Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2011.08.31. 15:44:19
Mi a túróért van a pontozás, ha az ilyen IQ huszár megnyilvánulásokat nem lehet lehúzni úgy 0,01-es átlagig?
Dátum: 2011.08.28. 14:35:41
Igen
Dátum: 2011.08.28. 14:25:16
Nem a tanulást kell növelni hozzá, hanem AF képességből lehet megszerezni, vagy az egyiket, vagy a másikat.
Néhány apróság:

Régen tanultam, de határozottan úgy emlékszem, hogy a magyar haderő már korábban is kalandozott, fosztogatott, zsoldoskodott Nyugaton, efféle kalandozásaik közben találtak rá a letelepedésre ideálisnak tűnő Kárpát-medencére is, amit aztán Honfoglaltak mikor kinőtték Etelközt.


A kérdésben X. század szerepel, ellenben az első itáliai hadjárat 899-ben még IX. század, a X. század első hadjárata Karintia ellen irányult, és Arnulf addigra már nem élt.

A válaszok közt Lombardia szerepel helyesként, viszont a magyarok dokumentált csatái Veneto régióban zajlottak, ami azért jóval keletebbre van Lombardiánál.

Ebből az első csak homályos emlék, de a másik kettő alapvető lényegi hiba, ami már sok ahhoz, hogy az adminok jóindulatúan átengedjék és javítsák.
Óóóhogyaza... nekem miért nem dobál soha ilyen pitiáner kalandokat?
No meg leszámítva azt az aprócska problémát, hogy a helyes válaszról ordít hogy az a helyes, mert a kérdésben -izus, a rossz válaszokban pedig -izmus van.

Ja, és az hogy egy "újfajta -izmus", az nem válasz ebben a formában, ugyanis semmit nem jelent.

Ja és a kérdés is magyartalan.
Dátum: 2011.08.22. 22:57:24
Nem, nem hat..

És jössz nekem 2 térkapu-ponttal.
Dátum: 2011.08.22. 22:53:44
Nekem is csak egy kérdésem volna... Ha ennyire nem megy az optimalizációhoz szükséges alap matek, akkor nem hót mindegy az neked, hogy hány csatából van meg a küldi?
Dátum: 2011.08.21. 15:22:18
nem
Dátum: 2011.08.19. 23:56:49
Javaslom az általad regisztrációkor "aláírt" szerződés, azaz a Felhasználási feltételek böngészgetését mielőtt botorságokat kérdezel.

6. Szabálymódosítások

Fenntartjuk a jogot, hogy a játék szabályait, a játékmechanizmusokat vezérlő képleteket szükség esetén megváltoztassuk.
7. Őskövek

A játékban a megmaradt őskövek visszaváltására, vagy más játékosnak való átadására jelenleg nincs lehetőség. A karaktereket az e-mail címük alapján tartjuk nyilván, így csak olyan karakterek között adható át őskő, amiket egy e-mail címről regisztráltak. Azonban még az ilyen karakterek között is csak akkor lehet átadni őskövet, ha az átadó karakter törlésre kerül, vagy azért mert egy véges világ véget ért, vagy azért, mert a játékos maga törli. Ilyen esetekben a megmaradt ősköveket lehet átadni, amiből levonunk 10 %-ot (de legalább hetet) a kiégett őskövek miatt.
A játékosok a szolgáltatást az őskő megvásárlásakor veszik, nem az őskövek elköltésekor. Az őskőért vett tárgyak és prémium tagság őskőre való visszacserélése nem lehetséges, kivéve az egyszer használatos tárgyaknál (fókuszkristályok, felszerelések, varázsitalok), ilyenkor az el nem használt tárgy visszaadható az eredeti őskő áron.
8. Vis maior

A Beholder Kft. nem vállal felelősséget a szerver esetleges meghibásodásáért, az internetes szolgáltatás átmeneti szüneteléséért, vagy a programhibákért, a felhasználók ezzel kapcsolatos kárigénnyel nem élhetnek.
Legjobb tudomásom szerint a "mindkettő/egyik sem" illetve hasonló jelentésű társaik nem minősülnek elfogadható válaszlehetőségnek. A bemásolt kérdéssel is ez volt a baj, nem az esetleges speciálissága, hisz azzal az indokkal kaptad vissza, hogy rosszak voltak a beküldött válaszok.
Basszus Cras, ahogy öregszel egyre átlátszóbb vagy! Ez a Kicsisenki idejön, és fél perc alatt levágta rólad ami nekünk majdnem három évünkbe telt!

Egyébként ha már kötözködünk, és szőrszálhasogatunk kedves kicsinoel!
- Dobálózhatsz itt számokkal, de egyrészt attól hogy hasraütve benyögsz egymillió nézőt, az nem lesz hiteles, másrészt az még mindig csupán a magyarországi(!) lakosság 10%-a, ha hozzászámoljuk a szomszédos országok népességét is, ahonnan jelentős számban játszanak határon túli magyarok, mindjárt csak 2-3%-ról beszélünk, ami egy igen szűk, speciális érdeklődésű rétegnek minősül.

- de ha fel is tételezzük téves logikádat követve, hogy sokan látták a filmet tegnapelőtt, és ma még emlékeznek erre a jelentéktelen részletre, a kvíznek van egy olyan kevésbé lényegtelen momentuma, hogy a frissen feltett, napi aktualitásukat vesztett kérdések nem törlődnek egy hét után automatikusan, márpedig két hónap múlva már a kutyát sem fogja érdekelni, hogy most akkor Párizs semmisült meg, vagy Róma.

- apropó megsemmisülés.. jelentem, én láttam a filmet vasárnap. És határozottan emlékszem a képsorra, egyik pillanatban békés Párizs az Eiffel-toronnyal, aztán aszteroida, aztán Párizs közepén hatalmas luk, de a város jelentős része épen marad, ami például abból is leszűrhető, hogy a Diadalív, ami a város méreteit tekintve meglehetős közelségben áll a toronyhoz, a záró képen ott áll épségben a kráter szélén; eképpen megcáfolva és romba döntve azt a téves látszatot, hogy volt halvány lila fogalmad is a saját kérdésedről.


Persze bizonyára én is sekélyes vagyok, amiért a hollywoodi filmművészet eme kiemelkedő remekének másodperc pontos elemzését átaludtam általánosban, és inkább az ósdi elavult földrajz ismereteimbe kapaszkodom...
Dátum: 2011.07.31. 18:59:46
Aki még nem tette meg, sürgősen jelentkezzen, azonnal kezdünk!
Semmivel nem primitívebb kakukktojás, hogy Papagena az egyetlen női szereplő a felsoroltak közt, mint hogy Figaro teljesen más opera szereplője, hisz egy semmivel sem kevésbé közismert operáról van szó.

Ezért nem szabad kakukktojásos kérdést feltenni, mert a gondolatolvasási képesség nem alapkövetelmény a regisztrációnál, így a válaszadónak esélyes sincs kitalálni az x eltérő tulajdonság közül, hogy te mire gondoltál. Mint ahogy te is kapásból felsoroltál négy lehetőséget a saját kérdésedre, hogy mi alapján lehet kakukktojást keresni.
Dátum: 2011.07.31. 15:25:12
Én a bónuszkérdésen módosítanék...

Hány körrel a vége előtt töri össze egymást a két McLaren?


Na, így már nem törik össze egymást... Hamiltonnak hiányzott a boxutca
Helyesírási hibát nem látok, szerintem a fogalmazás miatt dobhatták vissza, mert a helyesírási hiba értékelés azt jelenti igazság szerint, hogy jó lenne, de javítást igényel.

Én amennyire emlékszem történelmi tanulmányaimra, di Cavour a Szárd-Piemonti királyság minisztereként jelentős szerepet játszott az egységes Itália létrejöttében, de az hogy ő teremtette meg, az szerintem kicsit erős sarkítás. Mit csinált akkor Garibaldi? Sziesztázott Szicíliában? Persze csak tipp, de ha a kérdést kicsit átfogalmazod valami hasonlóra: "Ki játszott vezető szerepet az olasz egység 1860-as kialakulásában az alábbi személyek közül?" akkor gond nélkül átmegy!
Dátum: 2011.07.30. 13:51:47
Magyar Nagydíj, Hungaroring
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Alonso
3. Webber
Leggyorsabb kör: Hamilton
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red Bull

Fun tipp (+10%-ért): 5
Dátum: 2011.07.26. 22:20:41
Az istennek nem jut eszembe a kifejezés, mikor az egyes szavak betűit ömlesztve tolják az ember orra elé, és úgy kell kitalálni a szavakat, de az a feladvány itt is. (Nem anagramma azt tudom, mert ott a betűk keverése után is értelmes szó van..)

A négy válasz a betűk helyes sorrendjében: Lada, Mercedes, Bicikli, Audi
Dátum: 2011.07.22. 13:02:07
Német Nagydíj
Futam végeredménye:
1. Vettel
2. Alonso
3. Button
Leggyorsabb kör: Webber
Edzéselső: Vettel
Legtöbb pontot szerző csapat: Red-Bull
Tévedsz, ez itt a Kikezdhetetlen Kvízkérdések Fan Clubja. Craslorgot utáljuk.