Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.05.25. 17:22:16
Nocsak, nocsak, fejlődőképes vagy?
Dátum: 2011.05.25. 14:22:13
Idézet: Bjork123 - 2011.05.24. 21:54:56


Kit neveztek a magyar Horác-nak(Horatiusra utalva)?
Török Sophie
Radnóti Miklós
Berzsenyi Dániel
Babits Mihály


Valahol sántít ez a kérdés. Tudtommal Virág Benedek volt az, akit a magyar Horácnaknak neveztek, utalva arra, hogy ő fordította le Horatius összes művét. Az itt helyesnek megjelölt Berzsenyinek pedig van egy Horác című verse, de ettől őt a kutya sem nevezte magyar Horácnak.


Kétesélyes a dolog, valójában ha rákeresel, hogy magyar Horác/magyar Horatius, mindkettejükre hoz találatot a gugli, ugyanis mindkettejüket emlegették ezen a néven. Virág Benedeket a műfordításai miatt, Berzsenyit pedig, mert a saját verseinek stílusa volt nagyon hasonlatos a nagy Horatius ódáihoz.
Dátum: 2011.05.24. 16:23:03
Nem, ellenben ha jól tudom egyetemista, aki tudja hogy mire költse a pénzét
Dátum: 2011.05.23. 22:24:04
Nem értetted félre. Valóban forgalmi helyzetre kérdez rá, de ez tipikusan az a forgalmi helyzet, amivel a legjobban lehet ábrázolni a jobbratartás és a balratartás közti különbséget.

Balra kis ívben csak akkor tudsz kanyarodni, ha a bal oldali sávból kanyarodsz balra, a bal oldali sávba. Ezt csak akkor tudod szabályosan végrehajtani, ha egyirányú utcából fordulsz egyirányú utcába, vagy olyan helyen közlekedsz, ahol a KRESZ balratartást ír elő.

Azt nyilván nem kell részletezni, hogy melyik esetben sűrűbb ez a forgalmi helyzet, így a kérdés lefordítva valóban csak annyi, hogy melyik országban van jobbratartás az alábbiak közül.
Amely feltételnek csak Ukrajna felel meg.
Dátum: 2011.05.23. 18:56:42
Pedig Szeged az a Tápéval határos hírEs város, legalábbis a népdal szerint, és Kecskemét a hírÖs Petőfi szerint.
Dátum: 2011.05.22. 17:43:50
Cras, nem felejtetted el véletlenül hozzámadni a RedBull legtöbb szerzett pontért járó pontot?
Az alábbi kémiai elemek vegyjelét összeolvasva az egyik a hét vezér valamelyikének nevét rejti. Melyik?
Kálium, Uránium, Ruténium, Szén
Nitrogén, Bór, Hidrogén
Tantál, Kén
Cézium, Oxigén, Kálium, Jód


Bravo
Dátum: 2011.05.22. 16:05:18
Monte Carlo mindig izgalmas, bár sokszor roncsderby jelleget öltő futam. És ha jól rémlik, nem lesz szárnyállítgatás, szóval aki meg akarja fogni a RB-okat, annak az időmérőn kell parádéznia
Dátum: 2011.05.22. 15:48:18
Látom ez a futam rendesen megkutyulta a tippeket. Alig két találat
Dátum: 2011.05.22. 15:14:59
Ez van ha ipari növényt eszel feldolgozás előtt
Dátum: 2011.05.22. 12:51:18
Ugyan, hova gondolsz? A saját kérdései biztos tökéletesek.
Dátum: 2011.05.20. 22:27:11
Spanyol Nagydíj, Barcelona
Futam végeredménye:
1. Webber
2. Vettel
3. Alonso
Leggyorsabb kör: Webber
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red Bull

Fun tipp (+1 pontért): 10
Ezt azzal egészíteném ki, hogy én úgy tudom, a "sokjókérdéses" játékosokkal csak akkor elnézőbbek esetenként, ha a kérdés a jónehéz, de egyébként baromi ötletes, egyéni kategóriába esik. Ellenben a fantázia nélküli tucatkérdéseket pedig sokkal kevésbé nézik jó szemmel tőlük, mint mondjuk egy elsőkérdéses próbálkozótól.

Mondjuk asszem Semelyikre az utóbbi nem jellemző
Idézet: Felicia - 2011.05.19. 19:59:50


A latin nyelv általános műveltséghez tartozik!!!!!



Mióta? Tudtommal egy általános iskolában sem tantárgy...
Dátum: 2011.05.16. 21:44:33
No igen, pontosan az ilyen és ehhez hasonló időeredmények miatt lett átültetve flash alapra az olimpia. Mutass frissebbet hasonló időeredménnyel

Egyébként kb 350-400sec közt különösebb erőfeszítés nélkül lehet 48-50 válaszos olimpiát csinálni némi keresési gyakorlattal, alatta már szerencse is szükséges hogy ne jöjjenek szopacs kérdések.
Dátum: 2011.05.09. 18:54:36
Idézet: Phobos7 - 2011.05.06. 12:20:18
Az átlagos karakteremmel nekem sincs gond, de amelyik túl tápos az alig fog sajnos, mondjuk azzal sokat nem is vadászom, csak az event miatt most is, de akkor is kevés... vagy ez szint függő is?

Amúgy nem hoz már izgalomba a játék, nagyon elszúrták, úgy kompletten...


Tudom, már régi post, de nem lehet hogy véletlenül bennfelejtettél a csapdabeállításban egy állattípust, amit minden áron el akartál fogni? Azért kérdezem, mert én is hasonló cipőben jártam nemrég, már majdnem Baratyhoz fordultam, hogy nem működik a bubi, pedig még láthatatlan se vagyok. Aztán eszembe jutott, hogy ittas állapotban különösen megtetszett egy állat
Nem hát, az sokkal gonoszabb!

De profin csináljátok, nekem már meg se kell szólalni
Dátum: 2011.05.06. 19:08:34
Török Nagydíj, Isztambul
Futam végeredménye:
1. Webber
2. Vettel
3. Schumacher
Leggyorsabb kör: Webber
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: RedBull

Fun tipp (+1 pontért): 6
Hány autó ér be körhátrány nélkül?
Ööö, miért vennék ki? Ez egy ~85% válaszaránnyal rendelkező kérdés, ami igen könnyűnek nevezhető, de azon a környéken nem tudni autoszűrőről, de ha van is, az sokkal feljebb, valahol 95-99% körül lehet. A 25%-os határ akkor élne, ha pont ellentétes lenne az arány, azaz 600 jó, 3700 rossz válasz.

Ui.: Cras jól tudja (kivételesen ), az utólag törölt kérdések törlődnek a saját kvízlistából. Én töröltettem saját kérdést adminnal, és az eltűnt.
Dátum: 2011.05.05. 21:51:26
Nem. De ha fel tudnék sorolni legalább 30 sorozatot, akkor nyilván igyekszem olyanokat írni, amit más még nem írt, mert ígyis úgyis csak 10 jelölésem lehet