Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.20. 11:46:47
Az általad felsorolt három tulajdonság a varázslathoz kapcsolódik. Az IQ leginkább a támadásnak és védekezésnek felel meg együttesen, mert minél nagyobb az értéke, annál nagyobb valószínűséggel találja telibe az ellenfelet, és annál valószínűbb, hogy az övé téged nem talál el.
A mágia az egészség megfelelője, értékétől függ a szinteden elérhető maximális VP.
A taumaturgia pedig az erő párja, minél nagyobb az értéke, annál nagyobbat sebez a varázslat.
Dátum: 2008.11.20. 11:41:54
Jogos. Bár már egyszer én is benéztem a www.omega.hu biográfiája alapján, de 1960-ban két gimnáziumi zenekart alapítottak, melyek összevonásával keletkezett 1962-ben az Omega, amikor az első fellépésük volt.
Dátum: 2008.11.20. 09:27:55
Legalábbis a 2008-as idényben még versenyzett. Én még nem láttam hírt róla, hogy meghosszabbították volna a szerződését.

Mi látható az 500 Ft-os hátoldalán?

A pontos válaszokra nem emlékszem, a helyes megfejtés a sárospataki vár, de ami a piciny problémám, hogy két típusú forgalomban lévő 500 Ft-os van. Szerencsére a másik verzió nem szerepel a megfejtések között, így csak szőrszálhasogatás, de bele lehetne írni, hogy az 1998-ban kibocsájtott 500 Ft-osról van szó.
Dátum: 2008.11.20. 00:48:13
Woodstock alól kibújtam, igen. De az hány éve is volt? Jövőre lesz negyven?
Most egy fél évvel ezelőtti eseményről beszélgetünk, amivel kapcsolatban te vagy már megint az egyetlen, aki szerint hű de speciális.
Én sem szeretem a "szüzeket", nekem a Metallica zenéje sokkal jobban bejön, és ha elolvasod a hozzászólásom, azon volt a hangsúly, hogy mekkora hírverést kaptak, ezért nem is olyan elvont tudás, hisz a csapból is az folyt, hogy itt lesznek/vannak/voltak. Ha valamit két héten keresztül naponta 5ször bemondanak az összes nagyobb magyar TV és rádióadón, az szerinted a lakosság mekkora százalékához jut el?

De tovább megyek, Szigeten sem voltam kinn egyszer sem; ha már nyári fesztivál, akkor Tokaj vagy EFOTT.
Dátum: 2008.11.20. 00:00:10
Idézet: Edef - 2008.11.19. 23:31:56

Lanmandragoran, mond Te tudod, hogy ki volt a woodstocki fesztivál elsőnapján a fellépő?
Vagy netalán meg tudod mondani, hogy ki volt 2007-ben és 2006-ban a Szigeten a 0 napon?
Vagy 2007-ben a Szigeten a harmadik napon a nagy szinpadon ki lépett fel?
Na most kérdezhetnék talán olyat is, ami nem rock zenei kérdés.
Vagy talán tudod, hogy Mozart hol lépett fel legelőször?
Vagy Körtevirág kérdezzen irodalomból, mikor adták ki először Dante Isteni színjátékát?


Woodstock? Fogalmam sincs, akkor még nem foglalkoztam rockzenével, meg nem igazán volt vele tele a magyar média.
Sziget 2006.: Nekem úgy rémlik az Illés állt össze egy koncertre, de az lehet hogy már 2005-ben volt.
Sziget 2007.: LGT, itthoni viszonylatban elég nagy név az iparban
Sziget 2007. 3. nap Nagyszínpad: Pontosíthatnánk az órát? Egy nap a Nagyszínpadon ált. 3-4 sztár együttes megfordul.
Mozart: Emlékeim szerint 5 éves korában lépett fel, ha jól sejtem Salzburgban, mivel ott született.
Isteni színjáték: pontos évet nem tudok, de még jóval a könyvnyomdászat feltalálása előtt, kb 1320-1330 között kezdhetett elterjedni kézzel másolt példányokban, a nyomdászat elterjedése után ez volt az egyik első kiadott mű.


Kicsit próbáld értelmezni is amit olvasol. Nem olyan régen megjegyeztem, hogy a mindennapi élet nagy horderejű eseményeinek ismerete igenis hozzátartozik az átlagműveltséghez. Márpedig egy 33 éve létező együttes magyarországi koncertje (amire 4szer volt példa az elmúlt 33 évben) elég nagy horderejű esemény zenei ízléstől függetlenül.

Szerk.: gyenge az elem a billentyűzetemben, két leütés kimaradt.
+ látom valakinek nem tetszettem. Az, hogy felvettem a kesztyűt, vagy az hogy ha valamit nem tudok, akkor rinyálás helyett utánanézek? (Ja, és csak Danténak kellett)
Dátum: 2008.11.19. 23:36:38
Mikor is volt az idei Sziget? Július vége, aug. eleje? (látod, engem is annyira érdekel a Sziget, hogy azt sem tudom pontosan, mikor tartják) Tehát kis kerekítéssel számolva az első 6 hónap letelt.

De a kérdésre kérdéssel válaszolok inkább. Hányan emlékeznek rá, hogy '86-ban Budapesten járt a Queen, és koncertet adott a Népstadionban? Meg a Tavaszi szél vizet áraszt-ra? Természetesen azok közül, akiket valamelyest foglalkoztat egy ilyen esemény. Az hány éve is volt?

off:
szerintem mi alapvetően hasonló gondolkodásmóddal, és a kérdéselemzés azonos oldalán állva rengetegszer fogunk még szőrszálakról vitázni
on:
Ezt kifejthetnéd, hogy mitől lenne egy 10-20. szintet érintő módosításnak/korrigálásnak (bár ha jól értettem, nem a képlet változott, hanem a leírás lett a képlethez igazítva) köze az 1-10. szintű szakértelemmel rendelkezőkre!
Igen, ez itt elég off lett

Valamelyik admin nem tudná ezeket a hozzászólásokat szétválasztani egy Könyvajánló nevű külön topicba?
Úgyis Beho-s sorozartról van szó
Dátum: 2008.11.19. 22:54:14
Idézet: Atreus - 2008.11.19. 22:39:59


Milyen állat a mogyoró-ormányos?
izeltlábú <---- ízeltlábú
féreg
nem állat, hanem növény
emlos <----- emlős


És mogyoróormányos bogár a becsületes neve, tehát nem kéne bele az a kötőjel.
Dátum: 2008.11.19. 22:50:29
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 22:30:49

Melyik együttes volt a 2008-as Sziget Fesztivál nulladik napjának nagy szenzációja?
Iron Maiden
Immortal
Metallica
AC/DC

Ezt tudnom kéne?


Ööö, illene. Ha nem is szereted a rockzenét, és azt sem tudod, mi fán terem a Sziget Fesztivál, elég nagy hírverése volt, hogy jönnek a Vasszüzek a 0. napra; ráadásul a modern zenei világ egyik legsikeresebb, legmeghatározóbb együtteséről van szó, akik lassan 35 éve ugrálnak a színpadon, és kb 75 millió albumot adtak el eddig.
Hasonló esemény, mint mikor kiderült egy hónapja, hogy márciusban jön az AC/DC az új albummal, és végre nem kell Bécsbe menni koncertre. Hány nap alatt fogyott el a több ezer db több tízezer forintos jegy? 3-4 nap, vagy ki se tartott addig?
Dátum: 2008.11.19. 22:42:34
És "jelenleg" is versenyez a Mercedes DTM (Német Túraautó Bajnokság) csapatában.
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.19. 22:13:43
Oké, de mért nem teszel szóközt a nevedbe?


Általában igyekszem egy konkrét, tömör felhasználónevet választani (ami néha foglalt), és fel sem merült bennem, hogy lehet benne szóköz. Régi beidegződés. Egyébként a karakternevemben sincs szóköz, mert ott meg elszúrtam a regelést, és nem tudtam belépni, ezért csináltam másikat, de mivel szóközzel foglalt volt már a név...

(mielőtt valaki kikiált multisnak, azonnal jeleztem pm-ben valamelyik adminnak, aki egyből vágta,melyik lépésben voltam hülye, szóval mindjárt sikerült is belépni törölni a név szerint normálisabb karaktert)

Idézet: Byzon - 2008.11.19. 22:14:06
Köszönöm szépen, a kezdők nevében is Lan!

(Bocsánat, szégyenlem, de sohasem olvastam Jordant és angolul sem értek szinte egy kukkot sem. Viszont ha németül beszélnél, akkor talán kommunikálhatnánk! )


Akkor maradjunk a magyarnál, mert nekem meg a némettudásom kopott meg az ált. iskolai évek óta
(azért fordítottam le, mert tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki angolt tanul, de az "eredeti szöveggel" hitelesebb)

Idézet: Byzon - 2008.11.19. 22:16:04
OFF: Sok könyv van amit érdemes lenne elolvasni, csak hát mikor? Minden nem jöhet össze. De lehet elolvasom. Amit beterveztem (Drizzt), attól úgyis hosszú időre undorom van a Kvíz miatt.


Ne hagyd magad, Drizztet kár lenne kihagyni. Meg nem is olyan hosszú regények; az Ezüst erek és A félszerzet ékköve pl alig 270 oldal hosszúak fejenként.

Jordant viszont én is nagyon tudom ajánlani. Egy Gyűrűk Ura szinten kidolgozott világban van, maga a cselekmény engem leginkább Artúr király legendája, a Gyűrűk Ura és a Star Wars összemosására emlékeztet, de azt valami mesteri módon, és mindezt 22 regényben, fejenként 300-600 közötti lapszámmal. 5 kötetre még én is vadászok a teljes sorozatból.
Dátum: 2008.11.19. 22:15:36
Idézet: Roseprincess - 2008.11.19. 22:08:01

hát az, mert ha egy mágus világban nézzük, (mondjuk ott még troll-lal nem találkoztam az tény) akkor ott pl. a sötételfek hatalom szavai ellen nem sok esélye lenne senkinek... ha mondjuk a Word of Warcraftot nézzük, ott már lehet sárkány a legerősebb, de ott meg nem sötételf, hanem éjtündék vannak, és ork barbár sem létezik ott... De most nem is ez a lényeg, lehet "humbuk" fajokat is felsorolni a helyes válasz mellé, az az egyetlen nem mindegy, hogy milyen világban gondolkodunk!


Én mondjuk a sötételfhez Drizzt szablyáin keresztül jutottam el. Na őt győzzétek le.
De ha már WoW, Hordával ugyan nem játszottam, de úgy rémlik, van bloodelf, és ork is a fajok között.
off:
Hát, Robert Jordan lehet hogy forog a sírjában. Az angol wikin van egy idézet, ami arra enged következtetni, hogy al'Lan Mandragoran volt neki is a kedvenc szereplője az Idő Kereke sorozatban.
Szóval maradjunk a Lan-nál, ha kérhetem
(The al' on the front of his name is the Malkieri honorific for king/az al' a neve elején a malkieri királyi előtag)
on:

Byzon, persze, én úgyis sokszor vagyok gép előtt napközben is
Dátum: 2008.11.19. 21:58:19
Idézet: Edef - 2008.11.19. 19:14:32
Őszintén...?!?!?

Szerintem igen, mert nem is műveltségi kérdések, hanem napi, két óra (nap, hónap) után már igen csak a multé.
Nézd csak a reakciókat:...

...Vannak a mai kornak is műveltséghez tartozó dolgok, felfedezések, irodalmi művek.
Ott vannak a földrajzi, biológiai kérdések.


Nem szeretek hosszú hozzászólásokat idézgetni, tördelik az olvasnivalót.

Elég régen volt, de határozottan emlékszem, hogy mikor anno közép- és aztán főiskolára szóbeli felvételiztem, ott igenis az általános műveltséghez hozzátartozott, hogy az ember a hétköznapi fontosabb eseményekben se veszítse el a talajt a lába alól. De említhetnék itt állásinterjút is, elvégre sokakat már nem érint egy főiskolai felvételi.

A mai fontos eseményekbe igenis beletartozik a sport is. Csak azért mert személy szerint téged, vagy őt, vagy engem az a sportág éppen nem mozgat, még túl nagy tömegeket köt le ahhoz, hogy az speciális kérdés legyen. Igen, a focis és F1-es kérdések egy részéről beszélek. Amit tényleg csak egy adott csapat már már fanatikus szurkolója tudhat, az speciális. De azért nem kéne mindig ezzel takarózni, legutóbb valaki azt is kijelentette, hogy rossz kérdés, mert focis.
Ti láttatok valahol olyan felhívást, szűrőt, hogy sporttal foglakozó, különösképp focis témájú kérdéseket nem lehet feltenni? Én sehol. És igen, szeretem a focit. Nem nézni, csinálni, de attól még szeretem, és nem akadok ki tőle, ha nem azt kérdezik "Ki a házi gólkirálya valamelyik francia másodosztályú csapatnak?". (kicsit sarkítottam, érzékeltetni a speciális témakört)

Ha már felemlegetted az elavulós reakcióinkat, azt hányszor látod mellette, hogy pontosítsunk, mikor is van az a jelenleg? Mert szerintem elég sokszor. Ha meg már ki van téve, hogy 2008-ban, akkor beszélhetünk ezen kérdéseknél elavulásról? Ha nem beszélhetünk elavulásról, akkor lehet az egy jó kérdés? Tudom, szerinted nem.

Idézet: Edef - 2008.11.19. 19:20:41

A kérdés beküldési rendszerrel van a probléma.
És az, hogy az örökérvényű egyszerű műveltségi kérdésem kiesett, mert senki (25%) nem tudta a választ.


Ne haragudj, de kibújt a szög a zsákból. Neked kivették egy kérdésedet (tegyük hozzá, valóban szép kérdés volt, azért le a kalappal), ezért most mindent, amire szerinted ráfogható, hogy nem számít bele a műveltségbe, próbálsz kivetetni; rengeteg felkiáltójellel, kiabálással, vöröslő smiley-val kiemelve. Elég élesen elhatárolódik, 1-2 héttel ezelőtt még élmény volt olvasgatni a konstruktív hozzászólásaidat egy-egy vitatottabb kérdésnél, pár napja viszont nevetséges indokokkal vetetnéd ki sorra a kérdéseket. Na ez gyerekes.


Ja, hogy azt is leírjam, amiért éppen kijöttem fórumra:

Melyik budapesti kerületben található Kispest?
I.
VIII.
XIX.
III.


Lehet hogy pestlőrinci lakosként (XVIII. kerület) nekem vannak téves elképzeléseim a szomszédos kerületről, de tudtommal a XIX. kerületet hívják Kispestnek, és nem benne van.
Dátum: 2008.11.19. 17:49:44
Persze, ha tudod, hogy Salvatore írta. De ha tudod, hogy Salvatore írta, nagy valószínűséggel azt is tudod, hogy Drizztről szól. Akkor viszont már nem kell rákeresni ehhez a kérdéshez.
Nem tudom mik voltak a válaszok, de szerintem két félére. Vagy fehérre, vagy feketére.

Ha a válaszok arra vonatkoztak, hogy hány irányba, akkor viszont kevés az adat, mert nem mindegy, hol áll a király.
Dátum: 2008.11.19. 17:44:56
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.19. 17:35:20
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.19. 17:09:40

Kerek tábla, piros szegéllyel, benne VÁM/ZOLL felirattal.
A vámterületre behajtani tilos
Az Európai Unióban nincs is ilyen tábla
Kötelező megállás, táblán levő felirat a megállási kötelezettség indoka
Csak akkor kell megállni, ha elvámolnivalónk van


Elbambultam, nem tudom melyiket fogadja el helyes válasznak, de szerintem a "B" és "C" válasz is helytálló
Az Únióban van ilyen! Például a svéd-norvég határon miért ne lenne?

Jogos, már nem emlékszem mi alapján akadtam meg a kérdésen, és belemerültem az Unión belüli határátkelők keresgélésébe, így kicsúsztam az 5 percből.
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.19. 17:35:20

Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.19. 17:09:40


Melyik nem M.Á.G.U.S: könyv?
Renegát
Észak lángjai
Sötét zarándok
Otthon


Elnézést kérek, hogy ilyen műveletlen vagyok, hogy a M.A.G.U.S. könyvek nem tartoznak a szépirodalmi köteteim közé.

Olvasd át a Drizzt-linkemet és megtalálod ott az Otthont


A Drizzt-regényeket speciel szeretem. De akinek fogalma nincs az egészről, az még megtalálni sem fogja a gugliban 5 perc alatt az Otthon című regényt.
Dátum: 2008.11.19. 17:32:24
Idézet: Kortevirag - 2008.11.19. 17:11:36



Én egyből a lovat kerestem,de nem találtam és fellapoztam a Brehm-emet.Ott volt,hogy sasféle.Közben megtaláltam,hogy régen hívták így a halászsast.Hát ezért baj.Persze ki lehet sakkozni,mert tudtam,hogy nem építőmester és nem edény.


Erről egy Sherlock Holmes mondás jut eszembe:
"Ha minden lehetőséget kizártunk ami lehetetlen, ami marad, az a megoldás, bármilyen hihetetlen is."

Lehet hogy nem pontosan így van, sajnos már régen olvastam.
Dátum: 2008.11.19. 17:21:57
Pár dolgot közbevetnék a megjegyzéseidhez. Ja, és világ1-en smaragd vagyok.

- Miért kéne, hogy a varázsló öregember legyen? Annyira gyenge mágus, hogy még egy ifjúság elixírt sem tud kotyvasztani?

- Az Enyészmester a maga szuper tám/véd bónusza mellett az IQ/taum. párost is növeli, ergo tökéletes választás lehet egy mágusnak is.
- Mikor legutóbb Sardullah Sharpát megkuksiztam, majdnem ugyanannyi volt az alap támadás/IQ tulajdonságpontja.


Más stratégiai játékban már megtanultam, nem az (vagy nem abból lesz) a jó játékos, aki tudja követni az eredetileg elképzelt stratégiáját, hanem az, aki alkalmazkodni tud a körülményekhez, változásokhoz.