Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.24. 14:35:26
Idézet: Kagemusha - 2008.11.24. 12:37:23
Vadászat közben nem portyázhatok, portyázás közben nem vadászhatok... de vadászat közben megtámadhatnak? Hm... nem tünik túl tisztességesnek.


Nem tudom, miért nem tisztességes, teljesen logikus. Mikor te az erdőben vadászol, és követed a vadállatok nyomait, nem tudsz közben végzeturakat is keresni. Rád viszont leshet más végzetúr a csapás menti bozótból.
Dátum: 2008.11.24. 14:30:05
Idézet: Kortevirag - 2008.11.24. 14:19:12
Idézet: Mortu - 2008.11.24. 14:15:32
Egy pont hány cm hosszú?
5cm
0.1cm
0cm
1cm

Ez meg mi a fene? A 0cm a jó válasz.


Szerintem a ceruzáddal pontot teszel a papírra és azt kell kitalálni,hány cm.Nagyon hülye kérdés és egyben elmés is.


Szerintem pedig az alap geometriai fogalmakkal kell tisztában lenni a kérdés helyes értelmezéséhez.
- pont: nincs síkbeli kiterjedése, vagyis a "hossza 0 cm".
- szakasz: meghatározott síkbeli kiterjedése, hossza van
- egyenes: nincsenek végpontjai, végtelen hosszúságú.

Ebből a megközelítésből mindjárt nem is olyan hülye a kérdés.

(Már megint megelőztetek. Kell nekem ilyen hosszan indokolni. )
Dátum: 2008.11.24. 13:05:46
Idézet: Eviciusz - 2008.11.24. 05:17:36
Szeretném, ha törölnétek az alábbi kérdést és ha esetleg összedobnánk a kérdezőnek egy értelmező kéziszótárra valót.

Mit jelent a triviális szó?
egyértelmű
különböző
felfoghatatlan
azonos


A kérdező szerint a helyes válasz : Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: egyértelmű


Mi is ezzel a probléma?
triviális:
közönséges, otromba, elcsépelt;
magától értetődő, egyértelmű, közismert, lényegtelen

http://www.idegen-szavak.hu/keres/trivi%C3%A1lis

Ma eddig csak két kérdéssel van gondom.

Melyik nem cigi fajta?
Camell
Sopianae
Pall Mall
Flatron


Az alkoholokra vonatkozó kérdéseket sem szeretjük, szerintem a cigaretta még rosszabb.

Ki volt Lee Harvey Oswald?
Tupac Shakur
John F. Kennedy gyilkosa
John Lennon gyilkosa
Brandon Lee gyilkosa


Mi a szösz? A kérdés feltevője megoldott egy 40 éve tisztázatlan bűnesetet. A Kennedy gyilkosságról könyv is jelent meg, melynek írójával együttműködtek a nyomozati szervek, és ott is csak az szerepel, hogy feltételezett elkövető. Csak közvetett bizonyítékok voltak ellene, és ismeretlen tettesek meggyilkolták, mielőtt bíróság elé állt volna. Bele lehetne biggyeszteni, hogy Kennedy feltételezett gyilkosa?

Helyesbítek, találtam még:

Mikor volt a honfoglalás?
869
698
896
986


Régen tanultam, de határozottan úgy tudom, hogy a honfoglalás 895-900-ig tartott, és akkor még a kettős honfoglalás elméletét nem kevertük bele. Nem nehéz belőni, hogy a négy számból melyik esik bele a hivatalos tartományba, de ettől még nincs helyes válasz.

Hányadik szinttől válalhatsz el küldetéseket?
első
harmadik
második
negyedik


Benne van a játékleírásban, tehát nem speciális kérdés, de én elvállalni szoktam a küldetéseket, nem elválalni.
Dátum: 2008.11.23. 23:32:10
Idézet: Rammstein - 2008.11.23. 22:56:47


Igazad van abban hogy az angol rejedtebb és a dátomhoz a szóköz, de számmal szokták írni, mert úgy is hívják hogy 911, Ez még kérdésnek sem lenne rossz


Leszámítva, hogy kb 30-szor van feltéve.
----------------------------------------------------------------------------
Idézet: Edef - 2008.11.23. 09:11:11

Itt kérdést elfelejtettem, mert olyan egyértelmű volt, de...
Freddie Mercury (született Farrokh Bulsara, 1946. szeptember 5. – 1991. november 24.) indiai származású brit énekes és zenész, a Queen rockegyüttes egykori énekese és dalszerzője.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Zanzibárban


Mercury was born on the island of Zanzibar, off the coast of Tanzania. His parents, Bomi and Jer Bulsara,[a] were Parsis from the Gujarati region of the then province of Bombay Presidency in British India.

----------------------------------------------------------------------------
Idézet: Mortimer - 2008.11.23. 10:35:34
Hány tagból áll a Jedi tanács? (star wars)
6
12
4
15

Ez általános műveltség?


Egy Padavannak igen.
---------------------------------------------------------------------------
Idézet: Edef - 2008.11.23. 10:43:06
A StarCraft játékba melyik nép az ember?
terran
nincs benne ember
zerg
protos

A terran igaz!
de...
A protoss (így két 's'-sel) alapvetően egy a háttérben meghúzódó, békés, nemes értékekkel bíró faj, amely az emberin jóval túlmutató technikai fejlettségi szinten áll. Humanoidok, az egyes egyedek egyéniséggel bírnak, ugyanakkor a faj túljutott a fejlődés kezdeti szakaszain, és szinte teljesen egységes kormányzattal és elvekkel bír.
most kellene egy kis klasszikus ismeret.
Az ember latinul human. tehát ezek is emberi lények.
Írtam már korábban, hogy klasszikus ismeret nélkül hogyan tudtok olvasni, és érteni fantázia regényeket, de le hurrogtatok.


Nem tudok latinul, bevallom. A humanoid nem azt jelenti hogy ember alakú a testfelépítés? Az angol wiki ezt írja.
-------------------------------------------------------------------------------- -
Idézet: Kortevirag - 2008.11.23. 13:54:09
Idézet: Bekas - 2008.11.23. 13:33:51
Pumpit! Pumpit!.
Black Eyed Peas
Britny Spears
Red Hot Chili Peppers
Christina Agiularia


felkialtojel utan minek pont? meg ha jol tudom a pump it 2 szo.


És Britney Spears.

És Christina Aguilera
---------------------------------------------------------------------

Saját találatok:
Ki most férfi teniszben a világelső?
Pete Sampras
Novak Djokovic
Roger Federer
Rafael Nadal


Mikor is?

Mit kell megépíteni a travianban??
Ősicsoda
Világcsoda
Ősi palota
Világpalota


Ha a Starcraftra, GTA-ra vonatkozó kérdések speciálisak, akkor a Travianos kérdések is.
Dátum: 2008.11.22. 12:25:28
Nem próbálom ki a kedvedért, hogy egyedi hibáról van-e szó.

Szerintem írj egy pm-et Miklósnak, vagy Baratynak, ők utána tudnak nézni, mi a gond.
Dátum: 2008.11.22. 11:31:27
Idézet: Edef - 2008.11.22. 11:05:01

A megfejtés egyébként Cseresznye.

Mond a megoldó képletet is!

A Tankcsapda gitárosának beceneve Cseresznye. Talán már látta valaki így leírva: Molnár "Cseresznye" Levente.
És a TCS minden évben Karácsony és Szilveszter közt a Főnix-csarnokban tartja az évzáró nagykoncertet.
Mondtam hogy ez már spec.
Idézet: Edef - 2008.11.22. 11:05:01

Tegnap azt kaptam a fejemhez, hogy a Road együttest az angol Google-ben kerestem.
Na azért annyit nem tudok megnyitni. És bocs, de a Wikipédiát elfogadom mint "alap" lexikont. Bár tudom, hogy nem minden pontos benne és nincs benne minden elég mélységig, de szerintem amilyen mélységig abban nincs benne az hagy legyen már Speciális.


Sorry, nem támadni akartalak az észrevétellel. Pont arra akarlak bíztatni, hogy guglit használj. Jó az az angol gugli, megjeleníti a magyar oldalakat is, csak ha egy értelmes angol szót keresünk rajta (road) akkor a nekünk fontos magyar oldalak jó eséllyel valahol a 100. oldal környékén lesznek. Ez a tegnapi egy véletlen, szerencsétlen helyzet volt. Ott maximum a válaszlehetőségként felsorolt nevek alapján (ha csak magyar nevek voltak) kellett volna átküldeni a magyar nyelvű találatokra. Halkan jegyzem meg, nem olyan nagy zenekar az a Road, hogy tudni kéne a neveiket. Én rocker vagyok, de csak annyit tudok róluk, hogy egyszer-egyszer belefutok az együttesbe mint előzenekarba egy ismert fellépő előtt. Vagyis mikor ők zenélnek, én még iszom valahol.
Dátum: 2008.11.22. 11:12:10
Idézet: Byzon - 2008.11.22. 11:02:11
Ha valakit félrevezettem, attól bocsánat, nem volt szándékos! Sorry.


Ennyire ne vedd komolyan, csak kötözködöm
Egy 17. szintű szakértelem nem kimondottan a kezdők okításához tartozik. Én is csak onnan tudom, hogy valahol láttam fórumra kiírva.
Dátum: 2008.11.22. 10:56:27
Idézet: Byzon - 2008.11.22. 09:07:47
Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:02:49

Melyik szó nem illik a felsorolásba?
tudatturbó
kronokompenzáció
valóságformázás
szubtéri érzékelés

Halvány lila gőzöm sincs, csak tippeltem még hozzá a Kronokompenzációra és lám mi lett az eredménye:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: fű nem terem

Na ez hogy jött össze?
Szerintem ilyen szavak hatására már a kompjúter is beadja a kulcsot...


Ez a hiba ritkán fordul elő, hogy véletlenül ilyen üzenetet kapsz, és szerencsére megfigyelések szerint csak akkor ha rosszat írsz be. Itt egyébként gyanítom hogy a "valóságformázás" lett volna a jó megoldás, ilyen szakértelemről ugyanis nem tudok VÚ-on.
A kérdés természetesen rossz. Egyrészt ugye kakukk-tojást keres, tehát eleve nem jó, másrészt 4. szint alatt esélytelen a szakértelmek ismerete, de utána sem feltétlenül, mert van aki lassabban növeli a szakikat (pl. én).


Ejnye Byzon! Hogy segíted a kezdőket, ha nem követed figyelemmel a változtatásokat.
A valóságformázás egy új, néhány napja a 17. tanulás szintre betett szakértelem, minden 4. szintje után kapsz +1 pp-t beállítástól függetlenül. A helyes válasz szerintem a tudatturbó lett volna, mert a többi "Tér-idő befolyás szakértelem". Viszont akinek nincs 20. szintű tanulása, vagy nem fújja kívülről a wikit, annak ez megválaszolhatatlan, ráadásul kakukktojás, tehát törlésérett.
Dátum: 2008.11.22. 10:49:57
Reggeli termés:
Mit nem tud a mindenttudo T-gomb?
Múltkor felhívtam és nem tudta,hogy hívnak...
Miért kék a lila szilva?
Hol van a Tesco?
Hol tudok szörteleníteni?

Hülyén hangzó kérdés, borzalmas helyesírás...

Ha egy 6-os kockával 3-at dobsz, mennyi a dobott pontod?
7
18
5
3


Primitív


Ki jelenleg(2008.11.17.) az FC.Barcelona edzője?
Frank Rijjkaard
Johann Cruyff
Pep Guardiola
Bernd schuster


Az elavulás problémáját megoldotta, de "FC Barcelona" és "Schuster".
__________________________________________________________________

Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:13:42

Magamra kell vennem ezt a kérdést ... !?!?!

Ha én bírálom, csontnélkül át megy a TCS ilyen szintű kérdése.
---------------------------------------------------------------------------
A főnixre gyümölcs tippem nincs, a Fenyő lett volna, de az nem gyümölcs.

Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:02:49
Itt van pár ma reggeli csemege:

H. P. Lovecraft és a nyomdokaiban lépkedő írók műveiből alakult ki a "Cthulhu-mítosz". A "mítosz" egyik jellegzetes alakja Nyarlathotep, másnéven
Kúszó Káosz (Crawling Chaos).
Őrjöngő Káosz (Raving Chaos).
Nukleáris Káosz (Nuclear Chaos).
Fortyogó Káosz (Boiling Chaos).

Vettem a fáradtságot és rákerestem a Wikiben. Odáig megvolt a dolog, hogy 'Nyarlathotep' Föszereplő, de az már kidolgozatlan szócikk. Tehát csak tippelni tudtam.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kúszó Káosz (Crawling Chaos).

Serintem már túl spec. peig nagyon korrekten van megfogalmazva. Kár, hogy nem lehetett könnyen megtalálni.


Edef:Az irónikus, kissé sarkított TCS-s megjegyzésem nem feltétlenül rád vonatkozik, bár a Szigetes-Maiden-es kérdésnek te voltál az egyik leghangosabb ellenzője. Vannak itt páran, akik azt tartják, hogy ha nem szeretnek egy több évtizede létező zenekart, akkor még a nevének, esetleg származásának ismerete is speciális ismeretnek minősül.

A megfejtés egyébként Cseresznye.
-------------------------------------------------------------------
A mítoszos kérdésed azért idéztem be, mert írtad is, hogy a korrekt megfogalmazás miatt megpróbáltál utána nézni, de nem találtál semmit. Úgy emlékszem, nem először találkozom ezzel az érveddel, és most is, miután beírtam a gugliba hogy "Nyaralothep", az első találat az angol wiki szócikke volt.
Nyarlathotep - Wikipedia, the free encyclopedia
Nyarlathotep (the Crawling Chaos) is a fictional character in the Cthulhu Mythos . He is the creation of H. P. Lovecraft and first appeared in his prose poem ...
en.wikipedia.org/wiki/Nyarlathotep - 69k - Tárolt változat - Hasonló oldalak


Ez alapján felmerült bennem, hogy bár megvan benned a szándék az utánajárásra, valahogy túl szűk paraméterekkel keresel rá információra. Leírnád nekem pm-ben, hogy az általános keresési procedúra nálad mit takar? Pl, hogy milyen oldalt használsz, milyen keresőszavakkal... Hát ha tudnánk kicsit bővíteni a keresési keresztmetszetet.
Szerintem függetlenül attól hogy ki mikor regisztrált, a két hónappal ezelőtti, már régen kitárgyalt hozzászólások kommentelése nem több flood-olásnál.

Azon meg szerintem meglepődnél, milyen magas az átlagéletkor, legalábbis a fórumos megnyilvánulások alapján.
Dátum: 2008.11.21. 23:32:25
Nem, sajnos a könnyűzenei kérdésekbe sokszor olyanok kötnek bele, akiknek a komolyzene megy IQ-ból.
A TCS első albumára vonatkozó kérdés már pár embertől megkapta a spec. jelzőt. Vagy hogy az Iron Maiden szigeti fellépése spec kérdés.


A fentebbi találós kérdésemre viszont várom a megfejtést és a magyarázatot valakitől!
Dátum: 2008.11.21. 23:28:09
Ma sokan panaszkodtak, hogy nem a megszakításokkal arányosan nincsenek kérdéseik, valaki más olyan észrevételt tett, hogy eddig volt valami trükkje hogy másik kérdést kapjon, de az ma megszűnt. Lehet, hogy mászkálnak a programozók a kvíz motorjában és ez okoz bugokat, vagy szimplán mikor az olimpiát kicsit többen töltik egyszerre, akkor a vadászatos kvízekbe belezavarodik a gép.

Kitartás, nekem pl egész nap remekül működött, nem valami általános, hosszútávú hibáról lehet szó.
Dátum: 2008.11.21. 23:23:34
Világ2-n tudnék neked egy jó kis szövit, de sajna rossz sorrendben választottad a színeket.
Dátum: 2008.11.21. 23:21:33
Felesleges, valaki úgyis mindjárt beleköt, hogy ez nem műveltségi hanem speciális kérdés.
(az nem én leszek, én imádom őket)
Erről eszembe jutott egy tök jó kérdés.

Milyen gyümölcsöt látunk minden december végén a Főnixben?

Na ez már speciális
Dátum: 2008.11.21. 23:14:21
Kinek a hőse Legendás Druss
Lelie L. Lawrence
David Gemmel
Leon Uris
Vavyan Fable


Kérőjel a mondat végén és Leslie L. Lawrence
Dátum: 2008.11.21. 23:03:34
Nem tartozik ebbe a topicba, de úgy tapasztaltam, hogy az időjárás jelentés a hozzászólások számával, és az átlagpontozással is összefüggésben van. Tehát míg kevés a hozzászóláshoz elég ha pár fel van pontozva, de ahogy nő a hsz-szám, ha nem érkeznek az újabb és újabb magas pontszámok, a napocska szépen lassan beborul.
Dátum: 2008.11.21. 22:54:44
Nem vitatta senki, hogy jó és szép kérdés, de helyesírási hibák nélkül még szebb lesz, még ha ily apró hibákról van is szó.

Szerintem tapasztalhattad már, nem vagyunk olyan barbárok, hogy kiszórassuk a művészeti kérdéseket, még ha a véleményünk meg is oszlik róla, hogy melyik művészet milyen mélységig számít általános műveltségnek.
Dátum: 2008.11.21. 22:50:28
Tudom, láttam.
Meg úgy rémlik, az eredetit is.

Arra gondoltam, hogy mivel Amerikában megbukott a film, ezért hozzánk már eleve nem olyan hírveréssel jutott el, ezért sokkal kevesebben látták, és ezért rezeg a léc, hogy mennyire műveltségi kérdés.
Dátum: 2008.11.21. 22:20:53
Én érdekes módon megtaláltam. Csak én Sly-ra kerestem rá, és a wikin lévő életrajzában kerestem rá az oscar szóra.

Egyébként Stallone bácsi egyik bukott filmjéről beszélünk éppen, tényleg nem az a kimondott műveltségi kérdés.
Dátum: 2008.11.21. 21:48:19
Nem tudok nyilatkozni, mert bár megvan A gyűrű keresése, A babó, meg a trilógia is könyvben, de a Szilmarilok kimaradtak.