Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2012.03.28. 12:52:06
Találkozó után valamivel az 1-2-3 szervereken. V5 szerveren előző klonozástól (kb 2-3 hete).
Dátum: 2012.03.28. 11:47:21
Koc ebben nem értünk egyet. A szerver ment, az erőforrásokat megkaptuk. Az esemény szempontjából nem sérültek a "jogaid" hacsak nem CSAK abban a 3 órában értél volna rá játszani amikor vonal leállás volt...
Dátum: 2012.03.28. 11:29:33
Platinád csak akkor lehet ha, már volt aranyad belőle. Ez alapszabály...
Dátum: 2012.03.27. 10:31:44
10 pötty
Dátum: 2012.03.27. 09:24:44
Idézet: Gtr2 - 2012.03.26. 21:18:17
5.3. Külső programok használata
Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert vagy "bot" tevékenységet folytat. Amennyiben algoritmusaink ilyen tevékenységet észlelnek, a játékos további figyelmeztetés nélkül kizárható.


Értelmezzük már!

-Terheli a szervert / megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését:
Azon dolgok tartoznak ide, melyek lagot okoznak, vagy valamilyen adat küldéssel módosítják az ellen oldali eredményt. Gondolok itt olyanra hogy hexa/exponenciális módban kitöltött vásárlás esetén mondjuk nem vonná le a lét a szerver, de megkapnád a tárgyat.
VITÁN FELÜL TILOS ÉS AZONNAL BÜNTETENDŐ minden ilyen tétel. Adatforgalmi logok és tevékenység logok alapján könnyen szűrhető szerver oldalon ezen tevékenység ez fog most megvalósulni.

-Bot/autómatizálás:
Természetes hogy ezek se engedélyezettek, és soha nem is lesznek azok! Megfogni őket egy örök háborút jelent, az evolúcióval lépést kell tartani programozó szinten. Iszonyat energiát emészt fel, és mindig lesz egy extrémebb, ügyesebb, ráérőbb kóder a játékosok közt aki megtalálja a kiskaput, és ír egy még jobbat... Védekezni ellene lehetne, de értelmetlen! A programozási kapacitás inkább a "hasznos" fejlesztésekre kell! Egyetlen "értelmes" megoldás van, ha ellehetetleníted az automatizmusokat mert értelmüket vesztik. Pl a sebgyógyhoz kötni olyan bónuszokat, melyek miatt úgy is felnövelik az emberek, így nem lesz értelme scriptezni.

-Skinek/blokkerek/kliens oldali statisztikák:
Nem tiltottak, egyetlen egy szó nem utal rájuk! Ezek NEM befolyásolják a szerveren futó program működését! Mivel szerver oldalon semmit nem okoznak/kimutathatatlanok, így fellépni se lehet ellenük érdemben. Term lehetne dinamikus html oldal generálással bajlódni rengeteg programozási idő feláldozásával, amit úgy is seperc alatt megfog a túloldal. (Mondjuk nemtom kinek tetszene ha folyamatosan képi azonosítást kérne a rendszer...)
Ha már itt tartunk, akkor a kvízscript is ide tartozik, mivel ha nem autó klikk üzemmódban használod, akkor semmit nem csinál a szerverrel, így teljesen kliens oldali adatgyűjtő.
Dátum: 2012.03.26. 14:27:29
DE Af képességen keresztül növelik az EH hatásfokát
Dátum: 2012.03.25. 18:58:23
Ebben tévedsz, az Imakro pont hogy kimutatható, mivel semmilyen feltételt nem néz, hanem force hívja a linket...
Dátum: 2012.03.24. 10:39:08
Nem lett volna egyszerűbb venni egy sípot?
Dátum: 2012.03.24. 10:03:35
Megint csak a demagógia.
Akiket említesz, azok általában nem igényelnek sebgyógyot, mivel nem szívják be a spelleket. Én pl azt se tudom mikor használtam utoljára sebgyógyot...
Az idomítás más tészta, de a lady medál adta +15 , a megaesszencia adta bónusz, az epikus cuccok adta bónuszok és turbó miatt ez se izgalmas annyira. De ha hirtelen rántani kell rajta 20-at, akkor az kit érdekel?

Pont azoknak kell a komoly "támogatás" sebgyógyra/idomításra, aki nem az említett körből kerül ki, mivel ő komoly vesenyhátrányként éli meg hogy support szakikra is kell költenie, miközben leverik és beszopott spellekből ezreket sebződnek a blökijei...
Dátum: 2012.03.24. 09:46:06
Te most mit nem értesz?

Kerek perec leírtam, hogy a publikált scriptek, melyek az életet könnyítik nemhogy nem okoznak terhelést, de sokuk még csökkenti is!
Akik kardoskodnak ezekért azt mondják:
Ésszel kellene a bannoló autómatát beállítani, mert nagyon sok ember használja ezeket az ésszerű scripteket "hiánypótlásként", és egy szar configgal egy fél szerver is eltűnhet akár...

Miklós se ezek ellen szólalt fel ebben a topikban, hanem azon force lapletöltések ellen, melyek ésszerűtlen automatizmusok eredményei. Ennek egyik legdurvább okozója az ingyenesen letölthető imakro plugin pl, vagy egy házilag megírt js script ami semmi mást nem csinál, csak frissít egy oldalt x mp ciklussal.

Akik felszólaltak a témában továbbá NEM azt mondják, hogy lehessen scriptekkel "BOT"ozni, sőt szerintem mindenki egyet ért abban, hogy ezek nem legálisak!

Azt is fel kellene fogni, hogy a scriptek ellen küzdeni iszonyat meló, azt a programozási kapacitást sokkal profit orientáltabb fejlesztésekbe ölni. Mondok egy példát:
Minek keressenek az idomítós script ellen mechanizmust (ki tudja hány verzió, fölös bannolás, user support a magyarázkodásnál stb), ha elég az idomításnak adni valamilyen tápot (minimális kódolással megvan). Onnan mindenki 100-as idomítással rohangál mondjuk, mert MEGÉRI, akkor minek használja az idomítós scriptet...

Ugyan ez vonatkozik arra is, hogy minek lekódolni olyan dolgot, amit már tud valamilyen "szerverkímélő" js, ha e helyett lehet fejlesztést is betenni a játékba? Majd ha tonna ideje lesz Baraty-nak és nincs mit csinálni, akkor lehet implementálni azon funkciókat amik "tetszenek". Vagy a bugfix és az újdonság szerinted nem fontosabb mint egy meglévő dolog másolása?
Dátum: 2012.03.23. 23:31:02
Idézet: ADZSI76 - 2012.03.23. 23:17:15

Akkor sem játszanál ha eleve nem is léteznének ezek az "illegális" scriptek?
Ne vadíts Biri, nem hiszek neked...


Nézd, mit tartunk illegálisnak? A script mint fogalom nagyon árnyalt.
Leírtam, hogy melyikről mi a véleményem. Idomítás és sebgyógy nélkül megvagyok, bar ez nem a rendszer miatt van igy, hanem mert a karaktereim általában elég erősek hozzá, hogy ne legyen ezzel problémám. (Bőven belefér egy 50-es vagy 100-as support szaki.)
Mivel full prémes vagyok, így az öltözet váltót legálisnak tartom.

Viszont mivel távvezérléssel tudok csak játszani, ezért nagyon nem mindegy mennyi grafikai elemet kell átemelni, mennyit kell görgetni. A csata eredmény kiemelés, vagy az óra, de említhetem a görgetés mentes öltözet váltást is. Ezek nélkül úgy gondolom, hogy abbahagynám jelenleg. Nem ér meg annyi nyűgöt a game már, hogy 1-2 perceket várjak a betöltésre (Szerverlag mentes környezet esetén is.)

A kényelmet könnyű megszokni...
Dátum: 2012.03.23. 23:09:16
Nézd, én minden prémiumos cuccot megvettem, és használom is, de omni nélkül inkább hagynám az egészet a fenébe...
Dátum: 2012.03.23. 23:03:57
Ennél sokkal árnyaltabban használhatatlanná lehet tenni mind a 2 scriptet

2 dolog:
-megy a sárdobálás, DE ki mondta hogy ne legyenek bannolva a szervert lassítók???
-mi értelme olyat lekódolni fejlesztések helyett amit már valaki megcsinált? Sokkal fontosabb helyette játékélményt, fejlesztéseket berakni!
Dátum: 2012.03.23. 20:06:53
Roli, ez a lényeg! Játszol, vannak céljaid örülsz. Akkor meg minek nézed a szomszéd kertjét? Főleg minek hugyozol rá?
Néha még Hepyt is levered RND-vel!
Dátum: 2012.03.23. 19:58:11
Ismerem a szitut

Szia,

Először is bocsi!
Próbálok minél kevesebb sebzéssel menni, hogy minél kevesebb kart okozzak. Direkt nincs másodlagos sebzésem, és a lopásom is csak egy szolid 10-es.
Próbálok a legemberségesebben bánni az áldozataimmal, de ennel finomabban nemtom hogy lehetne...

Következőket lehet tenni ilyen helyzetben:
-Amennyiben az ellenfeled nem kategóriákkal erősebb, ráadásul sok szintről üt, akkor szépen venni ellene egy harag italt. (Jelen esetben ez nem igazan járható út)
-Csökkenteni az elszenvedett sebződést, azaz felnyomni a sebgyógyítást valami értelmes szintre, így a sebződés igen jelentős részét begyógyulod minden csata után (esetleg kell venni egy medikus csomag relikviát hozzá lgy-ért...) Ennek mellékhatása, hogy felcser AF képességgel az állat sebződések is megoldódnak, ha valaki üt (jelen esetben én nem igazán sebzek ugye, de előferdülhet más vadbarom aki erre gyúr...)
-Megoldani, hogy LESZARD azt ha utnek. Ennek 2 útja van.
Amikor event alatt van bónusz az egészség növelős ism küldire, akkor az egészséget drasztikusan feltolni. Ebben segít az égészség növelést támogató AF képesség is. Ekkor a percenként ép regened olyan szinten megnő, hogy egyszerűen nem izgalmas ha valaki megüt, mert a sebződést hamar visszagyógyulod. (Maxon 1,5 óra környékén van 0%-ról 100%-ra felgyógyulni.)
Másik út, hogy mágikus regenerációval támogatod meg magad. 25+25-ös mágikus regennel potom max manából is maxba nyomod magad bármikor. Azaz belépsz, le vagy verve, akkor benyomod a mágikus regenre a turbót, majd regensz, és máris maxon vagy. Mindenki bekaphatja aki levert...
Mind a 2 eset nagyban segít az entitások ellen, és abban, hogy kvázi nem kell gyógyitalt használnod.

Konkrétan ellenem mi a teendő?
-Szólsz, hogy tegyelek mnt listára, így tuti nem felejtelek el. (Legutóbb nemtom miért nem írtalak fel.)
-Le se szarsz, és gyorsan felmész felém szintben. Elhanyagolható támadást osztok ki magasabb szintre!

Kb ennyit tudok javasolni, valamint felírtalak mnt listára. A támadások nem személyesek, leszarom, hogy ki a célpont, csak alacsonyabb szintű legyen mint én. Napi 25 pp-t lövök el, ha sokszor vagy a portya listán, akkor előfordulhat a napi 2 saller. (Csúcsidőben 35 percenként üthetem ugyan azt az ellenfelet, de ezt talán ha 1x használtam ki eddig...)

Üdv.:
Biri
Dátum: 2012.03.23. 19:56:56
Kerek-perec lecsalóztál...
Nagyon nem szeretem amikor jogalap nélkül vádaskodik valaki.

Az hogy te béna vagy, még nem jelenti azt, hogy akik jobban csinálják mint te, azok csalnak!
Dátum: 2012.03.23. 19:48:56
Az is sok embernek megdobogtathatta a szívét, amikor sok-sok idő után +10 szintről el tudott verni végre
Az afp előnnyel nem lehetett mit kezdeni

De majd V5-ön
Dátum: 2012.03.23. 19:46:50
Roli, ne fárasszál légyszíves. Ilyen alapon a V3-on mindenki csaló banda mely szövikben Hercegnő járt, mert volt zárolva anyázásért?
Dátum: 2012.03.23. 19:40:30
Ebben ez a szép, ha +8-10 stb szintről se tudnak elverni
És tuti hogy nem szeretik, kapom én is az üziket érte...
Dátum: 2012.03.23. 19:39:24
Ezt a KoD-ot tessék szépen visszavonni.
Egy példát nem tudsz hozni ami nem a játék keretein belül megengedett dolog lett volna.
A mondvacsinált indokkal lezárt (Sokan panaszkodtak a túl sok építésre stílus.) 3 karakter a szerver indulása utáni 3 hónapban is -3 játékost jelentett a szervernek...