Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.01.31. 17:40:43
Ez nem feltétlen fejfájás kérdése. Időről időre felbukkan a neten egy kis cikk, ami arról szól, hogy az emberek nem betűről betűre olvasnak, hanem az agy valahogy a komplett betűhalmazt vizsgálja, és abból találja ki az adott szót. Vagyis ha az adott szóban az első és utolsó betű jó helyen van, a többi lehet akármilyen sorrendben, az agy értelmezni tudja a szót különösebb probléma nélkül.

Tsemézseteren az eégsz ckik úgy vlot líevra, hgoy a sazvbakan a btűek özsse vtalok csréelve.

Ebből következik, hogy egy betű elütést sem feltétlen vesz észre az ember, sőt pl én mint rutinos kvizelő, mikor megkaptam a kérdést délután, egyből azonosítottam hogy az összes válasz j-re végződik, vagyis az j-ly párosban kell gondolkodni, egyéb hibákra nem is fókuszáltam.
Dátum: 2011.01.31. 15:48:03
Idézet: Teking - 2011.01.31. 09:36:20
Így utasította el valaki egyik nap zsinórban 3 kérdésemet (felgyűltek kicsit a jó válaszok) és másnap ugynazt a hármat (rohadtul érdekelt, mi lesz, szóval megpróbáltam) elfogadták!!!!!! ez nem statisztika, és nehéz észérvekkel magyarázni.


Azért ezzel vigyázz, mert a kérdések változtatás nélküli visszatétele minimum javítási lehetőség nélküli elutasítást, többszöri alkalom után azonnali törlést és 3 nap eltiltást von maga után, amennyire az ismerős adminoktól hallottam. Erre az esetre sajnos azt kell mondjam 100%-ban admini mulasztás, ugyanis meg sem próbált az értékelő rákeresni a kulcsszóra, hogy van-e már hasonló a rendszerben.

Idézet: Archibald Cunningham - 2011.01.31. 15:32:51
New York = The Big "A"..


1, Nem Big A, hanem Big Apple, csak esetleg rövidítik egyesek.
2, Attól hogy becézik így, a város neve nem A, hanem New York.
Helyesírási hiba nincs, idióta válasz van, csak jó fej volt az admin és javításra adta vissza a kérdést.
Idézet: HFerry - 2011.01.27. 15:23:45

De ha Drakinba bele lehet kötni, azt mondom ott van a Végzetúr wiki.


Én meg azt mondom, hogy a Végzetúr wikin van egy príma leírás a kvízírás rejtelmeiről. Ne csak másnak ajánlgasd, olvasgasd te is!
Ha benne maradt volna a zárójel, akkor rosszul feltett kérdéssel, vagy még valószínűbb helyesírással kapta volna vissza a kérdést. Bár mi itt lelkes amatőrként igyekszünk segíteni, de biztosan tudom, hogy az adminok jelentős része figyelemmel követi a kvízes topicokat, és az esetek 99%-ában plusz pontként értékeli, ha a kérdésfeltevő normális stílusban kommunikál a leendő/visszautasított kérdései kapcsán, és láthatóan megfogadja a tanácsokat.

Nem szívesen mondok ilyet, de ApaSas kérdésének visszadobása egyértelműen az 1%-ba tartozó admini hiba.
Mozgalmakat passzolom, első szerintem tökéletes ebben a formában.
Idézet: ApaSas - 2011.01.18. 13:01:49


1968 szenteste készült a Világűrből a Földről az első fénykép. Melyik hajóról készült?

1 - Apolló 8 *
2 - Vosztok
3 - Mercury
4 - Szojuz



A másik két kérdésben maximálisan megerősíteni tudom csak Kócot, ennél viszont erősen bántja a szemem, hogy csak és kizárólag a helyes válasznál van konkrét űrhajó megjelölés, a többi három név így önmagában maximum az adott űrprogramot jelenti, aminek a keretei között a névvel sorszámmal ellátott űrhajókat fellőtték. Tehát vagy vedd ki a 8-t is a válaszból, és módosítsd a kérdést valami ilyesmire:

Melyik űrprogramban bocsátották fel az az űrhajót, melyen 1968 szenteste elkészítették az első űrfelvételt a Földről?

Vagy marad az eredeti kérdés, és a rossz válaszokhoz is tegyél egy sorszámot, hogy ne legyen kiemelve a helyes válasz. Ja és űrhajóról, nem hajóról. Hajó a Titanic volt de arról max búvárvételt lehet készíteni, nem űrfelvételt
Melyik egy énekesmadár neve az alábbiak közül?
boronatúrogató
ugarugráló
barázdabillegető
szántásraszálló
Dátum: 2011.01.09. 11:16:42
Pontosabban maximum annyi szakipontot kaphat egy állat, mint az alapszintje, és egy szakiján maximum alapszint/2 pont lehet.
Szintén zenész, szerintem is simán befért volna.
Idézet: Lanmandragoran - 2011.01.02. 21:42:17
Ránézésre sokkal inkább hiba a negyedik válasz, ami egyáltalán nem a feltett kérdésre válaszol, ezért átfogalmazást igényel.
Emellett apróbb, de szintén javítható hiba, hogy sokkal szebb lenne ha a 3. válasz is bibliai személyekről szólna, valamint ha nem lenne a helyes válasz után zárójeles megjegyzés.
Ránézésre sokkal inkább hiba a negyedik válasz, ami egyáltalán nem a feltett kérdésre válaszol, ezért átfogalmazást igényel.
Emellett apróbb, de szintén javítható hiba, hogy sokkal szebb lenne ha a 3. válasz is bibliai személyekről szólna, valamint ha nem lenne a helyes válasz után zárójeles megjegyzés.
Látom te még nem olvastad el azt a sokszor leírt mondatot, hogy az az adatbázis, amit a játékosok látnak, és amiben keresni tudnak, csak a töredéke a teljes adatbázisnak, csak azok a kérdések szerepelnek benne, amiket már besoroltak a játékosok. Ezzel szemben az adminok a teljes, cirka 250-260 ezer kérdést tartalmazó adatbázist látják, és ez alapján döntenek.
Neked meg ide irogatni felesleges. Oké hogy príma fórumtroll vagy, de ide olyan emberek is járnak, aki észérvekkel kívánják meggyőzni egymást, ezzel is csiszolva a tudásukat, szélesítve a látókörüket. Egy értelmes vita ugyanis erről szól. Hogy ez szerinted felesleges, csak és kizárólag téged minősít.
A speciális értékelést kicsit talán erősnek tartom, viszont nincs jó válasz a felsoroltak közt. Gábor pap egy török gyűrűt hagyott Gergőre, nem pedig egy talizmánt. Az a gyűrű talizmánként kizárólag addig szerepelt a regényben, míg a pap el nem vette Jumurdzsáktól az életéért cserébe, és ki nem bontotta a selyemzacskóból.


Egyébként úgy tudom a hivatalos álláspont, hogy egy mű részletébe kérdezés minden esetben speciálisnak minősül, kivétel ez alól, ha az a részlet a cselekmény szempontjából meghatározó erővel bír.

A regényben a gyűrű végig jelen van, talán a összes olyan konfliktus, aminek nincs valós történelmi alapja, a gyűrűnek, pontosabban Jumurdzsák gyűrű utáni hajtóvadászatának köszönhető, így maga a gyűrű egy fontos részlet (foglalkozik is már több, a rendszerben lévő kérdés a témával), de talán az a momentum, hogy hogy került a gyűrű Gergőhöz, nem annyira jelentős.
Dátum: 2010.12.27. 19:52:12
Legalább azt a fáradságot vedd, hogy elolvasod, mi volt a gond a kérdéssel.

Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Vagyis a kérdéssel és a válaszokkal sem volt tartalmi probléma, de helyesírási, stilisztikai, vagy fogalmazási hibákat követtél el, ami miatt visszaküldték javításra.
Csak úgy látom túlságosan sekélyes értelmű személy vagy ahhoz, hogy egyedül megtaláld a hibát!
Ez nem Beho függő. Minden játékban ahol bünti jár a nyomdafestéket nem tűrő pm-ért, úgy működik a büntetés, hogy azt a felet büntetik egy "párbeszéd" végén, aki ellen a másik panaszt tett. Az elv pedig valami olyasmi, hogy ha valaki panaszt tesz, hogy nála ez és ez a pm kiverte a biztit, akkor megnézik azt az üzenetet, és ha valóban sértő, megy a ban. De mivel a jóízlés határai egyénenként változnak, ha te nem teszel panaszt a másik ellen, az admin oldalon azt jelenti, hogy számodra az még nem volt sértő.
Anno Hódítóban fórumon az admin direkt felhívta a figyelmünket időről időre, hogy ne menjünk bele ilyen levelezésbe, mert van aki direkt arra utazik, hogy majd úgyse jelenti senki a trágár üzenetet, hanem válaszol rá, és akkor ő bepanaszolhatja a hasonló stílusú válaszlevelet, amire a vezetőség ki is osztja a büntit, hisz a hangnem miatt jár, ahogy ezt a részét te is elismerted.
Idézet: Piciklon - 2010.12.01. 19:37:35


hány állatot lehet egy Végzetúrnak harcba hívnia?

Egyet(válasz)
hármat
egyet sem
hatot

Ok: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ad1. Helyesírási hiba (mondatot nagybetűvel kezdünk)
Ad2. Első szintű játékos nem tudhatja

Ad3. 1-3. szinten a helyes válasz az egyet sem, 4. szinttől akadémiáig a helyes válasz 1, akadémiától a maximális 4 hadba hívható állat miatt helyes válasz az egy és a három is. Vagyis a válaszoló szintjétől függően a 4 válaszból 3 lehet helyes.
Ha szeretnéd...
Van egy magyar városod válaszlehetőségnek, ami a kérdés szempontjából nevetségesen primitív, ezen kívül van egy a kérdést tagadó válaszod. Vagyis a 4 válaszból kettő nem üti meg azt a szintet ami a bejutáshoz kell.
Dátum: 2010.11.20. 21:19:41
Ha népek nevei akkor ugyanúgy kisbetű a magyar helyesírás szerint. Csak a németek írnak minden szart nagybetűvel