Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2012.03.14. 08:28:58
Nem értünk egyet

V3: VF-es vagyok, "nobrain" játékkal 500 felett tartom fixen a lé/tp-m. (Mindez napi 5 percet se vesz igénybe, és havi 20-25 esszenciát termel bónuszban)
V5: EH-s vagyok, napi 25 nyert portyával, néha extrém rablásokkal, force küldetésezve 210 környékén tudom tartani a lé/tp-m. (És minden maxos ami maxos lehet EH kapcsán)

Míg portya küldiztem VF-esként, "csak" 300-350 közt tudtam tartani a LÉ/tp-t. Mivel lefelé ütve nincs 100%-os TP ugye...
Amiről nem tudok nyilatkozni, az a full EH-s, 0 vadászós taktika, de számításaim alapján nem lehetne hozni belőle a VF 500-át.

Amennyiben egy "normál" játékmenetet nézel (vadászik/portyázik stb mind a 2 fél), akkor:
VF-es egy szinten belül 2x annyi extrém jó lé/tp-s térkaput csinál, 2x annyi portyát (kihívást) tud költeni az elnyelése növelésére, 2x annyi kihívásból tud válogatni, fele annyi őskőért tud vásárolni adott időn belül, 2x annyi sisakszilánkot tud szerezni mint az EH-s.
Az EH-s ráadásul "elhúz" a VF-esek mellett, ami addig baromi jó, amíg a tárgyelőnyét érvényesítve esetlegesen el tudja verni a VF-est (Bár az igen hosszú ideje VF-es kari lazán át tudja hidalni az EH-s 10 szintes tárgyelőnyét is...), de amint elhagyta a VF-es mezőnyt hirtelen portya célpont mentes környezetbe kerül, ahol is feldughatja magának az EH-ját, mivel csak a TP marad az EH mellékhatásaiból.

A VF-nek egyetlen egy hátránya van, mégpedig az, hogy lassabban lép szintet, így kevesebb játékélményed van. Ahhoz, hogy ezt meg lehessen szüntetni igen is komoly erősítés kell az EH-nak.
Dátum: 2012.03.13. 16:16:52
Nézted te az árát?

Amúgy meg keményen meg kell támogatni az EH-t, hogy a VF fordítás után a vf egyetlen hátrányát törölve az EH-sok ne kerüljenek a "kuki" rossz végére... Mondjuk az EH egyetlen előnyét (af bónusz) bele kell ölnie a vadászós képességbe jelenleg
Dátum: 2012.03.13. 09:08:14
Panna, az nem elég esélyegyenlőség, hogy csak őskőért eshet UR?

Valamint olvasd el a tegnapi Miklós hszeket, jön az "esélykiegyenlített" random...
Dátum: 2012.03.13. 08:20:15
Azért ló túloldala effekt van néha.

Miért probléma az, hogy UR csak őskőért eshet? Állat felszerelés is csak őskőért eshet... Teljesen normál dolog, hogy csak az kaphat extrát aki tesz érte.

Az 50, majd napi 1-1 őskő kapcsán meg mindenkinek joga van eldönteni, hogy él-e a lehetőséggel. A való életben is eldöntheted, hogy veszel sportkocsit, és májerkedsz az utakon, vagy kocsid sincs, mert nem bírod a benzin árát sem. Semmivel nem lesz több vagy kevesebb a karaktered attól, hogy pörgeted a kereket alapesetben, sőt napi egy ingyen pörgetéssel MINDENKI csak tápot kap! Az irányított randommal biztosítva lesz, hogy mindenki kap valamit a pénzéért, így ezzel sincs gond. (50 nap alatt 100 őskőért valami UR, ami lehet 10 AFP is akár, ami 350-400 dukát liciten...)

UR-ek kapcsán becsúszott 2 értelmes AH relikvia, ebből az egyik igencsak erősnek sikeredett. Itt a gond azzal van alapvetően, hogy AH-s relik eshet. Utólag már NEM lehet kivenni a dolgot, és nem is lenne korrekt. Annyit kellene csinálni, hogy ne tudás könyv essen ah-ból, hanem egy pont ugyan ezt csináló relikvia, ami NEM ah-s. (portyagömb vs fáradhatatlanság medálnál ez működött...) Reflex könyv esetén meg el lehet fogadni, hogy így jártunk, esetleg azt lehet betenni, hogy akinek reflex könyvet dob a random, és már van neki, az automatikusan másik AH-s reliket kap a listából.

A sisak árak kapcsán: A játék drasztikusan lassul, ha megnézi valaki, hogy mennyi őskövet eszik egy hónap alatt a karaktere 40/80/120/150 szinten, akkor igen is egyre kevesebbet, ha az állatos küldetéseket nem nézzük. Az ügyben meg jön a beígért 20. szintig működő tárgy, csak ki kell várni a nemesítési fejlesztést, amikor is terítéken lesznek a blökik is.

Arról meg nem 1-1 konkrét fejlesztés tehet, hogy törölnek karakterek. Igen is velejárója a játéknak, hogy az élmezőny "kiég", ha nem kőkocka/fanatikus/a társaságért marad, akkor igen is eljön az ideje, amikor egy fejlesztésre rámondja, hogy ez az uccsó csepp a pohárban, és benyomja a del gombot. De ezt ne fogjuk már a konkrét fejlesztésre!

Összességében Miklós igen is interaktív és nyitott a szerencsekerék kérdéskörben amiért ezennel is köszönet neki. És BaalCain már megbocsájts, de az évek során drasztikusan nyitott a játékosok felé, mely folyamatban óriási szerepe van az internetnek szerintem.
Dátum: 2012.03.12. 12:28:37
Cras, ezzel csak az a baj, hogy egy őskőért vehető relik miatt kiborult anno a bili eventnél. (Ahol az őskő egy könnyen beszerezhető tétel, és rnd független!)
Most meg egy évekig, őskőért tunningol dukátmennyiség gond nélkül semmisnek van véve, és rnd-ből kipörgethető BÁRKINEK?

Akkor minek tolom bele a köveket az állat felszerelésbe, minek pörgetem a küldiket, minek adok el epik cuccokat dukátért, miért dobálom be a csp-t az AH-ba? Miért lehet mákospistike hónapokkal hamarabb egy olyan tárgynak a tulajdonosa, amiért kőkemény huf-ot áldozunk? És egy pók bölcsi/szívósság öv/aranytallér/zeon gyűrű/tudás könyv/vampire/reflex könyv egyike em 1-2 hónapnyi küldizésből megvehető! Ez nem szaros 100 őskő mint anno az eventes balhénál!

Nem beszélve róla, hogy lehet hogy éveken át dobálom bele a napi 2 prémes pörgetést, és szopat a random majd? Havi 60 kőből lehet hogy hónapok múlva is csak lét/italokat látok? (Ehhez képest a vásárolható relikek ára nevetségesen alacsony )
Dátum: 2012.03.12. 09:25:03
Nézd, ha sose kapsz lapot, amit egyáltalán érdemes megjátszani, akkor 1-2 blöffel/all-innel esetleg tudsz eredményes lenni 1-1 játszmában, de ezzel nem lehet versenyt nyerni.
Itt is csak tolod be az őskövet, és szentségelsz, hogy megint szemét jött csak.
Dátum: 2012.03.12. 09:08:56
Egyben biztos lehetsz, hogy Kóc, Cras, Én tuti akkor is lázadnánk, ha mi lennénk a nyertesek, mivel a rendszer egészét befolyásoló dologról van szó, és ha a rendszerből akár csak 1 játékos is töröl miatta, az nekünk NEM JÓ, mivel csökken a multiplayer effekt.
Dátum: 2012.03.12. 09:03:37
Tappi, ennek mi köze a jelen témához?
Az, hogy én mennyi követ/játékidőt tolok a karakterbe, és egy fun kari mit bohóckodik mellettem, szerintem nem vág a témába.
A sakk ideális lenne, csak 2 baja van:
-alapvetően 2-en játszák
-rnd mentes, így minimális a "papírformától" való eltérés lehetőssége
Dátum: 2012.03.12. 08:59:45
Azazel, aki keményen tolja bele az ősköveket, hogy végre megvehesse álmai tárgyát, annak baromira nem esik jól, hogy valaki "kimákolja".

Az egész szerencsekerékkel az a baj, hogy olyan mint a póker. Lehetsz istentáp játékos, ha egyszerűen nem jönnek a lapok, és több versenyen keresztül is csak résztvevő vagy, aki szenved. Ez nem JÁTÉK/szórakozás és ki az a barom aki fizet is azért, hogy szívjon?

Nem azt mondom, hogy legyen sakk jellegű a game, mert akkor meg túl kiszámítható, és a "tömeg" veszti el a játékkedvét (Minek játszak, ha úgy is kikapok 10. lépésben?).

Én egy technikai sport jelleggel lennék kibékülve, amikor is a tehetség/pénz alapvetően befolyásolja a teljesítést, de technikai sport jellegéből adódóan bármikor el lehet "csúszni".
Dátum: 2012.03.12. 08:44:21
Cras, tök mindegy hogy jelölve van-e hogy mi UR.
Az alap probléma azzal van, hogy ha valaki "peches", akkor akár éveken át dobálhat be a napi 2 ősköves pörgetést, akkor se kap UR-t, ha valaki mákos, akkor napi 2-ket kipörgethet.

Ez az ami egy stratégiai jellegű gaméba egyszerűen nem fér bele. Legalább is nekem már tele van vele a tököm, hogy lehet valaki akármilyen jó stratéga, ha az ellenfél meg MFER kedvezményezett. Itt is hiába tol be valaki 50+havi 60 őskövet, SEMMI garancia nincs rá, hogy valaha is lesz UR cucca, míg mások első nap pörgettek implantot/epikus kincsesládát?
(Folyamatosan maxon pörgetve 2 portya ital az ami említésre méltó nálam, ami gyakori kincs.)
Dátum: 2012.03.11. 22:42:02
Yynk ha kidobja az övet akkor hirtelen rengeteg szabadidőm lesz...
Dátum: 2012.03.10. 16:14:06
Közben kaptam infót róla, hogy az acsarkodást is felezi.
Dátum: 2012.03.10. 11:49:11
1; Minden sebződést csökkent a felére. Tök mindegy hogy miből kapja az állatod. (Bár azt azért ki kéne tesztelni, hogy az csarkodást is felezi-e, vagy az kimaradt a kódjából?)

2; Az aukciós házban vásárolt szakértelmek egyszerűen hozzáadódnak a szakértelmedhez. Azaz ha veszel +10 kritikust akkor a 900-as kritedből lesz 910... Ebből adódik, hogy természetesen növelik a további szakik fejlesztési költségét.
Dátum: 2012.03.08. 13:08:58
-30 őkövet pörgetett oroszon az egyik srác.
-szlovákon meg epikus kincsesládát

Ezek a pörgetések tuti hogy ultra-k, különben rég kijöttek volna magyaron is...
Dátum: 2012.03.08. 01:28:29
Van 30 ősköves nyeremény, sőt ma láttam egy kincsesládát is kipörgetve...
Dátum: 2012.03.07. 18:42:51
Ide jutottunk:

2012.03.05. az aukción megvásárolta a következő tételt: Gyorsított fejlődés 0 aranydukátért.
Dátum: 2012.03.07. 13:31:20
Belököd cronba valamelyik linux szerveren, hogy napi x alkalommal pörgessen+aukciózzon, és máris nincs gondod vele...
Dátum: 2012.03.07. 10:28:44
Lásd lélekkufár
Dátum: 2012.02.28. 00:41:45
V5 - Dinamit

Azért nem pocsékolom a pénzt, hogy továbbra is az a 3-4 karakter agyonverjen. Abban semmi öröm nincs. Azonkívül a játék kezd monotonná válni, semmi kimagasló újdonság, csak az ősköves tárgyak szaporodtak meg (sisak: legalább 3-at kell venni, hogy a toppon maradjál+szilánk).
Dátum: 2012.02.23. 10:37:30
De ebben mi az újdonság?

Mindig is tudtuk, hogy egyre lassabb a szintlépés. Ez hivatott "összefogni" szintben a mezőnyt, ezért egyre drágábbak őskőben a tárgyak stb.

A VF alapvetően egy elbaszott üzleti modelt valósított meg. Egy tollvonással kettészakította a szintpiramist, és a nem vf-ezok seperc alatt légüres térbe kerültek. Mivel v1-en a Koc féle szinthuszár irányzat elég erős volt, így a "meguntam, törlök" stílusú ritkításig nem volt teljesen zavaró a jelenség. Míg ez öregebb szervereken kötelező VF-et eredményezett, ha portyázni is akarsz egy pvp játékban

Persze, legyen választható a "régi" és az "új" VF közti út, de megfordítva a dolgokat! Aki a régi "jutalmazott" vf-et szeretné, az fejlesszen AF-ből képességet, és a VF alapvetően fordítva működjön! És végre be lehet tenni rengeteg olyan hatást, ami támogatja az időn belüli szintlépést, és a tp szerzést, hogy MEGÉRJE végre TP-t szerezni!