Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.16. 23:02:30
Nincs ilyen, hogy melyik a legoptimálisabb. Különböző szintű állatokat foghatsz be, az állat alapszintje = az idomítására kellő LE/300.
Az állat harcban sebezni, és sebzést elnyelni képes. A sebzése az alap+nálad lépett szintjétől függ, az elnyelése csak a lépettől.

Ha az a fontos, hogy minél több sebzést elnyeljen, az először befogott állatot tartsd meg, ne kockáztass, hogy hátha jön jobb.
Dátum: 2008.11.16. 22:18:26
Ott hogy elszámoltad a 48 órát.
Valamivel el kell ütnöm az időt, míg mehetek megint portyázni.
Dátum: 2008.11.16. 22:14:11
Szerintem egy szóval sem írta a kérdező sehol, hogy megelőzni kéne az utolsót, mint ahogy azt sem hogy nem körversenyről van szó. Azt írta: lehagyod. Ha én lekőrözök valakit, tehát elhaladok mellette, akkor lehagyom. Vagyis körverseny esetén előfordulhat ilyen helyzet, de ennyi adatból nem lehet meghatározni, hogy hányadik vagyok. Ha én a második helyen futok, de tudom tartani a lépést az elsővel, akkor én is le fogom hagyni az utolsót.
Ha esetleg a kvízkérdésekkel foglakozó topicba írnád, mellékelve a problémádat a kérdéssel, talán lenne is aki foglalkozik vele.
Dátum: 2008.11.16. 21:26:37
Szóval azt mondod, mennyivel jobban járunk, ha kapitulálunk rögtön, és cserébe kapunk 1, esetleg 2 hét békét a kövi háború előtt?

kösz, de inkább bukok 2 hetet a dinamikus fejlődésben (ha elég online vagyok, nem is bukom semmit, 15%on nagyon szépen lehet fejlődni), ha azzal el tudom venni a támadó kedvét a további zaklatástól. Nem fogja megérni neki rám pazarolni a portyapontjait, viszont ha nem pazarolja rám, nincs borítékolva a győzelme, ergo 1,5-2 hét múlva a háta közepére fog kívánni, nem hogy újra megtámadjon.
Dátum: 2008.11.16. 21:08:20
folytasd a mondást ˝lonak négy lába van-˝?
még is ugrál
még is repül
még is elesik
még is csuszkál


Szerencsére még értékelhető volt. Bár tartok tőle, hogy nem sokat számít.
Dátum: 2008.11.16. 19:02:49
Milyen néven szólítja Dr House új kollegináját?
Tizenhármas
Tripla Nyolcas
Harmincegyes
Gyere Ideb

Ha ráérek, nézem a sorozatot, és tudtam is a választ, de ha ez nem spec. akkor kérem vissza az összes Drizzt-es kérdést is!

2007-ben a Dominó-nap...
nem lett megdöntve
döntetlen volt
mi az a Dominó-nap
nem is volt ekkor


Tegnap pont láttam nagyjából a közvetítést. De vajh ki fog rá emlékezni 2 hét múlva?

Mi az oxigén vegyjele?
SO2
HNO3
O3
O2


Rég tanultam kémiát, de szerintem az oxigén vegyjele O. Az O2 az oxigéngáz molekulájának vegyjele.
Dátum: 2008.11.16. 17:25:39
off:
Asszem kell hozzá egy bizonyos hozzászólásszám is.
on


Jó lenne látni, ki mennyire aktív kérdésfeltevő, de az utólagos 25/100-as kieséseket nem kéne hogy rossz kérdésként szerepeltesse a statisztika.
Dátum: 2008.11.16. 17:24:00
Erre van egy szakértelem, úgy hívják hogy sajtolás.
Ne higgy mindig a wikipediának, az Omega '60-ban alapult. És ha bajod van egy kérdéssel, a megfelelő topicba írd.
Nagyon is jól van az úgy, hogy a "helyes" válasz ismerete nélkül kell értékelni a kérdést. Mivel a kérdést kell értékelni. Ha rossz válasz van jónak megadva, de szerepel a jó is, akkor szólsz itt a fórumon a Kvíz topicban, és javítják.
Dátum: 2008.11.16. 14:47:45
Pedig semmi gond nincs az sms-vásárlással, én eddig mindig megkaptam 1 percen belül, és vettem már párszor. Én küldenék a helyedben Miklósnak egy pm-et.
Először is Muhammad Ali helyesen leírva, aki ráadásul ezen a néven egy olimpiát sem nyert, amatőrként az eredeti nevét: Cassius Marcellus Clay Jr.-t használta.

Másodszor, nem írok tippet, mert pontosan tudom a választ, ugyanis az első bajnoki cím a 3ból akkor született, amikor a második legidősebb választható boxoló még 10 éves sem volt.

Harmadszor, nagyon szép kérdés, kár hogy kiesett. Ennyit azért tudhatnánk a leghíresebb sportolóinkról.
Dátum: 2008.11.16. 14:10:29
Idézet: Sir Ny - 2008.11.16. 13:51:23
Idézet: Fekka - 2008.11.16. 13:49:35
Tudomásom szerit pedig az..... Matek-infót végeztem meg se haragudj......
akkor rosszul tudod.


A prímszám emlékeim szerint nem főiskolai tananyag, a definíciója viszont egyértelmű. A prímszám olyan szám, melynek csak két osztója van, az 1 és önmaga. Az 1-nek csak egy osztója van. Pont.
Dátum: 2008.11.16. 01:02:15
A vadászatod szövegébe bele van írva, hogy mekkora állatot ejtettél el.
Nekem pl az utolsó egy kisebb mérges nyukmár volt. Neked apró mérges nyukmár kellene ebből az állatból.

(a mérges nyukmár csak illusztráció)
Dátum: 2008.11.16. 00:32:18
Köszönöm a kiselőadást, ezek azok a kérdések, amiknek örülni szoktam. Sok tekintetben osztom a nézeted azt illetően, hogy sok tekintetben érdekes, értelmes dolgokat lehet tanulni, ha az ember rákeres guglin egy-egy nehezebb kérdésre. De marha jó, hogy pont azt a részét emeled ki a nehezebb kérdéseket pártoló hsz-emnek, amit a korábbi felszólaló azon írására reagáltam, hogy "miért speciális, meg lehet keresni". A speciális/lexikális kérdések tekintetében elég lágyszívű vagyok, de urambocsá' had ne legyen már megdicsérve, aki olyan kérdéseket tesz fel, hogy "Mi volt a fremenek ruhájának a neve a Dűnében?" vagy "Milyen színű Chara-Din?"!

És nem azért mert lusta vagyok utánanézni. Hanem mert meg vagyok róla győződve, hogy pl mindkét kérdésre adott helyes válasz értelmetlen felesleges tudást igényel, és közel sem átlagműveltségi kérdés.

A topicban sok helyen sokan leírták már véleményüket az átlagműveltség mibenlétéről, megteszem most én is.
Számomra az átlagműveltség nem más, mint egy csipetnyi irodalom, történelem, természettan (biosz, föci, kémia fizika egyaránt), matek, képzőművészet, zene, mozi, sport ALAPVETŐ fogalmainak ismerete. Természetesen beállítottságtól függően mindenkinek van erősebb és gyengébb oldala, de attól még ugyanannyira művelt lehet. Ez vonatkozik minden korosztályra, természetesen az iskolában addig megszerezhető tudáshoz mérten.


A különféle szerepjátékok, pc- és konzol játékok ismerete, regények (főképp sci-fi, fantasy) főhőseinek használati tárgyai nem ez a kategória.
Dátum: 2008.11.15. 23:18:31
Attól, hogy valamit meg lehet találni a neten, még nem jelenti azt, hogy annak a tudása marha fontos lenne. Ha olyan kérdés kerül ki a fórumra, amitől egy picurkát műveltebb lehet az ember, azt itt egy páran meg szoktuk védeni. De a teljesen felesleges marhaságokra semmi szükség, akkor se ha egy perc alatt megvan.
Dátum: 2008.11.15. 23:06:40
Azért a Kolombuszos eléggé szőrszálhasogatás

A szegedi utcákról viszont szívesen hallanék egy rövidebb előadást, és gondolom még néhányan úgyszintén!
Dátum: 2008.11.15. 22:25:39
Szerintem pedig ez nem az a topic, itt nem fogja megtalálni aki a kvízekkel foglalkozik. Egyébként tök mindegy mi a helyes válasz, HKK tehát törlendő.
Dátum: 2008.11.15. 22:06:03
A már nálad lévő őskövek nem számítanak, a kiégett kövek akkor fognak átváltozni, mikor legközelebb veszel. De emiatt nem kell kapkodni a vásárlással, minél később veszel, annál több lesz addigra a kiégett köved, így annál több változik át.

2. szintre 100 tapasztalati pont (TP) összegyűjtése után fogsz lépni, ez úgy emlékszem 50 vadászat, vagy ha portyázol is, 2 győztes portya felel meg tapasztalatban egy vadászatnak. (ez csak első szinten igaz, második szinten már borulnak az arányok).

Azt hogy mikor lépsz második szintre, a karakterlapodon tudod követni, a három csíkból a sárga az.