Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Fizikailag, ha valaki mellett elfutsz, és az nem áll meg és húzódik félre míg elhaladsz mellette, akkor leelőzöd. Ha félreáll addig lihegni, akkor kikerülöd. Hogy ez a helyezések alapján nem minden esetben számít előzésnek, az már egy teljesen más kérdés.

De ha nem megyünk bele, hogy előzés-nem előzés, a kérdés a lehetőségekhez képest normális formában már szerepel régóta, a válaszok csapnivalóak, a helyesírás borzalmas. Ennél több indok szerintem nem kell egy kérdés elutasításához.
A legszebb, hogy ő szövetségének jó kommunikációs készséggel megáldott toborzótisztje
Dátum: 2011.03.15. 15:38:41
Sehol nem látom hogy bárhol is konkrétan utaltam volna rád, tudod akinek nem inge....

De javaslom menj be még ma a bankodba, intézni a gyűjtést, biztos örömmel látnak, hisz nekik is fizetsz.
Dátum: 2011.03.15. 15:13:45
Komolyan, mennyi vicces ember játszik itt... Nem fizetünk a játékért, mert hisz ki van írva hogy ingyenesen játszható, de azért elvárjuk, hogy az üzemeltető a hétvégéjén (amikor normális ember a családjával van kinn a szabadban ) ingyen és bérmentve (mert hisz nem fizetünk a munkájáért) ügyeletet tartson, hogy nekünk ne két nappal később kelljen kitölteni az olimpiát!

Röhej...
Jajj de kár hogy nincs karim ott lenn
Ránézésre helyesírási hiba nincs, csak pontatlanul feltett kérdés van, amit az admin nem akart rosszul feltett kérdés opcióval visszaküldeni, mert akkor nincs lehetőség a javításra.

Ugyanis mi lesz, ha Montenegró is tagja lesz az EU-nak? Akkor a kérdésed egyszeriben nem lesz jó, mert nem lesz olyan ország ami megfelel a felsorolt paramétereknek. Időhatározó nélkül soha ne tegyél fel olyan kérdést, ami elavulhat.
Dátum: 2011.03.13. 20:17:32
Pontosabban mindenkinek feleződik, de lehet venni relikviát, amivel visszaáll az eredeti elfogási arány, ha több vesztett csatád van mint nyert.
Dátum: 2011.03.13. 16:17:13
Az alacsony szintű pókok megléte önmagában merénylet az alacsony szintűek nagy részével szemben. Akkor miről is beszélünk?

Ha eseménypontot lehetne pp-ből is szerezni az eseményportyázáshoz, akkor a pókoknak hawaii dizsi lenne, főleg hogy még EH bónuszt is kapnak. Ezzel szemben a vadászoknak, különösen a sztázisbubisoknak, ugyanúgy 400 portyagyőzelmet kellene elérniük a jutalomért. Vagyis a mérleg határozottan elbillen a már így is túl erős pókok felé. Vagy úgy gondoltad, hogy a vadászoknak meg ne kelljen portyázni, vadásszák el az eseménypontokat a jutalomért? De ha szerinted mindenkinek csak annyit kénbe csinálnia mint egyébként, akkor egyáltalán minek event? Írják jóvá a jutalmakat aztán jónapot!

A lehető legigazságosabb megközelítés, hogy játékstílustól függetlenül szükség van mindkét erőforrásra ugyanolyan arányban az event sikeres teljesítéséhez.

Idézet: Kardpeter - 2011.03.13. 16:14:54
... valamint valós pénz van egy pók-ba beleölve, valahogy sosem kerül elő.


Valószínűleg azért nem mert egy pókba sokkal kevesebb valós pénz van fektetve, mint egy normális játékosba.
Dátum: 2011.03.13. 16:06:17
Lesz
Már többször volt róla szó itt a fórumon, a szimpla szótárkérdések nem megfelelő kategória.
Dátum: 2011.03.13. 15:29:41
Buksi lépj ki és be a karakterrel, ha ez sem segít, pm itt fórumon Baratynak. De szerda előtt ne nagyon számíts válaszra, ált csak munkaidőben van jelen.
Dátum: 2011.03.13. 14:23:13
Vagy ha így maradna az is egy nagyszerű eseményt jelentene, mert egyformán kicsit negatív mindkét szélsőséges taktika számára, egyik oldal sem kerül előnybe a másikkal szemben.

Másrészt meg aki a játék adta lehetőségek felét nem használja ki, az mégis mi a túróért várja el, hogy mindent a segge alá toljanak?
Azt, hogy csomó csupa érdektelen számadatot kéne fejből vágni a kérdésedhez, így teljesen jogos az értékelés.
Szerintem már szerepel valami ilyesmi. Meg úgy általánosságban, úgy tudom az adminok többsége már nem pártolja a szavak jelentését firtató kérdéseket, mert elég sok van már belőlük, mondhatni a köszönjük, megtelt kategória.
Dátum: 2011.03.10. 22:56:24
A kérdés gondolom arra vonatkozott, hogy Toscana egy olasz régió (mondhatni megye), Szicília egy sziget, Westminster pedig egy kerület Londonban. Az egyetlen város a válaszlehetőségek közt a helyes megoldás.
Hmm, érdekes probléma. Hogy nem megy át, abban szinte biztos vagyok, több sebből vérzik. A 142,857 egy ún ciklikus szám, bármennyivel szorozzuk fel, a számjegyek sorrendje változatlan marad, csak a helyiérték változik. Ha valaki nem foglalkozott annyira a matematikával, hogy az ilyen érdekességek megragadjanak benne, már az is sok időbe telik, hogy idáig eljusson a gugliban. És a bajok csak itt kezdődnek. A válaszok közül az egyetlen, amelyről találni lehet matematikai vonatkozást, az a főnix-szám, ami viszont egy teljesen másik matematikai érdekesség.

Szóval ha van is valami madár után kapott megnevezése a ciklikus számoknak, az nem hogy nem közismert véleményem szerint, hanem egyenesen csak egy szűk speciális érdeklődésű körben ismert. Mondom ezt kb fél óra guglizás után. (egy 5 perces kérdéshez)
Dátum: 2011.03.05. 18:37:39
Miklós hozzászólása alapján, két olyan játékos közt, akik indultak az eventen, automatikusan eventportya fog lefutni, hagyományos portya akkor lesz, ha a két karakter egyike nem eventezik.
Dátum: 2011.03.05. 18:33:51
Viszont te sem látod hogy mit kifogásolnak a többiek. Ha elfelejted odaírni hogy melyik szövetségről van szó, és kinél kell érdeklődni, akkor elég titkos lesz a dolog.
Dátum: 2011.03.05. 18:29:04
Hát nem kimondottan elmesélős vicc. Ha kihámozzuk a nyelvi, helyesírási, és tagolási kavalkádot, nagyjából annyi a történet, hogy személyes előadást igényel, szükség van egy mesélőre(M), és egy áldozatra(Á). M megkéri Á-t, hogy amikor befejez egy mondatot, Á mindig kérdezze meg, hogy "Hogy?"...
M - Cukrot vettem a vásárba!
Á - Hogy?
M - Így ni, Jancsi bácsi kifizette!
Á - Hogy?
M - Így ni! Jancsi bácsi megütött!
Á - Hogy?
M - Így ni... (és jöhet az illusztáció egy taslival)
Dátum: 2011.03.04. 17:43:26
Akkor itt is, Kajtar kérdésére is válaszolva:

Idézet: Lanmandragoran - 2011.03.04. 17:18:40
Azért vannak letiltva, mert a játéknak csak egy közös nagy cenzor adatbázisa van, így mindazok a szavak, amelyek karakternévként visszaélésekre adnának lehetőséget, a kvízben sem szerepelhetnek, mert hiába lehetne akár bármelyik etnikumról, akár Hitlerről, Sztálinról stb korrekt, felhangoktól mentes kérdést írni, gondolom nem kell részletezni, milyen karakternevek lennének ha nem lenne effajta szűrés.


Idézet: Kajtar48 - 2011.03.04. 11:05:58
Idézet: Lanmandragoran - 2011.03.03. 21:50:30
.... Egyik idegennyelv ismerete sem minősül alapműveltségnek. .....

Tudom, OFF
Kérdésem: Miért nem? Legalább egy, akármelyik ....


A legalább egy, akármelyik, természetesen hozzátartozik egy művelt ember tudásanyagához, hogy legalább alapszinten ugassa egy kicsit. De a kulcs az egyik - akármelyik ellentét. Míg az majdnem hogy elvárható, hogy tudjon az ember valamilyen nyelven, az nem várható el, hogy tudjon egy konkrét nyelven.
Ha az egyik nyelvet engedélyezik, akkor az összes többit is engedélyezni kell, mert ugyanaz a kategória. Attól hogy valaki a körte angol/német/spanyol/japán/eszperantó megfelelőjére kérdez rá, az pontosan ugyanaz a kérdés, ha az egyik befér, a másiknak is be kell.
Én személy szerint nem szeretném a vadászataimat azzal tölteni, hogy számomra teljesen idegen, és érdektelen nyelvek kifejezéseit keresgéljem online szótárakban. Szerencsére az adminok álláspontja is hasonló az értékelési alapelvek alapján.

Remélem sikerült elfogadható magyarázattal szolgálnom azon információk alapján, amelyhez én is úgy jutottam hozzá nálam okosabbaktól.