Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.09. 21:34:45
Arra miért nem tud senki gondolni, hogy véletlenül mellényomott az illető? A kérdés bonyolultságát tekintve nem hinném, hogy szivatni akarta a népet.
Dátum: 2008.11.09. 21:32:04
Gondolom nem szém, hanem szám.

Amúgy rossz a kérdés. A fájl/program neve WinZix, maga a "zix" egy kiterjesztés, vagyis fájltípus, nem fájl.
Egyébként addig jó míg nem találkozol vele, valami kémprogi.
Nem értékelhettem a kérdésed, de igenis rossz volt. Az hogy röviddel a feltevése után meg is kapta az értékelést, azt jelenti, hogy valamelyik admin értékelte, és hidd el, ők nem szoktak szeszélyből értékelni.

Az hogy most éppen mi a hivatalos álláspont Petőfi születéséről, nem számít. Az itt játszók átlag 2/3-a vagy azt tanulta, hogy dec. 31. vagy azt hogy vitatott. Én pl. azt hogy vitatott. Mind általános, mind középiskolában. Innentől kezdve a megadott válaszok rosszak, nem egyértelműek.


Az általad értékelt két kérdést meg hagyjuk. Nem a kérdések színvonala, és nem is az utólag kiderült hibás válasz miatt.
Ma délelőtt két kérdéssel is találkoztam amelyet "jó kérdés"-nek jelöltem(nyilván a kérdést feltevő játékos korrektségét feltételezve,jóindulatúan).Nem pontosan idézek csak a lényeget írom le.

1. Mennyi az idő ha két és fél óra múlva lesz 0.15?

Kiválasztottam a 21.45-ös választ és jó értékelést adtam. Eredmény: rossz válasz mert a kérdésfeltevő 20.45-öt jelölte meg jó válasznak.Valószínűnek tartom hogy a kérdésfeltevő megkapta a küldetésért járó jutalmát(gondolom a kvízzel kapcsolatos küldetés után tette fel) hiszen feltételezem a kérdést értékelő játékos korrektségét(és szinte látom a megdöbbenését amikor nem kapta meg a +10 százalékot,csakúgy mint a többi játékos...)


Az milyen szöveg, hogy "korrektséget meg jóindulatot feltételezve értékelek"? Ennyi erővel az összes HKK-s, foci, kakukktojásos kérdés maradhatna.
Dátum: 2008.11.09. 20:03:36
Idézet: Edef - 2008.11.09. 19:21:48

De az nem biztos, hogy az éllovas....
Azért, mert előzőnap ő nyerte a futamot, azért épen másnap nem biztos, hogy éllovas!!!
Az éllovas naponta, sőt percről percre változik!
Az az éllovas, aki épen vezeti a mezőnyt.
Ha ezt így lehetne előre tudni, és ráadni a pólót, akkor nem is kellene a verseny.


A sárga póló az összetettben vezető versenyző kiváltsága, vagyis a pontlista éllovasáé. Az pedig naponta maximum egyszer változhat, a napi táv teljesítése után.
Dátum: 2008.11.09. 11:46:29
A régi papír 100-ason merre volt fésülve Ady haja?
naná, hogy balra
semerre, Kossuth Lajos volt a 100-son
jobbra volt fésülve
Ady kopasz volt

Régi kérdés, de jó kérdés!
Dátum: 2008.11.08. 23:51:27
A kérdésnek semmi baja. A Válaszok már problémásabbak, mert a 4 válaszból 3 lehetőség latin anyanyelvű személy a 15-16. századból, tehát ki van zárva, hogy ők adták volna a Latin-Amerika elnevezést. Hisz nekik és kortársaiknak "köszönhető", hogy Dél-Amerika latin nyelvterület lett.
Dátum: 2008.11.08. 22:57:15
Melyik volt az első film, ami elnyerte a legjobb filmnek járó Academy Awardot?
Seventh Heaven (A hetedik mennyország)
Wings (Fiatal sasok)
Sunrise (Virradat)
Disraeli (Disraeli)

- nem lehetne azt írni, hogy Oscar díjat?
- nem mondom hogy túl speciális kérdés, bár kétlem, hogy túl sok ember van, aki fejből vágja a 81 év díjait
- azonban ebben a formájában hibás. A legjobb filmnek járó díj 1929 óta van. Az első díjátadón 2 kategóriában adtak ki díjat, ami ma megfelelhet a legjobb filmnek, és a 4 válaszlehetőségből 2 a nyertese ennek a két kategóriának, egy pedig szintén szintén jelölt.
Dátum: 2008.11.08. 21:09:12
Idézet: Tiha - 2008.11.07. 18:29:28

Én pedig:
Bélsár A Halál Mocska voltam



Ismerős ez a név valahonnan. Jaa, megvan, te voltál, aki link dumával, levélben toboroztad az embereket világ1-en, hogy minél többen írjanak be ajánlónak.
Ezek után nem vagyok benne biztos, hogy véletlenül nem stimmelnek a környékeden az ajánlások.
Dátum: 2008.11.08. 20:20:14
Mi az a (polyénos) kijelentés amit Talmácsi Gábor is hordott a motorján?
Ne szójjá be....
Sz.r lessz egy foggal szotyizni....
Ne fürgyé le mert....
Mennyé má....

Ez most komoly?
Bár tudom a választ, és én is jót röhögtem rajta, kicsit nevetséges. Főleg ilyen helyesírással.
Dátum: 2008.11.08. 17:04:46
Melyik futballcsapat tagja Fabregas?
Arsenal
AC Milan
Barcelona
Real Madrid

És hol fog játszani jövőre?

Mi a Magyar Honvédségnél rendszeresített harci helikopternek a neve?
Mi -24 Hind
Mi-28 Havoc
AH-64 Apache
Ka-50 Hokum

Kicsit speciálisnak érzem.

Mi annak a kőzetfajtának a neve, amiből pipát faragnak?
tajtékő
mészkő
kőszén
fugakő

Az tajtékkő.
Dátum: 2008.11.07. 10:55:18
Elolvasod a vadászatok szövegét? Mi az a lény, amit legtöbbször ölsz meg vadászat során?
tigroszlán
arhomad varangy
sunyi manó
nekromanta*

Azért ez egy vicces kérdés, nem?