Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.06.05. 22:01:21
Akkor a logikád alapján elvileg félhetett volna betegesen a futball stadionoktól is. És persze egy -phobiát, ami latin származású elnevezés, logikai úton visszavezethetünk egy magyar szóra. Gratulálok. Mert ugye a latin nyelv ismerete nem elvárható alapműveltség, hogy tudjuk, az ovális latinul is ovalis.
Dátum: 2011.06.05. 21:53:02
A ponty meg nem hal, hanem csontos hal

Olyan rendszertani osztály, hogy halak nincsen, az csak egy összefoglaló név a koponyás nememlős tengeri élőlényekre, vagyis mind a csontos halak, mind a porcos halak főosztálya beletartozik.

De ha a cápa netán valóban nem lenne jó válasz, akkor sem értem az eszmefuttatást, ami alapján a ponty lett a legnagyobb hal szerinted. A ponty csupán 1m körülire nő meg, míg a csuka nem ritkán elérheti az 1,5 métert is.
Vagy mind mondatszerű legyen, ponttal a végén, vagy a negyedik után se kéne. Nem jó ha nem egységes a külalak
Dátum: 2011.06.05. 14:32:40
Igen
Dátum: 2011.06.04. 22:27:33
Nagy nagy fogalomzavarban vagy. Attól hogy nem gugliverseny, nem is szabad triviális dolgokat sem kérdezni, amire mindenki kapásból tudja a választ. A gondolkodás a kulcsszó.
Dátum: 2011.06.04. 22:24:00
Legutóbbi térképen 10-11. szintű szakizó (csak vadász) karakterrel prémium nélkül simán összejött egy bronz tárgy, szóval ha aktív vagy, mindenképpen van rajta keresnivalód.
Dátum: 2011.06.04. 22:21:22
Azt hol olvastad, hogy olyan kérdéseknek kell lennie, amire mindenki kapásból tudhatja a választ?
Úgy pont befér
Dátum: 2011.06.04. 20:52:34
Mert egy olyan dologra kérdeztél rá, amit 99,99%-ban csak úgy lehet megválaszolni, ha az ember beírja a gugliba a megfelelő kulcsszót. Ez7 pedig elsősorban kvíz, és nem gugliverseny.
Zseniális a szövegezés, de nekem még mindig nem fekszik. Azzal hogy a születés, meg az évszám közé bepréselted a 3 korstílust, nem lesz elég egyértelműen összetartozó a két szélső információ. Hiába tudom hogy miről akar szólni a kérdés, sokkal inkább azt sugallja, hogy a festő 1848-ra "alkotta meg" a három korstílust felölelő egyéni stílusát...

1848 az év, mikor Európa "több fronton is révbe ért". E nagy festő is ekkor született, ki 3 korstílust is magáévá tett. Kinek születése, festészet éltetése?


Valami ilyesmit látnék szívem szerint. (persze ez csak az én véleményem, nem szentírás)
Dátum: 2011.06.04. 20:31:02
Hát, ha egy olyan dolog ismerete, amire a gugli kevesebb mint ezer találatot hoz, nem számítana speciális ismeretnek, akkor kb semmi.
A nyelvezet valamiért nem tetszik, de maga a kérdés jó lehet
Dátum: 2011.06.03. 19:06:59
Szerintem így megfelelő lehet, persze megfelelő jó válasszal. Mondjuk a 1622-es példánál maradva nem jó egy Nyugat-Római Birodalom bukása, vagy II. világháború kitörése; de Blaise Pascal francia matematikus születése (1623) sem.
Dátum: 2011.06.03. 18:04:02
Semmivel sem rosszabb. De mivel a Kvíz menüpontban a mit ne tegyél fel bekezdésben első kiemelt helyen szerepelnek az évszámok, nem gondolom, hogy igazságtalan lenne a kérdésed értékelése, inkább a másiknak sem lett volna szabad bekerülnie.
Dehogynem, mindenki újat kap. Nem vándorserleg az!
Ezúton szeretnék gratulálni a legújabb Bezzeg Béla Emlékérem tulajdonosának!
Hogy a négy rossz közül te melyiket gondoltad jó válasznak. Gondolom én.

Régen tanultam, de emlékeim szerint az általad jelölt Oresztész Agamemnón fia volt, Agamemnónt viszont a felesége, Klütaimnésztra és annak szeretője ölte meg, mikor hazatért Trójából. Oresztész pedig bosszút állt, és anyagyilkos lett.

Apagyilkos pedig Oidipus lett ha jól emlékszem, bár ő viszont nem tudta, hogy a saját apját öli meg, mint ahogy azt se, hogy az özvegy thébai királynő akit feleségül vesz, az az anyja.
Egyetértek az előttem szólóval, az a pöttyös háromból két esetben inkább foltos.
Dátum: 2011.05.29. 23:08:54
Nem, a nevet jóval korábban megkapta, mikor Palpatine a segítségével ölte meg Mace Vindut. Hisz csak akkor fojtogatta meg kicsit Padmét a vulkánbolygón, mikor már nyiltan szembefordult a Jedikkel, és Kenobi azért ment utána, hogy megölje.


Csak konzervdoboz lett belőle később, nem Sith lovag.
Dátum: 2011.05.29. 22:04:53
Pedig azért
Megálmodta hogy Padmé belehal a szülésbe, és Palpatine elhitette vele, hogy sith lovagként az Erő segítségével élet és halál ura lehet.

Idézet: Rogalndorn - 2011.05.29. 18:56:26


Melyikük volt egy orosz cárnő?
Mária Terézia
Nagy Katalin
Véres Mária
Erzsébet

Tudom, hogy tudatlan vagyok, de ki az a Véres Mária?
Erzsébet? Jó de melyik? A sarki közértes?
És jó, hogy csak négy válasz van mert az ötödik már csak Zsú lenne mi?


I. Mária angol királynő, akinek a Véres ugyanolyan ragadványneve volt, mint IV. Fülöpnek a Szép, I. Richárdnak az Oroszlánszívű, vagy Mátyásnak az Igazságos.