Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Állatorvosi faló. Egyrészt spec/érdektelen (sose tudom hogy kinél melyik mit takar) másrészt rossz válasz a 4. tagadó. Így, mivel halmozottan rossz kérdés, nem kaptál indoklást, mert a rendszer nem képes többet megjeleníteni.
Dátum: 2011.02.14. 21:01:38
Két nap alatt nem elunni kell hanem megcsinálni.
Ha neked egy szimpla "mit jelent" típuskérdés, üdítő szigetnek számít, akkor menj el nyaralni rá! Nekem pl pont ezek a 4-5 szavas, minden érdekességet mellőző tucatkérdések jelentik azt a híg tengert, ami ellen tenni kell valamit.

Hogy nyelvünk gyönyörű, és vannak gyöngyszemei, azt távol áll tőlem hogy vitassam. De egyfelől már így is több ilyen kérdés van a rendszerben, mint amire szükség lenne, az első játékosok két éve bőven eleget tettek már fel. Másfelől pedig egy olyan szó, amire a gugli dob alig hetes száz találatot (a szinonimája, a cseperedik cirka 65k találatban szerepel), az nem nyelvünk egy gyöngyszeme, hanem egy keveset használt, alig ismert tájszó, ami önmagában pont olyan érdektelen, mint egy 300 fős település a Bükk erdeiben. Fel lehet tenni azt a kérdést olyan formában, amitől valóban gyöngyszem lesz, akkor nem is fogsz rá szerepeltet vagy érdektelen besorolást kapni, de ez nem az a forma.


Ja, és ha csak nem vagy admin (amit kétlek, mert akkor nem is próbálnál ilyen kérdéseket feltenni), halovány lila gőzöd sincs róla hogy mi szerepel az adatbázisban, és mi nem. Te csak azt a töredékét látod, amit már besoroltak a játékosok, néhány 10k az eddig feltett (utolsó információim szerint) 260-270k kérdésből.
Ego kérdése szerintem is jó lehet, persze az első verziós 4. válasz nélkül.

THM - kár erőltetni. Jelen formájában szimpla számtanpélda, ha meg a jelentésére kérdezel rá, baromi nehéz lesz négy olyan választ összeállítani, hogy érthető legyen, kapcsolódjon a bankokhoz, közgazdasághoz, de ne is legyen olyan körmönfont, ami csak végzett könyvelőknek nem kínai. És még ha találsz is 4 ilyen választ, a mit jelent kezdetű kérdésre alapból esélyes a már szerepelt értékelés, mert már így is jóval több van a rendszerben ebből a típusból mint amennyire szükség lenne.


Megyés kérdés: Éppenséggel jó lehet, a 19 megye nevét szerintem illik tudni fejből, de elég sok kérdés van már róluk, lehet hogy szerepeltet kapna.
Dátum: 2011.02.13. 16:30:03
Vagy ha csp-ből támadod
Dátum: 2011.02.08. 23:25:30
Jaja, valaki ráindult, most negyed óra alatt lement 0,1...

Viszont v1 már megint 6% felett van

mod.:
Áh, ugrál ez össze vissza, valaki tényleg csavargatja azt a potméter
Dátum: 2011.02.08. 23:17:14
Egyéb jó válaszokról nem ment vita, a mélység ugyanis nem szerepel a válaszok közt, olyan szó pedig, hogy színszélesség nincsen. Az, hogy a fénynek van spektruma, azaz SÁVszélessége, attól a SZÍNszélesség szó még nem lesz értelmes. Csak a fiúknak úgy látszik késő van a szövegértéshez.

A színerősség viszont valóban létező fogalom, a legalábbis pókerben mindenképp
Dátum: 2011.02.08. 22:50:49
Én 2,5 órája nézem, azóta 0,6% lement. Valami nem kerek azzal az egy órával. Az utolsó hsz-em óta 0,05-tel csökkent.
Dátum: 2011.02.08. 22:26:38
Ellent kell mondjak, v3-on viszont 1%-on belül vagyunk, és folyamatosan csökken 0,01-0,03%-ával. 8 körül még 1,5%-nál állt.

Viszont brutális az ép-je. Direkt figyeltem, a mai állapot szerint, 0,01% az minimum 30k ÉP, vagyis valamivel kevesebb mint 3M élete lehet hátra, pedig a százalék már a béka popója alatt leledzik.
Dátum: 2011.02.08. 22:08:57
Bár közelében nem vagyok a topnak, este nyolc óta cirka kétszáz csatám volt nekem is, átlag 5-7k sebzéssel.
Dátum: 2011.02.07. 23:10:22
Tuti. Eredetileg is úgy volt hogy nem növel, a wikit írtátok jól annó.
Dátum: 2011.02.07. 22:04:57
Idézet: Craslorg - 2011.02.07. 19:22:36
A turbónak nincs jelentősége a szakértelmek növelésénél, mert csak az alapszakiszintek számítanak, mint plusz tényező, de holnap én is letesztelem, hogy változik-e ha a transzplanton növelek 1-et.


Teszteltem, nem drágít. 25+25 transzplanttal ugyanannyi volt 0-ról 1-re növelni egy szakit, mint aztán 26+24-gyel.
(a poén hogy ezt eddig is tudtam, csak annyira kötöttétek az ebet a karóhoz, hogy elbizonytalanodtam)
Akár mennyire meghatározó alakja Földes László a magyar zenei életnek, az, hogy xy albumát melyik évben jelentette meg, egy lexikális réteginformáció, amit még a fanatikusok sem biztos hogy fejből tudnak, de a műveltségtől garantáltan távol áll. Sőt, ugye most februárban lesz a búcsúkoncertjük. Innentől még inkább rétegtudás.
Igen, a "valamelyik író, X művében, ki kicsoda." szintén rossz kérdés; irodalmi művekkel, filmekkel kapcsolatban csak olyan kérdés férhet bele az általános műveltségbe, ami a főszereplőkkel, fő cselekményszállal kapcsolatos (persze ez is a mű általános ismertségétől függ)
Dátum: 2011.02.06. 19:32:31
Miért írtam volna én? Mert értem a kérdést? Vagy mert egész véletlen tudom hogy a debreceni Református nagytemplom nem világörökségi helyszín?
Én kérek elnézést, amiért nekem nem derogál utánanézni egy kérdésnek mielőtt megreklamálom, főleg ha olyan téma, amiről illene hogy legyen valami sejtésem.
Dátum: 2011.02.06. 18:01:40
Pedig nagyon egyszerű a megfejtés, és még csak az sem mondható hogy valami speciális érdeklődés kéne hozzá.

A négy válasz közül három a magyar világörökségi helyszínek közé tartozik, a negyedik, a református Nagytemplom nem. És nem igazán kakukktojásos kérdés ami tilos, mert egyértelműen meg van adva a "szűrési feltétel" ami alapján a helyes válasz kitalálható, míg egy hagyományos "Melyik a kakukktojás?" kérdésnél pont az a gond, hogy 99%-ban lehet olyan szűrési feltételt találni ami alapján más a helyes válasz, nem pedig az amit a kérdező megjelölt, a kvíz pedig nem gondolatolvasó verseny.
Dátum: 2011.02.06. 15:59:32
Könnyűzene:
Előadók:
- Michael Jackson
- Jon Bon Jovi (Bon Jovi)
- Pataki Attila (Edda Művek)
- Kalapács József (Pokolgép, Kalapács, Omen, Hard)
- Lars Ulrich (Metallica)

Együttesek:
- Pokolgép
- Tankcsapda
- Ossian
- Rolling Stones
- Kárpátia
Zeneszámok:
- Kamikaze: Isten hozott a földi pokolban
- Pokolgép: Ítélet helyett
- Janicsák Veca: Most múlik pontosan
- Hooligans: Tartson örökké
- Tankcsapda: Egyszerű dal
- Guns N' Roses: November Rain
- Guns N' Roses: Paradise city
- Metallica: Nothing else matthers
- Michael Jackson: Earth song
- Bikini: Közeli helyeken

Komolyzene:
Zeneszerzők:
- Wolfgang Amadeus Mozart
- Johannes Brahms
- Erkel Ferenc
Zeneművek:
- Brahms: V. Magyar Tánc
- Carl Orff: Carmina Burana
- Csajkovszkij: B-mol zongoraverseny
- Ennio Morricone: La Profession
- Vangelis: Conquest of paradise
Dátum: 2011.02.05. 00:11:17
Idézet: Yaksee - 2011.02.04. 21:05:35
Idézet: Tommybear - 2011.02.04. 19:50:25
Elsőre azt kaptam válaszként,hogy javítsam ki a helyesírási hibákat(sok a vessző és a szóköz) utána elfogadják.
Okés !Bemásoltam a M.Office.Word-be,nyomtam egy nyelvhelyességi ellenőrzést.
Ezután a javított változatot másoltam be a kalandszerkesztés oldalra..

Válasz ugyanaz...

Beküldött kalandodat az adminisztrátorok elutasították. Indok: Helyesírási és/vagy nyelvi hibák

Íme:

Egy erdőn visz keresztül az utad. Még a kocsmában hallottad, hogy nagyon régen egy nagy csata színhelye volt az erdő. A győztesek a megölt szörnyek koponyáit a fákra szegezték, és némelyik koponya szemüregébe drágaköveket, aranytárgyakat tettek. Ahogy egyre beljebb mész, egy csillogó foltot látsz az egyik fa ágai között.. Lehet, hogy az egyik koponya ? Leveszed a páncélodat, és elkezdesz felfelé mászni a fa törzsén.
Amit találtál, az valóban egy szörny koponyája.
Hatalmas fogai egykor félelmetes fegyverként harcolhattak,de ma már nem jelentenek veszélyt. Ahogy jobban megnézed, az egyik szemüregében a pók által beszőtt szikrázó tárgy lapul. Próbálod, de nem tudod leszedni a koponyát, mert egyik kezeddel a fát fogod. Utoljára minden erődet összeszeded, és megpróbálod letépni.
Nagyon nehezen, de sikerül ! A koponyát a köpenyedbe rejted, picit megpihensz, majd elkezdesz lemászni a fáról.
Már félúton vagy,amikor megcsúszik az egyik lábad, és lezuhansz a mélybe.
Szerencsére van nálad gyógyital.Megiszod, és már van annyi erő benned ,hogy elhagyd az erdőt.


Amennyiben valaki ki tudja javítani..úgy,hogy megfeleljen a "magas" követelményeknek felhasználhatja.

Várom a helyesírási hibákra a tippeket !

Tommybear


Így estére ennyi elég lesz? Lehet van még benne...


Biztos!
(a dupla szóközöket nem emeltem ki)

Emellett a sok tőmondat magyartalan, értelmetlen, és nincs befejezés sem.

Pl az első két tőmondat:
Egy erdőn visz keresztül az utad, melyről a kocsmában hallottad, hogy nagyon régen egy nagy csata színhelye volt....
Dátum: 2011.02.04. 23:55:15
Viszont látja a tárgyaidat is, ellenben a tulajdonságaid pontos leosztásával. Aki rutinos, még tán következtetni is tud, hogy melyik tulajdonságod lehet kiemelkedő, aki nem rutinos, annak meg hót mindegy.
Akkor nézzük konstruktívan a két kérdést:
- rakott káposzta: mint minden recept, ez is tájegységenként máshogy készül, nyilván többségében méz nem kell bele, de simán lehet kishazánkon belül olyan tájegység, ahol rakott káposztának egy vegetáriánus ételt neveznek, amiben darálthús nincs. Az egyetlen fix hozzávaló a káposzta.
- Xenó háború: végzeturas kérdést nem teszünk fel! Vagy nem tudja rá a választ egy első szintű kezdő játékos, vagy már feltette valaki, vagy nagyritkán olyan épp aktuális eventhez tartozik, ami jelen pillanatban nevetségesen egyszerű, fél év múlva viszont vagy a kutya sem emlékszk rá, vagy már a harmadik fut az adott eventből, így értelmetlenné téve a kérdést/válaszokat.
Dátum: 2011.01.31. 17:53:40
Idézet: Mort - 2011.01.31. 17:30:53
Egyre több csatában szenved vereséget a karakterem olyanoktól akiknél 100-al nagyobb IQ,Tau,Erő,Védekezés,Támadásom.


Szerencsével hogy állsz? Mikor felvételt nyertem az Omegába, az első arénabajnokságon okoztam egy két olyan embernek meglepetést, aki előtte naponta 2-3-szor átgyalogolt rajtam. Pedig továbbra is ugyanolyan gyenge voltam, csak épp eltűnt a horda és szövibónusz a túloldalról, nekem meg jóval magasabb volt a szerencsém. És nem egyszer vertem meg, ami betudható a randomnak, kb úgy nézett ki, hogy az addigi 2-0; 3-0 helyett 1 ide 1 oda, ha én támadtam én nyertem, ha ő támadott ő nyert.