Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.14. 12:14:23
Bár Csati777 már tömören összefoglalta előttem a készítők álláspontját, én kifejtem még egyszer, úgy látszik az előző indoklásom túl bonyolultra sikerült.

Akik online, sokat portyázó játékosok, azok az esetek 90%-ában prémiumosok is. Hogy ne fejlődjenek túl gyorsan, egyáltalán nem vadásznak, maximum heti 1-2, mikor egy fejlesztés vagy vásárlás miatt kevés LE marad náluk a hatékony portyázáshoz. Ezáltal van nekik talonban 400 csp-jük, amire pillanatnyilag semmi szükségük. Hogyhogy nem tehetnének szert jelentős előnyre??? A pp ha jól tudom 100pontban van maximalizálva, aki keveset, vagy szinte egyáltalán nem portyázik, annak a napi 15 van beállítva. Tehát napi szinten feleannyi pp, mint csp (és itt még nem vettem hozzá a prémiumot és a szakértelmet), és négyszer annyi van talonban.

Gondoljátok már át, mekkora plusz erősítés lenne nekik, ha ezt a 400, újratermelődő csp-t átválthatnák pp-be. Meg lehet nézni, a 7. 8. szinten akik megálltak portyázni, mennyivel erősebbek a szintjük átlagánál. Ők nem 2x portyáznak óránként, ők elhasználják a napi 30 pp-jüket, akár óránkénti 4-5 portyázással, vannak annyival erősebbek, hogy megtehetik kockázat nélkül. Nem véletlenül van lekorlátozva a napi maximum portya!

Akik meg a pp-t váltanák csp-be, azoknak üzenném, nem véletlenül erősebbek azok, akik portyáznak is, ha sikerélményre vágytok, ne rohanjatok felfelé a szinteken a folyamatos vadászattal, mert egyre többször fognak egyre jobban elverni titeket.

És ismételten nem azért írom, hogy "jajj, ne tudjanak tőlem több LE-t elvinni", hanem hogy ne tegyek szert jogosulatlan előnyre a vadászokkal szemben. Amikor fejlesztési, játékélmény javítási javaslatot tesz valaki, nem szabad szubjektíven véleményezni, el kell vonatkoztatni az önös érdekektől, és objektíven kell indokolni!
Dátum: 2008.11.14. 11:56:06
Ehhez a mezes kérdéshez én még feltenném a mikor kérdést is. Nem vagyok egy fociguru, és ha már angol foci, akkor Liverpool, de mielőtt rákerestem is kb 4 színű mezt fel tudtam volna sorolni. A fent feltett kérdésre az egyetlen pillanatnyilag rossz válasz a kék-fehér, ha az idegenbeli mezeket is számítjuk. Az otthoni pedig évszámfüggő, általában piros, vagy piros-fehér. De tavalyelőtt pl sárga volt, tavaly meg majdnem olyan színű mint a hozzászólások háttere itt a fórumon.
Szóval a kérdés nemcsak speciális, de még csak nem is egyértelműen megfogalmazott kérdés.
Dátum: 2008.11.14. 11:47:09
4. szinten kapsz az Információk kategóriában egy Szakértelmek nevű fület az oldalsávban. A Szakértelmekben az első szakértelem amit fejleszteni tudsz, az a "tanulás". Ha van nálad elég LE a fejlesztéshez, egy kis zöld jelet látsz a kiírás mellett, fehér plusz jellel. Ilyenkor ha rákattintasz, a szakértelmed szintje 1-el emelkedik. Az állat befogásához és "használatához" szükséged van a csapdakészítés és idomítás szakértelmekre, ezek a tanulás 3. és 4. szintjén válnak elérhetővé.
Ha a csapdakészítés megvan, onnantól csak a szerencsén múlik. Olvastam több panaszt, hogy 5. szintű csapdával szinteken keresztül nem jött nekik semmi, nekem világ1-en 4. szintű csapdával mindhárom állatkám megvolt fejenként kb 30 vadászat után, világ2-n 1-es csapdával meglett 20 vadászat után.
Ha sikerült befogni, és beidomítottad, rákattintasz a Harcolni hívom gombra, és kész is.
Dátum: 2008.11.14. 11:29:41
Pillanat. Elnézést ha ez jött le a hsz-emből, nem amellett próbáltam kardoskodni, hogy maradjon a kérdés. Mivel fel van hívva rá a kérdésfeltevők figyelme, hogy évszámok NE!, természetesen elméletileg a rossz kérdés. Bár ennyi erővel a "Mikor halt ki az Árpád-ház?", "Mikor volt a honfoglalás?", "Mikor végezték ki az aradi vértanúkat?", "Mikor fedezték fel Amerikát?" jellegű kérdések mind rosszak, pedig mind kapásból megválaszolható kérdés.
Engem az a "túlságosan lexikális" kategória bánt, erre akartam rávilágítani, hogy bár egymáshoz közel álló, megkevert dátumokból kell választani, igen erős az a túlságos kifejezés egy ekkora jelentőséggel bíró dátumra.

Úgy gondolom, hasonlóan a fővárosokhoz azért nem kéne évszámos kérdést feltenni, mert az egyszerűeket ezerszer felteszik, a nehezek meg valóban lexikális kategória. A mégis feltetteknek pedig egyedi, adminisztrátori elbírálásban kellene részesülniük. Vagy a "mikor" kerüljön fel a tiltott szavak listájára.
Dátum: 2008.11.14. 10:51:13
Idézet: Stubb - 2008.11.14. 09:30:02
"Az Északi sarkon állsz. Melyik égtáj fele tudsz elindulni?

bármelyik
Dél
Észak
bármelyik, Észak kivételével"

Ugyan érdekes kérdés, de meg kell védenem. Tök mindegy, hogy van-e iránytűd és hogy hol vagy. Mindig el tudsz indulni bármilyen irányba


Valóban érdekes kérdés, de nekem meg bele kell szólnom
Én ennyi adatból nem tudom megmondani, mert nem mindegy hol állok az Északi-sarkon. Az Északi-sark tulajdonképpen maga a Föld északi pólusa. Na most onnan szerintem bármerre indulsz, az déli irány lesz.
Ha pedig a kérdező az Arktiszra gondolt, a tágabb értelemben vett Északi-sarkra, akkor onnan valóban bármelyik égtáj felé indulhatok.

Idézet: Bekas - 2008.11.14. 09:56:37
Mikor volt a muhi csata?
1214.04.11
1214.11.04
1241.11.04
1241.04.11

hasonlo szamok ide-oda kevergetese. amugyis tulsagosan lexikalis, hat meg igy. torles, legyszi.


A magyar történelem egyik legnagyobb jelentőséggel bíró csatájának, a tatárjárás kezdetének dátumát tudni túlságosan lexikális?
Ezt inkább nem minősíteném.
A magyar történelem fontos eseményeit legalább kb-ra el tudni helyezni úgy gondolom ha nem is alap, de mindenképpen átlagműveltség. Ezáltal a két 1214-es dátum alapból kizárható.
A másik két dátumból pedig kilogikázható, mert ezek a nagy hódító hadjáratok általában nem télen zajlottak az akkori közlekedési viszonyok miatt.
Egyébként egész pontosan április 11-ről 12-re virradó hajnalban vették körül a a tatárok a magyar szekértábort, tehát bár az összecsapások 11-én kezdődtek, maga a csata 12-én volt. (na, ez már lehet a lexikális kategória )



Idézet: Hydro Globus - 2008.11.14. 10:03:22
Tényleg túl speciális tudás, hogy az ökolódia az a környezettel foglalkozó tudományág?


Mármint az ökológia?
Dátum: 2008.11.13. 16:31:44
Ezért ne várd hogy szeressünk!
Dátum: 2008.11.13. 15:58:24
A "tripla x" gondolom nem a filmcímre utal, ez esetben pedig szexbotrányra tippelek, tiltólistás "szex" szóval. Azért is tartom ezt valószínűnek, mert az említett elnökkel kapcsolatban két utalást talált:
- simán lemondott
- szeretőjétől több gyereke született
Dátum: 2008.11.13. 15:43:28
Idézet: Zoltanszon - 2008.11.13. 15:08:26
Idézet: Aisling - 2008.11.13. 14:52:04

Mi volt Drakula gróf neve?

Lord Drakula
Asher
Jean-Claude
Vlad Ţepeş

ez így kicsit fura

Pláne, ha hozzávesszük, hogy a Tepes (karóbahúzó) csak a "beceneve" volt, és Ő tényleg Drakula néven született


Egész pontosan Vlad Drǎculea, és nem is gróf volt, hanem havasföldi fejedelem. Szóval rosszul van megfogalmazva, vagy rosszul van megfogalmazva?

Idézet: Zoltanszon - 2008.11.13. 15:10:29
cirip, inkább kinek nem?


Velem eddig egyetértett.
Dátum: 2008.11.13. 15:31:51
Egy szakértelmet átmenetileg meg tudsz növelni feleannyival, ahányas a tudatturbód (de egyszerre csak egyet). A szakértelmed így sem fog a maximuma fölé emelkedni, és nem nőhet többet, mint amennyi a szakértelem alapértéke.
Dátum: 2008.11.13. 14:59:10
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.13. 14:25:02
Mi a különbség a sztalaktit és a sztalagmit között?

Ugyanannak a trópusi növényajnak különböző színű változatai.
Mindkettő ugyanazt a csillagképet jelöli, csak írásbeli eltérés van közöttük.
Az első egy csípős mexikói, a második savanyú kínai étel.
Az első függő, a második álló cseppkő

Nagyon jóóóó!
Csak a "növényfaj"-t lehetne javítani...


Az gáz, ha ezt én még a Holdlakók-ból tudom?
Dátum: 2008.11.13. 14:46:28
Szerintem is teljesen egyértelmű a megfogalmazás.
Dátum: 2008.11.13. 14:17:25
Valami ilyesmi a kérdés:

Ki a főszereplője a Secret diary of a call girl című sorozatnak?

Biztos kell tudni egy magyar televízióban nem vetített sorozat szereposztását? Ráadásul a címéből ítélve nem épp gyerekműsor, itt pedig ők is játszhatnak.
Dátum: 2008.11.13. 13:52:07
Melyik csapat beceneve:Vörös Ördögök?
Bayern München
Manchester United
DVSC
Liverpool


"beceneve: Vörös Ördögök"
Ha marad...
Annyira nem egyszerű az ok. A nulla ugyanis sokak szerint természetes szám, ebben még a matematikusok sem tudnak megállapodásra jutni.
A természetes számnak két definíciója létezik:
Minden nemnegatív egész szám; illetve Minden pozitív egész szám.
Ha a kérdés úgy bukott ki, hogy nem egyértelműen feltett kérdésnek lett értékelve, az jogos. Ha a 25%-on, az necces, mert mondjuk 50-50% a kétféle értelmezés aránya.

Rákeresve, a legegyszerűbb meghatározás, amit találtam: A természetes számok Isten adománya, a többi emberkéz műve.
Dátum: 2008.11.13. 12:36:18
I. Dareiosz (Dáriusz) volt a helyes válasz?
Ha igen, annyira nem is spec. (Egyébként jó lenne különbséget tenni a spec. és a lexikális kategória között ) Azért Dáriusz legendás kincséről szinte mindenki hallott, és az is elég köztudott (szerintem), hogy a perzsa birodalom Dáriusz és Xerxész uralkodása alatt élte fénykorát. Xerxész pedig nem volt a válaszlehetőségek közt.

Utalást egyébként én is csak annyit találtam, hogy I. Dareiosz veretett először aranypénzt Perzsiában.
Alexandrosz pedig (amennyiben III. Alexandroszra - Nagy Sándorra gondolt) ezüstpénzt veretett a saját arcképével, ha netán ő lenne helyesnek jelölve.
Dátum: 2008.11.13. 12:08:07
Idézet: Gritta6 - 2008.11.13. 11:14:10
Sziasztok!
Olyan problémám, kérdésem lenne, hogy a a szövetségebne a lélekkútba, hogyan lehet, vagy lehet-e egyáltalán lélekenergiát betenni?
A másik ehhez kapcsolódik: a velem egy szövetségben lévő játékosok az állításuk szerint, hogy ha építkeznek akkor levonja tőlük a lélekerőt, de az nem jelentkezik meg az építkezésben. Hogy lehet ez? És nem lehet, hogy amit beadtak az a lélekkútba ment?
Üdv: D


A Lélekkútba a friss belépőknek kell LE-t tölteni, mindenkinek annyit, amekkora a Lélekkút volt
mikor belépett. Ha a belépő már korábban egy másik szövetség Kútját feltöltötte, akkor az ottani Kút méretének felével csökken a betöltendő mennyiség. A lélekkútba töltött LE nem jelenik meg a Lélekkút építési statisztikáiban, ott csak azok a játékosok szerepelnek 0-nál nagyobb értékkel, akik az elején felépítették. Valamint a Kútba töltött/Kútból épített LE nem növeli a Kút méretét.



Idézet: Cassian - 2008.11.13. 11:47:37
Egy kérdésem lenne felétek. Ha valaki elbújik a Katakombákban akkor azalatt az idő alatt kap CSP-t és PP-t? Vagy olyankor ezek sem járnak?


A csp és pp jár akkor is ha katakombában vagy, elkölteni nem tudod. Csak figyelj rá, hogy ne csorduljon túl.
Dátum: 2008.11.13. 11:10:26
Mikor épült az angliai Iron Bridge?
1759
1179
1739
1779


Pontatlan válasz, 1777-ben kezdték építeni, és 1781-ben adták át.

Ki nem tartozik a felsoroltak közé?
Bagira
Karakk
Balu
Sir Kahn


Kakukktojás. Akinek még mondanak valamit A dzsungel könyve és Vuk című mesék, könnyűszerrel kitalálja a helyes választ. De aki már A dzsungel könyvének modern kori adaptációján nőtt fel (WaltDisney: TaleSpin - Balu kapitány kalandjai), annak Bagira neve sem fog ismerősen csengeni. A tigris nevét egyébként az általam ismert verzióban Sir Kánnak írják.
Dátum: 2008.11.13. 10:30:48
Idézet: cirip - 2008.11.13. 10:19:46

Melyik várost nevezték a nőstény farkas városának?
Kolozsvárt
Berlint
Rómát
Párizst

ez megint egy olyan kérdés, amire nem találtam igazolást, de mivel csak egyik városhoz tudtam kötni nőstényfarkast, nem is keresgéltem sokat

Melyikük nem Árpád fejedelem utódja?
Könyves Kálmán
IV. Károly
Álmos fejedelem
Vak Béla
Na ezen gondolkoztam egy csomót, mert ugye Álmos fejedelem előbb volt, nem utóbb, IV. Károly pedig nem utód a szó eredeti értelmében. És hát hogy most csak figyelmetlen volt a kérdés feltevője, vagy csak egy kis buktatót helyezett el a kérdésben. Na, az utóbbi volt.

Ki volt az első magyar költő?
Ady Endre
Janus Pannonius
Balassi Bálint
Nem ismert a neve
Ez a kérdés sem bolond biztos, mert az "első magyar költő"-re való keresés ezt a mondatot hozza első találatként: "A könyv Balassi Bálint, az első magyar költő életrajzát mondja el, monografikus részletességgel." Csak hát persze az ember nem hisz el mindent, de kisebbeket megtéveszthet.

Melyik ország területén található a Losh Ness-i szörnynek "otthont"adó tó?
Norvégi
Írország
Anglia
Skócia
csak annyi gondom van hogy Skócia nem ország



Nőstényfarkas:
Amennyiben Róma a helyes válasz, egész jó kérdés, bár jobban hangzana így: "Melyik város legendájában szerepel nőstényfarkas?"

Költő: Az első magyar nyelven író költőként valóban Balassi maradt fenn, Janus Pannonius még latinul alkotott ~100 évvel korábban.

Losh Ness: Amellett hogy nem önálló ország, Skóciában Loch Ness-i szörny van.
Dátum: 2008.11.13. 10:16:46
De ha privát üzit írsz Hatsepsut-nak, akkor lehet hogy előbb észreveszi, mint ahogy átnyálaz 4-5 oldalt a fórumban.
Dátum: 2008.11.13. 10:10:59
Idézet: Edef - 2008.11.12. 23:50:16

Tudom, most már nagyon "ellapozódott" már ez a rész...
Csak észrevételem van.

Ezen hozzászólásokból számomra úgy tűnik, hogy bárki feltehet kérdést, ami azonnal élessé válik, majd az első válaszoló eldönti, hogy az a kérdés maradhat-e?
Nem tudom, hogy ez egyáltalán helyes-e így? ... akár jogilag is?
Tehát bárki bármit kérdezhet?
... szerintem nem helyes.
Javaslatom a következő: a kérdés feltevésnek legyen egy minimális szintje, ha most is van, akkor ez a jelenlegi szintet meg kell emelni.
A kérdések gyűljenek egy "postaládában". Hatsepsut válasszon magamellé 3-5 embert, akiben megbízik (itt a fórumos hozzászólók között vannak "értelmesek"), és megosztva kezdjék ellenőrizni a kérdések szinvonalát. Ha csak annyit tesznek hogy akár a böngészőbe átemelik a kérdést, akkor már az aláhúzza a kérdések helyesírási hibáit, elgépeléseit. --- Wordről nem is beszélve---
Szegény Hatsepsutnak nem lenne annyi dolga.


Ahogy én az eddigi kb 1600 megválaszolt, és közel 40 feltett kérdésem alapján tapasztaltam:
Bárki, nagyjából bármit kérdezhet. A kérdés azonnal kikerül élesbe. Vagy egy ember bírálja el (az éppen ezzel foglakozó admin; többen vannak ám), vagy a válaszadók vadászat közben. Az adminok látják a helyesnek jelölt választ, tehát minden információ rendelkezésükre áll az értékeléshez. Második esetben több értékelés kell a kérdés elfogadásához, a pontos számot még szerintem nem láttam, de írva vagyon több helyen is, hogy amennyiben egy kérdést nagyon eltérő módon értékelsz a többi válaszadóhoz képest, és ez többször is előfordul, akkor elveszítheted az értékelés jogát.

Minimális szint jelenleg is van, 100 helyes válasz után tehetsz fel egy kérdést. Ez szerintem bőven megfelelő.
Bár az "azonnal töröljétek" értékeléssel kapott büntetést meg kéne emelni, mert egy nem prémiumosnak 72 óra alatt fizikai képtelenség az újabb 100 helyes válasz, hacsak nincs neki tartalékban, és a prémiumos játékosok is csak maximum 111 helyes választ adhatnak, amennyiben egyet sem hibáznak. De általában nem azok szoktak rossz kérdést feltenni, akik 100%-os válaszadást tudnak produkálni. Tehát a 72 órás kérdéstilalom már nem korlát, legalább 2szer ennyi kéne.


Másfajta szintet nem tudom hogy szabnál meg. Csak 8. szint felett lehessen kérdést feltenni? És aki most regisztrál? Lehet akár egyetemi tanár, vagy érettségire készülő diák is, mi alapján kellene őket eltiltani a kérdés feltevéstől?

Szerintem jó a rendszer. Napi szinten egyre kevesebb hibával találkozom, 37 kérdésből nem ritkán csak egy, vagy egy sem hibádzik. Bár én nem vagyok rest elővenni a guglit, ha valami nem megy fejből, és nem rohanok ide, hogy ez hű de spec. vagy lexikális tudás.

Továbbra is azt a nézetet vallom, hogy azért a +10%-ért kelljen már dolgozni egy kicsit. Alacsony szinten, mikor egy kör vadászat éppen összehozza az 1k LE-t, az a +100 LE is rengeteget számíthat, magas szinten pedig egy-egy 10% több mint amennyit alacsony szinten egy átlag vadászatért kap az ember.