Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2011.06.20. 09:23:57
Mert nem lehet használni Picassat pl, ami nem egy likeolos kémadatbázis?

* Adj már egy direkt linket valamelyik képre, nekem reget követel a megadott link...
Dátum: 2011.06.20. 09:20:56
Facbook-os képek, ezt se lehet megnéznie "normális" embernek...
Dátum: 2011.06.20. 08:38:27
Nézd, Miklós kerek-perec kifejtette élő fórumon, hogy a játék lé/tp-je alapvetően a vadászathoz volt belőve. A VF adott ennek egy nagy pofont, de most már azt tartja etalonnak ő is a tapasztalatok alapján. Az ehhez képest az idők során bekerült extrém lé/tp kilengések semmiképpen nem kívánatosak, és néha korrigálódnak. Pl ezért van az is, hogy folyamatosan csökken a lélekszívás térkapuban. (Ennek kapcsán merült fel ez a téma.)

A portyázós ism küldetések extrém LÉ/tp értéke konkrétan kinyírja a játékélményt magasabb szinten, ennek egyik hozománya volt a minimum TP is, és nem csodálkoznék, ha a jövőben történnének még "finomhangolások" a kérdésben. Miklós alapvetően nem szeret drasztikusakat lépni a meglévő rendszerben, az előző ism küldi reform is jó 1 éven át érlelődött pl. , de ami késik nem múlik...
Dátum: 2011.06.20. 08:04:12
Kár, hogy nem voltál ott a fórumon (Csak nem felvonultál? ), amikor Miklós megkérdezte, hogy hány ember like-olja ezt a kontraszelektív megoldást, és a jelenlévők jó 70%-a feltette a kezét... Vagy te is úgy vagy vele, hogy mindenki szembejön az autópályán?
Dátum: 2011.06.20. 00:36:24
Prisma, Miklós elhangoztatta, hogy Birka ötlete volt a dolog. Gyakorlatban a TP támogatását sürgettem az Ariel által is jelzett "megáll" a játék, mivel öngól a vadászat elv miatt. (Sőt ha érdekel előkereshetem, hogy mennyi ellenérvet hoztam fel kapásból ezen verzió ellen.) A szlovák szerveres megmozdulás kapcsán meg nincs igazad, a mai napig 10-40 kilós folyamatos rablásokkal megyünk V5-ön, és észre se venni azt a modult... (Pedig a 2 "multi" Hunter igencsak keményen képviselteti a negatív toplista elejét.)

Bottom30, amíg otthon (Ha az otthon egy családmentes valami is lehet...) , az "azonos érdeklődésűeket tömörítő" klubbokban, mondhatni szeparáltan, nem "ingerelve" a kiskorúak fejlődését végzik amit végeznek, addig nincs vele probléma.
Viszont abban egyet értek veled, hogy amit most művelnek a "kollégáid", az direkt izgatás, bajkeresés és nem kicsit pénzkihúzás az állam zsebéből. (Mennyibe is kerülhetett ennek a "rendezvénynek" a biztosítása?)
Én a legjobban azon akadtam ki kb 2 éve a témával kapcsolatban, amikor a nagycsaládosok "normális" felvonulást rendeztek, és holmi meleg szervezetek lázadtak, hogy ez milyen diszkrimináció velük szemben...
Dátum: 2011.06.18. 21:42:02
Az élő fórumról egy kis összefoglaló:

Böfögés, hányás, stb nem volt, köszi érte! (Azért az üres sörös üvegeket/dobozokat vissza lehetett volna vinni...)
Miklós iszonyat leamortizált bolt a maratoni aukció után, néha elment a hangja, de kitartott, és nem sürgette a befejezést sem. Külön köszönet a kitartásért!

Várható fejlesztések:
-Miklós: Mint észrevettétek az új fejlesztéseket nem a nyakatokba öntjük, hanem megkérdezzük a véleményeteket, megnézzük mik az igényeitek a fórumon, és ennek megfelelően alakulnak a dolgok.
-Tárgyak 200. szintig, gyógyitalok 160+ szintre, állat felszerelések 150+ szintre (Állítólag bentvan, gyak nem látszódik?)
-3 "Birka" szaki a fórum szavazás alapján bekerül. (Ennek kapcsán később valaki megemlítette a kivégzést, ezek szerint nem olvas fórumot...)
-KH (külön bekezdést tolok neki!)
-A TP "támogatása" (külön bekezdést tolok neki!)
-B: A "tömeges" tul és szaki növelés átemelése V4-ről folyamatban, de mindig van valami ami miatt csúszik, hamarosan...
-Térkapuban néha jönnek majd izmosabb ellenfelek (A mikéntjéről nem esett szó!) M: A térkapus ellenfelek most is vicc kategóriák az izmosabb se lesz vészes valszeg
-Az írj kvíz kérdés küldinél nehéz újat kitalálni, és így a már létezik a kérdést visszakapva gond van M: Az adminok kapnak egy "empatia" gombot ilyen esetre, hoyg a - már van ilyen kérdés- esetén is teljesüljön a küldetés
-Térkapuban esnek majd magasabb szintű "táposabb" fókuszok
-A Dicsőség Piramisa jelzői felbővülnek (Ariel küldött valami brutál listát Baratynak)
-A Dicsőség Piramisa (hogy minek függvényében, azt nem értettem) ad majd további "méretet" a jelzőknek (pl.: kezdő vadász*haladó vadász/profi vadász)

KH:
-Lesz kisebb szintre is, de még fogalma se volt Miklósnak milyen algoritmus alapján és mennyi
-Ha elbújik a KH, akkor iszonyat portya terhelést kapnak egyesek, csökkenteni kéne az elbújás idejét. M: 1 naposra leveszik
-Ha a KH elbújás előtt üzen hadat, akkor a 3 nap azonnal lejár amint előjönnek. M: Az 1 napos rejtőzködés erre is megoldást nyújt.
-Lehessen védekezni a 15% alá ütésről, egyáltalán mért csinálnak ilyet? B: Hogy valami kihívás azért legyen már a KH-ban! M: Mégse örül mindenki a KH-nak?, és vannak építők akik a saját klónjukat elverik...
-Lehessen "nem kérek KH-t" opciót bekapcsolni (Fogalmam nincs mi volt a reakció, ez egyén, vagy háború szinten volt-e? Miklós valamit jegyzetelt...)

TP "jutalmazása?":
-Az AF eredetileg erre hivatott, de kap egy kis erősítést. Egy ideje mérik (kb 1 hónap) mennyi a szintenkénti LÉ/TP egyénenként. Ha szintlépéskor ez nem ér el egy arányszámot, akkor extra AF pontokat fog adni a rendszer (Az is problémája most az AF-nek, hogy mindenki ugyan annyit kap belőle egy szinten belül). Hogy érjen is valamit ez a "hendikep" ezért bekerülnek nyers táp képességek, mert alapvetően az AF képességek nem erről híresek. Viszont hogy sima szintenkénti AFP-ből az extrém LÉ/TP-sek ne tudják ezt megvenni ugyan úgy, ezért ezek a képességek csak bizonyos elköltött AFP után lesznek csak megvehetőek!
-Ha már itt tarunk, akkor hogy lehet AF-et javasolni? Küldjük be mailben, vagy fórumon vitassuk meg, és amit a játékosok már úgy is elfogadtak (lásd Birka Af szavazásai) / megvitattak, az előtt nyitott Miklós. (Személyes véleményem, hogy szavazás előtt érdemes egyeztetni, hogy milyen formában is elfogadható egy képesség Miklósnak / programozásilag Baratynak...)

További témák:
-Ha őskőért megszakítjuk a gyakorlást, akkor miért esik a morál, nem lehetne ezt "kijavítani"? M: A ti kérésetekre lett betéve a gyakorlás megszakítása, és nem azért, hogy morált lehessen bugolni vele, tessék fenntartani meggyőzéssel a morált, nem erre való a megszakítás.
-ÚJ LGY-s tárgyak kellenének, mert rengeteg az LGY (VF-es illető jelezte) M: Mindent megvesz a karakterével, és elégséges az LGY, nem érzi indokoltnak a panaszt, de ha továbbra is sok van tessék örülni annak, hogy korlátlan térkifordító vehető belőle
-Kiéget őskövekkel nem lehet mit kezdeni, csak úgy "repkednek" az ember feje körül M: Csak nem ilyen 200-as lopásos végzetúr jelezte? Mások meg azért sírnak, hogy ellopják tőlük a köveket
-Varázslat elnyelés arányaiban kevés a fizikaihoz képest. M: Amennyiben mindent beszerzel jelenleg kb 3X-os. Term a porblémát érzi, olyan 6x-os lenne az egészséges, de a változás csak fokozatos lehet, ezért kerültek be a relik/állat /famulus/stb az elmúlt időkben, melyek mind a mágikus elnyelést erősítik.
-120.? szinttől a térkapus ellenfelek szintenként 1% lélekszívás védelmet kapnak, ez most miért??? M: Evolúció van...
-Acsarkodás ellen nincs védelem, szó volt ilyesmiről M: A sebgyógynak is használhatónak kell lennie valamire
-Xenós küldi bent van a küldik közt B: Technikai okai vannak, bent is marad M: Az event ismétlődik, meg lehet majd csinálni
-M: A Zarknod/Landragor eventnél elkövettek egy hibát, storryline van, amit folytatni kéne, zavar-e valakit, ha marad a múltkori core? (Ne erre volt pár morgás, hogy ha ez nyűg, akkor mért nem kér Miklós játékos segítséget a folytatásához, sok kreatív játékos van fórumon...)
-Nincsenek új epik cuccok M: Egy játékos ne előzze már be a szövetségét Entitás szinttel...
-Kéne 50+ vadászat indíthatóság és 300++ kvíz tárolhatóság B+M: Terheli a szervert, volt már egy bővítés, a mostani 300 egy épeszű technikai korlát
-Besorolásokkal mi a gond, mért nem lehet besorolni? M: Ez egy "akciós" kvízmedál szerzési lehetőség volt, amíg be nem soroltuk az adatbázist, most már kész a meló B: Írjatok több új kvíz kérdést amit be lehet sorolni
-Elég IQ+taut húzni / 1 tau 2,5% sebzés, míg 1 erő kevesebb M: Folyamatos finomhangolások vannak, de nem lehet tövestül felforgatni a rendszert egyik napról a másikra. (Biri: Lásd a mostani AF-ből -2 elnyelés a blökiknek, ami jön!)
-Bajnokin bugosak a fókuszok (2-es hatásuk van) M: ? B: Míg valaki fel nem töltötte a screent fórumra, addig elkerülte a figyelmét, javítás folyamatban bár valszeg csak kiírási hiba
-Szövetségi küldetésekkel mi van? M: Hoppá ezt elfelejtette

-Háború reform M: örökzöld, rengeteg ötlet volt, mindenre nyitott, de eddig fórumon minden meg lett fúrva.
(Ment a brain storming hirtelen szerintem csak időhúzásnak ennek kapcsán) M: Fórumon új topik, lehet tovább ötletelni, hátha, ő nyitott mindenre a kérdésben. (Jópár elvet /szempontot szemléletet elmondot az ötletelés kapcsán, akik ott voltak majd elmondják a topikban mire hogy reagált az ötletek kapcsán...)
Dátum: 2011.06.18. 20:38:18
Most estem haza...

Első körben a licit tételei/árai:

Vadászcsizma (V1:1000) (V2:550) (V3:400) (V5:200)
A szívósság öve (V1:3200) (V2:1600) (V3:1900) (V5:850)
Halálkristály / Mentális cburok (V1:1400) (V2:400) (V3:850) (V5: - )
Karemium csapda (V1:1500) (V2:1300) (V3:1000) (V5:200)
Csontmutáció (V1:200) (V2:100) (V3:300) (V5:250)
Alternatív szimbólum (V1:1800) (V2:1650) (V3:400) (V5:350)
Kamikaze (V1:500) (V2:-) (V3:500) (V5:-)
Zan (V1:1500) (V2:1200) (V3:1100) (V5:200)
Joker (V1:3200 - öv) (V2:2000 - bérlet) (V3:1700 - öv) (V5:400 - öv)

-2 sajnálatos esemény volt, amikor is valaki más nevében akart licitálni, így megbukott a licit.
-A licit nagyon elhúzódott, a végére Miklós keményen begyorsított, de legközelebb inkább duplázni kellene 1-2 tételt (uccsó 2 talpon maradt licitáló viszi), és kevesebb tétellel kéne nyomni. Kifejezetten unalmas volt a sok-sok aukció egymás után

Továbbá nem elfelejtendő, hogy egy ember egy tételre licitálhat összesen, hogy lehetőleg többen is szóhoz jussanak, és ez az egész aukcióra vonatkozik, és nem csak 1 világra!
Dátum: 2011.06.17. 23:17:18
Ariel te ne idegelj

Ezt írja Miklós:
Amennyiben van arany tárgyam egy kategóriában úgy az újabb arany helyett platinát kapok, ha nyernék érmet abban a kategóriában. (Az event alap kiírása, hogy szarabbat nem kaphatsz mint van ugye...)

Mikor kapsz arany fokozatú dijjat?
HA első a csapatod és van 10 térképed
HA második a csapatod és van x (dinamikus ugye) térképed
Dátum: 2011.06.17. 23:03:04
Jah csak egyesek nem fogják fel, hogy MÁSODIK csapattal +1 dijra alkalmas mennyiségű térképrészlettel IS upgradelhetik az aranyukat platinára (Mert ugye ekkor is aranyat kapnának)...

Legközelebb mint a hülye gyerekeknek úgy kell leírni:
HA ARANY FOKOZATÚ NYEREMÉNYT ÉRDEMELNÉL, DE MÁR VAN OLYANOD, AKKOR AZ ELŐZŐ ARANY DÍJAD PLATINÁVÁ ALAKUL!

Ugyan ez vonatkozik a +33% EP-s hatásra is:
AMENNYIBEN EP-T IS HASZNÁLSZ PORTYÁNÁL/KIHÍVÁSNÁL, ÚGY AZ ALAP ESÉLYED 1,33-AL SZORZÓDIK!
Dátum: 2011.06.17. 16:06:56
SEMMIT nem kell tenned ebben az eventben. 1 hónapon át csinálod azt amit eddig, és cserébe kapsz egy jutalmat, ha jól helyezkedsz...
Ennek alapján nem értem ezeket a motivációs üzeneteket, meg a hőbörgést. Mi a farancnak nevezett akit zavar az egész?
Dátum: 2011.06.17. 11:11:29
Nézd sikerült a leggyengébb bandához neveznem, ami adja az építés plusszos medált, akkor én hova ugráljak? Ráadásul ahányan vagyunk kb annyi felé neveztek az emberek, mert annyi féle bónuszt szeretnének "elcsípni".

Ugrálhatnék a csapatok közt, de akkor tuti valakinek keresztbe teszek, inkább maradok ahol vagyok, nekem az optimális...
Dátum: 2011.06.17. 10:44:07
Bevallom eszembe nem jutott hogy ugráljak a csapatok közt. Pedig építész vagyok a megnevezett bandában...
Dátum: 2011.06.17. 07:57:27
Úgy képzeld el az agyvizem, amikor a 8. térkapunál már 6 tárgynál tartottam...
Dátum: 2011.06.17. 07:33:58
Tegnap csak azért se 7 tárgyas küldiztem, hanem 25 térkapusat. 25 térkapuból 17 tárgy esett, téptem az arcom...
Dátum: 2011.06.14. 12:17:13
Azért, mert a KH folyamatosan újra van klónozva, s figyelembe vesz 95%-ban mindent.
Ezzel szemben az event kh egyszer tolt egy copy-t oszt csók.
Dátum: 2011.06.14. 11:22:20
Az ideiglenes aukcios bérlet az egyetlen tárgy, mely eladásáért lehetett LGY-t kapni a kufárnál.
Dátum: 2011.06.14. 11:20:49
A KH egyáltalán nem olyan mint ami az előző eventben volt!

Mivel folyamatosan "scenneli" a játékosokat a KH motor, ezért annak a lehetőssége, hogy sok-sok KH legyen közel 0. Lehet hoyg szerver terhelésileg a KH létszámát felbővít valamennyivel, de drasztikus KH létszám növekedés nem valószínű, mert nem bírja a szerver.
Dátum: 2011.06.14. 08:05:42
Idézet: Almási Viktor - 2011.06.13. 21:32:58
Ha lett volna helyette LE-ben dúskáló KH akkor inkább őt ütöm én is


Viktor látszik, hogy nincs olyan világ, ahol a top-ban ütnéd a KH-t. Elmondható, hogy V5 kivételével minden világon van 2-3 KH-s, akiben van LÉ (Top rablók klonjai), a többiek meg annyi ütést kapnak, hogy EH "alól" leszívják őket, így "sima" portya eredmény kvázi nem létezik! Rég nem az a helyzet, mint a hőskorban, amíg nem volt EH...

A TP "felvirágoztatása" folyamatban van (Kérdés mennyire lesz sikeres...), a KH kibővítését meg a "nép" leszavazta. Ezzel kvázi kinyírva azok játékélményét, akik a KH alatti sávba esnek! Az alapvetően egy agyrém, hogy ennyire lefelé ütni éri meg, mert akkor a TP minimalizálva van, ha a portya listában van az ellenfél, akkor van ÉP-je sok körre (vakítófény+buzogány rulez!), és az ism küldiért járó LÉ jutalom aránytalanul magas a TP-hez képest.
Persze mindenki fellázadna, ha az ism küldiken variálna Miklós valamit, amikor már a minimum TP jelentéktelennek tűnő módosítása is kiborította egyeseknél a bilit... (Nem beszélve azokról, akik csak lefelé tudnak ütni?)

Szerintem a játékosok minimum 40%-a csak LÉ/TP-re hajt, maradék 50% le se szarja mi történik a karakterével, és jó ha 10% Van vele úgy, hogy a TP nem káros a karakterének. Ez a tendencia sajnos kinyírja alacsony+közép szinten a portyát, és magas szinten a vadászatot!
Dátum: 2011.06.14. 07:54:16


Szint*3+19-el keveslem a szerencsém...
V5-ön igen is tenni kell azért, hogy a szövi bónuszokat élvezhesd! Egyszerűen képtelenség építés szaki nélkül tartani a lépést azzal, hogy hétvégenként nő minimum 1 misivel a szövetségi átlag... (Amihez te is hozzáteszed magad, mivel loholsz az átlag fele után!)

Magas szinten ez nem lesz probléma, mert iszonyatos lesz már a rés az átlag és az átlag fele közt, de addig keményen vakolni kell
Dátum: 2011.06.13. 09:27:47
Ha több azonos max méretű torony közül minden csapatnak azonos a birtoklása, akkor igen...