Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.04.22. 16:24:39
Idézet: Cin99 - 2011.04.22. 10:07:54

Melyik vallás nem köthető szorosan Kínához alábbiak közül?
buddhizmus
konfucianizmus
taoizmus
dzsainizmus*

a buddhizmus sem, az is ink india


Viszont a mai Kínának nagyjából államvallása, szóval elég szorosan köthető hozzá.
Dátum: 2011.04.21. 15:55:14
Nem kell rákeresnem a neten, mivel magamtól is tudom hogy mit jelent. Burkoltam arra próbáltam rávilágítani, hogy a kifejezés jelentését József Attila kapcsán egy átlagosan művelt ember akkor is ismeri, ha nem kényszerült rá az utóbbi években, hogy álláshirdetéseket nézegessen. (Elárulok egy titkot, ott is elég sűrűn előfordul a szó, mivel egy jobb munkahelyre ma már alap a kétnyelvű önéletrajz.)

Persze, József Attiláé is épp olyan mint bárki másé. Csak mivel ő József Attila, ezért az ő "épp olyan mint bárki másé" irománya egy iskolában tanított prózai mű, amit illene ismerni, ezáltal a szó jelentését is.
Dátum: 2011.04.21. 13:54:04
Fordítás? Tudtommal egy József Attila mű, amit illik ismerni.
Tudod, azt úgy hívják hogy feltételes mód. Mivel az általad elmondottak alapján a játék nem arról szól hogy a játék kezdetekor kötelező jelleggel 50-50%-ban le kell helyezni az összes követ az összes rácspontra, hanem a játékos a játék során tetszőleges időpontban, tetszőleges metszéspontba helyezheti a sok ugyanolyan kövecske közül a számára legszimpatikusabbat.
Az alábbiak közül melyik állítás hamis a góra?
Kínai eredetű, több ezer éves játék.
A sakkal ellentétben mindig a fekete játékos kezdi a partit.
A játék célja az ellenfél minden bábujának leütése.
A játékosok köveiket rácspontokra helyezhetik.



Én már így találkoztam vele az imént.
Dátum: 2011.04.18. 19:42:17
Azért ha jól emlékszem kis Vettelke már a másodrangú Toro Rossoból is húzogatta rendesen Hemike bajuszát
Most komolyan, egy cirka 5.000 éves, egykoron komoly hadi taktikákhoz is alkalmazott statégiai játékról ez az egy érdekes információ jutott eszedbe, hogy van egy gowiki nevű weboldal róla a wikipédián belül? És ezzel akarnád népszerűsíteni?
Dátum: 2011.04.17. 22:29:02
Pusztán elméleti alapon, a régi rendszerben 400-on belül kellett lenni tökéletes kvízsorral, hogy a scripterek mellett labdába rúghasson az ember. Akkor teljesíthető volt, ezt tudom első kézből. A mostani olimpia pedig a flash alap miatt ha egyszer elindul, sokkal gyorsabb, mintha 50x be kell tölteni az egész oldalt.
(Konkrét esetet nézve, én egyedül voltam, és vertem rád több mint 2 percet, pedig nem egy kérdésnél halk szitkozódásba kezdtem az éjszaka közepén. Lazán el tudom képzelni, hogy egy mázlisabb kérdéssorral valaki még 1,5 percet rámverjen)
Legalábbis ezzel áltatom magam, aztán ha nem egy egyszeri kirívó esetről van szó, amikor minden összejött szegénynek, és rendszeressé válik, akkor elkezdhetünk aggódni.
Dátum: 2011.04.17. 19:40:58
Bocsi Ninja, de igazság szerint az a "dobogó" egyáltalán nem mérvadó. Ahhoz képest, hogy nem 100%-os olimpiák, tán a 2. és 3. helyezett az ami még elfogadható kategória az időeredmény alapján.

(Tudom-tudom, könnyen beszél aki fel se kerül a listára, de a 47 válaszom nekem is bőven 400-on belül volt, pedig nem vagyok rest guglizni)
Pontosan ilyen nem szerepel, de van egy kérdés, ami valahogy úgy szól, hogy ha egy medve elindul délnek x km-t, aztán keletnek x km-et, aztán északnak x km-et és ugyanoda jut vissza, akkor milyen fajta lehet.

(Egyébként ha az adminnak az lett volna a véleménye, hogy rossz a kérdés, akkor nem úgy küldte volna vissza, hogy ilyesmi van már, hanem valami olyan indokkal, ami miatt buktad volna a kérdésfeltevés jogát)
A speciális értékeléssel nem értek egyet; ha napi hírként nézzük túl könnyű, ha hosszú távra vetítve, akkor lexikális. Egy fix, hogy nem jó.
Dátum: 2011.04.15. 15:06:38
Elvileg a https://sites.google.com/site/vegzeturf1/ weboldalon, gyakorlatilag sehol mert Cras úgy látszik lusta egy hét alatt kétszer frissíteni
Dátum: 2011.04.15. 14:03:33
Kínai Nagydíj, Sanghaji
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Webber
3. Hamilton
Leggyorsabb kör: Button
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: RedBull

Fun tipp (+1 pontért): 4
Hány másodperc lesz a különbség (lefelé kerekítve) az első és második helyezett között?
Látod, pont ezt mondom. Nem is arra utaltam, hogy a kérdésírás a bank. Nem-nem, a lemondás.

Én is ott tartom a LE-met, mert hiába van fogalmam róla, hogy manapság hogy kell kinéznie formailag és tartalmilag egy minőségi kvízkérdésnek ami át is megy és nem is sablon, egyszerűen nem stresszelem magam vele, hogy kitaláljam és megfogalmazzam. 2-3 havonta jön egy ihlet, arra rászánom azt a fél órát, órát (nem kevés idő ám kimatekozni, hogy mind a kérdés mind a válaszok beférjenek a megadott karakterszámba, plusz ellenőrizni hogy valóban helytálló információk legyenek, plusz a hamis válaszokat jól megválasztott féligazságokkal tűzdelni), előtesztelem, aztán hátradőlök.

De ennek ez a menete. Akinek "ki van dolgozva" a következő kérdése, mire 5-10 perc alatt elbírálják az előzőt, az komolyan nem tudom, mire számít néha. Aztán persze úgyis az admin a hülye...
Biztosan bennem van a hiba, de nem értem sem a topicválasztást, sem a problémát a bemásolt kérdéssel. Egy kicsit talán magyartalan, de semmi egyéb gubancot nem látok benne.
Többnyire igaz amit mondasz, egy apróságot leszámítva. Akik 100 feletti elfogadott kérdéssel rendelkeznek, csak egy részét gyűjtötték be a "mindent lehet" időszakban, ellenben a mai napig írnak kérdéseket, ha nem is naponta, de 1-2 hetente kerül be tőlük új.

És ha jók az információim, elég sokan próbálkoznak, pedig a lemondás anno pont azért lett bevezetve, hogy senki ne érezze kötelezőnek a kérdésírást, mondhatni akinek nem megy az ne erőltesse. Hosszú távon baromi kényelmes kis bank ez az opció, hisz csak gyűlik, csak gyűlik, és a szintlépések miatt még kamatozik is, ráadásul ha hirtelen szükség van párezer LE-re, az ember csak kattint párat és ott van.
Dátum: 2011.04.14. 18:44:31
Nem mindegy meddig tart? 400 győzelmet kell elérni. Ha utána úgy ítéled meg, hogy van még értelme pluszba is portyázni, akkor majd mérlegelsz hogy van-e kedved vadászni.
Akkor tegyél fel érdekes kérdést Kőszegi Diáról, hogy hogyan érte el mindezt pl, de ne érdektelen réteginformációkat, amire még egy az átlagnál érdeklődőbb játékosnak is annyi a reakciója, hogy mittomén, de ki a francot érdekel....
Nem kellene feltétlen hogy egyszerű legyen, a kulcsszó az érdekesen van. Bár ezt te is pontosan tudod
Eldöntendő kérdést soha ne tegyél fel, mert arra kizárólag két helyes választ lehet adni: Igen vagy Nem. A többi már csak erőltetés, belemagyarázás.