Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.18. 12:06:38
Így sem lenne jó, viszont én a játékfejlesztők helyében a Játékleírásba betennék egy linket a wiki-re, ha már páran nem kevés energiát fektetnek bele.
Dátum: 2008.11.18. 12:03:12
Én szeretem a történelmet, számomra mindkettő fontos. De világtörténelmi fontosabb eseményre vonatkozó kérdést még nem láttam pellengérre emelve a kvíz topicban, magyart viszont már igen. És úgy vélem, hogy egy olyan embertől, aki nem humán beállítottságú, nem érdekli a történelem, attól nem kell elvárnunk, hogy tudja mondjuk, hogy mi volt az a "bostoni teadélután" és mikor, de a fontosabb magyar eseményekről illene, hogy legyen némi fogalma legalább körülbelül, még akkor is, ha nem az ő műfaja. Tőlem ha megkérdeznék, hogy ki volt a "második honalapító", és nem tudnám, akkor mélységesen elszégyellném magam, nem röhögcsélnék a tudatlanságomon.
(Ez speciel nem a játékból merített példa, tegnap szerepeltek le nálam ezzel a kérdéssel a Széfben a Crystalos Kasza fivérek)
Dátum: 2008.11.18. 11:54:26
Az alapszintű ismeretekkel egyetértünk. Ami nálam azt takarja, hogy első szinten tudható, vagy a Játékleírásban szereplő információ.
Az általad feltett kérdést az garantáltan nem fogja tudni, aki nincs szövetségben, és tudtommal a külső fórumon való aktív részvétel nem előírás, ezáltal aki nincs szövetségben, és nem fórumozik, annak fogalma sem lesz a wikidot-ról, ahonnan ezeket az infokat megszerezheti.
Dátum: 2008.11.18. 11:46:09
Kifizetődő taktika.

Újabb kérdés

Mikor indították be az LHC-t (Larg Hadron Collider)?


Large

Hogy hívják Eric Cartman macskáját (South Park)?
Cicus
Lukrécia
Garfield
Herpesz


Úgy látszik nem nézem elég alaposan a sorozatot. Cartmannek van macskája?
Dátum: 2008.11.18. 11:40:43
Idézet: Canababy - 2008.11.18. 10:52:50
Sziasztok!
Az imént kaptam egy olyan kérdést, ami elméletileg jó lenne, DE mivel én ilyen szőrszálhasogató emberke vagyok, és ennél sokkal jobb kérdéseket elvetettetek már előhozakodom vele.Íme:

Melyik megye fekszik a Dunától BALRA?
Vas megye (ez volt a "helyes" válasz)
Csongrád megye
Heves megye
Nógrád megye

A problémám a következő: alapműveltség azt tudni, hogy a térképen bár szemből nézve valóban helyes a Vas megye, de a folyóknál ugyebár nem mindig az a folyásirány, ahogyan a térképen "lefelé" haladunk...Ebből következően a válaszok közül bármelyik jó lehetett volna, kivéve a Vas megyét!!!Kérlek Benneteket vagy javítsátok a kérdést, vagy töröljétek, vagy bármi, amit jónak láttok, de legalább nézzetek utána!!!Köszönöm! Canababy


Helyes az észrevétel, csak az érvelésed pont az ellenkezője a helyesnek. Odáig oké, hogy a folyásirány nem mindig hozzávetőlegesen Észak-Déli, ahogy a térképen haladunk fentről lefelé. De a Duna speciel pont "lefelé" folyik, és ebből következik, hogy Vas megye az egyetlen, ami NEM a Duna bal oldalán fekszik.

Még régebben én Budapesttel kaptam ilyen kérdést, "következetesen" megjelölve a Budát helyes válasznak. Csak finoman szitkozódtam magamban, miután én Pestet választottam.
Dátum: 2008.11.18. 11:32:18
Ez a kategorizálás jó ötlet lenne, bár nem kevés idő lenne a már bennlévő kérdéseket kategorizálni.
Nekem két dolog bántja a szememet:
- Mikor valaki csak azért, mert ő személy szerint nem tudja a kérdésre a választ, képes lenne speciális, vagy lexikális kérdésként kivetetni egy jó kis kérdést, holott nem tartana tovább rákeresni a válaszra, mint a fórumra kiírni. Én is szoktam speciálisra értékelni akár már nem értékelhető kérdést is, de előbb megpróbálok utánanézni, és a talált információk alapján igyekszem eldönteni, hogy a kérdés tényleg túl speciális, vagy csak én nem hallottam róla / én nem emlékszem rá.

- A MAGYAR történelemre, irodalomra vonatkozó, ha nem is alapszintű kérdések érdektelen, speciális kérdésnek minősítése, legyen az akár évszámos kérdés is. Ugyan a kvíz menüben ki van emelve, hogy nem szeretjük az évszámokat, Miklós a kvíz értékelésének topicjában már finomított ezen a kategórián:
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43

- Lexikális tudás. Bizonyos évszámos kérdések elfogadhatóak, de csakis olyanok, amelyek az első kategóriában felsoroltak. Azt, hogy mikor voltak a világháborúk, mindenkinek illik tudnia, de azt viszont nem feltétlenül, hogy egy alig ismert celeb mikor vásárolta az első biciklijét. Ráadásul, ha évszámos kérdést írtok, akkor sokkal kultúráltabb, ha az évszámok között jelentősebb eltérés van, mintha 1-1 nap eltérés van a 4 dátum között. Személyes véleményem szerint az ilyesminek az a legcivilizáltabb módja, ha nem is konkrét évszámot kérdezel, hanem felsorolsz 4 ismert eseményt, és megkérdezed, melyik volt legelőször, vagy legkésőbb.

Senkinek nem árt meg, ha utána néz saját nemzetének egy-egy érdekesebb, fontosabb eseményének, művének ahelyett, hogy ráfogja, felesleges tudás.

A keresésről már kifejtettem valahol a véleményem:
1. Miért hiszik azt egyesek, hogy az a +10% egy bónusz, amit energia ráfordítás nélkül meg kell kapniuk? Vadászatra lebontva nem sok, de egy 20as körben már sokat számíthat az a 10%, főleg ha valamire gyűjt az ember.
2. A jó, de nem alapszintű kérdések kitalálásával, megfogalmazásával igenis sokat kell dolgoznia a kérdésfeltevőnek, nem azzal kéne ezt honorálni, hogy lustaságból csakazértsem keresünk rá a megfejtésre, hanem azzal, hogy nem hagyjuk kiesni 25%on. Aki ilyen intellektuális kérdéseket tesz fel, annak elég elkeserítő, mikor sorra esnek ki a szebbnél szebb kérdései, és ez bizony a játékostársaság szellemi színvonaláról sem fest kedvező képet számára. Érdemes megnézni a Kiesett érdekes kérdések topicot. Szerintem rajtam kívül még sokan örülnének neki, ha olyan kérdésekre kéne válaszolniuk a sok HKK-s meg elvont focis kérdés helyett, mint amik ott vannak 25% alatti eredménnyel.
Dátum: 2008.11.18. 10:18:22
Még nincs benn a szűrő a rendszerben, hogy azonos hordabeli szövetségnek nem lehet hadat üzenni. Meg így elméletileg lehet tápolni a szövetségest egy kapitulációval.
Dátum: 2008.11.18. 10:15:15
Idézet: Attush - 2008.11.18. 06:14:37


Sejtettem h valaki lefog szavazni.. mindenesetre csak annyi h ne szaladjunk el az a tény mellett h nem mindenki foglalkozik a matematikával már olyan szinten mint az iskolában vagy esetleg nem mindenkinek van szüksége rá a munkája során. Az h én ezt nem tudom nem azt jelenti h hülye iskolázatlan ember vagyok... csupán a matematikai tudásom már nem a régi... Ehhez a feladathoz papírt és ceruzát kellett volna rántanom és gondolkodni ami nálam ebben az esetben kimeríti az 5 perces limitet. Érzésem szerint ez egy olyan kérdés amit csak egy bizonyos kör tud megoldani.. akik járnak iskolába, akik egyáltalán vették már ezt (mert az egyéni kérdésekből úgy látom itt vannak általános iskolások is) sőőt azokon belül is aki egyáltalán megtanulta ezt. Ha már mindenki panaszkodik a kérdésekre akkor azthiszem ezt én is joggal tehetem.


Idézet: Edef - 2008.11.18. 06:50:06


Túl speciális.
Ha a magyarázatokban nem akartok képleteket akkor miért lehet a kérdésekben?
TÖRÖLNI! de azonnal...
... az összes szátan példával együtt.



Csupán idézném nektek Miklós véleményét a matekról, a saját véleményem már kifejtettem a kérdés nehézségéről. Én sem tegnap érettségiztem, valamint a munkám során sincs szükségem matekra. Attush! Egy szóval sem mondtam, hogy hülye iskolázatlan ember vagy, nem lehet mindenki ugyanolyan tárgyból erős, speciel én sem voltam az matekból középsuliban, volt egy "kedves" tanárom aki megutáltatta velem úgy ahogy van.

Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
Kvíz: az értékelés szempontjai

Kiegészítés:
- számtan kérdések. Mennyi (1+5)*3? Melyik a legnagyobb, (4+3)*2 vagy (17/2-1)? A logikát igénylő kérdések rendben vannak, de azok a kérdések nem, amelyek ilyen primitívek, nem az IQ-n múlnak, hanem azon, hogy elő tud-e valaki venni egy számológépet.
Dátum: 2008.11.18. 09:59:28
Nem kötözködöm, de olyankor én igyekszem a módosítással beszúrni a következő kérdést.

Reggeli termés:

Melyik Mercedes Benz típus nincs?
C6
CLK
CL
SL

Kicsit spec. Nem mindenki automániás.

A gyűrűk urában mit utáltak az orkok?
Gandalfot
sötétséget
gyűrűt
fényt

Gyűrűk Ura; Gandalfot legalább annyira utálták, mint a fényt, és ráadásul nem is utálták a fényt, hanem fizikailag nem bírták elviselni. Sőt, csak Szauron orkjai nem bírták, Szarumán orkjai ellenállóbbak voltak. Ja, és melyik gyűrűt? Más bajom asszem nincs vele.
Dátum: 2008.11.17. 22:54:40
Pedig ez aztán tényleg egyszerűen kilogikázható.

Nem is 1+1 nehézségű feladvány,de nem is kell hozzá négyjegyű függvénytábla!

a+3b=c és 2c+a=d tehát 2(a+3b)+a=3a+6b=d
A kérdés ugyebár d-2b=3a+6b-2b=3a+4b

Pedig nekem is este van.
Dátum: 2008.11.17. 22:27:19
Amennyire emlékszem rá:

Végigvezet az alapfunkciókon. Meg kell nézned a Karakterlapod, utána beléptet a beállításokba, hogy írj egy kis bemutatkozást a karakternek. Utána elküld vadászni egyszer. Ha kész vagy a vadászattal, elküld portyázni, és egész kedves bónuszt ad arra a támadásra. (a támadás tulajdonságra kapsz +pontot, már nem emlékszem, mennyit). Ha megvan a támadás kapsz 400 LE-t hogy megismerkedj a kufárral, és vegyél egy kis pajzsot. Utána elmondja, hogy tudsz több vadászatot indítani, és ha az is letelt, elküld megint portyázni. Utána kapsz 300LE-t hogy megtanuld, hogyan lehet növelni a tulajdonságodat, és ha megnövelted, kapsz egy grátisz őskövet.

asszem ennyi.
Dátum: 2008.11.17. 16:32:50
Hát nem is tudom. Azért nem kéne élből kiszórni mindent ami foci. Ez egy elég általános kérdés ahhoz, hogy a többség tudjon rá válaszolni. Végülis Olaszország 3. legismertebb klubjáról van szó.
Köszi!
Mert nem hiszem, hogy a Zalán olyan híres név lenne, hogy tudni kéne a névnapját. Egy Éva, vagy István kérdés még talán oké lenne.
Dátum: 2008.11.17. 13:20:21
Mit akarsz, ez egész jópofa!
Dátum: 2008.11.17. 11:22:31
Mikor foglalták el a törökök Konstantináplyt?


kimaradt egy o betű.

Mikor tört ki az első világháború?
1914. július 26.
1914. július 28.
1914. július 27.
1914. július 29.


Fontos dátum, de azért ennyire nem biztos hogy tudni kell. És ha én csak arra emlékszem, hogy Gavrilo Princip június 28-án követte el a merényletet? Nincs előírva, hogy pont egy hónapnak kell eltelnie a merénylet és a hadüzenet között.


Melyik ókori római város nam a mai Magyarország területén fekszik?


Nem
Dátum: 2008.11.17. 09:46:10
Mondjuk leírhatnád ide a kérdést, meg hogy mit kell javítani, hogy lássák az illetékesek.

Meg hogy lássuk mi is, ha netán megkapjuk javítás előtt.

Szerk.:Látom már megtaláltuk
Úgy, hogy vagy küldesz egy privát üzenetet Hatsepsutnak, vagy beírod a kérdést, meg a szükséges javítást a Kvíz topicba.
Dátum: 2008.11.17. 09:28:19
Hát, bizony már te is túl mentél a bölcsesség határán.

Lehet hogy Newton fogalmazta meg a gravitáció törvényeit, de amiről itt mennek a kiselőadások (szabadesés), azt Galilei már egy kicsit korábban kísérletekkel bizonyította. És neki nem alma esett a fejére. Talán már hallottál a Pisai ferde toronyról, meg a tetejéről egyszerre leejtett, különböző súlyú golyókról.
Szia!

Sajnálom ha kötözködésnek vetted előző hsz-emet, nem annak szántam, azt hiszem a harmadik pontban hangot is adtam elismerésemnek. Hogy Muhammad Ali nevét szóvá tettem, csak arra vonatkozott, hogy hátha helyesírás miatt panaszolták be a kérdést
(mivel nem találkoztam vele a játékban, csak az általad írt dolgokból tudtam következtetni). Való igaz, hogy többen ismerik az Ali nevet mint a Cassius-t, de ez ugyebár mindegy is a válasz szempontjából, hisz ő csak egy olimpiai aranyat nyert, de ha jól tudom, börtönbüntetése miatt attól is megfosztották.

Azt el tudnád árulni, hogy utólag került ki a rendszerből, vagy eleve rossz értékelést kapott. Ha az értékelése rossz, akkor nagy valószínűséggel vagy helyesírás, vagy áldozatául estél néhány, túlbuzgó értékelővel, aki azt hiszi, amiről ő nem hallott, az túl speciális tudás, ha pedig utólag került ki, akkor sajnos a játékosok több mint 75%-a, azt se tudja ki volt Papp Laci.