Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.25. 23:40:15
Melyik rang magasabb?
örvezető
főtörzsörmester
hadnagy
törzszászlós


hosszú ékezetes betűk...
Melyik a legkisebb fajta kutya a felsoroltak közül?
yorksire terrier
dog
bernáthegyi
németjuhász


yorkshire
Dátum: 2008.11.25. 21:54:45
Hogy nevezik az olyan szöbeget, amely visszafelé olvasva ugyanazt a betűsort adja?
palindrom
paradoxon
aforizma
anagramma


szöveget

hol él a kea (Nestor notabilis)?
Ausztrália
Afrika
Új-Zéland
Dél-Amerika

Nagy kezdőbetű
A kérdés speciális, ezért rossz. Azért mert te látod a kufárnál, van nálad legalább 14 alacsonyabb szint, akiknek nem kell tudni. És még szóba sem került a világ2, ahol még egy hónap, mire valaki meg tudja venni.
Dátum: 2008.11.25. 00:02:58
Nem, te megadod nekünk azt a tiszteletet, hogy a fórumban is figyelsz az ékezetekre. Egyébként több fórumon jelen vagyok, ahol előfordulnak akár a ködös Albionból netezők is, amennyiben az illető nem piszkál mást a fórumon az írásmódja miatt, szerintem megbocsátható hiba.

Akiezt el tudja olvasni, azt az ékezetek sem zavarják:

Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a bteûk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslõ és az ultosó bteûk a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteû lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn bteût mgaát, hneam a szót eszgébéen.
Dátum: 2008.11.24. 22:21:43
Nem a jelenlegi fegyverednél kell, hogy 2-vel magasabb szintű legyen, hanem a te szintednél. Tehát ha 15. szintű vagy éppen, akkor 17. szinten megvehető tárgyat kell most megvenned.
Dátum: 2008.11.24. 21:54:55
Ez az egyik legrégebbi becsapós kérdés, amit ismerek. Viszont az itteni rendszerben értelmesen nem lehet megkérdezni, hogy válasz is legyen rá.
http://www.abs.org.sg/index.htm

The Association of Banks in Singapore (ABS)

Ezek alapján szerinted van helyes válasz a kérdésedre?
Dátum: 2008.11.24. 21:43:44
Ősköves problémákkal kapcsolatban erősen javasolt közvetlenül Miklósnak célszerű pm-et küldeni,úgy biztosabban észreveszi, és eddigi tapasztalatok alapján gyorsan utánajár.
Dátum: 2008.11.24. 21:34:20
Eddigi tapasztalatok alapján nem biztos, hogy elítélendő, ha a szépirodalmi tudnivalókat szerepjátékos nyelvezetben tesszük fel kvíznek.

Különben sajnos kipotyogna 25%-on.
Dátum: 2008.11.24. 21:27:11
Elég régi forrásod van, a Szaturnusznak 60, a Jupiternek 63 ismert holdja van.
Dátum: 2008.11.24. 21:22:29
De az. A magyar helyesírás szabályai szerint írásjel elé nem teszünk szóközt. Ez nem kéne hogy vita tárgya legyen.

Cirip, ne hagyd magad.
Dátum: 2008.11.24. 21:20:34
Mondták már hogy szörnyű vagy?
Dátum: 2008.11.24. 21:19:54
Ha fellépsz 15. szintre, az Egyéb menüpont alatt lesz egy Hordaváltás opció. Az ára 50 őskő.
Ha mindenáron kötözködni akarnék, azt mondanám, azért mert évszámos kérdés. De én nem vagyok ennyire szőrösszívű, szerintem kár a kérdésért.

Egyébként valószínűleg azért, mert a nagy többségnek nem tetszett a két '80-as dátum. A játékosok nagyon nagy része még nem élt ekkor, viszont annyira nem volt még régen hogy tanítsák iskolában. Legalábbis nekem még nem tanították anno. Utánanézni meg lusták.

Ui.: Nem kell kiabálni, akkor is látjuk ha kisbetűvel írod.
Dátum: 2008.11.24. 20:07:51
Majdnem tökéletes magyarázat; a csapdakészítés a tanulás 3., az idomítás a tanulás 4. szintjén lesz elérhető. A többi stimmel.
Dátum: 2008.11.24. 20:02:41
Melyik nem japán autómárka?
Hyundai
Nissan
Honda
Toyota

Spec. Még ha a negyedik egy köztudottan amcsi vagy európai márka lenne. De három japán mellé egy dél-koreait betenni...
Dátum: 2008.11.24. 19:10:11
Válaszolok én Cirip helyett.

Azért nem jó, mert míg az egyik példában két hétköznapi szó szerepel, addig a másik példában az egyik szó egy speciális, csak egy szakmához köthető szó, ami ráadásul nem véletlenül az eredeti jelentésből ered.
Dátum: 2008.11.24. 18:21:25
Amikor egy hetedikes tananyagra vonatkozó kérdés kiesik 25%-on, akkor teljesen felesleges arra hivatkozni, hogy a kilencedikes tananyag már túl magas szintű. Arról van szó, hogy a mai gyerekek - tisztelet a kivételnek - szarnak az iskolára és a tanulásra, és ha műveltségi kérdésről van szó, akkor vagy nem volt kötelező tanulni, vagy máshogy tanulták, vagy még nem tanulták, de arra van eszük hogy a HKK-ban a mittudomén milyen szörnynek hány karja van meg fejből sorolják a legújabb MMORPG játékok lehetséges kasztjait.

Arra kéne ennyi energiát fordítani, hogy egy-egy kérdésnek utánanézzenek, amitől esetleg egy picurkát műveltebbek lesznek ha megragad bennük.
Dátum: 2008.11.24. 17:42:58
Ki írta a `A ló meghal, a madarak kirepülnek`?
Kassák Lajos
Arany János
Nincs ilyen mű
Ábrányi Emil

Szokásos szóközkérdőjel, meg azért én beillesztenék egy "című művet" a mondat végére. Az meg, hogy nem talált egy negyedik költőt alternatívának,már meg sem lep.
Dátum: 2008.11.24. 17:25:13
Idézet: Kagemusha - 2008.11.24. 17:04:27
Idézet: Edef - 2008.11.24. 15:29:25
Egy off, de gondolom itt tudtok rá adni választ. És nem merem megkockáztatni kvíz kérdésnek:
Miért ássa a második gödröt az erdő szélén a rendőr?


Hogy az elsőt betemesse...


Mert az első kicsi lett.