Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.21. 19:20:56
Kaptam az imént egy kérdést, mivel rögtön nyomtam a helyes választ, nem volt időm kimásolni.

Valahogy úgy hangzott, "Mivel foglalkoznak a Dallas című sorozat főszereplői?"

Helyes válasz: Olajkitermelés. Ezzel nem is lenne gond. Bár már elég régi sorozatról van szó, az itteni hozzászólások alapján az átlagéletkort valahová 20-25 év közé tenném, tehát a játékosok nagy százaléka fejből nyomná a választ, mielőtt feljönnek Vágónál a lehetséges válaszok.

Viszont. A többi válaszlehetőség között ott volt a marhatenyésztés. Én is régen láttam, (bár ha jól tudom, valamelyik adón megint adják) de határozottan emlékszem, hogy a Southfork Ranch-en elég szép számmal terelgettek csordákat. Tehát ha nem is az volt az Ewing család fő profilja, akkor is helyes válasz a marhatenyésztés is.
Dátum: 2008.11.21. 17:46:42
Idézet: Edef - 2008.11.21. 17:34:36

én '82-ben érettségiztem, akkor még nem volt kötelező olvasmány.
Tehát kérem nem megszólni az idősebb nemzedéket, azzal kapcsolatban, hogy a mai irodalmat nem tekintik klasszikus műveltségnek. De amit mi idősebbek tudunk, azt sajnos illene nektek is tudni, mert az már megtörtént. Sajnos ilyen az élet rendje.
Bár A legyek ura ma már lassan oda kell tartozzon.


Úgy emlékszem direkt azzal kezdtem, hogy nem szándékozom az idősebbeknek kijáró tiszteletet elhagyni. Ebbe nekem bele tartozik az is, hogy nem szólom meg, amiért más volt a klasszikus irodalom. Amit ti idősebbek tudtok, azt viszont nekünk már sok esetben megint csak máshogy tanítják, ergo ez oda-vissza igaz.
Bár A legyek ura ma már lassan oda kell tartozzon.

De ebben az esetben ahogy látom nagyjából egy oldalt képviselünk.
Dátum: 2008.11.21. 17:41:37
Idézet: Kagemusha - 2008.11.21. 17:00:15
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 16:43:49


Melyik évben vezették be az SI mértékrendszert?

1945
1861
1961
1896

Én 1960ról tudtam


...arról nem is beszélve, hogy hol?
Mert ugye pl. az USA, Ausztrália, Japán, egyes anglofil arab államok a mai napig nem ezt használják, tehát fogalmazhatom úgy, hogy nincs helyes válasz. Mondjuk az ötödik sem...

Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 16:43:49
Mi az ammónia vegyjele?
OH-
Nincs itt a megfelelő képlet!
H2O
NH3

Most akkor vegyjel vagy képlet?


Jah és akkor feltehetem ugyanezt a kokainra (persze nem összekeverve a fogalmakat), az alapmûveltség? Elvégre sokan szedik, majd mindenki ismeri... és mint Lanmandragoran megjegyezte: "Nem feltétlenül azért alapműveltség valami, mert olvastuk, hanem mert olyan horderejű műről van szó, amiről már hallanunk kellett életünk során.", tehát általánosítva...

Félreértés ne essék, tudom, hogy speciális ismereteket igényel, tehát eszem ágában sincs feltenni!


Mivel az SI rendszernél nem volt olyan válaszlehetőség, hogy nincs bevezetve, egyértelmű, hogy nem olyan országokról beszélünk, ahol nincs bevezetve. Európában egyedül az Egyesült Királyságban vezették be később, a többi országban egységesen 1960-ban.

Ha már kiemelted a könyvekre vonatkozó megjegyzésem, így elvonatkoztatva a kokainra. Nem mindegy, hogy hallottunk az adott könyvről, és tudjuk hogy ki írta, vagy hogy a főhősnek milyen típusú fegyvere van. Levetítve a példádra, nem ugyanaz hogy tudjuk, hogy mi az a kokain, vagy hogy mi a képlete. Ugyanabból a témából lehet feltenni általános műveltségre vonatkozó, és speciális kérdést is, a határvonal az, ami mindenkinek máshol van.

(ja, és nem véletlenül igyekszem az általános műveltség fogalmat használni ha nem mást idézek, az általános műveltség az, ami csoportonként kicsit eltérő témákat fed le, az alapműveltség mindenki számára ugyanazt kéne hogy jelentse)
Dátum: 2008.11.21. 16:00:57
Ha már Isaac Asimovot említetted, ha nem is olvastad az írásait, az majdnem alapműveltség, hogy ő írta az Alapítvány-trilógiát, vagy hogy a robotika három törvénye az ő nevéhez fűződik. Nem feltétlenül azért alapműveltség valami, mert olvastuk, hanem mert olyan horderejű műről van szó, amiről már hallanunk kellett életünk során.
Dátum: 2008.11.21. 15:54:43
Idézet: Kagemusha - 2008.11.21. 15:40:47
Nna akkor kedveseim: '92-ben végeztem vegyipari szakközépben... az akárhogy számolok, 16 év... szerintetek hol volt akkor Golding és társai... ettôl függetlenül a válasz nem volt idegen, de csak azért, mert az asszony angol szakos tanár. Neki kötelezô volt és az egyetemen rühelték, így megjegyzésre került (meg aztán anno én pötyögtem be neki az errôl készítendô beszámolóját...).

Tehát 6 éve lehet, hogy alapműveltség, de én egy kissé idôsebb vagyok... khm!


Anélkül kommentálnám, hogy tiszteletlenül nyilvánuljak meg egy idősebbel szemben.
Idézet a Libri honlapjáról:
1954-ben jelent meg először A Legyek Ura, amelyet ma már nyugodtan nevezhetünk a XX. század egyik legjelentősebb és legnagyobb hatású irodalmi alkotásának, s ma éppoly időszerű, mint volt a megírása idején.


Port.hu idézet:
fekete-fehér feliratos angol filmdráma, 90 perc, 1963


Tehát lehet hogy nem alapműveltség, de kicsit idősebbnek kéne lenni ahhoz, hogy az általános műveltség kategóriába se férjen be. Azért egy '54-es mű szerintem már nem a "vagy ismerem, vagy nem" kortárs kategória.


Idézet: Hydro Globus - 2008.11.21. 15:43:58
Lan! Neked (nekünk) nem ő a "Jordan papa"!

Hydro! Nekem mindketten Jordan "papának" számítanak.
Dátum: 2008.11.21. 15:40:50
Úgyszintén. Sőt, én sok más játékos kérdéseit is szeretem.
Dátum: 2008.11.21. 15:35:24
MELYIK CSAPATBAN JÁTSZOTT MÉG MICHAEL JORDAN?
WASHIGTON WIZARDS
SACRANENTO KINGS
BOSTON CELTICS
LOS ANGELES LAKERS


Oké, hogy Jordan papa a világ egyik legismertebb sportolója, de nem kéne csupa nagybetűvel írni, és hozzátehetnénk, hogy a Bullson kívül kosarasként.


A Nyomorultak című musical-ben miért ül 19 évet a fő hős?
Egy gyermek megtámadása miatt
Hamis okmányokkal való visszaélés miatt
Kenyér lopásért
Templomi ezüst garnitúra elrablásáért


Nem is tudtam, hogy Gyűrűk urához hasonlóan itt is az eljátszott műből lett könyv.
Dátum: 2008.11.21. 00:11:09
Látom Hydro, valaki kapisgálja! Gondoltam ha a Travi-val példálózunk, akkor a Hódítóból tudok rá kontrázni.

Nem kevés az az adat, ha a faji zsákmánycsökkentő tulajdonságokat nem keverjük bele, és egy fajta tekercsről beszélünk. Ha még azt is beírtam volna, hogy az egyik elf, a másik óriás, én is sírva menekülnék a kérdéstől eme kései órán.

A Hódítóban szerény tudásom szerint a szerzett tekercsmennyiség = a tolvaj adott típusú tekercsének 10%-a, de maximum az áldozat tekercsének 5%-a. Vagyis a módosítók nélkül 2 db szám kell hozzá, amit megadtam.

Na meg ezt 10szer végigsakkozni
Dátum: 2008.11.20. 23:11:35
Nem hal meg az állatod sem, ugyanúgy elájul, ahogy te, csak nem folyamatosan gyógyul utána, hanem 12 óra elteltével visszakapja az ÉP-je 1/3-át.
Dátum: 2008.11.20. 23:07:30
De igen, ahogy a zöld manaital is. Innentől fogva a Travianos, 15. szintű épület építésére vonatkozó példa eléggé elvont.
(bocs Hydro, hozzád kattintottam, de Rammsteinnek szól a hsz)
De akár én is megkérdezhetném ennyi erővel, hogy ha van 10.000 tekercsed, a tolvajnak pedig 1000, akkor 10 lopás után mennyi tekercsed marad? A fórumos nickekből kiindulva sok embernek nem okozna olyan súlyos nehézséget a kérdés, de attól még mivel nem VÚ, speciális, rossz kérdés, sokan azt sem tudnák, miről van szó.
Dátum: 2008.11.20. 23:01:30
Idézet: Eardog - 2008.11.20. 18:41:43
Idézet: Ricardo - 2008.11.20. 15:28:08
"a smaragd osztag fizikailag gyengébb, de komoly mágikus potenciállal bíró varázslói"

Ez a legendában található 9. szintre lépve.

Egyébként egyértelmű, hogy a smaragdból harcost kell csinálni. Ha ugyanolyan jó vagy harcban, mint a többiek, akkor nyert ügyed van, hiszen a varázslatod táposabb.


Akkor meg a Rubintból varázslót kell csinálni, mert ha ugyanolyan jó vagy varázslat sebzésből, mint egy smaragd, akkor nyert üyged van, hiszen a közelharcod táposabb! Nem?


Egyébként egy átlag játékos esetében mindkettőtöknek igaza van. Ha már aktívabb az adott karakter, akkor rá lehet feküdni a specializálódásra.

Eardog! A vari-karihoz drukkolok, de egy dolgot ne felejts el! Egy jó mágusnak vannak olyan jó védőmágiái, hogy az őt ért közelharci sebzést 0-ra de legalábbis minimálisra redukálja. Ilyen értelemben a védelem tulajdonság simán befér a mágiába, és ha az eléggé fel van húzva, hiába van a rubinnak 3+ harci köre leütni téged.
Dátum: 2008.11.20. 22:50:07
Mázlisták!

Én mindig egy rakat marhaságot kapok.
Dátum: 2008.11.20. 22:41:11
Mármint hogy 250 LE?
Dátum: 2008.11.20. 21:24:40
Idézet: Edef - 2008.11.20. 21:13:02
Idézet: Darun - 2008.11.20. 20:30:31

Melyik nem a Vargabéles alapanyaga?
Cernametélt
Darált dió
Túró
Réteslap

cérnametélt, szerintem

De a szakácsok és az ínyencek szerint nem.
Te pedig, kérlek, maradj a kaptafánál.

Kérem szépen, a kérdés !
... és remélem, hogy a helyes választ is fogadja el a gép.


Szerintem meg Darun arra gondolt, hogy a kérdező cErnametéltet írt cÉrnametélt helyett.

Párat megint vadásztam, de most értékelhettem is.
Bár a három vadászatból volt egy Azonnal törölni, meg egy Rossz kérdés. Ez így gáz

A törölni való Drakinra kérdezett rá, csak éppen nem volt a válaszok között a 8. Bejelöltem a hetet, erre az ötöt fogadta el. Így lehet, hogy csak elütés. A rossz kérdés Tutanhamon életének hosszára kérdezett rá, én több forrásban is azt találtam, hogy ie 1343-1325-ig élt. Ez nálam 18 év, ő 19et írt.

Na meg a másik karim
(két vadászatból):
Ki a mostani miniszterelnök Magyarországon?
Sólyom László
Orbán Viktor
Gyurcsány Ferenc
Medgyessy Péter


Mikor van az a most? Vagy a kérdésfeltevő már most tudja a 2010-es választások eredményét?


Mikor érte terrortámadás a Világ-kereskedelmi központot?
2001.09.11
2002.09.11
2003.09.11
2000.09.11


Naponta egyszer találkozom a kérdés más-más formátumával, de ez mindent visz. Ennél az is szebb lett volna ha WTC-t ír. Nyugodtan törölhető.
Dátum: 2008.11.20. 20:15:55
Idézet: Mucmuc - 2008.11.20. 19:47:29
Feldobom zöld leesik piros mi az?
Görögdinye
Tökk
Cukini
Sárgadinnye


a gorogdinnye 2 ny, a cukkini meg 2 k.


A tök meg 1 k. És tudtommal a magyar főneveket nem írjuk nagybetűvel, ha nem nevek.


Saját találatok:
(Elég rossz átlag, 10 kérdésből találtam.)

Melyik sör magyar az alábbiak közül?
Carlsberg
Corona
Dreher
Paulaner


Egyrészt reklám, másrészt kiskorúak is játszanak.

A 2 az prímszám?
Egyiksem.
Igen.
Mindkettő.
Nem , inkább egyszerű.


No comment...

Melyik szomszédos ország Magyarországgal?


Rosszul kicsit fogalmazva meg van.

A mondóka szerint. Boci-boci tarka........


Elég oda három pont. És inkább: "Hogyan folytatódik a mondóka?" De mintha megkaptam volna már párszor, különböző fogalmazással.

Következő adag vadászat:

Jókai Mór Az aranyember című regényében a főhősnek minden üzlete sikerül,minden arannyá válik a kezében. De mi volt a neve az aranyembernek?
Brazovics Athanáz
Krisztyán Tódor
Timár Mihály
Fabula János

Vannak még szép kérdések! De azért "sikerül, minden".

minek megy a vak az erdőbe?
mert nem látja az utat
vadászni
fának
mert ott lakik

régi poén, de szörnyű helyesírás
Dátum: 2008.11.20. 20:08:46
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.11.20. 19:47:15
Jelenleg 5 párt van a Parlamentben. MSZP, FIDESZ, SZDSZ, MDF, KDNP
a sorrend a mandátumok száma szerint van. a KDNP a FIDESSZEL választási szövetségben jutott be.


Úgy rémlik, hogy a megfigyelési botrány miatt kirúgott MDF képviselő nélkül nincs meg az MDF frakció minimálisan előírt létszáma, tehát hivatalosan jelen pillanatban nincs benn az MDF mint pártfrakció a Parlamentben. Ha pedig nem csak a frakciókat nézzük, a frakciófüggetlen képviselők miatt több is van mint öt. Legalábbis valami ilyesmire emlékszem a Híradóból.


Idézet: ArkAngyal75 - 2008.11.20. 19:27:06

Melyik Duna sziget nincs Budapestnél?

Hajógyári-sziget
Mohácsi-sziget
Szentendrei-sziget
Csepel-sziget

ez is hülyeség


Ezzel mi is a probléma? Jó, elég könnyű, de szoktunk rá hivatkozni, hogy általános iskolások is játszanak. És egy nem budapesti játékosnak nem biztos hogy beugrik, hogy a Szentendrei-sziget bőven "belóg" Óbuda és Pest közé.

Idézet: cirip - 2008.11.20. 18:49:36
Nem, csalás alatt azt értettem, hogy ott figyel a teljes sorozat a polcon, de majd jól nem vallom be

Nehéz lenne letagadnod, mikor tegnap az egyik topicban a nevemből induló könyvajánló során elárultad.

Idézet: Zoltanszon - 2008.11.20. 18:40:02
Csaknem "álsárkányok" (False Dragons) az Idő Kereke sorozatból?

Teszem hozzá, hogy Lanmandragoran segítsége nélkül lassabb lett volna...


Kössz, még a végén Hydro kitalálja, hogy én fizessem azt a sört Beho-talin

Egyébként miben segített a WoT?
Most simán beírtam gugliba, hogy Kőíj Yurian, és ezt adta ki.
Őszintén drukkolok nekik! És ha kitalálnak valamit, remélem lesz annyi eszem, hogy rájöjjek a trükkjére, és tudjam alkalmazni.

De sebaj, nem izgatom tovább magam, így több időm lesz a világ2-n egy tartósan top szövetséget létrehozni társaimmal. Egyáltalán csodálkozom, hogy mi nem kaptuk még meg, hogy hogy lehet kisebb kúttal általában több/nagyobb épületünk, mint a Black Diamondnak, biztos csalunk.
Dátum: 2008.11.20. 19:29:23
Jakérem, ha neked az a bajod, hogy vissza kell jönni elkölteni amit levadásztál? Itt a bibi! A játék célja egyértelműen a PvP, ne csodálkozz, ha az ezzel foglakozó emberek nem várják meg hogy te benézz a karidhoz, és ücsörögj a LE-halmodon.
Idézet: Mat_ - 2008.11.20. 17:20:12
mielőtt elkezdesz "rinyálni" - máshol olvastam tetszik - olvass! nem az egyszemélyes szövetség miatt kellett lépni. azért lett a változtatás, mert a suttyó 3 fős rubint brigád 1000es, totál alap kúttal elkezdte szivatni az 55000 (55x akkora!) kúttal rendelkező, 16-17 fős szövetségeket. hiába "szabályos" ez a játékrendszer szerint, ez sajnos nem fér bele a "fair játék" kategóriájába. változtatni kellett. a suttyók majd kitalálnak maguknak más szórakozást...


Már elnézést! Miért lenne suttyó az, aki jobban, kreatívabban játszik mint ti?
1. Nem kellett volna ész nélkül építkezni, nem lenne 55x akkora kutatok.
2. Az nem fair, hogy aki többet tud játszani egy játékkal, az jobban, ügyesebben, agresszívebben tud játszani? akkor ajánlom neked a TTC-t az a neked való játék, ott nincs olyan, hogy jajj anyu, megvert az a csúnya rubin, mert én nem fordítottam annyi figyelmet a játékra

Ami pedig a rinyálást illeti: azért látok itt rendszeresen nyafogni embereket, hogy az egész nap játszó, prémiumos karakterek miért tudnak jobban játszani mint ők, miért ügyesebbek, miért erősebbek. A játék indulása óta ez a második alkalom a portyapontok óta, ahol a rinyáló, játéktudásban gyengébb, és a karakterekkel kevesebbet foglakozó, jóval kevesebbet fizető játékosok javára változik a rendszer. És ezek csak a nyilvánosságra hozott változások.

Én most miattatok elbuktam 30k LE-t, mert pont tegnap határoztuk el, hogy az ellustult szövetségből kiválik egy 5 fős keménymag.
Mivel én napközben is vagyok, rám jutott az új szövi megalapítása. 11-kor kiléptem, elindítottam az új szövetséget. 12-kor Miklós bejelentette a változást. Jelen körülmények között semmi értelme az új szövetségnek, léphetek vissza vagy a régibe, vagy egy másikba. Vagy szimplán törölhetem a karakterem, mert ezek után semmi értelme szenvedni vele, ha minden nap 37et vadászom, és az utolsó cseppig a kútba töltöm, akkor is vagy 250 csp-m rámegy, meg lépek vagy két szintet. Nektek az 55k-s kút mennyit termel naponta? Majdnem 8k-t katalizátor nélkül? És mennyit bukhattok maximum? 30%-ot, azaz 2,1 napi töltődést. Igen, valóban azonos súlycsoportú probléma.

És ezek után mi maradjunk csöndben, akiknek a felépített stratégiáját egyszerűen keresztülhúztátok a folyamatos sírással, hogy nektek milyen rossz? Asszem befejezem,mielőtt valami olyat mondok, ami már a netikettbe ütközik.
Dátum: 2008.11.20. 18:19:52
Idézet: Hydro Globus - 2008.11.20. 16:28:20

EDIT: Látom, sokan a védelmére keltek Rejtőnek, de én Zoltanszonnal értek egyet. Attól még, hogy jó könyv, speciális. Én sem kérdezem meg, mi a közös Kőíj Yurianban, Guaire Amalasanban és Raolin Darksbane-ben, (bár talán Lanmandragoran tudná), hiába nagyon jó a könyv, amiben szerepelnek. (Ha valaki utánanéz, annál jobb. Sőt! Kiírom versenynek: Aki először megmondja, kap valami jutalmat. Lanmandragoran meg bárki aki most tudja, kizárva, csak az versenyezhet, akinek most még semmit nem mondanak ezek a nevek).


Ez nem ér! Ilyen kérdésekből kizárni engem?
De ha már nem adhatok választ, annyit segítek a többieknek, hogy WoT.
(nem, ez nem a WoW előző része )

Rejtőt annyiban védeném meg, hogy bár tartalomra vonatkozik, első oldal 5. sor, és az egyik legmaradandóbb poén, pedig átrágtam magam pár tucat Rejtő regényen.

De ha ugyanezen műből mondjuk egy "Mi az a suhi?", vagy "Kik azok a Serény Múmiák?" kérdésről lenne szó, az már tényleg csont nélkül speciális, a késnél még csak rezeg a léc.

Én a tartalomra vonatkozó, speciális gyanús kérdéseket, amennyiben már egyszer átjutottak a rostán, a helyes válaszok arányát mérlegelve rostálnám.
Pl. "Hányszor fürdött Nemecsek a Füvészkertben?"

Tartalomra vonatkozó kérdés? Igen. Ebben a formájában (anélkül hogy egyéb utalás lenne Molnár Ferenc A Pál utcai fiúk című regényére) jó százalékkal szerepelne a kvízben? Bízom benne hogy igen, még akkor is ha a válaszok mondjuk: 1-, 2-, 3-, 4 alkalommal.

Félreértések elkerülése végett, nem Nemecsek Ernőt szeretném párhuzamba állítani Fülig Jimmyvel, kissé más kategória a két mű. De remélem a tartalomra vonatkozó példakérdéseimmel sikerült illusztrálnom a mondandómat.