Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2012.01.29. 14:44:11
Részemről nincs semmi kérdés, csupán megcáfoltam azt az állítást, miszerint végösszegben olcsóbb a minél nagyobb szakival kezdeni a fejlesztést
Dátum: 2012.01.28. 23:32:28
Nem egyszer számoltam már fejlesztési sorrendet excelben - és nem akárki által megírt kétes eredetűben, hanem sajátban ami garantáltan mindent beleszámol (illetve mikor megírtam, kufár relikviák még nem voltak, így azt nem), és biztos vagyok benne, hogy a sorrend nagyjából mindegy, ha végig egyforma paraméterekkel fejlesztesz (azaz vagy végig van transzplant, vagy egyáltalán nincs).


Te konkrét példádat nézve:

Kritikus varázslat 200 - 2209000LE
Kereskedelem 150 - 1544250LE
Spektrális manipuláció 100 - 904500LE
Lélekenergia sajtolás 45 - 315900LE
Csapdakészítés 30 - 199350LE
Idomítás 10 - 55450LE
ÖSSZESEN - 5.228.450 LE
utána

Idomítás 10 - 5950LE
Csapdakészítés 30 - 24900LE
Lélekenergia sajtolás 45 - 131400LE
Spektrális manipuláció 100 - 639500LE
Kereskedelem 150 - 1521750LE
Kritikus varázslat 200 - 2879000LE
ÖSSZESEN - 5.202.500 LE

Vagyis a két sorrend között 27.950 Le különbség van annak a javára hogy a kisebbel kezdjem a fejlesztést, azaz durván 4-5 pont a következő, nulláról induló szakértelmen, de a 201. kritvaripont már épp csak kijön belőle.

Természetesen a végeredmény nem fillérre ugyanannyi, mivel nem mindegy, hogy az alap szakiösszeg milyen megoszlásban növekszik, azaz milyen sorrendben drágítja a többi szakit
Dátum: 2012.01.26. 22:36:16
Idézet: Quellon - 2012.01.26. 18:37:44
Nem voltam itt az első V4 óta ezidáig. Ha a 10% levonás ellenére is jól jön ki a játékosoknak akkor megértem, hogy nem zúgolódott senki, de szerintem ez akkor is 2x fizettetés 1 dologért.


Miért fizettetnének kétszer? Egyszer beírják neked az ősköveket oda ahová megvetted, teljesen ingyen, hisz az ősköveket te utána elköltöd. Az hogy egyáltalán átviheted, nem kétszer fizettetés, hanem egy munkával járó plusz szolgáltatás, aminek természetes hogy van költségvonzata. Ugyanennyi erővel az is lehetne a világ felhasználási feltételeiben, hogy kavicsokat nincs mód "átutalni" mindenki csak annyit vegyen amennyi elfogy a világ végéig, mert aztán IJ. A pénzváltó sem ingyen váltja be neked a valutát.
Dátum: 2012.01.26. 22:24:19
De igen, mesének mese. Szerinted mégis mi más lenne egy mesekönyv adaptációjából gyermekeknek készült rajzfilmsorozat? A kérdésben NEM szerepel, hogy a Micimackó című könyvről lenne szó, így javítást sem igényel, azaz törölni sem kell.
Dátum: 2012.01.25. 22:34:14
Nem mondta senki hogy nem így van. Csak nyilván Tenuki nem emlékezett.
Dátum: 2012.01.25. 22:00:22
Értelmezd a kérdést. Tenukinak nem az volt a problémája, hogy mi a neve az ürgének, hanem hogy az eredeti, könyv formátumú mesében a négy felsorolt válaszlehetőség egyike sem jelenik meg.
Dátum: 2012.01.25. 21:36:32
A nevére nem emlékszem, de a Disney féle mesedélután Micimackójának volt egy rendszeresen bányászcuccban lerajzolt, sípoló hangon beszélő ürgéje.
Dátum: 2012.01.24. 22:43:36
Tudod mit? Vitatkozzon a f**. A szó fizikai értelmében valóban nem mosta három tenger, de ha egy magyarnak a mai időkben el kell magyarázni, hogy volt idő amikor Magyarország nem egy elnyomott kelet-európai senki volt, hanem Európa egyik legnagyobb hatalommal és politikai befolyással bíró országa volt, és hogy mire utal a mondás, akkor kár minden szóért.
Dátum: 2012.01.23. 16:30:27
Viszont mivel a válaszok közt nem szerepel a narancssárga, így azért elég könnyen kiválasztható a helyes válasz.
Dátum: 2012.01.23. 16:19:33
Nem lesz*rod azt az egyet, mert az az egy rajtad kívül ugyanúgy bekamrázza a másik tizet, vagyis kap ugyanannyit a kamrából mint te, plusz még utánad egy tetemes összeget, ami azért egy egy komolyabb napon több 10k erőfeszítés és kockázatmentes bevétel.

És ha pont az adott illető a legnagyobb riválisod mondjuk bajnokin, akivel hasonló kvalitású portyákat toltok közel megegyező bevételért, akkor ő még megfejeli napi 20-30k-val, amit belőled nyer ki.
Dátum: 2012.01.23. 15:59:54
Nem térkifordítottál mostanában véletlenül? Mert a két végeredmény LE/TP aránya kb pont megfelel az EH nélküli, és az EH-val kapott nyereménynek.
Dátum: 2012.01.22. 23:05:05
Tehát ha az EH számít, akkor nem mindegy, hogy Hasznos energiák nélküli 50, hasznos energiákkal 60, vagy fertőtlenített bónusszal 65 az EH értéke adott karakternél.

Egyébként meg az Energiamester szaki ha úgy nézzük, nem az EH-ra hat, hanem a kreaffra, hiszen nem az EH hatását növeli meg, hanem ugyanúgy egy szorzót ad az alap EH bevételre, mint a kreaff.
Dátum: 2012.01.22. 12:40:10
Bár rég megfogadtam, hogy nem írok ebbe a topicba többet, egy apró kommentet mégis teszek még.
A problémával egy probléma van, hogy Xena kardoskodik mellette. Nem azért, mert Xena így, vagy Xena úgy. Hanem mert pont ő az, aki ellen a nála 10-12 szinttel alacsonyabb, egyébként a szintjükön kiemelkedőnek számító karakterek is teljesen szabályosan használják a segítő kezet. Hiszen a szabályokban szó nincs gyengeségről, negatív csataarányról, csak hogy "szövetségi társadra "rászállna" egy nála erősebb" ha nem lenne rajta kéz.
Kívülről nézve reális esély van erre Xena és kedvenc példái közt? Reális. Így a konkrétan őellene alkalmazott segítőkéz teljesen szabályos.

Mert jelenleg nekünk, átlag júzereknek, akik a tömeget képviseljük, nem az jön le, hogy egy valós probléma ellen megy a lobbi, hanem hogy egy mind szintben, mind rablásban, mind erőben kiemelkedő karakter "nyafog", amiért páran nem hagyják magukat bekamrázni, és ezért el akarja venni az egyetlen lehetőséget azokról a védekezésre, akik aktívak, szeretnek portyázni, van is pár milla LEdiffjük, de az ütőtávjukban vannak náluk sokkalta erősebbek, akik ellen még a harag itala is kevés.

Véleményem szerint pont azoknak kéne felemelni a hangjukat, akik a megsegítettekkel azonos/nagyon közeli szinten állnak, és az alaperejük, felszerelésük közel megegyező a megsegítettekkel, vagy kevéssel erősebbek. Nekik valóban komoly probléma, hogy esélyük nincs kiszabadulni a másik kínzójából, nem vívhatnak komoly ki-ki meccseket, mert garantált az ellenfél győzelme amivel csak még jobban megtápolják a következő bajnokira.
A kéz valóban átalakítást, nerfet igényel, de nem csalás, kizárást érő jogtalan előny. Xena egyik kedvenc érve, hogy nyugodjanak bele ezek a sztárkarik is, hogy valaki őket is megveri. De miért kéne belenyugodni, hogy elverik, ha van legális módja a védekezésnek? Arról pedig nem a bevédettek tehetnek, hogy az egyetlen mód, amivel hatékonyan tudnak védekezni egy sokkal nagyobb, sokkal erősebb ellen, az a saját szintjükön sebezhetetlenné teszi őket.


Hopp, bevillanó ötletjavaslat...
Mi lenne, ha a Miklós féle bónuszmaximumot ötvöznék a "harag italával"? Vagyis mint ahogy a haragitalt egy konkrét ember ellen lehet meginni, háborún kívül a segítségnyújtás is egy konkrét ember ellen nyújtana védelmet. Így nem lenne gond a kristállyal, nem lenne gond vele hogy senki nem tud visszatámadni, kiszabadulni, de lenne esélyünk védekezni egy beállított rendszeres támadónk, vagy nagy riválisunk ellen. (Természetesen a haragitalon kívül, vagyis összesen kettő ellenfél ellen lehetne védekezni)
Továbbgondolás: lehessen választani, hogy a fenti megnevezett ellen kapom a meghatározott maximum védelmet, vagy úgy döntök, hogy valóban gyenge vagyok, és mindenki ellen szeretnék védelmet, ami lehetne a kapható maximum 50-60%-a.
Dátum: 2012.01.22. 11:37:50
Nem, ebben nem lehet olyat csinálni.
Dátum: 2012.01.21. 13:34:02
Nem értek egyet, végig kell nézni az ütőtávod, hogy hol mennyi a LE/TP arány. Az egyik karakteremnél pl +2 szintre ütve volt a legjobb, de a második legjobb arány -3szinten volt. A harmadik meg tán a saját szintem.
Dátum: 2012.01.21. 13:08:59
Mert nem új kérdések, hanem már besoroltak.
Dátum: 2012.01.20. 21:12:43
Pedig a familiárisnak harcsa van
Dátum: 2012.01.20. 18:41:24
Rossz kufárnál vagy. Napi 40-50 portyát tolok úgy karakterenként, hogy ilyen tájban jutok géphez.
Azt hogy a 4 válaszod lényegében 2-2 válasz minimális eltéréssel. Simán a kiszúrásra megy rá, hogy amikor mondjuk egy olimpián az embernek másodpercei vannak egy kérdésre, akkor bebökje a jó nevet a rossz keresztnévvel.

Vagy ha érdekességként megjegyezte, hogy Hunyadi anyját és feleségét egyaránt Erzsébetnek hívják, akkor meg a vezetéknevek kavarják meg.

Emellett szerintem még lexikális is maga a kérdés, nagyjából annyi az információtartalma, mint a mikor/hol született/halt meg kérdéseknek, ami viszont le van írva hogy lexikálisnak minősül
Dátum: 2012.01.19. 15:50:50
Valami bibi lesz nálad, nálam nő. Írj az info vagy a bug@-ra