Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.06.19. 14:55:26
Ha Cras beengedett a privát csoportba, és neveztél a kiírt tornákra, csak annyi a teendőd, hogy legyen megnyitva a progi és legyél bejelentkezve. Automatikusan megnyitja neked a tornához tartozó asztalt kb 1 perccel az indulás előtt.
Dátum: 2011.06.19. 00:27:30
Leszögezném, közöm nincs a tengeres kérdéshez, de a helyzet az, hogy márpedig az úgy helyes ahogy van. Ugyanis bár elterjedt szólás, hogy "amikor Magyarország partjait három tenger mosta", de a valóságban soha nem volt ilyen.
A szólás maga Nagy Lajos uralkodásának idejére utal, a három tenger pedig a Balti-tenger Lengyelország révén, az Adriai tenger a mostani Horvátországon keresztül, és a Fekete tenger a balkáni államokon át. Csak épp az a harci helyzet, hogy Lengyelország pl soha nem volt Magyarország része, függetlenül az Anjuo királyok idei perszonáluniótól, és a balkáni államok bekebelezésének mértéke is erősen vitatott.
Így bár a három tenger történelmi tényeken alapul, önmagában nem más, mint mende-monda.
Dátum: 2011.06.15. 18:29:44
Valakinek nagyon belemásztál a bögyébe. Pedig te még a nemfásult, jószándékú fórumozók közé tartozol, aki magas átlagpontszámot érdemelne.


(Ajjaj, dicsértelek, remélem senki olyan nem jár erre, akinek én vagyok a szíve csücske, mert az csak olaj lenne a tűzre... )
Dátum: 2011.06.13. 23:14:27
Nem. És nem csak v5-ön nem, hanem sehol sem.


Idézet: Rico.Capone - 2011.06.13. 22:45:59
Megmondaná valaki, hogy hogyan tudok lélekkristályt-t szerezni?


Kalandok végrehajtásával (ha jól emlékszem) 40. szinttől.
Dátum: 2011.06.13. 20:58:34
Miért nincs építés-szakid? Ha tudod hogy alacsony szintű vagy az építésátlaghoz képest, azt kellett volna előbb kihúzni, mielőtt egyáltalán nekiállsz a kútnak.

Nekem maxolt építéssel szint*2+9 szerivel jön a fele épületbónusz.
Dátum: 2011.06.13. 18:05:01
Idézet: Rogalndorn - 2011.06.13. 17:42:41
Kinek az emlékére született meg az EDDA Művek Lelkünkből c. dala?
Máté Péter
Kun Péter
Zámbó Jimmy
Cserháti Zsuzsa

Ajaj......miért nem mindjárt Lolka és Bolka?
Siralmas válaszok.


He? Siralmas válaszok? 4 ismert, sikeres, váratlanul és tragikusan elhunyt magyar előadóművész neked siralmas válasz? Én meg azt mondom, hogy keresve se lehetett volna jobb rossz válaszokat találni.
Dátum: 2011.06.12. 23:18:03
Leszámítva azt az egy apró különbséget, hogy a fokosnak, mint a neve is mutatja, a foka teljesen eltérően van kialakítva mint a másik háromnak.
Dátum: 2011.06.12. 21:19:33
Ha nem csapattárs lett volna, szerintem most is élből ugrik a bünti. De ha most helyből megrakják Gomb Jancsit, akkor a McLaren cseszheti a versenyt, ami nem lett volna velük fair mint "sértett féllel".
Dátum: 2011.06.12. 20:52:34
Tseby, nem értelek. Most szereted az agresszív játékot, vagy köcsög aki falra teszi a másikat?
Nem csak előzni lehet agresszíven, ívet védeni is.
Tény, nem volt szép Buttontól az akció. De Hamiltonnak ott már bele kellett volna állnia a fékbe, mert messziről látszott hogy elférni nem fog.
Dátum: 2011.06.12. 20:04:51
Idézet: Craslorg - 2011.06.11. 21:45:01
Vettel szokásához híven behúzta az edzéselsőséget. Holnap viszont akár eső is lehet a meglepi.


Cras, legközelebb befutó helyett tippelj az időjárásra, az úgy látom megy
Dátum: 2011.06.12. 20:03:21
Fluor "Mizu" Tomi is egy rakás *** mégis ki lett kiáltva a legfrissebb tinibálványnak. Vita lezárva...
Dátum: 2011.06.12. 17:52:51
Viszont te pontosan tudod, hogy attól hogy te konkrétan nem hallottál még valamiről, az még egyáltalán nem biztos, hogy speciális, még akkor sem, ha amúgy van valamennyi jártasságod a témakörben.
Ehelyett inkább veszed a fáradságot, és utánanézel.

Idézet: Rammstein - 2011.06.12. 14:53:12
Nem tudom te milyen gyerekeket ismersz, de még anyámat is megkérdeztem...


Gratulálok, nagyon szépen, és helyesen írsz, ahhoz képest hogy saját bevallásod szerint még anyukád is gyerek, vagyis piszok fiatal vagy.
Dátum: 2011.06.12. 14:25:20
Rossz embereket kérdeztél meg. Az Alma zenekar kb olyan népszerű a gyerekek közt, mint anno Halász Judit.
Dátum: 2011.06.10. 17:08:22
Örökre, de mégsem. Nem tűnik el, ha lejár a prémiumod, de ha utána bármit módosítasz a karakterlapodon, akkor már eltűnik.
És a kérdést kéretik magyarosabb szórendben.
Dátum: 2011.06.09. 17:48:11
Ötletet erősen támogatom, a péntek az egyetlen olyan estém, amikor az esetek legalább felében biztos hogy nem kockulok.

Pl holnap sem leszek...
Kizárt, úgy tudom felvételi követelmény a pozitív IQ teszt
---
Grimmék nagyon necces, szerintem rohadt nehéz de érdekes, viszont három olyan névvel, akik abszolút triviálisan később éltek, sokkal inkább a rossz válasszal nem megy át kategória, mint a kicsit spec de talán még beslisszol határeset. Esetleg kortárs/kicsit korábbi, kevésbé jelentős költőkkel.
---
Idézet: SuperEgo23 - 2011.06.09. 16:29:44
Kár hogy ti "régiek" már ennyire unjátok zömében. Pedig én most jövök bele és úgy 7 évet terveztem itt a játékban eltölteni! Igen jól látjátok 7 évig keserítem meg a topicokat!


Nemááá... Esküszöm nem törtem el egy darab tükröt sem az elmúlt évben

Idézet: Semelyik - 2011.06.09. 14:29:52
Nem értem, miért kell a kérdéssel elrontani az egészet. Kinek a híres mondata, kész.
A válaszlehetőségekben ott a poén, hogy mind (E)ÖTVÖS, remek, kész, pont.

Az ötlet maga remek, a kivitelezéssel meg ne öld már.


Nagyon értesz te is a jó kérdésekhez, de kérlek ne akard már lebutítani Ego kérdéseit. Oké, kicsit túlbonyolítja, cifrázza a kérdéseit, de ezzel legalább színt visz az unalmas sablonkérdések áradatába. No és nem egyszer az volt már az ötlet a gyengébb, ami a kivitelezés miatt kerülhetett be.
Dátum: 2011.06.06. 18:27:05
És persze köszönjük, hogy ezt a LE-t nem a HT-ra fordították!
Dátum: 2011.06.06. 16:55:39
Nos, én nem vagyok nyelvész, ha jól látom, veled ellentétben, ezt nem szégyellem. De képzeld én is tudom, hogy az eredeti, görög szó fonetikus írása úgy néz ki, Phobos. Ezzel szemben a vita, eszmefuttatás, nevezzük aminek akarjuk, a -phobia utótagú szóról ment, ami akárhogy nézem, valamely irtózásos betegség orvosi (latin) neve. Amit a neten fellelhető latin-magyar szótár is megerősít, vagy pl az a tény, hogy a fóbia angolul is phobia, amely nyelvnek a latin az egyik alapja, nem pedig a görög.


Idézet: Jerrylee - 2011.06.06. 10:13:37
Tudom, hogy ez a legelterjedtebb felfogás erre, de akkor annyit mondanék, hogy a magyarsághoz köthető első ( természetesen vallási és birtokviszonyi, valamint történelmi vonatkozású ) írásos dokumentumok LATIN nyelvűek...


Ehhez viszont csak annyit fűznék hozzá, hogy kíváncsi lennék, Bíborbanszületett VII. Konsztantinosz császár "A birodalom kormányzásáról" című műve nálad hányadik a sorban, mint történelmi vonatkozású írásos dokumentum? Mert hogy az görögül íródott, és elég jelentős szerepet játszott a magyarság őstörténetének kutatásában.

Ja, és kieg: Fórumon már nem egyszer elhangzott, egyetlen konkrét idegen nyelv ismerete sem minősül általános ismeretnek, mivel nincs országosan előírt kötelező nyelv, amit az iskolákban tanítanak. Idegen nyelven beszélni hozzátartozik a műveltséghez, de egy konkrét nyelvet ismerni nem. Hisz semmivel sem kevésbé művelt az, aki mondjuk japánul, vagy törökül tud, mint aki angolul.
Ez alól a latin még így is kivételt képez, hisz van sok olyan közmondás, szállóige, meghonosult kifejezés, amit igenis illik ismerni egy magát műveltnek tartó embernek. De nem az összeset, beszédszinten.
Dátum: 2011.06.05. 22:57:06
/OFF

Én például szó nélkül lepontozok mindenkit, aki ahelyett, hogy értelmes, témába vágó hozzászólásokat tenne, a pontozással van elfoglalva és generálja a flame-et. Ha lenne normális fórum-moderáció, a hsz-ek fele nem lepontozva, hanem törölve lenne...

(Tessék, lehet nekiállni a hozzászólásaimnak )
/ON