Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

A kérdésben semmi nem volt benne...
Idézet: Felicia - 2011.07.20. 16:56:47
Sziasztok!

Ezt a kérdést tettem fel:
Hol helyezték örök nyugalomba Habsburg Ottó szívét?


Nem volt benne, hogy Habsburg Ottó végakarata volt; nem volt benne, hogy mert ott tanult, volt hogy korábbi látogatásain koszorút vitt régi tanárainak sírjára; nem volt benne, hogy a Habsburg dinasztiában évszázados hagyománya van a szívurnás temetésnek, hogy Habsburg Ottó ezt a hagyományt követve, ám mégis megszakítva Magyarországon temettette el a szívét - nem pedig a bécsi császári palota kápolnájában, ahol 50 felmenőjének található meg a szívurnája - ezzel is mintegy kifejezve, hogy hazánkat is otthonának tekinti...

Rengeteg mindent meg lehetett volna kérdezni ebből a témából, te kiragadtad a lehető leglexikálisabb apróságot.
Valóban nem speciális. Jelen formában egy érdektelen lexikális adat, ami most napi hír, pár hét múlva meg a kutyát nem fogja érdekelni. Nem az a fontos, hogy hova temették, hanem hogy miért!
Dátum: 2011.07.17. 15:22:20
Idézet: Tenuki - 2011.07.16. 22:13:20
Milyen anyagokat tartalmaz a fogászati érzéstelenítő injekció?
Nikotint és alkoholt.
Lidokaint és adrenalint.
Szildenafil és alkoholt.
Likopint és adenozint.
Ezt fontos tudni! Speciális kérdés fogorvosoknak.


Nem értek egyet. Elég közismert dolog, hogy a fogászatokon a lidokaint használják, mint az egyik legjobb, leggyorsabban ható helyi érzéstelenítőt.
Nincs, bármilyen vegyjeles fix hogy "már volttal" kiesik.
Galliumos szerintem is speciális. Futólag utánaolvastam most, egy valóban roppant érdekes, ám roppant ritka fém. Ráadásul a 28-29 fokos olvadáspontja felvet ebben a kánikulában egy fontos kérdést. Mit is értünk szobahőmérséklet alatt, ha nem vagyunk kémikusok? Szerintem kb olyan 25-30 fok közti hőmérsékletet, ahol már esélyes, hogy önmagában is folyékony, már mielőtt érintkezne a bőrrel.

Illetve B verzió, azt is olvastam, hogy nyugalmi állapotban könnyedén túlhűthető, vagyis ha semmilyen behatás nem éri, 20-25 fok közt is lehet még folyékony. Ha viszont rövid ideig bőrrel érintkezik, mondjuk egy pillanatra belemártjuk az ujjunkat, azzal megzavarjuk a nyugalmi állapotot, megindul a kristályosodás, és a gallium rövid időn belül (konkrétan pillanatok alatt) "megfagy".


Szóval speciális.
Dátum: 2011.07.09. 10:59:12
Nagy-Britanniai Nagydíj, Silverstone
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Alonso
3. Button
Leggyorsabb kör: Hamilton
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red Bull

Fun tipp (+1 pontért): 8
Mekkora lesz helyezésben a legnagyobb különbség csapattársak között (csak, ha mindkét versenyző látta a kockás zászlót, azaz nem esett ki korábban).
Szépnek valóban szép kérdés, de melyik lett volna a helyes válasz? Mert én abszolút laikusként most utána nézve, négy külalakilag igen hasonló kastélyt találtam (a homlokzata felől nézve mindegyik egy amolyan szögletes-szárnyas U betűt formáz) és a wikipédia hozza mind a négyhez a barokk stílust. Tudom hogy nem 100%-ig megbízható barátnő, de ha nem ott nézem meg, akkor a négy kastélynak egyesével utánajárni már erősen súrolja, ha nem lépi át az 5 perces határt. Innentől pedig sajnos speciális, bármennyire szép kérdés. Ezzel szemben, (bár szerintem simán lexikális, a franciának utánanézni kb fél perc volt mikor megkaptam vadászat közben).
Dátum: 2011.07.03. 18:08:12
Már csak egy óra!
Dátum: 2011.07.03. 10:57:52
Én ismerek olyanokat, akik alig várják az első pillanatot, hogy utána nyugiban játszhassanak tovább!
Dátum: 2011.07.03. 10:49:15
Dehogynem.. A napnak akkor van vége, mikor lefekszel aludni, utána beírják
Dátum: 2011.07.03. 10:41:02
Ne felejtsétek el, ma ismét póker est van!
19:00-tól pot limites vegyes Holdem/Omaha partival nyitunk
20:00-tól pedig a szokásos és kihagyhatatlan no limit Holdem asztalok várják az érdeklődőket!
Igen, sok tekintetben igazad van, csak nem mindegy hogy mit kell javítani!
Más egy elütés, egy rossz helyre klikkelt radio-gomb, netán egy cserélendő félreérthető szó, mint az, hogy a teljes kérdést+válaszokat újra be kell írni, mert minden ékezet hiányzik.
Szerintem meg nem. Világosan le van írva, hogy kérdésfeltevésnél mindenki ügyeljen az ékezetes magyar helyesírásra. Ismerek nem egy játékost, aki Angliából, Romániából, Szlovákiából játszik, sőt olyat is aki mostanában jószerével ingázik Dánia és Afrika közt. Ők meg tudják oldani? Akkor mással miért kivételeznének?
Dátum: 2011.06.27. 17:04:03
Tudom, tudom, valami van benne, a balta meg hiányzik.
Következő talin vendégem vagy egy fröccsre ha ezen múlik!
Leszögezném, csak tippelek, kéretik nem lehurrogni. Mintha anno már HP és GYÚ kapcsán is felmerült volna, bármennyire is ismert művek, nem jók az olyan kérdések, amire csak az tudhatja a választ, aki olvasta az adott könyvet.
Szerintem valami ilyesmi lehet itt is az ok, hiszen bár nem a tartalomra kérdez rá, az egyes stíluselemek felismeréséhez a négy műnek még részletesebb ismeretére van szükség, mintha tartalmi kérdés lenne.

Mondom ezt úgy, hogy nekem is tetszik a kérdés, és sajnálom hogy nem jutott be.
Dátum: 2011.06.19. 22:28:57
Ezt kikérem magunknak az Omega tagságának nevében, igen szép számmal képviseltette magát a találkozón a szövetség!
Dátum: 2011.06.19. 17:20:00
Nyugi, nem bonyolult.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Razz

A lényeg hogy a minél kisebb 5 lap a nyerő. A típus "royal flösh-e" az 5432A lapkombináció, csak itt nem számít a szín.
Dátum: 2011.06.19. 17:09:16
Ha nem nevezel, később se fog mondani semmit!

Átlag egy-egy óra alatt le szokott menni mindkettő, persze vannak eltérések néha.
Igen, Texas Holdem.
Dátum: 2011.06.19. 16:55:44
Én még nem látom hogy neveztél volna a partikra!