Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.05.29. 21:58:29
Idézet: Sandman010 - 2011.05.29. 21:31:04
Akkor marad a karakter törlése és esetleg egy új regisztráció ugyanabba a világba...



Logikus, töröljön, majd induljon újra, hogy a még későbbi regisztráció miatt még több tp-t kapjon még kevesebb LE-re (ha valóban el van csúszva a képlet valahol)
Nem csak attól lesz valami általános műveltségi kérdés, hogy benne van az általános iskolai könyvekben, netán szóba került órán is. Nem véletlen volt nagy show anno a TV2-n az Okosabb vagyok mint egy ötödikes, pontosan lehetett látni, hogy az iskolában belénk tömött lexikális tudásnak mekkora része az, ami valóban általános műveltség, ami évtizedekre megmarad egy felnőtt ember tudásanyagában.
Ki volt az a személy az alábbiak közül, aki születési helyét tekintve a Magyar Királyságnak szerzett dicsőséget tetteivel, találmányaival?


Nem látok semmit ami indokolná a sokfelé tagolást
Miért, ki vezette tavaly, ki vezette tavalyelőtt, ki vezette 20 éve? Csak mert most éppen Kassai Viktor révén volt magyar vonzata a BL-döntőnek, maga a kérdés pontosan ugyanolyan érdektelen, mint hogy 10-20-30 éve ki vezette a BL (bocsánat, BEK) döntőket.
Dátum: 2011.05.29. 12:18:50
Nekem úgy rémlik, hogy vagy bizonyos szint felett, vagy az autosajt kiváltásával megszűnik az esemény-bejegyzés. Legalábbis míg v5-ön kiskarival minden állat után ott a bejegyzés:

Ma, 11:54 A következő lényt ejtetted foglyul: orgling hekatomb. Be kell idomítanod!
Tegnap, 20:49 Gratulálok, a 20. szintre léptél!
Tegnap, 19:15 A következő lényt ejtetted foglyul: ork harcos. Be kell idomítanod!
Tegnap, 17:00 A következő lényt ejtetted foglyul: mandibulátor. Be kell idomítanod!


addig v3-on autosajttal egy darab sincs
Tegnap, 21:31 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Pusztíts el 25 lényt, amely a térkapun lép át!.
Május 23. 20:50 Teljesítetted a következő ismételhető küldetést: Szerezz 7 tárgyat térkapus ellenfeleidtől!.
Május 23. 16:04 Gratulálok, a 82. szintre léptél!


pedig 25-én volt egy HT-nk, ahol jött bőven állat.
Szerintem meg kellenek ilyen nehézségi fokú kérdések is, legalább elvétve egy-kettő.
Bár én szeretem a jó nehéz kérdéseket, szóval a kérdés alapja tetszik, és a rossznak kitalált válaszokat is teljesen jónak érzem. (Nem hiszem, hogy Gábor Dénes, Wilhelm Conrad Röntgen, és Albert Einstein ne lenne elég emblematikus) Esetleg, nagyon esetleg Einsten helyett lehetne Marie Curie.

A helyes válasz viszont nem jó. Egyrészt nem szerencsés megosztott díjat választani, mert nincs elég helyed kifejteni, hogy melyik díjazottra gondolsz, másrészt itt az egyikük ráadásul még "jó" rossz válasz is lenne, harmadrészt egyáltalán nem érzem "emblematikusnak" az adott díjazottakat (ami persze nem feltétlen nyomós érv, hogy én még nem hallottam róluk)

De például egy Hemingwayt teljes mértékben el tudnék képzelni helyes válasznak.
Dátum: 2011.05.28. 22:36:40
Agyrázkódással nem nagyon szokták engedni az embert, hogy bármit csináljon a fekvésen kívül 1-2 napig
Dátum: 2011.05.28. 22:15:15
Perez jól van, megúszta agyrázkódással és egy rándulással. Hamiltontól pedig sikánátvágás miatt elvettél a mért kört, 9. helyről rajtol.
Dátum: 2011.05.28. 13:43:37
Ha nem hallgattad volna el eddig azt az apróságot, hogy Miklós ragaszkodik a holtidőhöz, nem a szinthatáron rugózna mindenki. De így is egyértelmű igen.

A szaros 5 AF-et meg nem tudom hova tenni, mert a nyitó hozzászólásban 20 AF-et írtál, ami azért nem kevés, egy friss hatvanas karakter nem szarja ám az af-pontokat még úgy se ha habzsolja befelé a tp-t. De még mindig ott van a lehetősége, hogy szinthatár nélkül kapjon egy extrém magas árat, pl 40-50 AF. A kivégzés eredeti hatását kihasználóknak lesz bőven holtidő mire összegyűjtik az árát, viszont akinek esetleg kéne, annak áldozatok árán lehetősége van korábban kifejleszteni.
Dátum: 2011.05.28. 12:44:53
Egyértelmű igen, de a szinthatár felesleges. Ha v5-ön 4.szinttől tud hatékonyan működni így a szakértelem, akkor a többi világon a 60-as AF miatti határ még mindig teljesen jó alternatíva azoknak, akik esetleg a védekező taktikájuk színesítését látják benne. És nem mellesleg nem lenne mindenki arra kényszerítve, hogy a másodlagosokat tolja az egekbe, ha valamivel meg akarja keseríteni az őt támadók életét.
Dátum: 2011.05.28. 12:31:50
Idézet: Uriel Ventris - 2011.05.28. 04:46:58
Minek a rövidítése az ELTE?

Eötvös Lóránt Tudományos Egyetem *
Eltérő Légi Támadási Erő
Elit Lányok Tanítói Egyesület
Európai Légió Társított Egyesület

Tudjuk már Eötvös Loránd nevét leírni helyesen...
Megpróbálom nem minősíteni a kérdés feltevőjét.


Emellett az ELTE az Tudományegyetem
Szerény véleményem szerint, ha a tevékenységekért kapott jutalom választható lenne, akkor pontosan azok a tápos kockák lennének még tovább erősítve, akiknek már így se hiányzik. Hisz ők ráfókuszálnak egy adott cselekvéstípusra, és ha mindent alá tudnak rendelni a céljaiknak, csak még tovább erősödnek azokhoz képest, akik ki szeretnék használni a játék összes lehetőségét.

Pl ha mondjuk egy bubis vadász (aki már így is jóval erősebb a környezeténél) a vadászat mellett elkezd LE-ért kalandozni (szigorúan a tp nélküli kalandokat) akkor az eddig is meglévő előnye mellett behozhatatlan előnyre tesz szert azokkal szemben, akiknek szüksége van lélekgyémántra is.
Egyáltalán nem javaslom, ugyanis nem egy egzakt módon, számszerűleg meghatározható statisztikán alapszik. Pl szerintem a helyes válasz a csalás. Hisz szigorúan véve, ha csak az iskolára gondolunk, mind a puskázás, mind a házifeladat másolása csalásnak minősül, hisz jogtalan előnyszerzés másokhoz képest.


És bár EU-ban btk szerint csalásnak csak a vagyon ellen elkövetett jogtalan előnyszerzés minősül, a "világszerte" alkalmazott jogértelmezés egyáltalán nem tartozik hozzá egy átlagember tudásanyagához.
Idézet: Giganticus - 2011.05.27. 16:28:07
Nem értem miért akarjátok ezt a sokszínű játékot szürkíteni.Ha valaki nem akar szintet lépni csak akkor ha muszáj, akkor legyen ez a taktikája.


Pontosan attól szürke ez a sokszínűnek megálmodott játék, hogy csak akkor szabad szintet lépni mikor már muszáj, mert különben esélyed sem lesz a környezeted ellen.
Dátum: 2011.05.27. 14:21:57
Metróval 4 megálló, onnan cirka 5 perc séta
Dátum: 2011.05.26. 20:57:02
Valamit vagy rosszul vezettek fel a wikire, vagy félreértettél. Ultraesszencia mindig 1 db jön
Dátum: 2011.05.26. 18:25:28
Monacoi Nagydíj, Monte Carlo
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Hamilton
3. Alonso
Leggyorsabb kör: Hamilton
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red Bull

Fun tipp (+1 pontért): 14
Hány versenyző ér célba a versenyen (akiket valóban leintenek, és nem csak a számítógép sorolja be őket, ha pár körrel a vége előtt esnének ki)?
Dátum: 2011.05.26. 00:00:24
Idézet: Pr3datoR - 2011.05.25. 23:40:08
Milyen száraz adat? Nem kellett eltalálni semmiféle adatot , csupán azt a várost ahol az ország legnagyobb r.temploma található.


És mondd csak mit értem volna vele én mondjuk egyszerű halandóként ha bekerül a kérdés, és eltalálom a legnagyobb templomot? Ne fáradj, megmondom én. Elértem volna hogy legyen egy rossz válaszom, te ugyanis nem azt jelölted meg helyesként. Ilyenkor az merül fel bennem hogy miért?
a, Magad sem vagy tisztában a kérdés hátterével - miért kérdezel olyan dolgokról, amihez nem értesz?
b, szándékosan jelöltél meg rossz választ helyesként - menj a ...-ba, már elsőre megérdemelted volna a 72 óra tiltást
c, ennyire nem érdekel az egész, hogy arra nem vetted a fáradságot, hogy átnézd a kérdést beküldés előtt - akkor mégis, mire föl hepciáskodsz?

(c válasz nyilván kilőve, mert 3x egymás után nem nézi el az ember ugyanazt, még figyelmetlenségből sem.)
Dátum: 2011.05.25. 23:53:49
Na nézzük szépen sorban. Először is, Craslorgnak igaza van, az egyes templomok fizikai paraméterei abszolút nem tartoznak a műveltség témakörébe. A válaszok közé betettél egy katolikus templomot, ami eleve rossz pont, megjelölt rossz válasz.

Aztán hogy téged idézzelek:

Idézet: Pr3datoR - 2011.05.25. 23:16:01

Kérdezném , hogy közép-Európa legnagyobb belső alapterületű református templomának helye miért is lexikális?
A Ceglédi Nagytemplom a belső tér térfogatát tekintve a legnagyobb református temploma hazánknak. Alapterületet tekintve a debreceni Nagytemplom 80 m2-el nagyobb, a kunhegyesi Református Nagytemplom pedig befogadóképességben számít legnagyobbnak a magyarországi református templomok körében.

Egy kép a kérdésemről:
http://href.hu/x/fc6f

Kiemeltem a lényeget
A képet megnézve viszont egyértelműen látszik, hogy te helyes válasznak a "legnagyobb belső térfogatú" templomot jelölted meg, a kérdésben szereplő legnagyobb alapterületű helyett. (hogy a te szavaiddal éljek) Újabb rosszpont, amit az admin szintén megnéz értékelés előtt.

Következő hiba, a kérdésben nem Magyarország, hanem Közép-Európa szerepel. Van nekem is egy jóadag magyarságtudatom, de azért van még pár ország rajtunk kívül is Közép-Európában. Amelyeknek nyilván szintén vannak szép nagy templomaik, amelyek fizikai paramétereinek ismerete még annyira sem műveltség, mint hazánkéi.

Ezt a sok-sok hibát te megtetézted azzal, hogy az elutasítások ellenére minduntalan visszatetted a kérdést, lényegében minden változtatás nélkül. Ez pedig egyre súlyosbodó értékelést von maga után automatice.