Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2009.11.11. 01:07:40
Ennek én is nagyon örülnék.
Dátum: 2009.11.11. 00:54:23
441. Bajnoki viadal előestéje

A kaland szövege remek, tényleg le a kalappal, 10-re fogom értékelni, ha meglesz, DE!

jöjjenek a próbák:
38. szintű csapdakészítés próba: csapdakészítés: 30 + 16 = SIKERES!
csata
125. szintű tudatturbó próba: tudatturbó: 120 + 5 = SIKERES!
30. szintű meggyőzőkészség próba: meggyőzőkészség: 25 + 13 = SIKERES!
76. szintű tanulás próba: tanulás: 60 + 15 = KUDARC...

A csapdakészítés is meglepett, de a tanulás próba kiverte a biztosítékot. Hogy az istenbe lehet ekkora számot rárakni egy maximalizált szakértelemre?

szerk: fogalmazás
Dátum: 2009.11.10. 14:56:17
Kiderült, hogy a kaland azért tűnt el a listából, mert teljesítettem (csak nem tudtam róla). Ha a kalandban nincs kvíz, akkor a szerver az aktuális értékek alapján legenerálja egyben a kalandot, és a tovább gombokkal már csak megjelenítem az újabb próbák eredményeit.

Ez esetben, ha teljesítettem, akkor minden kaland költség levonódik (ÉP, VP, LE, ital, stb.), a lélekgyémántok jóváíródnak, és visszakerülök a listába, anélkül, hogy a teljes kaland szövegét megjelenítettem volna.

Így ez nem is bug, hanem szimplán a technikai megoldásból adódik, csak én nem tudtam (vagy valamiért elsiklottam felette, ha említve volt ).

Bocs, hogy rémeket láttam
Dátum: 2009.11.09. 14:28:17
Egészen addig élvezet kalandozni, amíg nem jön egy 42. szintű építés próba, vagy egy 35. szintű felejtés próba.

Onnantól kezdve viszont már inkább a szívatás szóra tudnék asszociálni, amit úgy lehet elkerülni, hogy tudom, mi vár rám. A kalandban amúgy is a szövegek az érdekesek (ha azok), nem pedig az, hogy egy 199. szintű mágia próba sikerül-e.

Ezért jó tudni, milyen próbákra lehet számítani, szerintem.

Látod, így kell normálisan véleményt formálni
Dátum: 2009.11.09. 13:52:42
Nem akartam, csak bepánikoltam, hogy eltűnt az előző, és nekiláttam egy másiknak

De ezentúl jobban figyelek, hova kattintok
Dátum: 2009.11.09. 13:20:15
Trükközni ettől még lehet szerintem. Kapásból tudnék egy módszert, de azt nem akarom a fórumra kiteríteni, majd megírom Baratynak.

Értem én, hogy mit szeretnének kivédeni, de sajnos a jelenlegi módszer egyszerűen kijátszható, ráadásul generál egy másik problémát is.

A problémámra megoldás lenne szerintem, ha a vissza gomb megnyomásakor a kaland a listában maradna, viszont már csak másnap lehetne folytatni. Ez esetben nem tűnne el örökre a semmiben, ha egy másik kalandot megcsinálok a "visszázott" után.
Dátum: 2009.11.09. 00:35:45
Ha egy kaland közben a "vissza" gombot megnyomom, akkor visszadob a kalandok listájához, és egyben el is veszi a kalandot!!

Kérlek, tegyétek lehetővé ilyenkor a kaland folytatását, ne vesszen már el!
Vagy a vissza gomb automatikusan azt jelenti, hogy eldobom a kalandot? Szerintem nem. Ha nálatok igen, akkor legalább egy figyelmeztető kérdést tegyetek a gombra, hogy a felhasználó tájékoztatva legyen arról, mi fog történni.

Eddig két kalandom veszett el így, van rá lehetőség, hogy visszakapjam őket? (nem feltétlen kell ugyanaz, ami volt, valószínű nem is tároljátok, véletlenszerű is megteszi)
Dátum: 2009.11.08. 22:11:07
Köszi

Kb. egy órája csináltam meg én is, a wikit már módosítottam.
Dátum: 2009.11.07. 17:33:37
Gondoltam, hogy ez lesz a válasz, de ezzel nem vagyok előrébb információ terén

Természetesen ezt szándékoztam tenni amúgy is, csak utálok 2X VP-t, ÉP-t bukni, ha nem feltétlen muszáj.
Dátum: 2009.11.07. 14:00:22
A mentor
A megmentő

kalandokról van valakinek bővebb infója?

Wikidoton csak a név van sajnos kitöltve. Sajnos nincs kristálypontom, hogy kipuhatoljam, mi van benne.
Dátum: 2009.11.06. 21:38:17
Melyik állat őrzi Tündérország kapuját Petőfi Sándor János vitéz című művében?
Hiéna
Sas
Tigris
Oroszlán*

Tündérország első kapuját őrzötte
Félrőfös körmökkel három szilaj medve.

De fáradságosan János keze által
Mind a három medve egy lett a halállal.

"Ez elég lesz mára," János ezt gondolta,
Nagy munkája után egy padon nyugodva.
"Ma ezen a helyen kissé megpihenek,
Holnap egy kapuval ismét beljebb megyek."

És amint gondolta, akkép cselekedett,
Második kapuhoz másnap közeledett.
De már itt keményebb munka várt ám rája,
Itt őrzőnek három vad oroszlán álla.

Hát nekigyűrközik; a fenevadakra
Ráront hatalmasan, kardját villogtatva;
Védelmezték azok csunyául magokat,
De csak mind a három élete megszakadt.

Igen feltüzelte ez a győzedelem,
Azért, mint tennap, most még csak meg sem pihen,
De letörölve a sűrü verítéket,
A harmadik kapu közelébe lépett.

Uram ne hagyj el! itt volt ám szörnyű strázsa;
Vért jéggé fagyasztó volt rémes látása.
Egy nagy sárkánykígyó áll itt a kapuban;
Elnyelne hat ökröt, akkora szája van.

Elnézést a hosszú idézetért, de egyben kerek

Pontosítani kell a kérdést.
Dátum: 2009.11.04. 22:58:06
A legjobb lenne talán, ha a felhasználó a saját beállításai között be tudná állítani, hogy figyelmeztetést kér, ha
- állatot fogott be
- kalandot talált
- őskövet talált
- megtámadták
- szövetségi esemény történt
- egyéb esemény történt

Ettől függetlenül, ha nem lenne valamelyik bekapcsolva, még ugyanúgy ott lenne az események/eddigi csaták közt, csak nem világítana a menüsor, mint a karácsonyfa.

Így mindenki úgy állítaná be, ahogy neki tetszik.

Persze, ez csak egy ötlet, és nem feltétlen hasznos, ha ennyi mindent engedünk a felhasználónak állítgatni, de mindenképpen felhasználóbarát.

Szerk: fogalmazás
Dátum: 2009.11.03. 13:37:13
Az már tegnap megtörtént

1 perce kaptam választ, ugyanazt írta, mint neked: ez hiba, majd utánanéz.
Dátum: 2009.11.03. 13:25:02
Elméletileg az üt kritikust, akinek nagyobb a szakértelme. Ha ugyanakkora, akkor senki. Ezért elméletileg nem lehetséges, hogy mind a ketten kritikust üssünk.
Dátum: 2009.11.03. 11:49:06
GlassEye
VS
Yrden

Idomított állataid, A Nyalókafaló Manó, egy 66. szintű gyilkos szilmill, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán, egy 59. szintű minotaurusz vezér és A Kalapácsos Ember, egy 58. szintű ogre is részt vesznek a csatában. Rohanni kezdtek egymás felé.
jégbörtön varázslat repül ki kezedből. (-150 VP). 273 sebzést okoztál. A varázslat hatással van az ellenfeledre: -56 Védekezés.
Yrden ajka hangtalanul mozog, és máris létrejött egy kataklizma. Félrevetődsz. Csak 451 pontnyit sérültél. Az állataid 54 életpontot sebződtek.
Lesújtasz a Vámpírtőrrel. Yrden 242 pontnyit sérült. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+85 lélekenergia) A Nyalókafaló Manó, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán és A Kalapácsos Ember is támadnak. 2 támadással 109 sebzést okoztak.
Egy gyors csel után Yrden a hasadat támadja. 73 pontnyit sebzett rajtad. Az állataid 1 életpontot sebződtek.
Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a Vámpírtőrrel gyorsan alulról támadsz. Yrden 306 pontnyit sérült. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+107 lélekenergia) A Nyalókafaló Manó, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán és A Kalapácsos Ember az oldaladon harcolnak. 3 támadással 184 életpontot sebeztek.
Védekezőn felemeled fegyvered, de ekkor Yrden egy alsó támadást indít. Melléütött!
Egy gyors támadást indítasz a Vámpírtőrrel Yrden lába felé. Eltaláltad, 282 sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+99 lélekenergia) A Nyalókafaló Manó, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán és A Kalapácsos Ember acsarogva támadnak. 3 támadással 170 életpontot sebeztek.
Yrden rád veti magát, a Hóförgeteggel sebezhető pontot keres. Melléütött!
Megcélzod ellenfeled felsőtestét a Vámpírtőrrel. Yrden az utolsó pillanatban félreugrik. A Nyalókafaló Manó, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán és A Kalapácsos Ember is ellenfeledre vetik magukat. 3 támadással 96 életpontot sebeztek.
Egy gyors csel után Yrden a hasadat támadja. 320 pontnyit sebzett rajtad. Kritikus sebzés! Az állataid 3 életpontot sebződtek.
Lesújtasz ellenfeledre. Eltaláltad, 207 sebzés! Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+72 lélekenergia) A Nyalókafaló Manó, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán és A Kalapácsos Ember is ellenfeledre vetik magukat. 3 támadással 125 sebzés!
Egy gyors csel után Yrden a hasadat támadja. Eltalált, sérültél 110 pontnyit. Az állataid 1 életpontot sebződtek.
Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a Vámpírtőrrel gyorsan alulról támadsz. Yrden 316 pontnyit sérült. Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+111 lélekenergia) A Nyalókafaló Manó, Dzsin Dzsin Dzsingisz Kán és A Kalapácsos Ember acsarogva támadnak. 3 támadással 189 sebzés!
Ellenfeled már láthatóan fáradt, csak arra maradt ereje, hogy valahogyan megpróbálja kivédeni a csapásaidat.
A csatában összesen 2499 sebzést okoztál, és 954 sebzést kaptál.


Ez elméletileg ugye nem lehetséges?

V2, GlassEye
Dátum: 2009.10.31. 13:19:53
Svédország címerében hány korona található?
9
1
3*
5
Én alapból 11-et számoltam össze. Ha a pápasüveg-szerűeket is hozzávesszük, akkor még több.

Kiegészítés:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a0/Coat_of_Arms_of_Sweden.svg

Ha csak a piros koronákat nézzük, akkor sem jó a helyesnek jelölt 3, mert a két oroszlánon egy-egy, a pajzs tetején egy, a címer tetején még egy, az már 4.

Gyomláljátok ki ezt a kérdést légy szíves.
Dátum: 2009.10.23. 22:17:16
Mely országok között fekszik Lettország?
Észtország és Litvánia*
Oroszország és Litvánia
Észtország és Oroszország
Lengyelország és Ukrajna
Hibás a kérdés, a második válasz is jó válasz.
Dátum: 2009.10.20. 23:24:22
Sajnos sikerült valakinek belefosnia a kvízkérdések közé egy kilencedik, de rossz Dr. Bubós kérdést, és volt, aki át is engedte. Gratulálok.

Sajnos nem emlékszem 100%-ban a kérdésre, valahogy így szólt:
Milyen állat Dr. Bubó?
uhu
fülesbagoly
* (nem emlékszem)
* (nem emlékszem)
A kérdező szerint fülesbagoly. Szerintem meg uhu (latin neve bubo bubo), másik nevén nagy fülesbagoly.

Itt jegyezném meg, hogy a fülesbagoly többféle is lehet (erdei fülesbagoly - asio otus pl.), már csak azért is nem jó válasznak, mert nem pontos, pláne hogy még ott van egy 100%-osan jó válasz mellette.

Nem tudom hogy lehet kiszedni a kérdést, talán, ha a válaszok közt a "fülesbagoly"-t keresitek, ahol ez van megjelölve, és amúgy másik válasz lehetőségként meg ott az "uhu" is a kérdésre (majd megoldjátok a technikai részét ).

Ami ebben igazán elszomorít, hogy én hónapok óta nem értékelhetek kérdéseket, mert túl sok a "hibás" kérdésem (zömében nem jól válaszoltak az emberek viszonylag egyszerű, világosan feltett kérdésekre), ezzel szemben özönlenek be a rosszabbnál rosszabb kérdések, és tétlenül nézhetem, hogy benn is maradnak.
Dátum: 2009.10.18. 16:21:41
Az alábbiak közül melyik eszköz befolyásolja a számítógép sebességét?
HDD
Ventillátor
CPU
Táp

Két jó válasz is van: HDD, CPU. A HDD pl. adatok írásakor/olvasásakor határozza meg a sebességet, a CPU pedig aritmetikai műveletek végzésekor.

A kérdés helyesen pl.: Az alábbiak közül melyik eszköz befolyásolja a számítógép számolási sebességét?

Vagy töröljétek.
Dátum: 2009.10.08. 14:29:24
Mit nevezünk marinírozásnak?
Sós, erősen fűszeres, ecetes lében pár napig pácoljuk a halat*
Fokhagymával teletűzdeljük a húst sütés előtt
Mustáros mézzel kenegetjük a flekkent
Pirított cukorral bevonást


"Marinírozás: a pácolásnak az a formája, amikor a sóval egyidejűleg egyéb ízesítő anyagokat is alkalmaznak, például ecet, étolaj, fűszerek (bors, hagyma, majoránna stb.)."
Itt találtam: http://www.fvm.hu/main.php?folderID=1625&articleID=4378&ctag=articlelist&iid=1

Nem csak halat lehet, nem feltétlen ecettel, stb.