Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2015.01.02. 14:56:11
És mi lesz a többséggel akinek nem is sikerült? Kb 10-szer próbáltam rá, egyszer sikerült elindítani, aztán valahol a 10-15. kérdésnél meg is szakadt...
Dátum: 2015.01.02. 14:47:10
Nem látom mi a baj Alvariellel... Az eredménylista alapján mindenkinél olyan medál van amilyennek lennie kell.
Dátum: 2015.01.02. 14:40:15
Indítványoznám, hogy a hét elején, ha végre sikerült ténylegesen elhárítani a hibát, legyen egy olimpia, ezt meg most kapcsoljátok ki a fenébe, mielőtt megint ki lesz osztva egy adag kvízmedál a szerencséseknek, akik véletlenül meg tudták csinálni...
Dátum: 2015.01.02. 14:14:58
És a vicc az egészben, hogy nem a támadó fél húzásai, PC-zése miatt törtetek meg és estetek szét, hanem a vezetés elhamarkodott, le nem kommunikált taktikai húzása miatt, amivel ti magatok többet ártottatok a csapatnak, mint az ellenfél a napi 2 szintes csapással egy héten keresztül....

Tudod mi a dicsőséges vereség? Amikor nem tudnak megtörni titeket, amikor két hét után az ellenfél gratulál a kitartáshoz, elismeri a teljesítményeteket, netán hosszú távú békét és szövetséget ajánl.

Na ez nem az lesz.
Dátum: 2015.01.02. 13:41:24
Igen, valóban benn van a játékban a szubplazma, legális a használata. A sokportyás küldetéseimet én is rendre azzal csinálom meg, francnak sincs kedve görcsölni az ütőtávomban. De attól még gerinctelen húzás olyan szövetséget kihívni háborúzni, akinek a 90%-át eleve csak szubplazmával éritek el. Persze, értem én, a cél a mielőbbi ingyen LE, de azért megvannak a határai a korrekt játéknak amit háborúnak lehet nevezni. Amit ti csináltok a plazmával, az már valami egészen más.

Azazel kicsoportos hasonlata szerintem erre a tökéletesen helytálló, nem a PC-re. Mintha a Feláldozhatók következő részében arra bérelné fel őket valaki, hogy egy kisiskolás osztályban szedjék el mindenkitől a mobiltelefont meg az uzsipénzt.

Ettől függetlenül az ellenfél "taktikai" húzását a kiszivárgott információk alapján legalább annyira nem tartom korrektnek. Régi motorosként alkalmaztam már én is nem egyszer a ki-be lépkedés/léptetés csalafinta eszközét, alkalmaztam már zsoldosokat háború idejére, ha úgy hozta a helyzet, de ez csak akkor korrekt, ha normális megbeszélés előzi meg, akár fórumon, akár privátban. Meg lehet kérni valakit hogy lépjen ki arra a három napra, és ha csapatjátékos, büszkén vállalja hogy pillanatnyilag ezzel tud a legtöbbet segíteni, még ha bukik is 20% LE-t az építéséből, meg ki lehet rúgni egy szó nélkül bizonyítva ezzel hogy a vezető nem más csak egy hatalommániás diktátor, akinek a csapat azt jelenti hogy mindenki bólogatva nyalja az ő hátsóját....
Dátum: 2015.01.02. 12:15:42
A háború sosem a gerincességről szól. Ha úgy vesszük, eleve gerinctelenség gyengébbet támadni, akit garantáltan legyőzünk. Na de ki lesz olyan hülye hogy erősebbet támadjon meg, ahol esély nincs a győzelemre? A PC egy eszköz, egy fegyver ami bekerült a játékba. Nem használni kb olyan, mintha nem rohannám le páncélos lovassággal a gyalogos hadtestet, mert jajj szegények meg fognak sérülni...

Ha már ott tartunk, én sokkal jobban elítélem a támadó fél általi szubplazmázást. Ha már olyan tökös valaki, hogy kiáll háborúzni, akkor ne azokat csapkodja szubplazmával akiknek esélyük sincs reagálni, hanem igenis álljon bele a pofonba.

Ekkora erőfölénnyel, plusz plazmázással nem tudtok összehozni három nap alatt 50 csatát és kétszeres különbséget? Na ez a szánalmas, nem a PC...

Hogy a védekező fél nem hódol be és minden lehetséges eszközzel megnehezíti a dolgotokat? Nem is értem mi ezzel a gond. Elvégre védekezőként az a célom, hogy a, visszaverjem a támadást; b, akkora veszteségeket okozzak, hogy ne érje meg hetente visszajárni a támadónak.

(Ettől függetlenül tartom a korábbi véleményem a megbeszélés nélküli kirugdalás inkorrektségéről. Nem volt betöltve a kút? És amit addig beépítettek? Az menjen a levesbe? Nem tudom mekkora volt az eredeti létszám, 4-5 fő esetén már többszáz k lehúzásról is beszélhetünk...)
Dátum: 2015.01.02. 10:35:41
Idézet: Virágszál - 2015.01.02. 09:03:31
A kivágást visszautasítom, mert nem volt beépítve a lélekkút náluk és nem tudtak a katakombába menni vagy hagyták magukat óránként ütni ( 1 személy). Ez a megoldás a vezetőség részéről megengedhető.



Érdekes, aki hozzánk jelentkezett, miután kihajítottátok, annyira nem tartotta fair, megengedhető megoldásnak. Pedig a tegnapi röpke fórumos ismerkedés alapján kellemes, értelmes társaság, aki ráadásul még a játékot is ismeri valamelyest.
Főleg egy ilyen szövetségi bemutatkozó után kételkedem a rugdalás korrektségében:
-A szövetséggel egy igazi, összetartó játékos csapatot szeretnénk összehozni. A fő szempont egymás támogatása, segítése és egy igazi szerepjátékos légkör létre hozatala.



(Egyébként egyetértek Offs-szal, régi szép idők... Mikor a Ködkapuban direkt rámentünk, hogy az antiPCegyezményeseket szivassuk... A második-harmadik csapás után minden szövi rájött, hogy nem érdemes egy másik szövetség miatt önként beállni a célkeresztbe...)
Dátum: 2014.12.29. 23:17:15
Nem fog. Mivel mi is érintettek vagyunk, szövitárs ráérdeklődött ÜSZ-en:

sziasztok

V6 valószinüleg nem műKödik "automatikusan" A KIÍRÁS SZERINT a szövetségi bajnokság,mivel egy hete várjuk,több szövetségben hogy induljon, kérnénk egy kiindulási dátumot hogy mire számítsunk.

Thanks.
ma, 13:26
Miklós
Szia,
V6-on még nincs szövetségi bajnokság, ahhoz kicsit fiatal még a világ, várjatok türelemmel Várhatóan februártól lesz majd.

További jó játékot,
Miklós
Dátum: 2014.12.13. 22:34:27
Ugyan, nincs itt semmi félreértés, hisz köztudott, cseresznyééknél "fülbevaló módra" párosan szép az élet. Esetleg hármasban ha szerencsés a fürt.
Dátum: 2014.12.09. 16:42:57
Idézet: Azazel - 2014.12.09. 08:40:51
Mi van az olyan emberekkel, akik érdekes színfoltnak tartják, tetszik nekik( mert például imádnak kötekedni a kötekedőkkel ), de mégis odáig jutottak, hogy inkább nem írnak kérdést, mert így, ahogy most van, már nem annyira tetszik nekik?

Nem lenne érdemes tenni valamit, ahelyett, hogy politikusi pátosszal kijelentitek "...akinek nem tetszik, el lehet menni..." ?


Halkan jelzem, talán két éve írtam kérdést utoljára, mondhatni én is ilyen ember vagyok. Pedig nekem még kapcsolataim is vannak régről akikhez fordulhatnék segítségért. Csak nincsenek olyan ötleteim, amiből lehetne igényes, magas színvonalú, érdekes kvízt faragni, és még nem szerepel valamilyen formában. Igénytelen tucatkérdést pedig nem fogok feltenni csak azért hogy kényszeresen kérdezzek valamit, ezért inkább nem is írok.

Egyébként szerintem sok szempontból most a legjobb a szitu. Van egy "remek" admin aki beenged mindent, ergo lehet kérdést írni, kb mindenki jó értékelést kap szinte minden igénytelen szemétre, és van 1-2 hozzáértő admin is, aki néhány naponta rostálja a friss kérdéseket, és közben ha régi rossz kérdésre akad, azzal is foglalkozik. Persze abban a pár napban a szemét jó párszor körbefut a besorolás miatt, ez a gyenge pont a rendszerben, ami valóban idegesítő, számomra is az.
Dátum: 2014.12.08. 22:28:06
Láttad milyen pipikkel dolgoznak manapság az illuzionisták?
Dátum: 2014.12.08. 22:12:33
Idézet: Poostmaster - 2014.12.08. 21:35:37
Idézet: Lanmandragoran - 2014.12.07. 20:15:43
Ha jól értettem a fenti kollégát, az érvednek nem a "lexikális/jó/akármilyen értékelést adott" részével van objektivitásbeli probléma, hanem a "felületesen átolvassa" a szubjektív.

Ezt nem egészen értem.

A két megelőző hozzászólásodból kiderült, nálad az értékelés eredményétől független alapfeltételezés, hogy az értékelő felületesen olvassa át a kérdést és a válaszokat. Vagyis fel sem tételezed, hogy rendesen elolvassák a kérdéseket, netán utánanéznek a jó és rossz válaszoknak egyaránt, nehogy kettő vagy több jó válasz legyen, figyelnek a helyesírásra, stb. Az általad tapasztalt hibák alapján általánosítasz, és szubjektíven egy kalap alá veszel minden admint.

Idézet: Poostmaster - 2014.12.08. 21:35:37

Erre meg csak azt mondanám, hogy nem tartom valószínűnek, hogy az összes rossz kérdés egyetlen admin műve. Vagy keressünk egy bűnbakot, és rendben van minden?
Ha pedig mégis ő tette, miért van még a helyén? Akkor ő húzza le a többi munkáját, nem én.


Azért beszélek egy adminról, mert amikor anno Cras-ék elkezdték csökkenteni a jelenlétet, abbahagyni a játékot, valaki már akkor elkezdte a Behonál ezt a típusú "kiváló" munkát, és Kócoséknak sem sikerült leállíttatni, vagyis elég magas pozíciójú belső ember csinálhatja hobbiból, nem valami megbízott lektor aki erre kapja a fizetését. Csak azóta egyre nagyobb mozgástérhez jutott ahogy fogynak a normál adminok.


Idézet: Poostmaster - 2014.12.08. 21:35:37

Most pedig még egyszer szeretném leszögezni:
A javaslat nem egyes emberek, emberek egy csoportja ellen szól. Próbáljátok már meg egyszer végig gondolni, és azt bizonyítani nekem, hogy miért is jó ez a rendszer. Nem azzal kell foglalkozni egy javaslatnál, hogy fikázzátok aki föl merte tenni.
Szerintem a ti hsz-eitek között is elég sokat lehet találni azokból, amikor panaszkodtok egy-egy funkcióra. Vagy az más? Nektek szabad? Ti okosat mondok, más meg nem?


És azt mégis hogy bizonyítsuk neked, hogy egy érdekes foltnak tartjuk a játékban, amit szeretünk, és amitől garantáltan nem válik monoton kattintgatássá az egész játék? Neked nem tetszik? Rengeteg módja van hogy ignoráld, és meg van oldva az egész probléma, ami nem is létezett.
Dátum: 2014.12.08. 21:54:34
Igen, valóban 12k hozzászólás van a Kvíz5 topicban, ez egy nagyon szép, nagy, hangulatkeltésre alkalmas szám. Csak épp aki rendszeres olvasó, (Azazel, te pl tudom hogy az vagy, és többnyire a védőügyvéd oldalon ), az pontosan tudja, hogy ennek effektíve a harmada talán, ami megkérdőjelezett minőségű kérdést tartalmaz, aminek egy részét aztán többen meg is védenek, így a 4000 már közelebb áll a valósághoz, ha a topicban szereplő rossz kérdések számát kell megbecsülni, ami már messze nem olyan durva szám, főleg cirka 300k össz kérdésszámhoz képest. Újabb enyhítő körülmény, hogy a topic 2010 februárjában nyílt, azaz majdnem 5 éve üzemel. Ehhez képest kis utánajárással kideríthető, hogy az előző 4 ilyen topic (Kvíz1-4) másfél év alatt termelt cirka 36000 hozzászólást.

Ez alapján egyáltalán nem látom gáznak a helyzetet. Emellett 3-4-5 világon olimpiázom rendszeresen, és elvétve találkozom cinkes kérdéssel, ami egy ~300k feletti darabszámú adatbázisnál szerintem azért elég jó aránynak mondható. De lehet hogy 48 kvízmedállal a hátam mögött kicsit más a tűrésküszöböm ha lexikális, vagy speciális kérdésről van szó, mint egy átlag játékosnak.

Persze, részben tényleg igaza van mindenkinek aki kritikát fogalmaz meg. Sokkal rosszabb minden, mint mikor Kóc, meg Cras, meg Cirip, meg a többiek végezték az admin munkát, mert ők egységesen dolgoztak, követhető elvek szerint. Ugyan akkor is rengetegen panaszkodtak, csak inkább épp a szigorúság miatt, de ennek többen szerintem pont örültünk.
Most valóban kerülnek be új, és rossz kérdések elég jelentős számban. Csak épp rövid időn belül ki is kerülnek, mivel a megmaradt játékos-adminok figyelnek és takarítanak. Stev97c nem olyan nagyon régen a fórumon is megszólalt többször, illetve találkozón Hatsepsut is megerősítette hogy legalább még egy "hagyománytisztelő" admin van, akik az újonnan bekerült kérdéseket folyamatosan szelektálják.

Persze ez nem látszik kifelé, mert épp elég pluszmunka nekik a játék mellett az adatbázis, a rendszeres fórumkommentelgetés már nem fér bele.

Csak szerintem picit furcsa, hogy ha szóba kerül a kvíz, akkor nem azok a régi játékosok kardoskodnak leghangosabban a változtatás mellett, akik tudják milyen volt a kvíz 3-4 éve, akik esetleg ismertek Kócék közül valakit "személyesen", netán vették a fáradságot és megkeresték személyesen Miklóst vagy Erikát (Hatse) és rajtuk keresztül beleláttak a rendszerbe. Ellenben a kritizáló hozzászólásokban rendszeresen hemzsegnek az idióta, hozzánemértő, s.ggfej, meggondolatlan, felületes, és egyéb hasonló színvonalú és töltetű jelzők, amik nem az objektív jobbító szándékról, hanem a személyes sértettségről tanúskodnak.


Idézet: Amnael - 2014.12.08. 11:37:01
Már bocs Hans de amikor kitalálok egy nyomorult kérdést és visszalöki valami idióta minden átgondolás nélkül aztán másnap látom a kérdésemet helytelenül leírva ugyan azokkal a válasz lehetőségekkel innentől ők milyen objektivitás legyen?


Bár nem nekem szól, de.... A megfogalmazásodból az következik, burkoltan arra célzol, az admin visszaélt a lehetőségeivel, ok nélkül visszadobta a kérdésedet, majd az egészet igénytelenül lemásolva felrakta, hogy övé legyen a jutalom. Ezt a gyanudat idáig hányszor jelezted ÜSZ-en? Mert ha valóban így lenne, azt logok alapján biztosan tudnák ellenőrizni, és eltávolítani az érintett admint.
Dátum: 2014.12.08. 20:10:06
Idézet: Vmati - 2014.12.08. 17:59:13
Alapban ez is azzal érkezett, amit teljes mértékben megértek és elfogadok. De hogy letiltsanak ezért ezt nem értem.



Öööö, ezt nem értem. Hogy hogy alapból ez is azzal érkezett? Egyszer már visszadobta az admin lexikálisnak értékelve? Feltetted ugyanúgy még egyszer? Mert egy kérdést nem dob ki kétszer a rendszer értékelésre, ha egyszer már lexikálist kaptál rá, az admin csak manuálisan törölni tudja, de az meg nem jár letiltással.
Dátum: 2014.12.07. 20:15:43
Ha jól értettem a fenti kollégát, az érvednek nem a "lexikális/jó/akármilyen értékelést adott" részével van objektivitásbeli probléma, hanem a "felületesen átolvassa" a szubjektív.
Mert (feltételezhetően) egyetlen admin "áldásos" tevékenysége miatt lehúzod az összes admint, szarnak bélyegzed az egész rendszert, és kukáznád a csudába.

A sporton belül pedig azért csak foci és F1 van külön kiemelve a sportágak közül, mert ez a két sportág az ami a feltett kérdések mennyisége alapján komolyan érdekli a játékosok többségét. (nem azt a többséget, aki panaszkodik hogy miért vannak ezek a kérdések benn, hanem azt a sokkal nagyobb részt akik felteszik ezeket a kérdéseket).
A többi sportkérdést kényelmesen besorolhatod a többi alkategóriába (sportolók, események, olimpiák, szabályok...)
Dátum: 2014.12.03. 13:37:37
A merev vázas irányítható léghajó feltalálója Schwarz Dávid és nem Zeppelin, de a Zeppelin léghajók Zeppelin tervei alapján épültek. Schwarz terveit és a szabadalmát valóban megvásárolta de nem lekoppintotta, hanem felhasználta a saját elképzeléseihez, és újat alkotott. (amennyire tudom)
Dátum: 2014.12.02. 22:55:50
Lassan megnézném a kvízolimpia végeredményét...
Dátum: 2014.12.01. 12:47:39
V1-5 halott, 6 még megy. Legalább most látszik, hogy tényleg új szerveren van
Dátum: 2014.11.23. 23:30:54
Bár szerintem mindkettő töklexikális érdektelen egy egy tájegység lakossága által használt speciális rétegszó, de míg a kokojszára 1600 találatot hoz a gugli, addig a törökborsra 6x annyit, szóval a kettő közül a kokojsza ezerszer speciálisabb.
Dátum: 2014.11.23. 20:19:22
Hát nem sokat tehetsz. Kincsesládával az aktuálisan legyőzött entitás kincsestáblájához és az azt megelőzőhöz férsz hozzá, azok közül tudsz választani. Vagyis ha neked már 90-es tárgyakat ajánl fel, akkor túlhaladtál entitással a 75-ös táblán, a kinézett lánchoz már csak visszahívott epik segítségével juthatsz hozzá.