Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.11.28. 13:10:07
Iskolapéldája, hogy hogyan lehet egy gyönyörű kérdést elbarmolni
Dátum: 2008.11.28. 13:00:12
Ha jól vettem ki a hivatásodra utaló megjegyzésből, ügyvéd vagy. Nos, ez nem bíróság, hogy terjengős beszédeket kelljen előadni, így ez az utolsó hsz, amit a témára szánok, mert erőteljesen kezd átmenni személyeskedésbe és offolásba.

Nem hiszek a diktatúrában, az egy olyan államforma, melynek a történelem már többször bebizonyította az életképtelenségét. Egyébként ha diktatúra lenne, akkor nem létezne ez a topic sem, és nem lehetne értékelni az újonnan feltett kérdéseket.

A becsapós kérdés olyan, amire egy darab, egyértelmű válasz létezik, melyre kis gondolkodással rá lehet jönni.
Pl Hány EB-t nyert Ausztrália? Aki csak tippel, vagy esetleg Ausztráliát összekeveri Ausztriával, az nagy valószínűséggel rossz választ ad, pedig egy egyszerű kérdés. Tehát becsapós.

Ahol már nem egy darab egyértelmű helyes válasz van a kérdésre, és a válaszok között van olyan, amelyik azt sugallja, hogy a kérdés átvitt értelmére kell gondolni, az félrevezető. Mivel Amerikában a függetlenség napját sokszor egyszerűen Fourth of Juli-nak (július 4.) nevezik, már a kérdés sem egyértelmű (te magad hivatkoztál rá, hogy majd jól beugrik az embereknek és elrontják), ráadásul az a válaszlehetőség, hogy "van, csak július 5-én" egyértelműen azt sugallja, hogy az ünnepre kérdezel rá, ezért a nincs is tökéletes helyes válasz.
Dátum: 2008.11.28. 12:41:10
Idézet: Sir Ny - 2008.11.28. 12:19:35
Idézet: Archibald Cunningham - 2008.11.28. 05:35:10
Jankocics Marcell animációs filmjében kicsoda Fehérlófia?

Fanyűvő (helyes válasz)
Vasgyúró
Hétszűnyű Kapanyányi Monyók
Kőmorzsoló

Ha nem látta minek kérdi meg? Fehérlőfia egy 5. szereplő, és ez a neve.

én már rég láttam, de mintha rémlene, hogy Fehérlófia a Fanyűvő...


Jól rémlik. Az animációs filmben Fehérlófia és Fanyűvő ugyanaz a személy. Az eredeti mesében volt Fanyűvő Fehérlófia társa.
Dátum: 2008.11.28. 12:13:58
Mit fogadott el helyesnek? Mert az idézet alapján a Tejút nem is galaxis, csak a galaxis egy része.
Szerinted miért úgy kezdtem, hogy "Szép kérdés lett volna..."?
Dátum: 2008.11.28. 11:55:28
Idézet: Csumpika - 2008.11.28. 10:54:00

Kár, hogy nem fogtad fel a kérdés lényegét.. de biztosan "idióta" a kérdés. Meg az is, aki egy IQ-tesztben - igaz nem pont ugyanígy - feltette. Ahhoz a többséghez tartozol, aki előbb cselekszik és aztán (jobb esetben) gondolkodik. Akkor elmagyarázom: Július 4-e az USA-ban nemzeti ünnep (függetlenség napja), ez a kérdés elolvasásakor a többségnek beugrik, de aki nem gondolja tovább csak megörül ennek a ténynek és kapásból behúzza, hogy nincs július 4-e Angliában. Ennek tükrében nem gondolom, hogy idióta lett volna a kérdésem, ugyanakkor szomorú, hogy el kellett magyaráznom a kérdésem lényegét, mert a jelek szerint nem értetted.
Egyébként nem olvastam még hasonló kérdést a kvízek között, sőt a saját kérdéseim még véletlenül sem hasonlítanak ehhez, de még nagyon egymáshoz sem. Pedig elég egyszerű lenne megkérdezni a világ összes épületéről hány méter magas vagy milyen hosszú. Jelen logika szerint biztosan és mindig helyes értékelést kapnék. Csak hát..
A kérdések értékeléséhez meg - úgy gondolom - nyújthatunk mi is segítséget más nézőpontok bemutatásával, nyilván erre is hozták létre ezt a fórumot.


Képzeld, megértettem a kérdés lényegét. És tudom, mi az az Independence Day. Az a baj, hogy te magad nem látod át a saját kérdésed. Hogy mennyire a szándékos félrevezetésre épül, főleg a "van csak máskor" válasszal. Ez így már nem beugratás. Ha tetszik, ha nem, a szándékos félrevezetésért törléskérést fogsz kapni, még akkor is, ha netán az értékelők átengedik.
Egy IQ-tesztben pedig igenis szükség van félrevezető kérdésekre, mert az arra irányul, mennyire intelligens a válaszadó, átlát-e a csapdán. Ez itt nem az a hely.

Az értékelés és a fórum kapcsolatáról igazad lenne, ha nem pont azok szoknának le erről a topicról az ehhez hasonló rinyálások miatt, akik elfogulatlanul, korrekten tudnak ítélkezni.

És képzeld, értékelni úgy szoktam, hogy ha nem látszik ránézésre hogy jó kérdés vagy törlendő, akkor kihasználom az 5 percet, és utánanézek mielőtt értékelnék.
Dátum: 2008.11.28. 11:02:15
Én speciel a kínai császáros történetet hallottam azzal a kiegészítéssel, hogy azért ivott forralt vizet, mert a forralatlan víz betegségeket terjesztett, de utána néztem most az évszámoknak is. A császárnál meg van adva az ie. 2700 év.
Buddha ie. 500 körül élt, Bodhidarma pedig isz. 6. században. Ezek alapján elég egyértelmű, hogy Kína a helyes válasz.
Idézet: Byzon - 2008.11.28. 10:19:46
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 10:09:44
Kurányival szemben én is elfogult vagyok, bár én a másik irányban. Azóta nem szeretem, mióta az ő góljaival kaptunk ki a német válogatott ellen.


Tök jó, Kurányi mezben ülök itthon...


Akkor most téged se szeresselek?
Kurányival szemben én is elfogult vagyok, bár én a másik irányban. Azóta nem szeretem, mióta az ő góljaival kaptunk ki a német válogatott ellen. Persze nem tehet róla, hogy magyar származású, de akkor is...

Szinte biztosra veszem, hogy az ő neve zavart be sokaknak.
Dátum: 2008.11.28. 10:06:55
Ráadásul 1795-ben fejezték le őket, tehát rá se lehet fogni, hogy elhúzódott 1799-ig.

Kicsit vicces, hogy a négy dátumból egyik sem esik bele Martinovics életébe.
Azért ez ciki!

Barthez kicsit híres volt a francia válogatott kapusaként, mikor egymás után nyertek VB-t és EB-t is.
Idézet: Dell - 2008.11.28. 08:34:03
Értelek, egyeseknek ez is ijesztő:

Kinek a regénye: "A Titán szirénjei"?

Isaac Asimov
Petőfi Sándor
Kurt Vonnegut
Fárbás Róbert, Program Manager


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

:-( Én azt veszem észre, hogy csökken a nívó rendesen....



Szép kérdés lett volna, de ne haragudj, szerintem összecsaptad. Sokkal szebben hangzana így:

Kinek a regénye az A Titán szirénjei? vagy Ki írta az A Titán szirénjei című regényt?

A te verziód elég pongyola megfogalmazás, és az a "Program Manager" titulus a 4. válaszban szintén ingerlő.
Dátum: 2008.11.28. 09:37:37
Idézet: Csumpika - 2008.11.28. 09:13:22
Idézet: Kagemusha - 2008.11.28. 08:39:05
Idézet: Csumpika - 2008.11.27. 23:34:20
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs

Tudom, hogy már így is népszerűtlen vagyok, de hihetetlen, hogy az ilyen 89427839472 köbgyöke meg noname írok soha nem hallott és olvasott könyvei bent maradnak "jó kérdésként", ami meg egy icipici humort tartalmaz és 3 másodpercet gondolkozni kell rajta, az kiesik..
Ennek az általam feltett kérdésnek 1 helyes megoldása van, de a nem gondolkozó emberek el tudják rontani, tehát nem egyértelmű. Ezen kívül nem speciális, sőt, szerintem semmilyen szabályba nem ütközik, de természetesen "azonnal töröljétek" értékelést kapott..
Szerintem simán befért volna, de köszönöm szépen mindenkinek.
Rossz irányba halad a dolog, ha kis humort se lehet belevinni.. olvastam pár vicces kérdést, amire simán lehetett válaszolni, egyből jóra értékeltem, mert megmosolyogtatott.. sokkal több értelmét látom, mint a kvízpartról kimásolt kérdéseknek, amin a feltevő egy percet nem gondolkozik, meg az olyan kérdéseknek, amit 100%, hogy nem tudná fejből a kreáló.. de biztos fontos és értékes lexikai tudás, hogy a sivatagi róka hányat kölykedzik és hogy az xy bálna vagy cet vagy mit tudom én micsoda hány évig él átlagosan.. Kíváncsi vagyok hányan tettek fel saját maguktól, saját tudásuknak megfelelő kérdést..
Leírtam a véleményem tetszik vagy nem tetszik, át kellene gondolni ezt a kvíz-kérdést..


Cseppet se bánkódj!
A háromgarasos kenyér címû talányba is beletört a válaszolók majdnem 20%-ának a foga és ugyan ôk átengedték, az admin-ok késôbb kidobták.
Viccnek itt nincs helye...


Sajnos, hogy így van.. kicsit azért bánkódom. Meg az is bosszantó, hogy emiatt még - szerintem - indokolatlan szankciót is kaptam..

Ha már a kvízeknél tartunk: Elhiszem, hogy rengeteg meló van vele, de át kellene gondolni a kérdések azon vetületét is, hogy vannak emberek, akik a V2-n kezdték el a játékot és fogalmuk sem lehet, hogy a játék későbbi szakaszában milyen tárgyakat lehet megvásárolni, azoknak mennyi a sebzése vagy hogy milyen szörnyek várnak rájuk. Csak azért mondom, mert V2-n 5. szinten találkoztam "enyészmesteres" kérdéssel, de több olyannal is, amit egy kezdő nem tudhat.

Kár, hogy az adminoknak nincs véleménye arról, amit írtam, kíváncsi lettem volna rá.


A humoros kérdéseknek van helye a játékban. A tied viszont egy idióta kérdés volt, ami nálam és tudom hogy még sok embernél úgyszintén "Azonnal töröljéteket" kapott volna, ha én kapom meg értékelésre. Egyébként én úgy tudom, hogy ha nem admin értékel, akkor "azonnal törölni"-ből is több egybehangzó értékelés kell. Ha meg admin értékelte, nem vitatnám a jogosságát. Hatsepsusék láttak már elég kérdést, el tudják dönteni, hogy mi a jó és mi nem. Valamint határozottan emlékszem rá, hogy ugyanez a kérdés már felmerült ebben a topicban kicsit más válaszokkal. Tehát ha az benn van, akkor ez duplikáció és törlendő, ha már az sincs, akkor jogos hogy ezt is törölték. Jóhiszemű vagyok, és fel sem tételezem, hogy te kérdezted meg még egyszer.
(zárójelben jegyzem meg, ha egy olyan ország lenne benne, ahol nem a Gergely-naptárat használják, akkor sokkal inkább lenne humoros logikai kérdés)

A VU-s magasabb szintű, speciális kérdésekkel kapcsolatban igazad van, és nem csak a v2-n nem tudhatják, v1-en is vannak alacsonyabb szintűek. Ha ilyet találunk, azonnal jelezni szoktuk idekinn, és Hatse törli mikor eljutott odáig a topicban.

Kagemusha, a háromgarasos kérdést hiába hozod fel állandóan, elég sokan egybehangzóan állították, hogy primitív kérdés, ami hülyének nézi a játékosokat. Az a szégyen, hogy volt aki nem tudott rá válaszolni.
Dátum: 2008.11.27. 23:23:36
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.11.27. 22:02:17
a következő kérdést kaptam: (már megválaszoltam, amikor kiderült, h hibáas válasz van jónak megjelölve)

az alábbiak közül melyik nem féldrágakő?
-rubin
-jáspis
-holdkő
-opál

a helyes válasz az opál (utánanéztem!!) viszont a kedves szerző a rubint jelölte meg...


Azért nem teljesen, mert a rubin sem féldrágakő, hanem drágakő.
Dátum: 2008.11.27. 23:06:34
A fegyveredet nem tudod levenni, se eladni, csak ha egyből teszel be a helyére másikat. Ha nincs teljesen kicentizve az LE-d, akkor vedd meg az alap buzogányt, arra le tudod cserélni a kardod, és így el tudod adni.
Dátum: 2008.11.27. 17:01:07
Idézet: Mucmuc - 2008.11.27. 16:54:47
Melyik ország nem tagja az Európai úniónak?
Németország
Csehország
Ausztria
Svájc


Únió


Egész pontosan Unió
Dátum: 2008.11.27. 12:08:25
Nem, ez úgy működik, hogy a sebzése 20. szintű lesz, az ÉP-je az egekben (úgy rémlik a kezdő ÉP alap szint*5 vagy 6, és szintlépésenként annyival nő, ahányas szinten befogtad, jelen esetben mindig hússzal), a sebzés elnyelése viszont csak 1 lesz, mert abba csak a lépett szintek számítanak bele.
Amennyiben nem egyértelmű a kérdés, vagy a válaszok, akkor lehet rossz kérdésnek minősíteni, van egy olyan lehetőség, hogy "Nem egyértelmű/hibás kérdés/válaszok". Legalábbis úgy rémlik.
Dátum: 2008.11.27. 10:23:25
Idézet: Kagemusha - 2008.11.27. 10:17:00

Igaz. Ez a lehetôség nem jutott eszembe. Bár ha jól tudom, a macskafélék nyelve érdes, tehát esetleg elnyalogatni el tud...


Azzal max. halálra nevettet, ha olyan helyen kezd nyalogatni ahol csiklandós vagyok.
Dátum: 2008.11.27. 10:06:52
Idézet: Kagemusha - 2008.11.27. 10:02:47
Idézet: Concolor - 2008.11.27. 09:23:19
Idézet: Atreus - 2008.11.26. 18:38:09
Gondolom azok az oroszlánok, amelyek már egy éve nem ettek, nem lehetnek annyira veszélyesek
Ez volt a helyes válasz?

Igen, ez volt...
De essen le neked is egy üvöltő gyerekkel a kezedben...

Minekutána az az oroszlán, amelyik egy éve nem evett, örülhet, ha egyáltalán még él... már ha ennek lehet örülni...


Az hagyján, de amelyik oroszlán ott van több oroszlánnal összezárva egy éve, és nem oldotta meg hogy egyen (legrosszabb esetben valamelyik másik oroszlánt), az minimum fogatlan.

-------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Mit mondott Julius Caesar, mikor bevonult Rómába a seregével?
A kocka el van vetve.*
Te is fiam Brutus.
Árulók!!!
Több fényt!


Hibás a kérdés/válasz. Azt, hogy "A kocka el van vetve." akkor mondta amikor seregeivel átkelt a Rubikon folyón, nem akkor mikor bevonult Rómába.


Az alábbiak közül melyik nem a Chevrolet modellje?
Aveo
Epica
Lacetti
Matiz


Reklám, spec, és becsapós.


Mire jó a csapdakészítő szakértelem?
Állatokat foghatsz el vele, hogy beidomítsd
Semmire, felesleges időpazarlás
Ellenséges Végzeturakat foghatsz el vele
Állatokat foghatsz el vele, hogy ellophasd a lélekenergiát


Egyrészt sokkal kevesebb hsz lenne a segítség topicban, ha ezt tudnák a "kezdők", másrészt magasabb szinten két helyes válasz is van. Aki már tud sajtolni, az a befogott állatnak előbb lopja el az energiáját, mint hogy még egyet beidomítson.