Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Minimum speciális.
Dátum: 2011.04.13. 20:55:41
Azért erről megkérdezném a szabolcsiakat, hogy ott pár éve mikor a nagy áradás volt, bizonyos területeken mekkora szerepe volt az árvízben a természetes folyamatnak, és mekkora szerepe volt hogy valaki azt hitte, majd milyen jó lesz, ha átvágják a 4-es utat...



Sőt, igazság szerint a tavalyi iszapkatasztrófa is árvíz volt lényegében, ahol emlékeim szerint máig nem tisztázott, hogy történt-e emberi mulasztás, akár a tervezéskor, akár az ellenőrzéskor.

De ugyanúgy árvíz lesz, ha egy mesterséges víztározó gátja felmondja a szolgálatot, mert valaki elfelejtett kinyitni/elzárni egy szelepet.


Szóval árvizet igenis okozhat emberi mulasztás.
Dátum: 2011.04.12. 17:06:19
Mivel mind a Földközi-tenger, mind a Fekete-tenger az Atlanti-óceán melléktengere, az ötlettel semmi gond nincs, hisz fizikailag ugyanarról a víztömegről beszélünk, vagyis a felsorolt folyók egységesen az Atlanti óceánba ömlenek a Volga kivételével, hisz az a Kaszpi-tóba ömlik
Dátum: 2011.04.12. 15:16:38
Jogos, a lélekszívás lett "ahogy megbeszéltük" hivatkozással kilőve
Dátum: 2011.04.12. 13:35:00
Miklós írta valahol útközben.
Dátum: 2011.04.11. 21:32:35
Az okoskodás jó, a kérdező volt a hülye
Nem hiszem. Bár PSZÁF konkrétan lehet hogy még nem szerepel, a mi minek a rövidítése típusból viszont van bőven, tipikus sablonkérdés, ami 90% hogy már csak a típus miatt is szerepelt értékelést kap, a maradék 10% az amikor a válaszokat nem sikerül kellő színvonalúra megalkotni, és akkor az értékelés is szigorúbb.
(ha jól olvastam, ez történt veled is legutóbb)
Dátum: 2011.04.11. 16:56:49
Idézet: Poostmaster - 2011.04.11. 11:25:42
Milyen "keresztnevű" whiskey nincs?
Jim
Michael
Johnny
Jack

Ebbe most jól belerántott. Mind létezik.
http://www.luxist.com/2011/02/16/michael-collins-irish-whiskey-debuts-10-year- old-single-malt/


Igazság szerint a kérdés helyes. Úgy speciális ahogy van, de helyes. Ugyanis a whiskey elnevezést mint olyat hivatalosan az ír, és amerikai whiskyre használják, és pont azért vezették be ezt a nevet, mert volt egy időszak a XIX. században, amikor a hagyományos skót whisky sokkal gyengébb minőségű volt, és ezzel különböztették meg az ír és amerikai prémium márkákat. Így mivel a kérdésben whiskey szerepel, a válaszok közt pedig Johnny(sic!) (helyesen amúgy Johnnie) az egyetlen skót whisky, vagyis ilyen keresztnevű whiskey nincs.
Dátum: 2011.04.07. 19:35:42
Malajziai Nagydíj, Kuala Lumpur
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Webber
3. Hamilton
Leggyorsabb kör: Alonso
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: RedBull

Fun tipp (+1 pontért):
Hány versenyző fog legalább 3-szor kimenni a boxba bármilyen okból?
4
Legalább eggyel többet mint ahányadik ez lenne neked
Dátum: 2011.04.06. 10:50:56
A matek rég nem erősségem, de mintha azok a síkidomok lennének szabályosak, amelyek köré kör rajzolható úgy, hogy minden csúcsuk a kör húrján legyen.

Viszont tudtommal az egyenlő szárú háromszög is szabályos síkidomnak minősül.
Dátum: 2011.04.05. 21:29:51
Én se, de nem szégyelltem utánanézni, mikor megkaptam a kérdést.

(Bár az első reakcióm nekem is Móra volt )
Lesz? Mikor lesz? És ha nem lesz? És ha mégis több lesz? És ha már van?


Úgy rossz a kérdésfeltevés, ahogy van, ezen már csak ront a választott téma...
Dátum: 2011.04.05. 20:52:11
Akkor jöhet egy kis irodalomóra ezek szerint?

A mora az időmértékes verselés hosszmértéke, egy rövid szótag egy mora, egy hosszú szótag kettő.
Dátum: 2011.03.29. 23:12:33
Tök mindegy, aki veri a tam-tamot, úgyis mindig azt hiszi hogy jogosan teszi, mi meg úgyis jól leoltjuk.

egyébként nyilván a pontos kérdés ismerete nélkül ez esetben sem szeretnék konkrét állást foglalni, csupán a beidézett tények alapján védtem meg ifjúkorom egy kedvenc, nagy kultusznak örvendő képregényét
Dátum: 2011.03.29. 17:11:01
Idézet: SuperEgo23 - 2011.03.29. 12:49:02

pl : tudtátok, hogy Peter Parker nagynénjének a szomszédjában lakó kislányt Mary ... valakinek hívják? hm... köszönöm...... ez egy abszolúte degenerált kérdés amit nem vártam volna az olimpián.....


Melyik része a degenerált? Peter Parker=Pókember, vagyis egy világszerte ismert képregény/rajzfilm/többrészes mozifilm a kérdés alapja, az a szomszédban lakó kislány pedig a komplett történet első számú mellékszereplője, Pókember szerelme: Mary Jane Watson.
Szépnek éppen nem túl szép, de az admin ha be akarja engedni a kérdést, úgyis kijavítja.
Tapasztalatom szerint az Amazonas szó mazo tagja a tiltott, emiatt nem megy át.
Hoppá, hoppá, akkor meg két helyes válasz is van, ismét egy indok a kérdés ellen!
Eleve ott sántít, hogy olyan hogy B vitamin nincs. Van az úgynevezett B-vitamincsoport, amely vagy 10 féle módosulatból áll, és amelyeknek mindnek más a hatása. Innentől bukta a kérdés, mert nincs egyértelmű helyes válasz adva rá, az már csak a bónusz, hogy az Epidemiológiai Intézet szerint egyáltalán nincs rá helyes válasz.


Ja, és ha nagy mennyiségben van a szervezetemben tömény, akkor engem egyáltalán nem szoktak csípni a szúnyogok, ez már párszor le lett tesztelve. Akkor az alkohol is szúnyogriasztó?