Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.19. 17:09:40
Nem meglepődni, a mostani széria nem mai termés, hanem egy hosszabb időszak jegyzetfüzetbe mentett gyöngyszemei, csak mindig elfelejtettem betenni őket.

Melyík országok fejlesztették ki 1969-ben a Concord-ot?
Anglia, Franciaország
Anglia, Németország
Franciaország, Belgium
Németország, Franciaország


Asszem lemaradt egy 'e' betű a Concord végéről, meg "Melyik". Egyébként jó kérdés.


Kerek tábla, piros szegéllyel, benne VÁM/ZOLL felirattal.
A vámterületre behajtani tilos
Az Európai Unióban nincs is ilyen tábla
Kötelező megállás, táblán levő felirat a megállási kötelezettség indoka
Csak akkor kell megállni, ha elvámolnivalónk van


Elbambultam, nem tudom melyiket fogadja el helyes válasznak, de szerintem a "B" és "C" válasz is helytálló

Van-e Internet az IPhone-n?
Nincs
Igen van
Nincs, de rálehet telepíteni
Eggyenlőre nincs, majd később lesz

Én eddig azt hittem, az IPhone egy kicsi, vékony készülék. Akkor hogy fért rá az internet?
És igen, belekötök, mert egy bugyután megfogalmazott, ráadásul túl speciális kérdés. Kérdezzem meg én is, hogy a SonyEricsson P1i-nek hány Mpixeles a kamerája?


Körülbelül mennyi a Föld lakossága ma?
6,5 milliárd
a Földön nincs lakosság
7 milliárd
7,5 milliárd


És fél év múlva mennyi is lesz? Nincs olyan messze az a 7 milliárd


A japán folklórban legfeljebb hány farka lehet egy rókának?
9
3
7
12


Hím vagy nőstény? Ráadásul az animét legnagyobb jóindulattal sem nevezném folklórnak.


Melyik magyar király nevéhez köthető a "fordított Canossa-járás"?
Ferenc József
Hunyadi Mátyás
Nagy Lajos
II. József


Gyönyörű! Le a kalappal!

Melyik nem Rammstein album?
Rosenrot
Herzeleid
Bücher
Reise


Pontosítanék, a Rosenrot csak kislemez, a Reise pedig helyesen Reise, Reise


mikor találták meg ötzi-nevü múmiát ?
1999
1991
2001
1989


Helyesírás!


Milyen bajnokságben versenyzik most Jean Alesi (egykori Formula 1-es pilóta)?

Nem lehetne kicsit pontosítani, hogy melyik évben van az a most? Most hogy így végetért az idei autoverseny-szezon.


Mennyire verte meg az ARANYCSAPAT az Angol válogatottat?
6:3
2:1
10:0
nem is verte meg


angol


Melyik nem M.Á.G.U.S: könyv?
Renegát
Észak lángjai
Sötét zarándok
Otthon


Elnézést kérek, hogy ilyen műveletlen vagyok, hogy a M.A.G.U.S. könyvek nem tartoznak a szépirodalmi köteteim közé.


Egy átlagos hűtőmágnes 35–200 Gauss erejű mágneses erőtér rendelkezik, mennyi a Föld mágneses erőtere?
50 Gauss
5.000 Gauss
0,5 Gauss
500.000 Gauss


Jól válaszoltam, de nem túl speciális kérdés ez egy kicsit? Meg mi köze a hűtőmágnesnek a Földhöz?


Az alábbiak közül melyik nem növénynév?
galagonya
burgonya
tarhonya
áfonya


Aranyos


Melyik történetbe NEM szerepel sárkány?
A tűz birodalma
Krisztofóró
Eragon
A sárkány közbelép


"történetben"



Az EU területén hány illegális bevándorló él?
4-8 millió
40-80 millió
44-48 millió
2-4 millió


És ez körülbelül mikor fog elavulni?



Hányszoros Tour-bajnok Miguel Indurain?


Lehetne pontosítani Tour de France-ra?


Ki volt az első magyar kormány igazságügyi minisztere?
Szemere Bertalan
Deák Ferenc
gr. Batthyány Lajos
Kossuth Lajos

Nagyon szép!


Mit rövidit az UTP kábel megnevezése?
Untwisted Shielded Pair
Egyik sem
Ultrashielded Twisted Pair
Unshielded Twisted Pair


Ezt aztán biztos mindenki tudja aki nem informatikus, vagy távközlés technikus

Mennyi 12+12+100+1100?
1245
1224
1256
1235


Kicsit primitív


Melyik a legnagyobb területű Budapesti kerület?
V.
II.
VII.
XI.


Mármint az alábbiak közül.


Mikor szállta meg a kínai komunista hadsereg Tibetet?
1949
1968
1945
1956


kommunista


Melyik magyar zenekar?
Nils
16 horsepower
eels
Grayson Caps


A megfejtésre már nem emlékszem, de arra igen, hogy a helyes megfejtés egy 2005 körül alapult underground együttes. Biztosan nagyon széles kör ismeri a zenéjüket.


Tartok tőle, hogy amiket a kérdés szépsége miatt emeltem ki, többségében már kipotyogtak.
Dátum: 2008.11.19. 16:27:23
Én is úgy tudom, hogy 1. szintű csak 1. szintűt támadhat
Dátum: 2008.11.19. 13:18:30
Nagy valószínűséggel azok a smaragdok sírnak, akik a varázslatra alapozva elhanyagolták a támadás és erő tulajdonságok fejlesztését, és az IQ, taumaturgia, védelem hármasra gyúrtak. Nekik hiába van meg a kritikus sebzés szakértelem, ha nem tudják megütni sem az ellenfelet.
Dátum: 2008.11.19. 13:11:57
Azért egészen pontosan George S. Patton, ha már Dwight D. Eisnehower
Dátum: 2008.11.19. 13:07:16
Idézet: Bekas - 2008.11.19. 12:52:33
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 12:47:13
Románia??Ez szép.Amúgy,valamelyik Közel-Keleti országnak ugyanolyan.


helyesirasbol elegtelen. te hiszed magad itt a nagy javitomesternek, aztan nem tudsz helyesenirni. gratulalok.

Románia? Ez szép. Amúgy valamelyik Közel-Keleti országnak ugyanolyan.

"romania" utan 1 kerdojel + 1 szokoz.
"ez szep." utan 1 szokoz
"amugy valamelyik" koze nem vesszo kell, hanem szokoz.


Állítsd már le magad! Te kijelentetted, hogy a kvízbe raksz ékezetet, de ide nem szenvedsz vele feleslegesen. Semmivel nem jobb a te lustaságod, hogy nem oldod meg az ékezetes betűket, valamint a mondat eleji nagy kezdőbetű hiánya sokkal súlyosabb helyesírási vétség, mint a szóköz hiánya írásjel után.
És mielőtt azzal védekezel, hogy angol billentyűzet, meg angol Windows és macerás kivágni - bemásolni az ékezetes betűket, megsúgom neked, ASCII tábla a helyes megfejtés.

Ja, és adjuk már meg a tiszteletet azzal a másiknak, hogy a nicknevének kezdőbetűjét nagy betűvel írjuk. Mert ez már nem helyesírás, meg lustaság, hanem bunkóság.
Dátum: 2008.11.19. 12:56:32
Egyetértünk hogy marha speciális, de minek kéne hozzá az ASCII tábla fejből? Ha odáig eljut az ember, hogy ezek bináris számok, és ezeket át tudja váltani decimálisra, akkor alt+num.billentyűvel a 3 betű 3 pillanat alatt megvan egy Notepad ablakban.
Egyébként jó kis dolog ez, lehet mindenféle spéci karaktert csinálni a kari vagy a szövi bemutatkozójába vele
Dátum: 2008.11.19. 12:35:06
Teszteltem a problémádat a saját tűzrókámon. Nem a keretek csúsznak el, hanem a háttér középső részét nem igazítja a megváltozott oldalszélességhez, míg a két szélső háttérrész, és a feliratok, gombok a megjelenő görgetősávhoz igazodnak.

Egy látszat megoldást találtam, a könyvjelző sáv szélességét tudod úgy változtatni, hogy pont szintben legyenek a háttérrészletek.
Egyébként ha megnézed könyvjelző nélkül, ott is látszik, hogy nem tökéletes az illesztés, pár pixelnyi csúszás akkor is van benne.
Durván széthúzott könyvjelzősávnál így néz ki:
Illusztrácio

Kis hiba a fórum karakterkészletében: kék betűvel nem képes megjeleníteni az ó betűt.(Illusztráció)
Dátum: 2008.11.19. 12:20:42
Ki szoktam állni a történelmi évszámos kérdések mellett, de ez már kicsit nekem is sok:

Mikor indúlt meg Egervárának ostroma?
1552.09.01
1552.09.03
1552.09.04
1552.09.02


Na meg ugye a helyesírás...
Dátum: 2008.11.19. 10:06:56
Magadat kihagytad!

És anélkül, hogy komolyan venném a "vádat", jelzem hogy intelligensebbnek tartom magam annál, hogy ilyen kérdések miatt kockáztassam a kérdezési jogomat.
Dátum: 2008.11.19. 07:49:49
mennyit sebez az enyészmester?
13-50
12-48
15-50
15-49


Mennyi, és Enyészmester; és elég kellemes volt így kora reggel a világ2-es karakteremnél megkapni ezt a kérdést.

Ki írta az Útazás a koponyám körül című művet?


Utazás

Ki az a kiképzett,Magyar űrhajós,aki NEM járt az űrben?


Nem részletezem...


Mit kell fejlesztened ahhoz, hogy el tudj fogni állatokat?
csapbda készítés

Ezt sem...

Melyik nem Forma 1-es csapat?
Toyota
Ferrari
BMW
Ford


Melyik évben? Keringenek róla pletykák, hogy a Toyota fontolgatja a visszavonulást.
Dátum: 2008.11.18. 16:43:30
Ha már be van idomítva, rákattintasz az ÉP csíkja melletti Harcolni hívom gombra.
Ha nincs, akkor először meg kell tanulnod az idomítás szakértelmet, ez tanulás 4. szintjén sajátítható el, és utána be kell idomítanod, annyi LE ráfordítással, amit a képe melletti fekete csíkban ír.
Dátum: 2008.11.18. 16:27:47
Ez nem a kreatív feldolgozás kérdése. Egyrészt a fejlesztők is többször, több helyen megmondták hogy ilyen márpedig nem lesz, másrészt pont a kreatív feldolgozásnak köszönhető, hogy egyből az merül fel az emberben, hogy lehet egy-egy fejlesztéssel kijátszani a szabályokat. Informatikában pl a legjobb biztonságtechnikai szakemberek maguk a hackerek.

Ui.: Az hogy valaki reagál a gondolatodra, nem jelenti azt is egyben, hogy le is pontoz rögtön.
Dátum: 2008.11.18. 16:22:15
Ha már megígértem Byzonnak, csakazértis válaszolok!

Drakint akkor találod meg, mikor fellépsz 8. szintre, akkor a 7. legendában lesz benne, és a nevére kell kattintanod. Később ugyanez lesz az Orákulumnál 14. szinten, a Sárkánynál még nem járok.

De ha kérdésed van, ott fölül majdnem középen van egy olyan hogy gyorskereső, oda ha beírod a kulcsszót, elég jó hatásfokkal választ kaphatsz a kérdésedre sokszáz oldal átböngészése nélkül is.
Dátum: 2008.11.18. 16:17:56
Nem vagyok biztos benne, de mintha olvastam volna itt valahol, hogy ezek az adatok nem frissülnek percről percre, nehogy portyatippeket lehessen szerezni belőlük. Ez alapján nem lehet, hogy az egy korábbi vesztesége volt?

Ha nem így van, ne harapjátok le a fejem, én nem szoktam portya után nézegetni, hogy hogyan változott a statisztikája.
Dátum: 2008.11.18. 16:13:57
Nem tudom ki vagy a való életben, és nem áll szándékomban megbántani téged, mert vannak témák, amikben elég alapos jártasságot csillogtatsz, de kezdem unni, hogy alap nehézségű kérdéseket hozol ki a fórumra speciálisnak bélyegezve, törlésért kiáltva, de nehezebb kaliberű kérdésekkel kapcsolatban mindig mindent jobban tudsz mint mások, és mindig mindent meg akarsz magyarázni!

Abban igazad van, hogy Jeriko hibázott, Galya-tető valóban a Mátra egyik csúcsa, de mi lenne ha kötözködés helyett elolvasnád a kérdést, és a magyarázat többi részét is.
Idézem "Melyik a második legmagasabb hegy?"

Ha a Kékestető miatt a Mátra a legmagasabb hegység, akkor a Galya-tető miatt a második legmagasabb hegység is a Mátra?
Vagy mégis hogy gondolod? Az esetek legalább 50%-ában nem más amit csinálsz csak felesleges szőrszálhasogatás.

Idézet: Byzon - 2008.11.18. 16:13:06
Nem tudom, az egyet sajnos nem láttam... De a kettőt vagy 10-szer!


Byzon! Az egyben úgyis csak egy Terminátor van. A Terminátor.
Uram, le a kalappal! Ez aztán higgadt és kulturált reakció. Bár én a helyedben emiatt nem függeszteném fel a kezdők istápolását, sőt, ha te nem, majd én válaszolgatok nekik ha észreveszem. Ha emiatt rád szállna a JÁTÉK-on belül, legalább tudnánk egy valódi karaktert is párosítani az e-mailok mellé, aki aztán úgy járhatna mint a vas. (akik szeretik Rejtőt, tudják ez mit jelent)

Azért az is vicces, hogy még csak helyesen se tudja leírni annak a nevét, akinek a szoknyája mögé bújik. Pontlista alapján ugyanis Fantasylia lenne helyesen, "h" nélkül.

Idézet: Byzon - 2008.11.18. 15:54:17
Elnézést kérek a durva kifejezésért, de ez gerinctelen dolog!


Ha úgyis gerinctelen, nem fáj neki ha hátba veregetjük!

Ja, világ1en StevZ, világ2-n aláírásban olvasható.
Dátum: 2008.11.18. 15:40:10
A gyorskeresővel

Na jó, válaszolok komolyan is. 4. szinten elérhetővé válnak számodra a szakértelmek; a tanulás szakértelmet fel kell fejlesztened 4. szintre; a tanulás 3. szintjén megtanulhatod a csapdakészítést, ez a szakértelem segít befogni az állatot. Hogy mennyit kell fejleszteni rajta, megoszlanak a vélemények, világ2-n nekem 1. szintű csapdával az elsők között volt állatom, de világ1-en is 4. szintű csapdával játszom, és a szabad helyre ált. 20-30 vadászatból befut az állat.

Ha sikerült befogni az állatot, be kell idomítanod, ezt a tanulás 4. szintjén elérhető idomítás szakértelem elsajátítása után teheted meg. Ezt is lehet fejlesztgetni, én 1. szinten hagytam.
Dátum: 2008.11.18. 15:31:03
Idézet: Edef - 2008.11.18. 15:11:08

Ugyan arról beszéltek!
A Duna bal partján fekszi az Alföld, és jobb partján a Dunántúl. Tehát a Csongrád, Heves, Nógrád megye a Duna baloldalán és Vas megye a jobboldalán.
A kérdés még egyszer:
Melyik megye fekszik a Dunától BALRA?
Itt nincs definiálva, hogy ő mit tekint oldalnak a térképet, vagy a Duna folyási irányát, amit használnak a világon mindenhol.
Ha azt mondaná szegény szerencsétlen hogy mi van Pakstól balra, akkor biztos mindenki úgy gondolná, ahogy ő megadta a válasz.pedig mondhatnám, hogy Budapest van Pakstól balra.
Ne nevess!
Állj meg Pakson, fordulj a Duna felé, és nézd meg, hogy merre van Budapest.


Tudom hogy ugyanarról beszéltünk, csak Canababy indoklása sántít, azt próbáltam kijavítani. Mert nem abból következik, hogy Vas megye a jobb oldali, hogy:
a folyóknál ugyebár nem mindig az a folyásirány, ahogyan a térképen "lefelé" haladunk

Ha nem ismernénk a Duna folyási irányát, ebből pont az következne, hogy Vas megye a bal oldali. Ez az indoklás mondjuk egy Elbára vonatkozó hasonló kérdésnél lenne pontos.

És részemről, ha nincsen definiálva a kérdésben, hogy milyen esetben (honnan nézve) jobb vagy bal oldali, akkor a világon elfogadott értelmezés szerint nézem. Értem a Paksos példát, de ott van a bibi a példával, hogy városok egymáshoz viszonyításához nem rémlik, hogy meg lenne határozva, hogy milyen irányból kell nézni. Bár nekem Észak tűnik logikusnak. Az egyszerűség kedvéért pontként tekintve a városra, négy féle irányban tudok megállni a városban a Dunához képest. Minden esetben más lesz Pakstól balra.
Egy hasonló, folyós példában viszont ha nincs más "értelmezési tartomány" kikötve, a partokat a folyásirány szerint kell nézni.
Dátum: 2008.11.18. 13:22:29
Mikor csatlakozott Magyarország az Európai Unióhoz?


Ezt a kérdést a két világon naponta egyszer legalább megkapom. Nem lehet hogy kicsit többször van benn az átlagosnál?
Dátum: 2008.11.18. 12:38:25
Ki nem volt zeneszerző?
Bartók.
Kodály.
Erkel.
Mikszáth.

Illene kiírni a teljes neveket, és pontot nem tennék a nevek végére.