Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Nagyon görény vagyok ha azt mondom, hogy többek közt kimondottan ezért spec?
Azt belekalkuláltad hogy a Concorde a név ellenére csak felébe-harmadába francia gép? Egy angol-francia konzorcium terméke, és a neve is a latin egység szóból származik. Szóval a legismertebb válaszlehetőség sántít, innen meg már necces a kérdés.
Idézet: Craslorg - 2011.03.27. 18:21:55
Karácsony nagy 'K'.


Bibipp, téves! A magyar helyesírás szabályai szerint az ünnepnapok neve nem számít tulajdonnévnek, így mivel köznév, kis kezdőbetűvel írandó. Az csak a köznapi használatban elterjedt téves szokás, hogy nagybetűvel írjuk őket, nagy ünnepnek jár a nagybetű elven. Nem jár!


Gittegylet éppen maradhatott volna szerintem is, bár úgy tudom az általános szabály, hogy mű részletébe való belekérdezést nem fogadnak el csak ha kötődik a főcselekményhez. Jelen példa elég határeset, maga a gittegylet léte a kisbetűs büntetés miatt összekapcsolódik a fő cselekményszállal, de a tagjai név szerint már kevésbé. A válasz egyébként egyszerű, Boka, mint a grund vezére nyíltan elhatárolódott tőle, hogy a "hadnagyai" közt szerveződő alvállalkozásban része legyen.
Dátum: 2011.03.27. 11:29:10
Idézet: Teking - 2011.03.27. 08:30:40


Gondjaidra bízott kisgyermek evés közben fuldokolni kezd, enyhén elszürkül, sípolva, gyéren veszi a levegőt. Mit teszel?
Hívom a mentőket, ütögetem a hátát.
Hívom az ügyeletet, ütögetem a hátát.
Mentőt vagy ügyeletet hívok, és a gyereket a lábánál fogva, fejjel lefelé tartva rázom.
Ölbe kapom, majd a legközelebbi orvoshoz vagy kórházba viszem

Aki ezt az emeletes baromságot írta (különösen ezekkel a lehetőségekkel) annak kívánom... könyörgöm, töröljétek! ha valaki nem hallott a heimlich-műfogásról, és a max amit tenni tud, hogy ütögeti a kölök hátát, annak tök mindegy mentőt vagy ügyeletet hív. ráadásul az ügyelet amúgy is hívná a mentőt, ezen nem múlik semmi! ez egy kifejezetten veszélyes, félrevezető kérdés! törölni!


Aki hallott már a Heimlich fogásról, annak tudnia kéne, hogy kisgyermek esetén szigorúan tilos alkalmazni, mert a csontjai nem szilárdultak még meg annyira, hogy elviseljék a terhelést, és miközben megpróbálod megmenteni, ripityára töröd az alsó bordáit.

A két, szinte ugyanolyan válasz persze nem jó, főleg hogy egyáltalán nem a telefonálás az első, mert nem egész három perc alatt kell elhárítani a fuldoklás okát.
Ráadásul bár most mindenhol azt találtam, hogy a hátat kell ütögetni, határozottan úgy emlékszem, hogy évekkel ezelőtt én pl még azt tanultam, hogy lógatni kell a lábánál fogva ha még annyira kicsi a gyerek hogy erre van lehetőség.
Idézet: Poostmaster - 2011.03.25. 10:56:47

Egyszerűen arról van szó, hogy nem tudom elfogadni, ha egy nyilvánvalóan ÉRDEKES kérdés a szemétbe repül, mert egy embernek nem tetszik, és véletlenül olyan pozícióban van, hogy lesöpörheti. Nem vagyok Eddie Murphy fan, én minden olyan filmet megnézek, amin szórakozni lehet. A kérdést pedig nem úgy készítem, hogy naponta bámulom a weblapját, hogy mi új történt vele. Csak eszembe jutott, hogy hopp, ebben a filmben több szerepet is játszott. Utána nézek már, hátha érdekes kérdés lehet. A kérdés feltevője tehát már nem a speciális rétegből van.


A mostanában megreklamált kérdéseid alapján mondhatom, hogy nem a választott témáiddal van baj. Mind a középkor - professzor kapcsolat, mind az Eddie Murphy - sok szerep egy-egy olyan érdekes téma, ami valóban beleférne a kvízbe gond nélkül. Ami hibát észrevételem szerint hajlamos vagy elkövetni, hogy megfogod a baromi érdekes témát, majd kiragadsz belőle egy olyan apróságot, amire épeszű ember kizárt hogy fejből tudjon válaszolni, kényszerítve van rá hogy guglizzon.
Idézet: Poostmaster - 2011.03.25. 10:04:35

Ebben a játékban a kvízkérdések fele arról szól, hogy ki tudod-e guglizni 5 perc alatt.
Valaki már említete, hogy ha műveltségi vetélkedő lenne, akkor a válaszokra fél perc lenne adva.


Csak halkan jegyezném meg, én soha nem az 5 perc gugliidőből indulok ki. Én mindig az olimpiában gondolkodom. Ott 18 másodperc jut egy kérdésre. Márpedig ha egy kérdés bekerül adatbázisba, bármikor visszaköszönhet olimpián.
Dátum: 2011.03.24. 22:50:12
Világbajnokság
Világbajnok versenyző (50 pontért): Sebastian Vettel
Világbajnok csapat (25 pontért): Red Bull

Ausztrál Nagydíj, Melbourne
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Alonso
3. Schumacher
Leggyorsabb kör: Webber
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Mercedes GP

Fun tipp (+1 pontért): Force India
Melyik csapat versenyzője fog először kimenni a boxba bármilyen okból? (Az esetleges boxutcából rajtolás nem számít, csak 1 kör megtétele után)
Mert kb annyit érdemes tudni a fimről, hogy Eddie volt a főszereplők, meg egy adag mellékszereplő.
Szám szerint viszont kb csak az tudja aki megrögzött Murphy fan. Vagyis egy speciális réteg.
Dátum: 2011.03.24. 21:36:36
Idézet: Pörgönc - 2011.03.24. 20:12:42
Még egy gondolat, attól, hogy a többi nem bubis játékos (a összes játékos mondjuk 98%) nem reklamál, a rendszer még igazságtalan előnyöket szolgáltat nektek velük szemben, amit jó lenne kompenzálni valamilyen módon.


Csak hogy tisztázzuk, a maradék 98% azért nem reklamál, mert az ég világon semmilyen probléma nincs a láthatatlan bubisokkal. Mit kéne hogy kompenzáljanak? Hogy semmilyen reakció nincs a két karakter közt, mert a láthatatlan hiába bivalyerős, úgyse portyázik? És hogy kompenzálják, írjon a rendszer automata üzenetet? Nincs miattuk esélyük bajnokin? Na bumm, amúgy se lenne, mert azt már másfél éve kőbevésték a pókok hogy kiből lehet bajnok.
Ja, és akkor ők még undorító módon ki is zsákmányolják a környezetüket, akár óránként porbadöngölve mindenkit aki él és mozog, csak hogy nekik jobb legyen.
Akkor hol is vannak a problémák, az igazságtalan előnyök, a kompenzáció?

Jaaa, hogy az teljesen szabályos, a játék adta kereteken belül van? A bubi is, csak éppen azzal a játékos kizárólag a saját játékélményét teszi tönkre, nem pedig a teljes ütéstávjáét.

Szánalmas...
Nem pofátlanság. Mivel az értékelés szerint a csak a válaszokkal volt gond, a kérdést változatlanul, helyrepofozott válaszokkal gond nélkül felteheted.

Én személy szerint szívesen látnék még sok-sok ilyen jellegű kérdést, nem is konkrétan a téma, a nyelvezet, a megfogalmazás az, ami kitűnik a hétköznapi szennyárból. (De persze én is csak egy vagyok a sok játékos közül, a szavam nem sokat ér)


Viszont én szemetebb lettem volna a helyedben egy picit.
Én a kérdést fogalmaztam volna át úgy, hogy ne legyen benne konkrétan a festészet. Pl ki mintázhatná meg, ki ábrázolhatná, valami ilyesmi a ki festhetné meg helyett. És akkor lehet kicsit szabadabban mozogni a képzőművészetek közt.

ui: De hogy kötözködjek is egy pöppet, ha Petőfi mást nem szeretett Szendrey Júlián kívül, akkor hogy kerültek a cipruslombok Etelke sírjára?

((Fenébe, egyértünk Crassel. Ez a kérdés szempontjából jó, nekem meg ciki ))
Akkor ne írd bele hogy festőt keresel, fogalmazd kicsit kétértelműen a kérdést. Ez pont olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy "Melyik európai folyó érinti a legtöbb országot?" és a rossz válaszok Nílus, Amazonas, Jangce. (Sőt, véleményem szerint a táncművész szerepeltetése olyan volt a képzőművészetről szóló kérdésben, mintha a fenti folyós példában a negyedik válasz egy tó lenne)

Ne fogalmazz bele a kérdésbe olyan egyértelmű paramétert, ami aztán szándékosan és kirívóan nem teljesül a rossz válaszokban, mert triviális lesz tőle a kérdés, amit ugyebár nem szeretünk

És tudomásom szerint az adminok sem. Ha bántja a szépérzékét, visszaküldi rossz válaszokkal, ha viccesebb kedvében találod, kapsz egy túl könnyű értékelést.
Épp ez az. A kérdésben megadtad hogy festőt keresel, és a válaszok közt csupán egyetlen festő szerepel. A szép nyelvezetet lefordítva, megkérdezted, hogy melyik festő alkotása Petőfi portréja, majd a válaszok közt van egy híres építész, egy híres szobrász, és egy táncművész, akiknek lövésük sincs a festészethez.
Dátum: 2011.03.20. 23:04:54
Ha nem a szövibowling utáni hétvégékre lesz időzítve, elméletben érdekel
Neked leszakadt volna a kezed, ha ellenőrzöd mielőtt beküldöd? Itt az új v4, tudomásom szerint napi több száz, ha nem több ezer új kérdést küldenek be a játékosok, kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy a játékosok helyett dolgozzanak, végülis mi kapjuk a jutalmat ha elfogadják a kérdést, nem ők.

Ráadásul az elgépelés mellett stilisztikailag sem stimmel a kérdésed, a helyes válasz kétszer olyan hosszú mint a többi, emiatt is előszeretettel szokás helyesírással visszaküldeni.
Mert csak szerinted nincs benne hiba

Hauer, pl nálad láttam hogy érdeklődtél valami telefonos kérdés miatt.... cégekre, márkákra, termékekre vonatkozó kérdések eleve nem mennek át, mert reklám jellegű felhangjai lehetnek. Az alapértelmezett értékelés rájuk a túl könnyű, ha valami specifikációról szól a kérdés, esetleg a speciális.
Dátum: 2011.03.19. 23:16:16
Az elején az alkalmazott haditechnika a kimerült nagyjából a tankokban, hajókban/tengeralattjárókban, ill repülőkben. A végére jöttek ugye a VV1 és VV2 rakéták, majdnem egy atombomba, meg a többi "csodafegyver".

Ebből kb a flotta az ami szerepel a válaszok közt.
Tegyük hozzá, hogy pont a friss v4, és a kényszerküldi miatt tudtommal momentán sokkal engedékenyebb a kvízadminok többsége, és a már szerepelt és a helyesírás értékelést amolyan jokerként is használja, ha nincs kirívó hiba a kérdésben, de nem is igazán jó. Pont azért, hogy legalább a javítási lehetőség megmaradjon.
Dátum: 2011.03.18. 23:41:37
Majdnem két évbe telt erre rájönni? Pedig azt hittem ez nem olyan bonyolult játék

Köszönjük Emese...
Dátum: 2011.03.18. 23:05:24
Ki tudod szedni mindkettőt, ehhez az kell, hogy a 15. entitásod maximum 79. szintű legyen, a 30. entitás pedig maximum 99. szintű.
Dátum: 2011.03.17. 20:47:46
Hidas kérdéshez egy apró kieg.: A Megyeri híd valóban "a fővárost elkerülő M0" egy szakasza, viszont a - fogalmazzunk így - keleti hídfője igencsak Pest területén található. Csupán egy mondattal az általad idézett előtt:
egy híd a Duna felett, mely Újpestet köti össze Budakalásszal a Szentendrei-szigeten keresztül


Szerintem Újpest Budapesten van, legalábbis mikor arrafelé dolgoztam, még nem kellett volán bérlet.
Dátum: 2011.03.16. 19:34:36
Kilép-belép? Általában segíteni szokott, főleg ha fórumon keresztül lépkedsz be rendszeresen.