket és igen jó közelítéssel kiadja az 1 csp-re eső lét sajtolásostúl, így megelégszem vele, nem akarom visszabontani, mint te.
Az, hogy van aki nem maxolta valamelyik szakértelmét? 2 eset van:
-Tápol ezért EF-esként leszarja a vadászos szakikat, ebben az esetben nehogy már a rendszer legyen a hibás!
-Kicsi a szintje/béna, egyszerűen ha van event ha nincs a kapott léje ugyan annyi lenne vadászatra, még javít is a helyzetén, hogy PP-ét úgy kap LÉ-t, mintha maxos lenne a vadász szakija!

Az event egyértelműen TÁPOS azoknak akik "vegyes" karakterek, azaz mind a csp mind a pp-jüket elhasználják, és egészen erős (hosszú távon a jutalom miatt!) azoknak akik elhanyagolták az egyik utat. A top optimalizerek meg NEM jelentkezve az eventre próbálkozhatnak az eventezők farmolásával
BaalCain, A lényeg az lenne, hogy ne CSAK vadászó VF-es karik, és CSAK portyázó EH-s karik legyenek... Jelenleg aki a másik játékstílusba is belepiszkál, az tömeti magát TP-vel, azaz lokálisan gyengíti a karakterét. A probléma valahonnan úgy gyökerezik, hogy a szintlépés adta bónuszokat bőven lehet ellensúlyozni a LÉ/TP arányra hajtással.

Miklós szépen szét is választotta a dolgot:

Jelenlegi helyzet:
-TP mint olyan: AFP, EH szerinte elég is ennyi "támogatás"
-Szintlépés: Baj nincs vele adja a tápot
-LÉ/TP: Aki ügyesebb az jobb, az erősebb kutya baszik, totálisan rendbe van a dolog

Amit támogatni lehet esetlegesen:
-A vegyes "üzemmódú", nem masszívan tápoló, és optimalizáló, hanem a "játszó" karaktereket.

Azaz a jelenlegi 2 alternatíva (csak VF, csak EH) mellé beszúrni egy 3. lehetőséget is a "sikeres" karakter fejlesztések sorába. Teljesen dícséretes elgondolás! (Term 60. szint alatt van térkifordító, de egyszer mindenki meglépi a 60-at! )

Már csak azt kéne megálmodni a CSP és PP mechanizmus milyen legyen, utána jöhet a matek, hogy mi az ami elég bónusz ahhoz, hogy tényleges alternatíva legyen a "vegyes" üzemmód
1. Hova rohanjak? Ha szintet lépek ha tetszik ha nem megkapom a kufártól a jobb tárgyakat Ergó inkább minimális TP-vel masszívan jobb LÉ/TP-vel lépek fel nem?
2. Létezik meg rossz szövi? Egy 110. szintű kari úgy is felhúzza minimum 450-re a szerencséjét, azaz a lélekkút regenből szépen-lassan felépül magától az a 2-3 harci épület ami számít... (Bármikor lehet amúgy migrálódni a szöviknek, hogy 2 közepes/gyenge szöviből 1 erősebb legyen!)
3. Az EH LÉ/TP értéke bizonyos szint után lazán beveri a VF-et, csak nem szabad vadászni mellé! Pont ez lenne a topik lényege, hogy jutalmazza a "vegyes" taktikákat!
4. Köszi, ezek szerint szar a karakterem?
Dátum: 2011.04.06. 09:23:57
Cras, ha a méret módosítóidat (ugye azok is tippek) súlyozva felszorzom a 2500 vadászatos eloszlásommal (szintx4-es szerencsém van), akkor a méret módosítóból kapott bónusz 32,7-re jött ki nálam a középértékhez képest Szóval az a 20-25% nagyon gyenge tipp szerintem...

Ha az event portya LÉ képletét nézem, és figyelembe veszem Miklós publikált törekvését, akkor nekem teljesen más Excel sikeredik ki mint Crasnak

Maxos szakikkal, 100. szinten (Kerek-perec látszik, hogy a láthatatlanság bubi nélkül nem módosít az event LÉ/TP-jén):


Ugyan ez 50. szinten maxos szakikal (Láthatatlanságot hagyjuk.):


Ugyan ez 50. szinten maxos VF/EH-val, de csak 75% létermeléssel vadászatra:


Végül 30. szinten 30-as szakikkal 50% létermeléssel vadászatból:


Nekem eléggé az jön le belőle, hogy igen jó aránnyal ki van egyensúlyozva az event...
Legacy, első körben azt kéne tisztázni, melyik a legkevésbé igazságtalan elosztási rendszer, mely alapján adná a rendszer a "bónuszt" szintlépésre. Utána majd lehet ötletelni azon, mi legyen az, hogy megérje érte szétcseszni a lé/tp-re gyúró lokális isten karakterem esetlegesen...

Becksim, teljesen igazad van, éppen ezért NEM cél "büntetni" a LÉ/TP-t, hanem egy alternatív lehetőséget megerősíteni mellé!

Tiha, teljesen egyet értek veled, ha a szintlépés minden esetben adja a "bónuszt", akkor mi a fenének siessek érte, úgy is megkapom, pont ez a baja minden szint alapján járó dologgal, hogy úgy is megkapom, akkor mért ne érjem el jobb LÉ/TP-vel? Ilyen szempontból zseniális, hogy eventek során lehet szerezni -% ot a fertőre, vagy + kereskedelmet!

Ariel, az avatár project ott megbukott ahol volt. Feltámasztani most sincs értelme szerintem. A TP-t utólag pofozgatni meg lehet hogy elkésett dolog, de ez a "patch" vihet megint egy kis változatosságot a játékélménybe. Ha ezt NERF nélkűl sikerül megoldani, akkor innovációként megélve még jó hatással is lehet a napi rutinnal szemben! Éppen ezért beszélünk/ötletelünk a témán, hogy kitaláljunk valamit ami maximális ár/érték arányt termel!
Fordítsuk meg az egész gondolatmenetet...
Az idő nem korrekt, DE a CSP és PP korrekt számot ad!

Egy szinten max X CSP-t és Y PP-t elhasználásáig ad 100%-os bónuszt, és ennek epszilon sugarú környezetében lenne még sávos a jutalom?
ofc.: Csak a LÉ/TP érdekel! Minél kevesebb a TP annál jobb!
Cras turbó váltásról csp-ért hallottál már?

Nem szabad Lé-től függővé tenni! Abban az esetben kapásból bünteted a jó játékosokat, ráadásul többnyire a fizető játékosokat...

A csp/pp felhasználás magában szart se ér sajna Elhasználhatom az összes PP-m lefelé ütéssel 14 szintre csatánkánt 4 TP-ért, vagy levadászhatok minden CSP-t bubival?

És akkor még nem beszéltünk a valóságformázásról, ef-ről, prém tagságról, gyorsításokról, alkimista laborról stb...

Van kari aki velem egyszerre indult V3-on 32. szintű, és meg most vagyok 105 úgy, hogy bő 1 éve masszív VF megy. Az idő alapú "korlát" ennek alapján nem annyira extrém elképzelés. Bár az ösztönző hatása 0 arra, hogy szintet lépjen az ember.

Valamint minden irl idő alapú rendszernek van buktatója kérdés melyik a jobb, és a kevésbé igazságos?

Talán ha a karakter "életkorát" és aktuális szintjét kombinálná a rendszer? Mondjuk ha "normál" ütemben léptél szintet akkor X napon belül van jutalom, de az x masszívan változik ha eltérsz az "normálhoz" képest. És természetesen X-nek is lehet kifutása. Pl 3/4 X-nél 125% jutalom, 5/4 X-nél meg 75% jutalom?

Játékosok szempontjából meg pofon egyszerű a dolog, megy egy timert, amihez ehet viszonyítani...
- EH/VF váltás könnyeben büntetés nélkül


Ez egy lerágott csont. Döntési kényszered van, bárcsak több ilyen lenne a játékban, és nem mindenki "egyen" karaktereket kéne hogy generáljon minimális különbségekkel egymáshoz képest...

- Közel azonos LE/tp arány vadászat és portya között


Kufárok csatája event a főpróba, megnézzük hogy sikeredik

- megfelelő vadászós küldik


8 kiégett/15 kisebb lényes/szintlépős/sajtolós nem elég?

- esetleg napi több erőforrás (több csp/pp naponta)


Ezt mindenki megkapja, ettől még a TP nem lesz vonzóbb, csak a játék "géphez kötő" jellege nő meg, ami nem lehet cél!

- esetleg minden játékosnak lehetne egy klónja így több célpont lenne és kevesebb játékos játéka lenne "ellehetetlenítve" a sok támadással


KH mindenkinek... Mióta is mondjuk ezt? Azt viszont tudni kell, hogy a klónozó rutin terhelése miatt a szerver nem viselné el Én +1-2 KH-t szorgalmaznék, valamint olyan PvE elemet, mely csp és pp elköltésével generálna játékélményt. (Akár a kufár event alap elképzelésével, ha az tetszést nyer el a játékosok körében!)
A szintlépésért kapható táppal is gondjaim vannak amúgy.

-Ha mindenki kapja, akkor nem éri el a célját, továbbra is a legerősebb LÉ/TP mellett érdemes csak szintet lépni.
-Esetleg nézze LÉ/TP arányt egy szinten belül?
-Ha csak a "gyengéknek (az elbírálás mindegy ebben a kérdésben) ad a szintlépés, akkor azért, mert "béna" jutalmazza a rendszer???
-Ha az "erős" nem kapnak csak jutalmat, akkor bünteti a rendszer a belefeccolt őskövet, időt, tudást?

Ha szelektál a rendszer akkor az a baj, ha nem akkor az?

Nézzük más oldalról:
-A játék szempontjából (játékélmény, bevétel, élmény) az a jó, ha CSP-t és PP-t is használnak a játékosok.
-Nézze a jutalmazási rendszer, hogy ki mennyi CSP-t és PP-t költött el? És aki láthatatlanul vadászik, aki 30 pp-n van, aki csak -14 szintre üt extrém arányokért???

Az is óriási szempont, hogy szelekció ésszerű, átlátható, és mindenki által előre kalkulálható legyen. legegyszerűbb lenne hogy ha van EH akkor, ha van VF, akkor ha... De ez már az AF-nél is megbukott sajnos

Azt már megemlíteni is macerás, hogy utólag betenni egy a szintlépések kapcsán jutalmazó rendszert mekkora rinyát eredményez azoknál, akik már léptek 100++ szintet eddig
Már most is sok olyan dolog van ami a "szinttel" nyílik meg, így hirtelen:
-Lélekkufár kínálat
-Entitások
-AF képességek
-KH